Şimdi Ara

RK3066 Chipsetli Android MiniPc Ana Konu ve Teknik Destek (UG802-MK808) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.387
Cevap
49
Favori
211.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seckinar

aslında almak istediğim model ug olanıydı ama arayüzünü beğenmediğim için mk modelini aldım. dediğim gibi henüz tam performansta ve çok yönlü olarak kullanmadığım için ayrıntılı yazamıyorum, diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaklardır. proje masasından hala kalkamadım.

dostum arayüz demişsin ug için keske sorsaydın önceden çünkü herhangi bir launcher programı ile standart arayüze kavuşuyorsun ve 10 sn sürmüyor bunu yapman :D neyse yeni fw çıkınca çözünürlük sıkıntısıda geçer elbet mk808 lerin, ayrıca usb to lan adaptörleri 10 tl ye satılıyordu tr den de alabilirdin okadar beklediğine yazık olmuş. tabi sen nekadara aldın bilemiyorum :D

• Ben de MK808 siparişi verdim, kargo kodu geldi ama henüz kargo takibinde çıkmıyor.
    Hayırlısı ile bir gelsin görüşlerimi paylaşırım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: android hastası

Seckinar kardeş nasıl mk808 izlenimlerini yazabilir misin rica etsem. Ayrıca yabancı forumlarda söylenilen çözünürlük hatası ve wifi problemiyle karşılaştın mı? Bizi biraz aydınlatabilir misin? Rica etsem tabi.

Birde ben şahsen bu alet küçük ve yer kaplamıyor diye (dağınıklıktan hoşlanmam da) tercih edeceğim, sizin projelerinize hiç bir sözüm yok yanlış anlamayın, ama kutu içerisinde biraz büyük olmayacak mı onlar. Çünkü bende hali hazırda Dark Media Mania çok yer kaplıyor şuan tv nin yanında ne düşünürsünüz? Sayın eCCo neden KUTU? :)

merhaba,

mk 808 i fazla kullanmadım..henüz.. çünkü yurtdışından aldığım diğer parçalar henüz gelmedi, adaptör, hub, kablo vs. bu yüzden kutuya montajlamadan tam bir kullanım yapamıyorum.
    pek çoğumuzun masaüstü bilgisayarlardan uzaklaşarak notebooklara, tabletlere, kablosuz bağlantılara yönelmesinin bir sebebi de kablodan, onların düzensizliğinden uzak, daha derli toplu olmaları bana göre. arkadaşların da belirttiği gibi hub, usb bellek, kablosuz klavye mouse aparatı, hdmi, güç ve diğer usb kabloları derken ortaya berbat bir görünüm çıkıyor. ve kablolu hali, inanın, kutulu halinden daha çok yer kaplayacaktır, bu kesin..

o minicik bilgisayarı alıp kurduktan sonra, kablo karmaşasını görünce akla cem yılmaz ın o harika sorusu akla geliyor : iyi de aga, bu nedir ???

evimde wifi var ama kullanmak istemediğim için kapalı ve internet için usb to rj45 (ya da tam tersi ama neyse anladınız siz onu..) parçasının gelmesini bekleyeceğim.

az önce usb bellekten 1-2 divx izledim, sıkıntı yaşamadım.takılma, donma yok ama şimdilik. çünkü kısa aralıklarla yeni bir kodlama, algoritma, sıkıştırma tekniği çıkmakta ve bizim minik canavarlar da gün gelecek, takılmaya başlayacaklar..

bahsi geçen çözünürlük problemi nerede, nasıl ve ne şekilde cereyan ediyor, henüz karşılaşmadım. şans değil, cihazı fazla kullanmamış olmamdan kaynaklandığını sanıyorum..

aslında almak istediğim model ug olanıydı ama arayüzünü beğenmediğim için mk modelini aldım. dediğim gibi henüz tam performansta ve çok yönlü olarak kullanmadığım için ayrıntılı yazamıyorum, diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaklardır. proje masasından hala kalkamadım.

bugün kasanın arkasına bir power düğmesi eklemem gerektiğini anladım zira ütü değil ki bu işimiz bitince fişini çekerek kapatalım ??

ac kablo, anahtardan sonra 2 adet adaptöre gidecek, oradan çekirdeğe, hub'a vb. usb kablolarla dağılacak.

fanı arka kısma koymayı düşünüyorum iyi bir havalandırma için. ama sessiz bir fan tabii. değilse, kulağa sessiz ortamlarda ninni gibi gelen 2.5" harddisk sesini, fan gürültüsüne asla değişmezdim..

harddisk demişken, projede karşıma çıkan problemlerden biri de androidin arayüzünde sowtware off fonksiyonu olmaması. bunu bir yazılım kurarak çözmeyi umuyorum, değilse bağlı hdd ler, bellekler micro-sd kartlar, fiş çekerek cihazı kapama olayından pek de hoşlanmayacaklar..

soft off şart !

pek yardımcı olamadım kusura bakmayın.

çalışmalarınızı takip ediyorum, bendeki gelişmeleri de ara ara aktaracağım.

saygılar,

çalışmanı SS lerle desteklerse güzel olur bizde merakla takip ediyoruz kolay gelsi

• Konuda emeği geçen herkese öncelikle teşekkürler.

Projeler, hedefler, yorumlar, açıklamalar, bilgiler süper ve heyecan verici.

ug802 almayı düşünüyordum, ama bi türlü alamadım. Bayramdan sonra kesinlikle bi tane temin edeceğim. Ama şuan hangisini almam gerektiği konusunda bir sonuca varamadım. Hangisini önerirseniz onu sipariş edeceğim. Bekle yeni modeller gelecek derseniz bekleyeceğim. Kısacası ne derseniz o :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: p4mdut

Konuda emeği geçen herkese öncelikle teşekkürler.

Projeler, hedefler, yorumlar, açıklamalar, bilgiler süper ve heyecan verici.

ug802 almayı düşünüyordum, ama bi türlü alamadım. Bayramdan sonra kesinlikle bi tane temin edeceğim. Ama şuan hangisini almam gerektiği konusunda bir sonuca varamadım. Hangisini önerirseniz onu sipariş edeceğim. Bekle yeni modeller gelecek derseniz bekleyeceğim. Kısacası ne derseniz o :)

bayramdan sonra alacaksan ozamana kadar yeni modellerde çıkmış olur ozaman bakarız dostum gene yazarsın buraya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: revelax

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: android hastası

Seckinar kardeş nasıl mk808 izlenimlerini yazabilir misin rica etsem. Ayrıca yabancı forumlarda söylenilen çözünürlük hatası ve wifi problemiyle karşılaştın mı? Bizi biraz aydınlatabilir misin? Rica etsem tabi.

Birde ben şahsen bu alet küçük ve yer kaplamıyor diye (dağınıklıktan hoşlanmam da) tercih edeceğim, sizin projelerinize hiç bir sözüm yok yanlış anlamayın, ama kutu içerisinde biraz büyük olmayacak mı onlar. Çünkü bende hali hazırda Dark Media Mania çok yer kaplıyor şuan tv nin yanında ne düşünürsünüz? Sayın eCCo neden KUTU? :)

merhaba,

mk 808 i fazla kullanmadım..henüz.. çünkü yurtdışından aldığım diğer parçalar henüz gelmedi, adaptör, hub, kablo vs. bu yüzden kutuya montajlamadan tam bir kullanım yapamıyorum.
    pek çoğumuzun masaüstü bilgisayarlardan uzaklaşarak notebooklara, tabletlere, kablosuz bağlantılara yönelmesinin bir sebebi de kablodan, onların düzensizliğinden uzak, daha derli toplu olmaları bana göre. arkadaşların da belirttiği gibi hub, usb bellek, kablosuz klavye mouse aparatı, hdmi, güç ve diğer usb kabloları derken ortaya berbat bir görünüm çıkıyor. ve kablolu hali, inanın, kutulu halinden daha çok yer kaplayacaktır, bu kesin..

o minicik bilgisayarı alıp kurduktan sonra, kablo karmaşasını görünce akla cem yılmaz ın o harika sorusu akla geliyor : iyi de aga, bu nedir ???

evimde wifi var ama kullanmak istemediğim için kapalı ve internet için usb to rj45 (ya da tam tersi ama neyse anladınız siz onu..) parçasının gelmesini bekleyeceğim.

az önce usb bellekten 1-2 divx izledim, sıkıntı yaşamadım.takılma, donma yok ama şimdilik. çünkü kısa aralıklarla yeni bir kodlama, algoritma, sıkıştırma tekniği çıkmakta ve bizim minik canavarlar da gün gelecek, takılmaya başlayacaklar..

bahsi geçen çözünürlük problemi nerede, nasıl ve ne şekilde cereyan ediyor, henüz karşılaşmadım. şans değil, cihazı fazla kullanmamış olmamdan kaynaklandığını sanıyorum..

bugün kasanın arkasına bir power düğmesi eklemem gerektiğini anladım zira ütü değil ki bu işimiz bitince fişini çekerek kapatalım ??

ac kablo, anahtardan sonra 2 adet adaptöre gidecek, oradan çekirdeğe, hub'a vb. usb kablolarla dağılacak.

fanı arka kısma koymayı düşünüyorum iyi bir havalandırma için. ama sessiz bir fan tabii. değilse, kulağa sessiz ortamlarda ninni gibi gelen 2.5" harddisk sesini, fan gürültüsüne asla değişmezdim..

harddisk demişken, projede karşıma çıkan problemlerden biri de androidin arayüzünde sowtware off fonksiyonu olmaması. bunu bir yazılım kurarak çözmeyi umuyorum, değilse bağlı hdd ler, bellekler micro-sd kartlar, fiş çekerek cihazı kapama olayından pek de hoşlanmayacaklar..

soft off şart !

pek yardımcı olamadım kusura bakmayın.

çalışmalarınızı takip ediyorum, bendeki gelişmeleri de ara ara aktaracağım.

saygılar,

çalışmanı SS lerle desteklerse güzel olur bizde merakla takip ediyoruz kolay gelsi

Neden ug serisi. Neden mk serisi olan 808 degil dediniz. Ben iceriklerini inceledigimde mk serisi pasif sogutucu ve cift wifi anten artislariyla onde duruyor diger islemci ekran karti birebir ayni....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 20 Ekim 2012; 20:23:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

quote:

dostum arayüz demişsin ug için keske sorsaydın önceden çünkü herhangi bir launcher programı ile standart arayüze kavuşuyorsun ve 10 sn sürmüyor bunu yapman :D neyse yeni fw çıkınca çözünürlük sıkıntısıda geçer elbet mk808 lerin, ayrıca usb to lan adaptörleri 10 tl ye satılıyordu tr den de alabilirdin okadar beklediğine yazık olmuş. tabi sen nekadara aldın bilemiyorum :D

tekrar merhaba,

nihayet hafta sonu geldi ve az da olsa minik bilgisayarıma rahatça vakit ayırabiliyorum..

hatalıyım evet. daha ucuza almama rağmen beklememek için 3-4 tl daha para verip yurtiçinden getirtmeliydim diğer küçük parçaları. ug için ise sonradan okudum arayüzün standart hale getirilebilirliğini. kısmet, arkadaşların bahsini ettiği yeni firmware in çıkması halinde henüz rastlamadığım ama eninde sonunda karşıma çıkacak problemlerin de önüne geçmiş oluruz.

RK3066 Chipsetli Android MiniPc Ana Konu ve Teknik Destek (UG802-MK808)

kutuyu bi hayli aradım, aslında receiver kutusu kullanabilirdim ama kutusu işlevine uygun olsun diye özenerek bu kutuyu getirttim. inş. kısa zamanda monte edip hayırlısıyla kullanma imkanına kavuşuruz. fotoğrafta, üstünde montaj gerçekleştireceğim delikli bakır pertinaks da var. lehim, vida ve silikonla diğer tüm parçalar bunun üzerine monte edilecek.

yer sorununa karşı bu pertinakstan bir tane daha var ve yerleşim dar olursa bir kat daha atacağım içine. gerekli vida ve pertinakslarda kat oluşturacak diğer metal parçalar mevcut.

diğer küçük parçaların elime ulaşmasını beklemek dışında tek sıkıntım, daha önce tabletim için aldığım ve sonra ıskartaya çıkan 16 gb class 10 team microsd nin her nasılsa ne laptop ne de bizim minik canavar tarafından tanınmaması !!

sen gel de canını sıkma şimdi ? kutu montaj hazırlık aşamasındaki arkadaşlar sıkıntımı daha iyi anlayacaklardır..

neyse boşverin, bunun zaten konumuzla ilgisi yok, diğer forum konularından ona da bakacağım.

şimdiki uğraşım pertinaksta uygun delikler açıp kutuya uygun şekilde oturtmak ve cihazın arka kısmına hdmi kablosu için yuva-soket bulup montelemek..

söylemek kolay ama :) biraz malumunuz gg ve shbndn sitelerindeki hdmi soketlerini fişlerini inceleyeceğim.

lafı oldukça uzattığımın farkındayım, lakin bağışlayın, burada, yenilikçi, tasarımcı, çözüm üreten, ileri seviyede bilgi ve tecrübesi olan, elektronikçi-bilgisayarcı arkadaşla birlikte olunca sohbet güzel oluyor. umarım yer ve laf kalabalığı etmemişimdir, beni mazur görün.

saygılar..

• quote:

lafı oldukça uzattığımın farkındayım, lakin bağışlayın, burada, yenilikçi, tasarımcı, çözüm üreten, ileri seviyede bilgi ve tecrübesi olan, elektronikçi-bilgisayarcı arkadaşla birlikte olunca sohbet güzel oluyor. umarım yer ve laf kalabalığı etmemişimdir, beni mazur görün.

saygılar..

dostum ilk olarak istediğin kadar uzun yazabilirsin hiç bir sıkıntı yok :D bizde en az senin kadar ortada dönen sohbetten zevk alıyoruzmerak etme ...

minik parçalar konusunda hatalıyım demişsiniz ama hata diye birşey yok sonuçta o an öyle gerekmiştir öyle almışsınızdır bende öyle yapıyorum genelde ama bazende ne bekleyeceğim al gitsin dediğim durumlar da oluyor tabi...

ug - mk konusuna gelince mk aslında daha iyi bi cihaz donanım olarak en azından üstünde soğutması çift anteni ve daha fazla hafızaya sahip ama yazılım olarak daha sorunlu şu anda gerçi herkes 25 ini bekliyor dünya üzerinde :D yeni firmware in yayınlanmasını :D umarım sorunsuz bir firmware yayınlarlar herkes rahat rahat kullanır cihazını D:

kutu gercekten amacına uygun muş :D ben beğendim ... istediğiniz kutuyu bulmanızada sevindim, içine tek katman olarak herşey sığar gibi bence ikinci kata gerek kalmaz... zaten cihaz ufak ekstra takacağınız parçalar okadar yer kaplamazlar..

16gb micro sd olayına bende üzüldüm şimdi, belki ext4 yada başka bir biçimde formatlandıysa o yüzden bilgisayar ve mini pc tanımıyor olabilir, daha onceden kullandığınız tablete takıp yeniden formatlasanız düzelebilir yada ekstra kart okuyucu kullanarak başka bir bilgisayarda formatlamayı deneyin derim ...

HDMI için oynar kafalı dönebilen kısa soketler var onlara bakın derim bir ucu erkek diğer ucu dişi şeklinde...

projenizde başarılar herhangi bir sıkıntıda rahatca bu konuya soru sorabilirsiniz :D elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz

• @seckinar

Kafa şişirmek ne demek estafurullah..Bunları konuşup/paylaşmak için konuyu açtık zaten.

Ayrıca kutu şahaneymiş.Arka paneli kesip biçmeye uygunsa bende bunlardan bulayım bir tane
  • seckinar kardeş öncelikle hayırlı olsun, benimde amatör olarak biraz havya dumanı yutmuşluğum var. O yüzden aman acele etme herşeyi bir anda yapayım hemen bitiversin diye uğraşma bence. Bende bazı denemelerimde birkaç hüsranım olmuştu. Özellikle android box a dikkat et lehimlerken bazen lehim teli diğer parçalara da yapışıyor onu sökerken diğerleri çıkıyor vs. Bu büyük ihtimal benim beceriksizliğimdende oluyor. Umarım elin benden daha yatkındır. Gelişmeleri dört gözle bekliyoruz. Konu baya rehber olmaya başladı arkadaşlarında dediği gibi uzun uzun anlatın kısa kesmeyin bende severek izliyorum. Şimdiden sorunsuz modifiyeler diliyorum. Kolay gelsin.
  • quote:

eCCo, TheNorth ve android hastası'nında dediği gibi kısa kesmeyin, lütfen her zaman böyle yazın. Bu yazılarınız sayesinde aklımda olmadığı halde bana da ilham verdiniz ve bende kafamda kurgulamaya başladım. Sadece ufak çaplı kullanmayı düşünürken, heyecanla yazdıklarınızı okuyarak çıtayı yükselttim. Hatta kafanızdakileri pratiğe döktüğünüzde her adımı paylaşırsanız eminim ki benim gibi daha bir çok arkadaş da faydalanacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: p4mdut

quote:

eCCo, TheNorth ve android hastası'nında dediği gibi kısa kesmeyin, lütfen her zaman böyle yazın. Bu yazılarınız sayesinde aklımda olmadığı halde bana da ilham verdiniz ve bende kafamda kurgulamaya başladım. Sadece ufak çaplı kullanmayı düşünürken, heyecanla yazdıklarınızı okuyarak çıtayı yükselttim. Hatta kafanızdakileri pratiğe döktüğünüzde her adımı paylaşırsanız eminim ki benim gibi daha bir çok arkadaş da faydalanacaktır.

evet konu yavaş yavaş gelişiyor :D böyle olması gerçekten güzel çünkü böyle durumlarda nekadar çok akıl bi iş için uğraşırsa sorunlar okadar cabuk çözülür !!

bir rus ve 2-3 yabancı site daha takip ediyorum firmware üzerinde çalışmalar yapılıyor :D bakalım güzel birşeyler çıkarsa burada paylaşırım :D

• Arkadaşlar bu mx video oynatıcısının ayarlarına nasıl girilir pro sunu kurdum yazılar küçük büyütemiyorum. sağda tıklayınca altyazı seçme HW-FW seçme ışık vs süre çıkıyor ayarlar bukadar başka yok. Altyazı büyüklüğünü nasıl ayarlayacağız bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.power

Arkadaşlar bu mx video oynatıcısının ayarlarına nasıl girilir pro sunu kurdum yazılar küçük büyütemiyorum. sağda tıklayınca altyazı seçme HW-FW seçme ışık vs süre çıkıyor ayarlar bukadar başka yok. Altyazı büyüklüğünü nasıl ayarlayacağız bulamadım

Kırmızı işaretli alandan ayarları yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNorth

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.power

Arkadaşlar bu mx video oynatıcısının ayarlarına nasıl girilir pro sunu kurdum yazılar küçük büyütemiyorum. sağda tıklayınca altyazı seçme HW-FW seçme ışık vs süre çıkıyor ayarlar bukadar başka yok. Altyazı büyüklüğünü nasıl ayarlayacağız bulamadım

Kırmızı işaretli alandan ayarları yapabilirsin

İlginçtin bu bölümde sadece saat ve büyütme oranı var işaretlediğiniz yer bendekinde yok. Herhalde yeniden silip yüklemek lazım.

• Arkadaşlar bir soru soracağım.

Mele A2000 cijhazım var ve üzerinde Android 4.0.4 yüklü.

Bu cihazın ve bu versiyonun wireless üzeridnen aldığı ip ve dns vs ayarlarını manuel girmek istiyorum ama bulamadım. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Hepinize teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etokaraduman

Arkadaşlar bir soru soracağım.

Mele A2000 cijhazım var ve üzerinde Android 4.0.4 yüklü.

Bu cihazın ve bu versiyonun wireless üzeridnen aldığı ip ve dns vs ayarlarını manuel girmek istiyorum ama bulamadım. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Hepinize teşekkürler.

kablosuz ayarlarına gelince orda gelişmiş ayarlar olması gerekiyor oraya girersen orda istediğin şekilde ayarlarsın...

olmadı bu programı indir dene

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.mytechie.setDNS&hl=tr

• ürün hala takip de gözükmeyince bir mesaj attım satıcıya gelen cevap şu : (çok anlamasam da böyle bir sorun olmamalı biz araştırıp size cevap vericez diyor sanki)

"strange indeed.
    it shouldn't be.
    we will as kthe courier to see what's wrongand give you an answer later.
    Thanks in advance!"

ingilizcesi iyi olan bir arkadaş yorumlarsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonwhite

ürün hala takip de gözükmeyince bir mesaj attım satıcıya gelen cevap şu : (çok anlamasam da böyle bir sorun olmamalı biz araştırıp size cevap vericez diyor sanki)

"strange indeed.
    it shouldn't be.
    we will as kthe courier to see what's wrongand give you an answer later.
    Thanks in advance!"

ingilizcesi iyi olan bir arkadaş yorumlarsa sevinirim..

gerçekten garip,
    böyle olmaması lazım,
    taşıyıcı firma ile görüşüp sorun neymiş öğrenip size haber vereceğiz
    şimdiden teşekkürler,

demiş adamlar... iyi en azından cevap veriyorlar, bir iki gün beklersin arkadaşım cevap vs gelmezse tekrar mail atarsın hani bana cevap verecektiniz ne oldu vs vs diye ...

• Teşekkürler eCCo şu ana kadar ne zaman mesaj atsam sanırım saat farkından dolayı en fazla 10 saatte mesaj atıyorlar. Yani hemen mesaj atıyor sayılabilir satıcı. Gayet ilgili.
    Bir de senin taktiği uyguladım negatif referans vermek istemiyorum dedim belki de onun da etkisi olmuştur
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.