Şimdi Ara

Rks 150 veya 200 kullanan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motor arastirmalarina ufaktan basladim. Rks 150cc ve 200cc cok hosuma gitti. 150lik olani her sey dahil 3500 TL, 200cc olani 5500 tlye geliyor. Nasil bir motor aramizda kullanan var mi acaba ozellikle 150cc olanini? Vibrasyon, yakit tuketimi, yol tutusu, cekisi hizlanmasi teknik servisi parcalari vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CekomastikSilikon -- 24 Eylül 2013; 20:47:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rks ne malı hocam hiç duymadım, kullananıda pek görmedim ama sahibinden de bayağı bir ilan var, ikinci el temizlerini ucuza bulabilirsin sanırım, bu forumda yeterli bilgiyi bulabilirsin sanırım.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/101572-rks-titanic-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html
  • bide sanırım özelliklerinde 11 bg motor diyor motor 117 kilo ama az güç üretiyor, bir tek yağ soğutma artımı onu bilmiyorum ama benim tavsiyem birde benim kullandığım

mondial 125 mh drift modelini incelemen, adı 125 ama motor 135 cc 130 ağırlık ama 13 bg gibi bir güç üretiyor. 200 modelininde tipi hoşuma gitmedi açıkçası offroad tipi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

bide sanırım özelliklerinde 11 bg motor diyor motor 117 kilo ama az güç üretiyor, bir tek yağ soğutma artımı onu bilmiyorum ama benim tavsiyem birde benim kullandığım

mondial 125 mh drift modelini incelemen, adı 125 ama motor 135 cc 130 ağırlık ama 13 bg gibi bir güç üretiyor. 200 modelininde tipi hoşuma gitmedi açıkçası offroad tipi

Hocam mh drift benim aeastirma listemde var fakat rks 150 ve 200 daha cok hosuma gitti. Yarin tum yorumlari okuycam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rks titanik 150 kullandım vites geçişleri yol tutuşu tasarımı çok güzel parça sıkıntısıda yok fakat ikinci eli yok gibi bişey suzukinin ikinci markası diye satılıyor.. aslında macaristan malı keewey çinde üretiyor yeni modellerde dijital gösterge yok anolog koymuşlar pek iyi olmamış uzun süre binilecekse alınır çünkü fazlasıyla parasını hak ediyor ama satarken sıkıntı çekersin çin malı diye...
  • kuralkan K kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok teşekkürler. Araştırmalara devam ediyorum bakalım :)
  • rks titanic kullanmadım ne desem yalan olur ama rks 200 dediğin kros tarzı ise kesinlikle tavsiye ederim
  • şuanda yavaştan fikrimi değiştirdim ve honda cbr 125r veya 250r'a doğru kaydım :)
  • rks kullanan komşu var . sıfır aldığında sorunla aldı . zincir bağlantı vidalarından birine sürterek gıcık bi ses cıkartıyodu. kullandım torku bana fazla geldi vibirasyon rahatsız etmedi ama 80 90 km hıza çıkmadım . mondial dift kullanan ark vardı oda aynı hızlarda vibrasyon sıkıntısını söledi ama bakımını yaptırınca temiz makineler.
    şahsen 2 fazla koyarın japon tavsiye ederim cbf 150 reacing istiyosan cbr 250 4 sene rahat binersin paşalar gibi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Motor arastirmalarina ufaktan basladim. Rks 150cc ve 200cc cok hosuma gitti. 150lik olani her sey dahil 3500 TL, 200cc olani 5500 tlye geliyor. Nasil bir motor aramizda kullanan var mi acaba ozellikle 150cc olanini? Vibrasyon, yakit tuketimi, yol tutusu, cekisi hizlanmasi teknik servisi parcalari vs vs

dostum motoru 1 ay önce aldım. Şimdilik 300 km oldu henüz.

150 cc olanı aldım yakıt konusunda şimdilik bişi söylemem yanlış olur ama tahminimce 100/2,5-3 lt arası olur.
    Titreşim daha önce titreşimi olan bir motora bindiysen yok ama yamaha vs bindiysen rahatsız etmiyecek kadar var.
    Yol tutuşu fena degil manevra kabiliyeti yüksek ama üzerinde gelen lastikler çok iyi değil malasef , bu sorun bütün (125-250 cc ) motorlarda mevcut.
    Servisi antalya da var birkaç yerde ben zincir sürtüyordu plastiğe gittim hallettiler problem olmadı. Parça konusunda sıkıntı olucağını sanmam (granaj dışında ) neredese bütün parçalar mevcut.
    Daha önce matrix kullanıyordum herkes alma parçası yok filan dedi bende inadına aldım hiçde pişman olmadı parça derken marş dinamosu dişlisi diger motorlarla uyumlu zaten. sıkıntı olursa fabrika antepte isterler gelir. Motor 11 bg ama fazla sıkıntı yok motor teknolojisi yeni oldugu için farkı kapatıyor.Ben şimdilik memnunum 66 tl civarı benzin doldurdum şuan 300 km de yarım depodan az fazla var.

• Cevaplarınız için çok teşekkürler. Araştırmalara başladım bakalım sonuç ne olucak..
  • maddi durumun iyiyse cbr 250 ,cbf 150 , ybr 125 . bunlar adama dert çıkarmaz . ikinci ellerinde düzgün bulma ihtimalin var .
    rks mondial gibi ürünler ufak sorunlar çıkabilir . bakımını düzenli yaptırman birazda kendin çözüm üretmen gerekecek. 2000 de bir bakım yaptıranları tanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darpgen

maddi durumun iyiyse cbr 250 ,cbf 150 , ybr 125 . bunlar adama dert çıkarmaz . ikinci ellerinde düzgün bulma ihtimalin var .
    rks mondial gibi ürünler ufak sorunlar çıkabilir . bakımını düzenli yaptırman birazda kendin çözüm üretmen gerekecek. 2000 de bir bakım yaptıranları tanıyorum.

Dostum sana hak veriyorum kimse yanlış anlamasın ama kuzenim motorcu daha önce kanuni yetkili servisinde çalışıyordu. Ne zaman yanına gitsem 2000-3000 deki motorlar ya viteste ya frende hatayla servise geliyordu. Kanuni ve mondialin belli başlı modelleri haricinde alınmaz cidden. Ben ve kardeşim az çok motor tamirinden anlıyoruz o yüzden rks yi alırken biraz kuzene birazda kendime güvenerek aldım. Yamaha ve .honda gerçektende çok güzel motorlar üretiyor ömürlük desek yeridir ama diger motorlara göre baya pahalıdır. Ben ybr ve cbf almamamda ki en büyük neden ybr ciler antalyada tam bir apaçi tayfası kesinlikle ama kesinlikle apaçilerin yüzünden güzel motorlara bienmiyoruz. Cbf de çok hantal görünüyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanmehmet

quote:

Orijinalden alıntı: darpgen

maddi durumun iyiyse cbr 250 ,cbf 150 , ybr 125 . bunlar adama dert çıkarmaz . ikinci ellerinde düzgün bulma ihtimalin var .

Dostum sana hak veriyorum kimse yanlış anlamasın ama kuzenim motorcu daha önce kanuni yetkili servisinde çalışıyordu. Ne zaman yanına gitsem 2000-3000 deki motorlar ya viteste ya frende hatayla servise geliyordu. Kanuni ve mondialin belli başlı modelleri haricinde alınmaz cidden. Ben ve kardeşim az çok motor tamirinden anlıyoruz o yüzden rks yi alırken biraz kuzene birazda kendime güvenerek aldım. Yamaha ve .honda gerçektende çok güzel motorlar üretiyor ömürlük desek yeridir ama diger motorlara göre baya pahalıdır. Ben ybr ve cbf almamamda ki en büyük neden ybr ciler antalyada tam bir apaçi tayfası kesinlikle ama kesinlikle apaçilerin yüzünden güzel motorlara bienmiyoruz. Cbf de çok hantal görünüyor malesef.

burda görüşlerimizi paylaşıyoruz . kızma yada tersleme yok görüş deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

RKS piyasada yeni bir marka . kronik sorunları yeni yeni öğreniliyor.
    Maddi bütçesi düşük olan pek çok insan çin malı sayesinde motorsikletle tanıştılar. nekadar para verirsen okadarını alırsın .
    cbf 150 de çinde üretiliyor ama japon standartlarında.
    regal raptor çin olmasına rağmen çok başarılı bir motosiklet mesela .
    zevkler ve renkler değişir. bu yüzden bu kadar çeşit motosiklet üretiliyor.
    apaçiler genelde kask takmazlar yada sadece 20 tl değerinde kask takıp kontrolsüz giderler.
    bu şekilde süreceksen 600 cc rr ada binsen apaci kalırsın . yapacak bişey yok.

• Hyosung GV 250
    Hyosung GT 250R
    Honda CBR 250R

Şuanda bu 3 model üzerinde yoğunlaşıyorum arkadaşlar. 125CC'lik almayı düşünmüyorum..
  • CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    tvs apache rtr 150 bi bak derim 0 aldım kullancısıyım herhangi bir sorun olursa yanıtlayabilirim.
    cbr 250 de gözüm var güzel şık sağlam motor 250 lik bişey alacak olsam tercihim o olurdu.
    125 tavsiye etmiyorum sinek gibi vızıldar kalır altında.
  • egesukru kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam fakat 250cc altı düşünmüyorum artık. 250cc önerilerin varsa inceleyebilirim. gv250 ve cbr250 dışında
    Suziki inazuma 250 çift piston iyi makine ama kullanmadım tecrübelerim yok yani araştırman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egesukru -- 7 Ekim 2013; 9:47:09 >
    http://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

Videoyu seyretmesiysen çok faydalı olabilir bak.
  • İzlemiştim hocam teşekkürler yine de
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.