Yarbay
23 Mayıs 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar herkese, uzun süredir pc ile sadece iş laptop u ve sahadaki cihazların hataları seviyesinde haşır neşir oluyordum ve bu VR cihazlarının çıkması ile birlikte gaza gelip bir sistem toplayayım dedim :)

Aşağıda topladığım (bugün kalan bir kaç parçayı alacağım)sistemi fiyatları ile birlikte yazıyorum ve yorumları bekliyorum 👍

i7 6700K - 1184TL
Asus strix 980Ti - 2219 TL şimdilik yakında 324TL geri alacağım bana 1895 TL ye gelecek.
Asus z170i pro gaming - 600-610 TL civarı değişiyor. Neden bu kart derseniz aldığım kasa ile uyumlu olduğu için tercih ettim ayrıca sistem salonda TV ye bağlı olacak ondan kasayı cube tarzı aldım. Bu kartı da 575 TL ye aldım Kadıköy den 👍
Kingston HyperXfury 2400 MHz ddr4 2x8GB RAM - 250 TL - bu yoktu yerine aynı modelin 2666mhz olanını aldım 266 TL
Cooler Master Hyper 412 soğutucu - 150 TL - bu yoktu yerine Zalman cnpc10x optima aldım fiyatı daha uyguna geldi.
256GB Toshiba SSD var elimde - 0 TL
2TB HDD var elimde marka model hatırlamıyorum - 0 TL
Aerocool DS cube kasa - 197 TL
High Power Astra lite 750W 80plus Gold power supply - 354 TL

Sistem bu şekilde umarım stabil çalışır 👍
Selamlar Bu konu altında RK3066 Chipsetli MiniPc hakkında bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacaktır ayrıca sorunlarada hep beraber çözüm arayacağız.

ilk olarak UG802 için Firmware yüklemesi ve firmware dosyalarını yayınlıyorum;

Firmware linki:

Firmware Dosyası

Rom Özellikleri

Google Play Çin için olan programları değil Amerika olan programları gösteriyor.
Root işlemi yapılmıştır.

Firmware bilgileri;

Kernel Version
3.0.8+ root@hzb-HP-MT #267 SMP PREEMPT Thu Aug 16 22:09:58 CST 2012
Build number
rk30_ics_v2.23.00
rk30sdk-eng 4.0.4 IMM76D eng.root.20120713.175652 test-keys

Firmware Yüklemesi:

Firmware yüklenmesi iki şekilde yapılmaktadır;
Bunlardan biri SD kart ile yapılan yükleme diğeri ise Rockchip'in kendi firmware programını kullanarak bilgisayar üzerinden yüklemek.

Micro SD kart kullanılarak yapılan yükleme;

Bu yüklemeyi yapmak için cihazın root'lu olmasına gerek yoktur.

Micro SD kart kullanılarak yapılan güncellemelerde Kernel güncellenmemektedir bunu unutmayınız.

Adımlara gelirsek;

1) İndirdiğiniz "update.img" MicroSD kartınızın "root" klasörüne (bilgisayara bağlayınca karşınıza çıkan ilk klasör) kopyalayınız, eğer MicroSD karta sahip değilseniz cihazın içindeki internal "/sdcard" klasörüne kopyalabilirsiniz.

2) MicroSD kartı cihaza takınız ve yeniden başlatınız.

3) Cihaz açılınca size Güncelleme var yükleyeyim mi diye soracaktır, evet seçeneğini seçin, cihaz kendini güncelleyecektir.

4) İşlem bitince sistem yeniden başlayacaktır ve açılınca "update.img" dosyasını silmek istermisiniz diye soracaktır, burda evet seçeneğini seçin böylece cihazı yeniden başlatınca güncellemek istermisiniz diye sormasın.

Böylece cihazımızı güncellemiş olduk.

Rockchip Batch Tools v1.5 kullanarak Firmware güncellemek;

Bu adımları cihazımızı kabından çıkartmadan yapmak istiyorsanız cihazın root'lu olması gerekmektedir, aksi halde cihazın kabını açıp tornavida ile iki noktaya aynı anda bastırırken cihazın micro usb portunu kullanarak bilgisayara bağlamamız gerekiyor. Bu işlem zor olacağı için cihazımızı root ediyoruz. ( yukarıda anlatılan MicroSD kartı kullanan yöntem ile cihazınıza root edilmiş rom yükleyebilirsiniz ve yeni çıkan güncellemeleri daha sonra yükleyebilirsiniz.) Ayrıca cihaza firmware yüklemeden direk nasıl root edilir onuda anlatacağım ilerleyen zamanlarda.

Bu yöntem kernel, boot, recovery ve bütün sistemi yeniden flashlayacaktır.

**Cihazınız işlemler sırasında TV ye bağlı olmalıdır.**

1) Cihazınızın "root" edildiğinden emin olun.

2) Rockchip Batch Tools v1.5 programını indirin ve bir klasore çıkartın.
Rockchip Batch Tool v1.5 indir.

3) cihazımızın güç kablosunu yani bir ucu micro usb bir ucu normal usb olan kablonun usb ucunu bilgisayara takıyoruz ve micro usb olan tarafını cihazımıza takarak cihazı çalıştırıyoruz.

4) Cihazımızı bootloader/flash moduna sokmak için marketten "terminal emulator" isimli programı indiriyoruz, daha sonra programı çalıştırıyoruz.
Çıkan ekrana

su yazıp enter'e basıyoruz ve ekrana superuser programı geliyor ve root hakkını vermek istiyormusunuz diye soruyor, sizde buna "allow" izinver diyorsunuz.
ardından reboot bootloader yazıp enter tuşuna basıyorsunuz ve cihazınız kendini bootloader moduna alıyor.

5) Windows gerekli sürücüleri arayacaktır, arama bittiği zaman eğer sürücüleri bulamadıysa indirdiğimiz programın içerisinde bulunan RockusbDriver klasörü içinden sistemize uygun olanı seçip yüklüyoruz.
Artık cihazımız windows tarafından rk30sdk olarak görünmesi gerekmekte.

6) Rockchip Batch Tools v1.5'i çalıştırınız. Program cihazımızı tanıyacaktır ve yeşil bir kutu gösterecektir.

7) Yüklemek istediğiniz firmware dosyasını Set FW Path yazan kutunun sonundaki üç noktalı butona basarak seçiniz.

8)Ardından Upgrade butonuna basınız bu durumda cihaz üzerindeki bütün programlarınız vs silinecektir.

9)Ve cihaz kendini resetleyecektir yükleme işlemini bitirmesi için.

10) Eğer ilk açılışta wifi butonu çalışmaz ise biraz bekleyin ve cihazı yeniden başlatın :D

Böylece cihazımızın firmware sürümünü yükseltmiş olduk.
Arkadaşlar merhaba,
filezilla server kullanarak sirketteki w7 yüklü bilgisayarda FTP server oluşturdum, ve her yeni dosya yüklenmesinde yani dosyalarda güncelleme olduğunda belirli kişilere otomatik olarak mail atılmasını istiyorum,
mesela teknisyen dosyaları klasörüne yeni bi dosya eklendiğinde bütün teknisyenlere yeni yüklenen dosyanın otomatik olarak bildirilmesini istiyorum. bunun için ne yapmak gerekir, bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaslar ben flash cs3 kullanarak bi site tasarladim bitti elimde .fla ve .swf olarak duruyo ve calisir durumda )) fakat bu siteyi nasil hostlarim ve domain olayini nasil halledicegimi bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim ...
siteyi tek flash dosyasi olarak hazirladim.
hosting ve alan adi almak icin alanadi.com.tr sitesini dusunuyorum yada daha ii bi yer onerirseniz orasida olabilir..
benim eski kullanmadigim bi telefonum var ve yeni bi tel alsam yurtdisindan sonra eski telimin imei sini o telinkiyle degistirsem ve eski tel i hic acmasam yada atsam diger telefon calismaya devam edermi?bide bu olay yasa disi oluyormu die merak ediyorum ... su kayit islemi ile ugrasmak istemiyorumda ...
beyler benim bi ps3 um var bide bi arkadasta ps3 var simdi biz bu ps3 leri yanyana koyup wifi yada kablo yardimiyla baglayip multi oyun oynayabilirmiyiz yoksa illaki internet uzerindenmi oyun oynamamiz gerekicek ?
yardici olursaniz cok mutlu olurum....
beyler başlıkta yazdığıgibi 300 dolara kadar işlemci anakart +1gb ram almam lazım intel ve onboard ekran kartı olursa super olur..
Evet beyler bugun itibariyle bu ikiliye sahibim :) Ps3 u Amerikadan 499 dolara aldim :) ve 206BW yi bugun 300 dolara ukraynadan aldim :) simdi yurt odasinda resistance ve motorstorm ceviriyoruz !! tek eksigim bi klavye mause :) :) onuda halledim linux kurucem :) 1080p den bagladim 206bw ye ps3 super bi goruntu 2-3 gundur normal tv den oynuyodum ama simdi 206 bw ye takinca gozlerim portladi :) fiyatlari nasil aletlerin ??yakin zamanda foto ceker yollarim :)
beyler size X360 ve PS3 un anakartlarinin resmini gonderiyorum acaba hangisi daha kaliteli ?? bi bakin kime hangisi daha kaliteli gelecek ?
PS3 un anakarti

X360 in anakarti

karar sizin :)
beyler ben internetten mandria 2007 powerpack dvd isosunu indirdim fakat isoyu daemon tools ile actiimda karsima bi klasor 2 tane text dosyasi geliyo
klasorun adi i586 text dosyalari realese notes bide bunun fransizca olani simdi ben bunu direk dvd ye yazinca dusunduum uzere boot yapmicak bunu boot lu hale nasil getirebilirim yada nasil yuklemesini yapabilirim ?
i586 klasorunun icinde butun gerekli dosyalar var galiba simdi o i586 klasorunun icindeki dosyalari direk dvd nin root una atsam sonra dvd yi yazsam boot yaparmi yapmazmi ?? nasil yuklencek bu meret bi yardim :)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.339
İkinci El Bölümü Mesajları: 71
Konularının görüntülenme sayısı: 202.310 (Bu ay: 378)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 513 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.