Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad telini ve dükkanın konumunu atarmısın bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citykhan -- 29 Aralık 2019; 21:23:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rıza bey mrb. Aracım fiat egea 1.4 fire motor. Geçen hafta aracıma atiker gold simit depo lpg montaji yapildi. Montaj için 20 tl lik lpg alındı. Montaj sonrası bende depoyu hemen doldurdum 28.5 lt aldı.depo 40 lt lik.benim sorum şu araç şuan 150 km de ve ön göstergede kırmızı isik yanmaya başladı.depo üzerindeki göstergede bitmek uzere tahminime gore 30 km anca gider gibi. Ilk defa lpg montajı yaptırdım daha önceki araçlarımin hepsinde lpg takılıydı. Ilk depo da lpg nin bu kadar az gitmesi normal mi yoksa bir anormallik mı var. Nerdeyse 32 lt ile 180 km gidecek gibi. Şimdiden tskkkrlr

• quote:

Orijinalden alıntı: citykhan

Üstad telini ve dükkanın konumunu atarmısın bana.
    Sol altta yazıyor sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadi_33

Rıza bey mrb. Aracım fiat egea 1.4 fire motor. Geçen hafta aracıma atiker gold simit depo lpg montaji yapildi. Montaj için 20 tl lik lpg alındı. Montaj sonrası bende depoyu hemen doldurdum 28.5 lt aldı.depo 40 lt lik.benim sorum şu araç şuan 150 km de ve ön göstergede kırmızı isik yanmaya başladı.depo üzerindeki göstergede bitmek uzere tahminime gore 30 km anca gider gibi. Ilk defa lpg montajı yaptırdım daha önceki araçlarımin hepsinde lpg takılıydı. Ilk depo da lpg nin bu kadar az gitmesi normal mi yoksa bir anormallik mı var. Nerdeyse 32 lt ile 180 km gidecek gibi. Şimdiden tskkkrlr
    Selamlar. Atiker şamandıra ve gösterge konusunda biraz yetersiz. Yakıt bitene kadar kullanın, göstergelere aldanmayın derim. Göstergelerin değer aralık ayarı var yazılımda kontrol ettirin. Şamandıra'nın Tank'a uyumunu'da kontrol ettirin derim. Mesela 200 tanka 180 şamandıra, yada 220 tanka 200 şamandıra takılıyor bazen, gözden kaçıyor...
    Kolay gelsin, keyifli sürüşler...

• Ustam öncelikle hayırlı işler diliyorum,2017 model 1.2 mpı i20 araç için hangi LPG kitini önerirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

Ustam öncelikle hayırlı işler diliyorum,2017 model 1.2 mpı i20 araç için hangi LPG kitini önerirsiniz
    Teşekkürler...
    1.2 lt araçlar için genelde hızlı enjektör yapılarına sahip, obd destekli tüm kitleri önerebilirim. Atiker Grand ve Gold, Lovato c-obd2, Brc Platinium... Bu araçların emme manifoltun'da yapılması gereken detay ise, sakın motor bloğundan işlem yapmasınlar, motor içi yağ kanalına denk geliyor. Motor açılmasına kadar gider durum, aman diyorum. Plastik manifolttan, benzin enjektörleri sökülerek, açılı bir şekilde yanma odasına doğru delme işlemi gerçekleştirilebilir. Atiker için 1.7 mm nossul ve 1.0 bar basınç. Lovato A nossul ve 1.10 bar basınç, Brc ise Mavi enjektör ve 1.2 bar basınç olucak şekilde montaj uygulanmalı... Geçişler ise 40 derece ve gaz keserek 1400 rpm olarak ayarlanmalı. Devir ucu bağlanmalı ve hassas bir motor yapısı (ateşleme bobini yakmaya çok müsait) devir yol ayarlarında gözlemlenmeli. Kesme yada karıştırma yapmamalı. Araç 3000 rpm stabil ise, lpg programındaki devir sayacı'da 3000 rpm stabil olmalı, buna çok dikkat etmemiz gerekir. Dolum yeri benzin depo yerine olmakta, çok'ta güzel oluyor. Redüktörü kaputu açtığınızda sol bölüme konumlandırsınlar, kesinlikle karşıya eksoz bölümünün oraya yapılmasın, çok tehlikeli... Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Keyifli sürüşler...

• RFB kullanıcısına yanıt
    Ustam ağzınıza sağlık,en ince detayına kadar herşeyi anlatmışsınız,Rabbim bol kazançlar versin

• quote:

Ustam ağzınıza sağlık,en ince detayına kadar herşeyi anlatmışsınız,Rabbim bol kazançlar versin
    Çok teşekkürler, amin inşallah...
    Ustam affınıza sığınarak bişey daha sormak istiyorum,aracıma prins teknomax yada BRC comfort nasıl olur

• quote:

Ustam affınıza sığınarak bişey daha sormak istiyorum,aracıma prins teknomax yada BRC comfort nasıl olur
    Çok yakın gelecekte katalizatör ve subap sorunu yaşarsınız. İyi akşamlar diliyorum...
    Rıza ustam bilgiyi sadece kendine saklamayip paylaşıyorsun... Keşke yaşadığım ilde senin gibi ustalar olsa... Aracımda sorunlar yaşadıkça şimdi düşünüyorum acaba bizim araçta ne gibi hatalar var...Allah bol kazanç versin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Benden daha iyileri vardır emin olun...
    Pozitif, olumlu düşünün sorun yoktur ve olmaz, olamaz. Her şey gönlünüzce olsun. Çok çok teşekkür ediyorum çok sağolun...

• Herkese Koccaaaman günaydın. Araçlarınızın kışlık bakımlarını ihmal etmeyin. Bu zor hava şartlarında siz aracınıza iyi bakın, o'da size iyi baksın... Keyifli sürüşler diliyorum...
  • Herkese Günaydın...
  • Merhaba. Aracım clio 2 rta 2001 145 binde. lpg taktırmak istiyorum istanbulda. Ufak tefek kafamda soru işareti var.
    - Lpg taktırmayı muayeneden önce ne zaman yaptırmak lazım. Muayeneye kadar günüm yanmasın diye temmuz 2020 yi heyecanla bekliyorum.
    - Sitede oturuyorum. Lpg gizli olacak ama vicdanen soracağım. Kapalı otoparkta bir sıkıntı olur mu acaba ? Sizde vicdanen cevaplayın. Yoksa dışarıda yer belirleyeceğim.
    - Bakımları maliyetli mi ? kaç bin km de bakımları yaptırmak lazım. rutinler nelerdir?

Bu arada Atiker model Atikfast Ümraniye tepeüstünde 1800 tl dedi montaja normal mi fiyat? çok bilindik biryer tepeüstünde. Burdan reklam yapmak istemem.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN CEVAPLAR İÇİN
    Ustam teşekkürler,

Peki montaj delmeli mi yoksa pipolu mu tavsiye edersiniz, bilgi sahibi olmadan taktırmaktan çekiniyorum

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesimi1991

Merhaba. Aracım clio 2 rta 2001 145 binde. lpg taktırmak istiyorum istanbulda. Ufak tefek kafamda soru işareti var.
    - Lpg taktırmayı muayeneden önce ne zaman yaptırmak lazım. Muayeneye kadar günüm yanmasın diye temmuz 2020 yi heyecanla bekliyorum.
    - Sitede oturuyorum. Lpg gizli olacak ama vicdanen soracağım. Kapalı otoparkta bir sıkıntı olur mu acaba ? Sizde vicdanen cevaplayın. Yoksa dışarıda yer belirleyeceğim.
    - Bakımları maliyetli mi ? kaç bin km de bakımları yaptırmak lazım. rutinler nelerdir?

Bu arada Atiker model Atikfast Ümraniye tepeüstünde 1800 tl dedi montaja normal mi fiyat? çok bilindik biryer tepeüstünde. Burdan reklam yapmak istemem.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN CEVAPLAR İÇİN
    :) Bayim olur kendileri...
    Atikfast değil, Nano fast takılması gerekir, aracınızın enjektör yapısı yarı grup diye tabir ettiğimiz 2+2 enjektör çalışma prensibine ait. Atikfast biraz uğraştırabilir...
    1 ay öncesinden montaj yaptırabilirsiniz...
    Dışarıda olmasında fayda var madem bu kadar hassasiyet ile yaklaşıyorsunuz:) (aslında doğru olanda bu, kapalı alanda durması risk teşkil etmekte)
    10.000 km bakımları (yada yıl'da 1 sefer) 50 ile 70 tl isteyen bayiler var. (tabi, yok yağ katkısı, yok benzin katkısı, yok lpg katkısı, vs vs muhabbeti yapmazlarsa:)
    Bayimiz piyasanın 100 200 üzeri fiyat vermeyi sever, ne de olsa marka hakkı var (mış) :) ne diyelim...
    Şimdiden hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

• Rıza ustam 2019 Corolla aracıma tavsiyeler üzerine Lovato obd2 kit taktırdım. Size sorum benzinden gaza geçişlerde hafif sarsıntı oluyor. Eğer devir yüksekse mesela 2500-3000 devirlerdeyse baya bir sallanıyor araba. Gaza geçiş sıcaklığı 35 dereceye ayarlı. Sizce bu durum normal mi değilse ne gibi bir çözüm yolu önerirsin. Saygılar...

Cevabınız için teşekkürler. NANO İLE ATIKFAST Arasındaki fark nedir ? Çok ayar oluyorum gerçekten yüzlerce çeşit var abi en iyisini istiyoruz nasıl olacak böyle? O firmada bunu söylüyor. Ayrıca Senin nasıl bayin oluyor o firma anlamadım. Ünlü bir marka sahibi misiniz?
    Aracım 1.0 TCe 100bg turbo duster,
    Motor olarak 0.9 tce 90 bg. Motor ile benzerlik var, benzin enjektörleri emme manifoldu üzerinde,
    Bir kaç lpg bayisine gittim.
    Birinde brc, lovato, prins bayiliği mevcut, araca baktı hepsi olur en uygun fiyatlı brc confort dedi,
    Diğer atiker takan 2 yer ise araca bakıp atiker gold dediler, bende grand daha iyi olacağı kanaatindeyim çünkü grand enjektörleri tek tek montaj ediliyormuş, fakat kafam oldukça karışık.
    Ayrı bir konuda ilk defa bu araca lpg takacak olduklarından biraz çekimser davranıyorlar gibi geldi bana.
    Sizin önerileriniz nedir.?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.