Şimdi Ara

RK3066 Chipsetli Android MiniPc Ana Konu ve Teknik Destek (UG802-MK808) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.386
Cevap
49
Favori
211.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ender

ug802 ve mk808 kullanıcıları,

urun mk802 ye göre nasıl ? hissedilebilir bir hız artısı var mı ?
    halen uygulamara gırerken uygulama yanıt vermıyor kapatayım mı devam gıbı soruları soruyor mu ? biraz detay verin lutfen

Dostum ilk olarak senin paket Fujian şehrindeymiş... istersen aldığın yere mail at ve deki benim paketim 25 gün oldu hala gelmedi bi posta işletmesini arayıp durumunu sorarmısınız ? en son işlem Oct 9, 2012 1:28:00 PM Status:Posting, Location:FUJIAN şeklinde yapılmış.
    Bendede aynı sorun olmuştu adamlara mail atınca nedense ertesi gün gibi takılı kaldığı şehirden çıkıyor ve yoluna devam ediyor :D

sana tavsiyem mail atıp adamları bilgilendirmendir...

Senin soruna gelince :D

mk802 ve ug802 kullanıcısı olarak ikisi arasında gerçekten büyük farklar var....
    mesela herhangi bir internet sitesine girmek istediğiniz mk802 internet sitesini yükler ve yukarıda dolan çubuk sonlarda bir yerde durur ve 20 saniye gibi bi süre beyaz ekran kalırya (bu durum işlemci sitenin datalarını işlemeye çalışıyor fakat yavaş kaldığı için uzun sürüyor) bu durum ug802 yok direk internet hızına göre çatır çutur açıyor siteleri..
    ayrıca mk802 de browser'i başlatmak istediğimizde ilk olarak genelde yanıt vermiyor derdi ve biz bekle ye tıklayınca açılırdı ve bunu birçok programda yaşardık youtube vs vs gibi bu durumlar ug802 gayet performanslı çalışıyor cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

Selamlar Bu konu altında RK3066 Chipsetli MiniPc hakkında bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacaktır ayrıca sorunlarada hep beraber çözüm arayacağız.

ilk olarak UG802 için Firmware yüklemesi ve firmware dosyalarını yayınlıyorum;

Firmware linki:

Firmware

Rom Özellikleri

Google Play Çin için olan programları değil Amerika olan programları gösteriyor.
    Root işlemi yapılmıştır.

Firmware bilgileri;

Kernel Version
    3.0.8+ root@hzb-HP-MT #267 SMP PREEMPT Thu Aug 16 22:09:58 CST 2012
    Build number
    rk30_ics_v2.23.00
    rk30sdk-eng 4.0.4 IMM76D eng.root.20120713.175652 test-keys

Firmware Yüklemesi:

Firmware yüklenmesi iki şekilde yapılmaktadır;
    Bunlardan biri SD kart ile yapılan yükleme diğeri ise Rockchip'in kendi firmware programını kullanarak bilgisayar üzerinden yüklemek.

Micro SD kart kullanılarak yapılan yükleme;

Bu yüklemeyi yapmak için cihazın root'lu olmasına gerek yoktur.

Micro SD kart kullanılarak yapılan güncellemelerde Kernel güncellenmemektedir bunu unutmayınız.

Adımlara gelirsek;

1) İndirdiğiniz "update.img" MicroSD kartınızın "root" klasörüne (bilgisayara bağlayınca karşınıza çıkan ilk klasör) kopyalayınız, eğer MicroSD karta sahip değilseniz cihazın içindeki internal "/sdcard" klasörüne kopyalabilirsiniz.

2) MicroSD kartı cihaza takınız ve yeniden başlatınız.

3) Cihaz açılınca size Güncelleme var yükleyeyim mi diye soracaktır, evet seçeneğini seçin, cihaz kendini güncelleyecektir.

4) İşlem bitince sistem yeniden başlayacaktır ve açılınca "update.img" dosyasını silmek istermisiniz diye soracaktır, burda evet seçeneğini seçin böylece cihazı yeniden başlatınca güncellemek istermisiniz diye sormasın.

Böylece cihazımızı güncellemiş olduk.

Rockchip Batch Tools v1.5 kullanarak Firmware güncellemek;

Bu adımları cihazımızı kabından çıkartmadan yapmak istiyorsanız cihazın root'lu olması gerekmektedir, aksi halde cihazın kabını açıp tornavida ile iki noktaya aynı anda bastırırken cihazın micro usb portunu kullanarak bilgisayara bağlamamız gerekiyor. Bu işlem zor olacağı için cihazımızı root ediyoruz. ( yukarıda anlatılan MicroSD kartı kullanan yöntem ile cihazınıza root edilmiş rom yükleyebilirsiniz ve yeni çıkan güncellemeleri daha sonra yükleyebilirsiniz.) Ayrıca cihaza firmware yüklemeden direk nasıl root edilir onuda anlatacağım ilerleyen zamanlarda.

Bu yöntem kernel, boot, recovery ve bütün sistemi yeniden flashlayacaktır.

**Cihazınız işlemler sırasında TV ye bağlı olmalıdır.**

1) Cihazınızın "root" edildiğinden emin olun.

2) Rockchip Batch Tools v1.5 programını indirin ve bir klasore çıkartın.
    Rockchip Batch Tool v1.5 indir.

3) cihazımızın güç kablosunu yani bir ucu micro usb bir ucu normal usb olan kablonun usb ucunu bilgisayara takıyoruz ve micro usb olan tarafını cihazımıza takarak cihazı çalıştırıyoruz.

4) Cihazımızı bootloader/flash moduna sokmak için marketten "terminal emulator" isimli programı indiriyoruz, daha sonra programı çalıştırıyoruz.
    Çıkan ekrana

su yazıp enter'e basıyoruz ve ekrana superuser programı geliyor ve root hakkını vermek istiyormusunuz diye soruyor, sizde buna "allow" izinver diyorsunuz.
    ardından reboot bootloader yazıp enter tuşuna basıyorsunuz ve cihazınız kendini bootloader moduna alıyor.

5) Windows gerekli sürücüleri arayacaktır, arama bittiği zaman eğer sürücüleri bulamadıysa indirdiğimiz programın içerisinde bulunan RockusbDriver klasörü içinden sistemize uygun olanı seçip yüklüyoruz.
    Artık cihazımız windows tarafından rk30sdk olarak görünmesi gerekmekte.

6) Rockchip Batch Tools v1.5'i çalıştırınız. Program cihazımızı tanıyacaktır ve yeşil bir kutu gösterecektir.

7) Yüklemek istediğiniz firmware dosyasını Set FW Path yazan kutunun sonundaki üç noktalı butona basarak seçiniz.

8)Ardından Upgrade butonuna basınız bu durumda cihaz üzerindeki bütün programlarınız vs silinecektir.

9)Ve cihaz kendini resetleyecektir yükleme işlemini bitirmesi için.

10) Eğer ilk açılışta wifi butonu çalışmaz ise biraz bekleyin ve cihazı yeniden başlatın :D

Böylece cihazımızın firmware sürümünü yükseltmiş olduk.

Merhaba eCCo arkadaşım.

Paylaşımınız için öncelikle teşekkürler:

MK808 de yazılım güncellemede ilk etapta cihaz kapağının açılmasına yada root edilmesine gerek yok anladığım kadarıyla. Sizin yazdığınız ug serisi için iydi acaba?
    Alıntı :http://armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=13&t=45&sid=5d8c5edda6973f388b00eadcb14652c6
    ...

Alıntı tercümesi:

3- Windows işletim sistemi ve “Rockchip Batch Tools v1.5 yazılımı kullanılarak güncelleme:

• Rockchip Batch Tools v1.5 yazılımını indirip zipli dosyayı , açın (extract edin)
    • MiniUSB to USB kablonuzun, mini tarafını MK808 in “OTG” portuna takın. (Güç portuna takılı olmayacak) Kutu üzerindeki delikten bir ataç yardımı ile cihaz içerisinde bulunan reset butonuna basın ve basılı tutun. Butona basılı vaziyette iken, usb kablosunun diğer ucunu Windows yüklü bilgisayarınızın usb portuna bağlayın.

Doğru muyum ?

Bir de , microsd kart ile güncellemede kernel güncellenmiyormuş. Bu ne demektir? Dezavantajı yada avantajı nedir?

Benim 808 de hala gelmedi bekliyorum...

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72
    Merhaba eCCo arkadaşım.

Paylaşımınız için öncelikle teşekkürler:

MK808 de yazılım güncellemede ilk etapta cihaz kapağının açılmasına yada root edilmesine gerek yok anladığım kadarıyla. Sizin yazdığınız ug serisi için iydi acaba?
    Alıntı :http://armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=13&t=45&sid=5d8c5edda6973f388b00eadcb14652c6
    ...

Alıntı tercümesi:

3- Windows işletim sistemi ve “Rockchip Batch Tools v1.5 yazılımı kullanılarak güncelleme:

• Rockchip Batch Tools v1.5 yazılımını indirip zipli dosyayı , açın (extract edin)
    • MiniUSB to USB kablonuzun, mini tarafını MK808 in “OTG” portuna takın. (Güç portuna takılı olmayacak) Kutu üzerindeki delikten bir ataç yardımı ile cihaz içerisinde bulunan reset butonuna basın ve basılı tutun. Butona basılı vaziyette iken, usb kablosunun diğer ucunu Windows yüklü bilgisayarınızın usb portuna bağlayın.

Doğru muyum ?

Bir de , microsd kart ile güncellemede kernel güncellenmiyormuş. Bu ne demektir? Dezavantajı yada avantajı nedir?

Benim 808 de hala gelmedi bekliyorum...

Selamlar

Selamlar,
    evet mk808 de kapağın açılmasına gerek yok çünkü kendi reset butonu bulunmakta.. yani kabloyu takarken reset butonuna basılı tutarsanız flashlama moduna girecektir.

yani yayınlanan sürümde kernel değişmiş ise yada eski kernel üzerinde fix ler uygulandı ise onları yükleyemiyorsun...
    dezavantajı bu işte avantajı kolay yüklenebilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eCCo -- 19 Ekim 2012; 13:11:43 >

• Ok eCCo arkadaşım. Ben de MK808 in yazılım güncellemesini aşağıda anlatayım. Sizinkiyle %90 benzer zaten..

MK808 YAZILIM GÜNCELLEME:
    2 ŞEKİLDE YAPILIR.

1- MicroSD Metodu:
    Bu sistemde “KERNEL” güncellenmez. Sadece “BOOT” , “RECOVERY” ve “SİSTEM” bölümleri güncellenir.

• Update.img dosyasını, microsd kartın ana dizinine (root’ una) kopyalayın. Microsd kartınız yoksa cihazın dahili memory / sdcard dizinine (internal /sdcard) kopyalayabilirsiniz.
    • Microsd kartı cihaza takın, unmount ve tekrar mount yapın yada cihazı kapatıp tekrar açın.
    • Cihaz, update yapmak isteyip istemediğinizi soracak. Evet (yes) i seçin. Onayınız sonrasında, Reboot işlemi olacak ve sisteminiz güncellenecek.
    • Güncelleme bittiğinde, sistem kapanıp tekrar açılacak ve sistem size “ update.img” yi silmek isteyip istemediğinizi soracak.Sil deyin. Aksi taktirde prosesi tekrarlamak isteyebilir.

2- İngilizce Orijinal Anlatımı:

Micro SD Method

Updating your system through micro sd does NOT update the kernel. It only updates boot, recovery and system.
    Steps:
    1) Copy update.img to the root of your micro sd card. If you don't have a micro sd card you can also copy to the internal /sdcard directory.

2) Either insert your micro sd card, unmount and mount micro sd or sdcard, or reboot.

3) The system will ask you if you'd like to update. Choose yes. It will then reboot into recovery and update your system.

4) When the process is finished the system will reboot and ask you if you'd like to delete update.img. Say yes otherwise it may try it again.

• MiniUSB to USB kablonuzun, mini tarafını MK808 in “OTG” portuna takın. (Güç portuna takılı olmayacak) Kutu üzerindeki delikten bir ataç yardımı ile cihaz içerisinde bulunan reset butonuna basın ve basılı tutun. Butona basılı vaziyette iken, usb kablosunun diğer ucunu Windows yüklü bilgisayarınızın usb portuna bağlayın. (2-3 sn daha mk808 üzerindeki butona basılı tutun)
    • Herşeyi doğru yaptıysanız, Windows driver aramaya başlayacaktır.Bulamadığı zaman, kontrol paneli / aygıt yöneticisi ‘ ne girip “bilinmeyen aygıt” a gidip, “driver (sürücü) güncelle” deyin. Ve açılan pencereden size (işletim sisteminize-32 - 64 bit inize) uygun olan sürücüyü “RockusbDriver” klasörü içerisinden bulup (gösterip) seçin. İşlem bitiminde cihaz “rk30sdk” olarak görünmeli.
    • “Rockchip Batch Tools v1.5” i çalıştırın. Program bir cihazı bulacak ve “yeşil renkli kutu” ile belirtecektir.
    • FW Path” bölümünden, “update.img” i kaydettiğiniz yerden seçin / gösterin.
    • Programın alt sırasında yeralan “Restore” butonuna basın. ( Bu esnada, tüm ayarlarınız, uygulamalarınız silinecek, hatta sdcard’ ınız da formatlanacak). Cihazınıza update.img yi atacak.
    • Recovery içerisinde , MK808 kapanıp açılacak ve işlem bitecek.

Yeni yazılımla iyi eğlenceler.

Bunun İngilizce Anlatımı:

Flashing through Rockchip Batch Tools v1.5 in Windows.

1) Download Rockchip Batch Tools v1.5 and extract to a folder.
    Rockchip_Batch_Tool_v1.5.zip

2) Place your usb cable into the OTG port of the MK808 instead of power and press the hidden reset button with a paperclip or pin. While pressing the reset button plug the usb into your computer.
    pin.jpg

3) Windows will search for drivers. When it can't find them you may need to go to Control Panel --> Device Manager --> unknown device -->update driver and choose the driver that suits you from the RockusbDriver folder.
    The device should now be listed as rk30sdk.

4) Start up Rockchip Batch Tools v1.5
    It will detect a device and show a green box.

5) Choose the update.img you are going to use in the Set FW Path box.
    fw2.jpg

6)Choose Restore from the buttons below. (Doing this will delete all your settings, apps, and format your sdcard)
    It will flash the update.img onto your device.

7)The device will reboot into recovery to finish the installation.

Enjoy your new firmware!

Yukarıdaki bilgiler:

http://armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=13&t=45&sid=5d8c5edda6973f388b00eadcb14652c6

adresinden alınmıştır.

Selamlar

Not: İlk aşamada, yani reset butonuna basılı iken usb kabloyu pc ye bağladığınızda, pc mk808 i bir türlü görmüyor ise, kullandığınız mini usb to usb kabloyu değiştirin. Başka bir kablo ile deneyin. Birkaç yerde okumuştum. Çözüm olmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 19 Ekim 2012; 15:06:49 >

• quote:

Ok eCCo arkadaşım. Ben de MK808 in yazılım güncellemesini aşağıda anlatayım. Sizinkiyle %90 benzer zaten..

anlatım için saol,
    akşam ilk mesaja eklerim senin anlatımında :D böylece arayanlar kolay bulur :D
  • konu gerçekten çok güzel arkadaşlar, teşekkürler.

ben de mk808 in siparişi verdim ve 8 günlük tatil sonunda 09/10/2012 tarihinde kargolandı gözüküyor.

Ancak sitedeki tracking bölümüne tıkladığımda da, referans numarasıyla da takip edemiyorum.
    Acaba kargo bilgileri geç mi giriyor acaba?

Takip numaram : RB444587765HK

başka bir yolu var mı sorgulamanın?
  • MK808 yazılım güncellemesi ( update.img) için aşağıdaki adresi takip edin.

http://armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=42&sid=dcd2066991d6f3c4336987bf8d13908f&start=110
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

konu gerçekten çok güzel arkadaşlar, teşekkürler.

ben de mk808 in siparişi verdim ve 8 günlük tatil sonunda 09/10/2012 tarihinde kargolandı gözüküyor.

Ancak sitedeki tracking bölümüne tıkladığımda da, referans numarasıyla da takip edemiyorum.

Evet, bilgi geç geliyor maalesef, belki ürünün hareketi de yavaştır...

Ben 28 Eylül' de verdim mk808 i , daha 1 hafta önce bilgisi girildi .Ve hala o bilgi mevcut

O da :

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place)
    13/10/12 13:48 2012-10-13 13:48:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

• @ eCCo

Reklam engellemek için AdAway kullanıyorum şahane program
    https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adaway&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5hZGF3YXkiXQ..

Bu arada çinden kargo bekleyen ve android telefonu olan arkadaşlar için bir program vereyim.

TrackChecker
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.grandag.trackchecker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5hcHAuZ3JhbmRhZy50cmFja2NoZWNrZXIiXQ..

Kargo numaralarını yazarsanız otomatik olarak kontrol ediyor.

• quote:

Bende mk808 bekleyenlerdenim, çinli satıcılar takip numarasını önceden alıyor. Bize takip numarasını veriyorlar ancak ürünü postaneye teslim etmiyorlar. O yüzden online takipte sonuç alamıyoruz. Geekbuying den mk808 siparişi verdim, bana posta takip numarasını verdikten 7 gün sonra ürünün postaneye verildiği ile ilgili mail geldi. Beklemen lazım.

• ok. ama biz bayagıdır beklıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

@ eCCo

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adaway&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5hZGF3YXkiXQ..

Bu arada çinden kargo bekleyen ve android telefonu olan arkadaşlar için bir program vereyim.

TrackChecker
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.grandag.trackchecker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5hcHAuZ3JhbmRhZy50cmFja2NoZWNrZXIiXQ..

İPhone a baktım , o işi yapan program yok. Bende de android sistemli telefon yok. Sevabına benim için bir baksan eCCo arkadasım :))
    Numaram:

Track Info:
    Tracking Number: RA237922895CN Shipping Time:28 Sep 2012

Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

MK808 yazılım güncellemesi ( update.img) için aşağıdaki adresi takip edin.

http://armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=42&sid=dcd2066991d6f3c4336987bf8d13908f&start=110

quote:

İPhone a baktım , o işi yapan program yok. Bende de android sistemli telefon yok. Sevabına benim için bir baksan eCCo arkadasım :))
    Numaram:

Track Info:
    Tracking Number: RA237922895CN Shipping Time:28 Sep 2012

Selamlar

dostum ilk olarak senin cihaz beijingden yola çıkmış artık ptt de gözükür bugun yarın :D eline de çarşamba geçer en geç :D

""Oct 13, 2012 12:31:00 PM Status:Departure from outward office of exchange, Location:BEIJING""

ayrıca update dosyası için verdiğin linki takip ediyorum ben ve herhangi bir gelişme olursa burda yayınlayacağım, zaten konunun bir amacıda oydu sonuçta herkes ing bilmiyor ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz birlikte, genede link için teşekkürler belki bağzı arkadaşlara yardımcı olur...

• quote:

Dostum senin numarayı denedim ama bir sonuç çıkmadı ya geç giriş yapıyorlar yada kargoya verilmemiş daha.. pazartesi tekrar dene bence ozamanda gözükmez ise direk mail at paramı geri istiyorum vs yoksa size negatif feedback vercem vsvs işe yarıyor ozaman...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

@ eCCo

TrackChecker

AdAway'ı biliyorum host dosyasını editliyor android te gerçekten güzel program :D ama firefox da çok sağlam bence onda da Ad-blocker eklentisi var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

quote:

Dostum senin numarayı denedim ama bir sonuç çıkmadı ya geç giriş yapıyorlar yada kargoya verilmemiş daha.. pazartesi tekrar dene bence ozamanda gözükmez ise direk mail at paramı geri istiyorum vs yoksa size negatif feedback vercem vsvs işe yarıyor ozaman...

hocam teşekkürler pazartesiyi bekleyelim bakalım dediğin gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: android hastası

Seckinar kardeş nasıl mk808 izlenimlerini yazabilir misin rica etsem. Ayrıca yabancı forumlarda söylenilen çözünürlük hatası ve wifi problemiyle karşılaştın mı? Bizi biraz aydınlatabilir misin? Rica etsem tabi.

Birde ben şahsen bu alet küçük ve yer kaplamıyor diye (dağınıklıktan hoşlanmam da) tercih edeceğim, sizin projelerinize hiç bir sözüm yok yanlış anlamayın, ama kutu içerisinde biraz büyük olmayacak mı onlar. Çünkü bende hali hazırda Dark Media Mania çok yer kaplıyor şuan tv nin yanında ne düşünürsünüz? Sayın eCCo neden KUTU? :)

merhaba,

mk 808 i fazla kullanmadım..henüz.. çünkü yurtdışından aldığım diğer parçalar henüz gelmedi, adaptör, hub, kablo vs. bu yüzden kutuya montajlamadan tam bir kullanım yapamıyorum.
    pek çoğumuzun masaüstü bilgisayarlardan uzaklaşarak notebooklara, tabletlere, kablosuz bağlantılara yönelmesinin bir sebebi de kablodan, onların düzensizliğinden uzak, daha derli toplu olmaları bana göre. arkadaşların da belirttiği gibi hub, usb bellek, kablosuz klavye mouse aparatı, hdmi, güç ve diğer usb kabloları derken ortaya berbat bir görünüm çıkıyor. ve kablolu hali, inanın, kutulu halinden daha çok yer kaplayacaktır, bu kesin..

o minicik bilgisayarı alıp kurduktan sonra, kablo karmaşasını görünce akla cem yılmaz ın o harika sorusu akla geliyor : iyi de aga, bu nedir ???

evimde wifi var ama kullanmak istemediğim için kapalı ve internet için usb to rj45 (ya da tam tersi ama neyse anladınız siz onu..) parçasının gelmesini bekleyeceğim.

az önce usb bellekten 1-2 divx izledim, sıkıntı yaşamadım.takılma, donma yok ama şimdilik. çünkü kısa aralıklarla yeni bir kodlama, algoritma, sıkıştırma tekniği çıkmakta ve bizim minik canavarlar da gün gelecek, takılmaya başlayacaklar..

bahsi geçen çözünürlük problemi nerede, nasıl ve ne şekilde cereyan ediyor, henüz karşılaşmadım. şans değil, cihazı fazla kullanmamış olmamdan kaynaklandığını sanıyorum..

aslında almak istediğim model ug olanıydı ama arayüzünü beğenmediğim için mk modelini aldım. dediğim gibi henüz tam performansta ve çok yönlü olarak kullanmadığım için ayrıntılı yazamıyorum, diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaklardır. proje masasından hala kalkamadım.

bugün kasanın arkasına bir power düğmesi eklemem gerektiğini anladım zira ütü değil ki bu işimiz bitince fişini çekerek kapatalım ??

ac kablo, anahtardan sonra 2 adet adaptöre gidecek, oradan çekirdeğe, hub'a vb. usb kablolarla dağılacak.

fanı arka kısma koymayı düşünüyorum iyi bir havalandırma için. ama sessiz bir fan tabii. değilse, kulağa sessiz ortamlarda ninni gibi gelen 2.5" harddisk sesini, fan gürültüsüne asla değişmezdim..

harddisk demişken, projede karşıma çıkan problemlerden biri de androidin arayüzünde sowtware off fonksiyonu olmaması. bunu bir yazılım kurarak çözmeyi umuyorum, değilse bağlı hdd ler, bellekler micro-sd kartlar, fiş çekerek cihazı kapama olayından pek de hoşlanmayacaklar..

soft off şart !

pek yardımcı olamadım kusura bakmayın.

çalışmalarınızı takip ediyorum, bendeki gelişmeleri de ara ara aktaracağım.

saygılar,

• teşekkürler seckinar usta umarım box işini sıkıntısızca halledersin. Bende kredi kartlarım çakılı Ocak ayına kadar mecburi beklemedeyim. İnşallah Çinli abiler 2 GB ram li bluetoothlu bir ürün yetiştirirler Ocak a kadar. Yoksa UG007 var gözümde bekleyelim görelim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.