Şimdi Ara

RK3066 Chipsetli Android MiniPc Ana Konu ve Teknik Destek (UG802-MK808) (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.387
Cevap
49
Favori
211.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratzilla

quote:

Orijinalden alıntı: ap58

arkadaslar bu cıhazlar harıka yazılan ozellıkler dehşet
    murat kardeş sayet almazsam bana da getıre bılırsın
    paslasalım

Simdi baktimda nisan 10 dan sonra dagitima baslanacak diyor. Ben 25 nisanda yolcuyum. Siparis veripte alamamak var. cok kotu zamanda dagitima basliyorlar. Getirmem mumkun degil gibi.

hocam nereden gelip nereye gidersin acaba ?
    ben kaçırdım galiba. çin-amerika-avrupa falanmıdır ?

sipariş versek getirme durumun olurmu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ap58

arkadaslar bu cıhazlar harıka yazılan ozellıkler dehşet
    murat kardeş sayet almazsam bana da getıre bılırsın
    paslasalım

Simdi baktimda nisan 10 dan sonra dagitima baslanacak diyor. Ben 25 nisanda yolcuyum. Siparis veripte alamamak var. cok kotu zamanda dagitima basliyorlar. Getirmem mumkun degil gibi.

hocam nereden gelip nereye gidersin acaba ?
    ben kaçırdım galiba. çin-amerika-avrupa falanmıdır ?

sipariş versek getirme durumun olurmu acaba?

Hangi ülkede olduğumu burda açık açık ilan etmeyeyim ancak çine yakın bir yerdeyim (PM ile soranlara ülke adı veriyorum).
    Sipariş üzerine getirme durumu olabilir ancak çinden Android stick vs için benimde beklemem gerekiyor. İşin kötüsü nisan 25 den sonra teslim edilirse, evde teslim alacak başka kişide yok. O yüzden büyük ihtimalle tronsmart rk3188 getiremiycem gibi.

Ha onun yerine burda satılan Fotoğraf makinası, Lens, Ayfon gibi zımbırtılar olsa onu getirmem daha kolay (Yurtdışından paket beklemeye göre).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• GK802 nin fiyatı 89.99 dolara inmiş

http://www.geekbuying.com/item/Unii-GK802-Fresscale-i-MX6-Quad-Dure-Cortex-A9-DDR3-1GB-RAM-8GB-ROM-TV-Box-Dongle----Black-312807.html

60$ civarı stick düşünenler için ideal ürün aslında. Hem ubuntu çalıştırıyor, hemde video oynatma performansı RK3066 ya göre daha iyi. A31 ve RK3188 li sticklerin çıkıp, firmwarelerinin oturmasına daha en az 2-3 ay var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanprg

GK802 oturmuş artık ama arada çok fark var, root lu stabil custom rom için 2-3 ayın lafı olmaz benim için. T428 ile aralarında 10 dolar fark var.

T428
    1.8 4 çekirdek (7.2 GHZ~)
    2GB RAM
    28nm ( daha az enerji ile, daha çok iş, daha az ısı)

GK802
    1.2 4 çekirdek (4.8 GHZ~)
    1GB RAM
    40nm ( daha çok enerji ile, daha az iş, daha çok ısı)

GPU ları araştırmadım ama benzer güçte olduklarını düşünüyorum. T428 GPU MP4 , 533 MHZ lere kadar sorunsuz çalışabilirmiş. Normali 400MHZ o bile fazlasıyla yeterli.

Bu değerler, uyulamaya göre değişmekle birlikte, iki kata yakın performans farkı oluşturabilir.

gk802 nin tek usb portu olması işi biraz zora sokuyor ve yazılımıda tam oturmamıştı... mk808 e oranla çok yavaş çalışıyordu... ve halen guc tuketımı fazla oldugu ıcın usb 2.5" hdd yi extra gucsuz calıstırmıyor.... bencede T428 beklenmeli... ayrıca bu işlemciye ROM yukleme çok daha kolay ... diğerine yazılım atmak işkence...windowsta çalışan tool vs.. yok lcd acık olacak menu gelecek vs..

• gk802 nin internal flash i microSD kart ve yerine daha büyük, daha hızlı bir kart takılabiliyor.
    external microSD slotundan ubuntu boot edebiliyor. İşlemci olarak çok daha geride orası bir gerçek, ancak Linux desteği daha başarılı. Android üzerinde webde gezinme, flash video oynatımı vs de daha hızlı.

Somecooltech1 diye video kanalı var Youtube da, bu adam benzer cihazların incelemesini yapıyor.
    http://www.youtube.com/feed/UCxQhwuAIoiu534fMo2_20sw

Göz atmanızı / abone olmanızı öneririm.
  • arkadaşlar usb hup aldım harici güç 5V 1A adaptörlü 512Gb h.d.d yi taktıgımda mk808de klavye düzenini ayarlayın diyor h.d.d görmüyor yaw varmıdır cözüm??finless 1.7 mi yüklesem??
  • MK802 IV geliyor, hemde rk3188 li

http://liliputing.com/2013/03/rikomagic-announces-mk802-iv-quad-core-mini-pc-with-android-4-2.html

Buda nisan ortasında çıkacakmış.
  • Koptu geliyor yeni cihazlar. :)
  • quote:

MK802 IV geliyor, hemde rk3188 li

http://liliputing.com/2013/03/rikomagic-announces-mk802-iv-quad-core-mini-pc-with-android-4-2.html

Buda nisan ortasında çıkacakmış.

cihazı gectım bu aır mause klavye dehşet bırseye benziyor gorunumu manyak bırsey valla

su cıhazlar bır çıksın bakalım valla artık yenı oyuncak lazım artık vakıt gecmıyor bunlarla

yenılerı lazım bır an once

• First Quad Core Mini PC!Anroid 4.1 RK3188 Cortex A9 Quad Core HDMI Dongle MK809 IV quad core android mini pc

http://www.alibaba.com/product-gs/790752140/Amazing_The_First_Quad_Core_Mini.html
  • MK808 Video İncelememin İkinci Bölümü aşağıdaki linkte. Bu videoda MK808 cihazda çalışan uygulamalardan örnekler var. Ayrıca neler yapabileceğimizi de görmüş olacağız.

http://www.unport.com/mk808-video-inceleme-bolum-2/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ender

First Quad Core Mini PC!Anroid 4.1 RK3188 Cortex A9 Quad Core HDMI Dongle MK809 IV quad core android mini pc

http://www.alibaba.com/product-gs/790752140/Amazing_The_First_Quad_Core_Mini.html

RK3188 li modeller ardı ardına gelmeye başladı. Bir ay daha bekleme kararı aldım, rekabet oldukça fiyat da düşer.

Rekabet? Bu urunlerin fiyati sadece yeni modelleri ciktigi zaman duser. Cnli fabrika fiyat kirsa bile saticilar fiyati cok indirmez.

• quote:

Öyle olacağını bile varsayarsak, bu cihazlar RK3066 yerine çıktılar, zamanla RK3066 fiyatına düşecekler ki bu cihazlarda zaman çok hızlı işliyor.

Tam olarak RK3066 yerine çıktı sayılmaz. Bunlar GK802 gibi üst modeli temsil ediyor, o yüzden GK802 fiyat kırmak zorunda kaldı. RK3066 ise orta seviyede kendine yer bulur. Modeller 40-50$ civarında satmaya devam eder.

Dört çekirdekli modellerin 50$ seviyesine inmesini hiç beklemeyin. Ancak 2 yıl sonra elde kalan modellerden kurtulmak için bu fiyatlara satarlar belki, o da bit pazarı misali.

100$ dan 70$ seviyesine inseler yeter.
  • quote:

quote:

Öyle olacağını bile varsayarsak, bu cihazlar RK3066 yerine çıktılar, zamanla RK3066 fiyatına düşecekler ki bu cihazlarda zaman çok hızlı işliyor.

Tam olarak RK3066 yerine çıktı sayılmaz. Bunlar GK802 gibi üst modeli temsil ediyor, o yüzden GK802 fiyat kırmak zorunda kaldı. RK3066 ise orta seviyede kendine yer bulur. Modeller 40-50$ civarında satmaya devam eder.

Dört çekirdekli modellerin 50$ seviyesine inmesini hiç beklemeyin. Ancak 2 yıl sonra elde kalan modellerden kurtulmak için bu fiyatlara satarlar belki, o da bit pazarı misali.

100$ dan 70$ seviyesine inseler yeter.

Bilişim sektöründe 2 sene değil 4ayda bile yer yerinden oynayabilir... 4 çekirdek dediğiniz öyle çok da aman aman bir şey değil .

• Fiyatların inmesini beklemeye gerek yok,aliexpress indirim kodlarını takip ederek gk802'yi 79 dolara alabilirsiniz.Bahsettiğiniz 70 dolar şuan için mümkün olmasada 79 dolar iyidir

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Quad-Core-Mini-TV-Box-GK802-Freescale-i-MX6-Android-Mini-PC-Cortex-A9-DDR3/714153788.html

Linkteki satıcı 89 Dolara satıyor,hongkong post ile gönderim yapıyor ama hongkong post ile gönderim yapan satıcılar konuşulursa singpost ile gönderim yapıyorlar.

Aliexpress 10 dolar indirim kuponunu ise bir hesap açın,email doğrulamanızı yapın,adres bilgilerinizi ekleyin,sepete ürün atıp bekletin 3-5 gün sonra 50 dolarda 10 dolar indirim kuponu email adresinize gelir %99 ihtimal.Gelen emaildeki linki tıklamanız yeterli.

Yada aşağıdaki linkteki kampanyaya katılın,birkaç gün balon patlatın altlimitinize uygun hediye çekinde balon patlatmayı bırakın.(hediye çekleri 25 martta hesaba tanımlanıyor,kazanılan her çek 10 katı büyüklüğünde bir alışverişte kullanılabiliyor)

http://www.aliexpress.com/activities/aliexpress-promotion-preview/index.html

50 Dolar civarında ürün alacaklarda firstorderreward4 kodu ile 4 Dolar indirim sağlayabilir.

Air mouse ihtiyacı olanlar linkteki Rc11'i değerlendirebilir(Satıcıdan daha önce alışverişim olmadı). china post ile fiyatı: 10,69 HongKong Post ile 13,84

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Measy-RC11-Mini-Fly-Air-Mouse-RC11-2-4GHz-Wireless-Keyboard-for-Google-Android/326161_737331229.html?promotionId=210002401

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historical2012 -- 20 Mart 2013; 6:32:32 >

• Geekbuying'den satın aldığım MK808 henüz elime geçmedi. Gelir gelmez kutusunu açmadan, 0 bir biçimde satmayı planlıyorum. İsteyen olursa alış fiyatım olan 90 TL'ye satabilirim.

İlgilenen özel mesaj atabilir.
  • Bende

http://www.aliexpress.com/item/2013-UG007-II-Android-4-1-Mini-PC-TV-box-RK3066-Dual-Core-Cortex-A9-1GB/764513740.html

urununu siparis verdim. Artık onumuzdeki 30 gunu kargo bekleyerek geciregiz. :)

Evde digiturkplay ve film izlemek, vede internet isleri icin kullanacagim. tabi bizim oglanda angry birds takintisini giderecek. Ilgilenenlere geldiginde detaylarıda iletebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturkvarol

Bende

http://www.aliexpress.com/item/2013-UG007-II-Android-4-1-Mini-PC-TV-box-RK3066-Dual-Core-Cortex-A9-1GB/764513740.html

urununu siparis verdim. Artık onumuzdeki 30 gunu kargo bekleyerek geciregiz. :)

Evde digiturkplay ve film izlemek, vede internet isleri icin kullanacagim. tabi bizim oglanda angry birds takintisini giderecek. Ilgilenenlere geldiginde detaylarıda iletebilirim.

keşke ordan alacağınza geekbuying den alsaydınız 1 haftada elinizdeydi..singapur post ile yolladıkları için..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İndirim detayları için teşekkürler.
    GK802 de güzel ama RK3188 göre çok dezavantajı var. 1.2 GHZ GK802 i, 2.8GHZ kadar oc yapılabilen RK3188 ezer geçer. RAM de 2 katı. GK802 40 nanometre eski yüksek enerji çeken çok ısınan teknoloji, RK3188 28 nanometre, oc esnekliği de buradan geliyor. Şu an GK802 alacak olsam 70$ dan fazla vermem. RK3188 den önce GK için niyetlenmiştim.

Hocam ağır olun kim 2.8 ghz de stabil kullanmış RK3188 i?
    28nm ile 40nm olması bu cihazlarda hiç fark yaratmaz, pil ile çalışmıyorlar çünkü. Telefonda bulunmayan havalandırma delikleride mevcut. Isınma pek problem olmuyor genelde.

RK3188 normal hızı 1.6 ghz. 1.8 ghz de çalışabiliyormuş ancak şu an 1.8 ghz de çalışan RK3188 tablet yok. TV sticklerde ilk başta 1.6 ghz i geçmez, geçirtmezler. OC kernel ile 1.8 olanları çıkar ama 2.8 imkansız.

GK802 nin şöyle bir avantajı var bütün kernel ve android kodu açık, hatta bu koddan derleyerek adamlar GK802 de Freescale Android portunu çalıştırmayı başardılar. Donanım hızlandırmada geldi yada gelmek üzereydi. Bütün bunlar şu an çalışır vaziyette var. RK3188 de ise 2 kişilik bir ekibin RK3066 linux picuntu projesinden başka kimse çalışmıyor. Tek umut, RK3066 linux un RK3188 e port edilebileceği. Ancak MALI grafik hızlandırması gene yok, gene olmayacak. Umutlar Ubuntu 14 e kalacak, ondaki X server yerine kullanılacak MIR server android driverlarını destekliyormuş GPU olarak. Böylece Ubuntu üzerinde grafik hızlandırması alabilecekmişiz.

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.