Şimdi Ara

Rise Online World - Yerli Yapım MMORPG Online Oyun (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
5
Favori
13.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 Ağustos'da canlı olarak gidip ön gösterime dahil olacağım bakalım nasıl olacak merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TTV GardolapFuat

30 Ağustos'da canlı olarak gidip ön gösterime dahil olacağım bakalım nasıl olacak merak ediyorum.
    Oyun açıldı mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel oynanış videoları geliyor. 30 Ağustos Pazar günü twitch.tv/riseonlineworld kanalında, sabah 10:00'da canlı yayın başlıyor. Yayınlanan son oynanış videoları aşağıda, geliyor kral

• Henüz değil pre-alfa gösterimi
  • Kişisel Yorumum:

İlk günden beri bu oyunu Knight Online Remastered olarak görüyorum ve şu anki videolara baktığımda haksız değilim bence. Skill yapma hareketleri bile aynı. Oyunu anlatan arkadaş Knight yabancı terimleri Türkçe'ye çevirerek sanki yeni bir şeymiş gibi anlatıyor.

Bu kadar benzerlik olmasaydı keşke CZ haritası bile aynı. Bowl'a giriş bile aynı bir tepeden iniyorsun falan. Çıkınca oynarım umarım gidişatı Knight'a benzemez. Zaten biz Knight 1299 çıksa onu da deli gibi oynarız grafikle işimiz yok.

Edit: Sunucu kız olacak diye kasmasaydınız da Knight bilen biri olsaydı keşke sorular baya kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 30 Ağustos 2020; 10:37:15 >
  • Bilmeyen bir kadın çıkartmışlar, sürekli rahibe duruyor ayar etdi herkesi, bide battle priest zayıf diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 30 Ağustos 2020; 11:35:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun birebir kopya ya biraz özgün olmasını beklerdim. Skillerden itemlere, haritalardan moblara kadar birçok şeyin temelinde KO var.

• Not Today! kullanıcısına yanıt
    mgame ile antlaşmış adamlar, kopya olması bizi bozmaz, mgame oyuncuları dinlemiyordu iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Oyun birebir kopya ya biraz özgün olmasını beklerdim. Skillerden itemlere, haritalardan moblara kadar birçok şeyin temelinde KO var.
    Ben oralara çok takılmıyorum aslında çünkü 1299 Knight bile çıksa yönetimi dese ki oyuncuları dinleyeceğiz yine oynarım. Ancak CZ aynı baselerden inerken bir kule oluyor ya CZ bowl'a gelmeden o bile aynı ya.

Esinlenmeyi geçmiş yani hani çoğu şeyi artık başka oyunlardan esinlenecektir bu gayet doğal ama birebir aynı noktalarda benzer objelerin olması, cz bowlun aynı olması yani düz plato değil aynı noktada tepeye tırmanış falan var. Oyunu anlatan kişiyi ise sevdim oyuncu dostu birine benziyor umarım PUS fiyatları da oyuncu dostu olur.

Oyun tamamen farm üzerine de olmasın TL basma üzerine de olmasın bunun dengesini tutturmak zor. Zaten oyuna emek veren biriyle vermeyen birinin eşit olmasını istemem. Daha 1 sene falan var sanırım resmi çıkışa bakalım neler olucak daha betası falan olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Kişisel Yorumum:

İlk günden beri bu oyunu Knight Online Remastered olarak görüyorum ve şu anki videolara baktığımda haksız değilim bence. Skill yapma hareketleri bile aynı. Oyunu anlatan arkadaş Knight yabancı terimleri Türkçe'ye çevirerek sanki yeni bir şeymiş gibi anlatıyor.

Bu kadar benzerlik olmasaydı keşke CZ haritası bile aynı. Bowl'a giriş bile aynı bir tepeden iniyorsun falan. Çıkınca oynarım umarım gidişatı Knight'a benzemez. Zaten biz Knight 1299 çıksa onu da deli gibi oynarız grafikle işimiz yok.

Edit: Sunucu kız olacak diye kasmasaydınız da Knight bilen biri olsaydı keşke sorular baya kötü.
    Grafikler güzel ama skill set, haritalar birebir aynı. Delosta biraz farklılık yaratmışlar. Bazı katlarda dungeon benzeri baya geniş odalar var, şuan için boş sanırım ama orada güzel birşeyler yapabilirler izlenimi verdi. Bence sabit bir ücretle oyunun oynanabilir olması gerekiyordu. 40-50 lira olsun yine olsun. İllegal işler yapmaya çalışanları bir nebze engellerdi. Oyun premium olmadanda oynanabilecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 30 Ağustos 2020; 16:43:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Grafikler güzel ama skill set, haritalar birebir aynı. Delosta biraz farklılık yaratmışlar. Bazı katlarda dungeon benzeri baya geniş odalar var, şuan için boş sanırım ama orada güzel birşeyler yapabilirler izlenimi verdi. Bence sabit bir ücretle oyunun oynanabilir olması gerekiyordu. 40-50 lira olsun yine olsun. İllegal işler yapmaya çalışanları bir nebze engellerdi. Oyun premium olmadanda oynanabilecekmiş.

Alıntıları Göster
    Ben de yazdim sabah ama kimse gormemistir chatte. Sembolik bir ucret olsa iyi olurdu 10-20 gibi. Tren charlar gormeyelim yine.

• En büyük sıkıntı skill set bence. 2003 yılında tasarlanan bir skill setle devam etmeleri saçmalık. Yıl oldu 2020 10 larca oyundan binlerce alternatif skill bulabilirlerdi. Grafikler olsun modellemeler olsun baya iyi, çok emek verdikleri belli fakat bu skill set ile sadece knight oynamislari çekebilirler.

• Yayini izledim oyunda potansiyel var ama yonetim kadrosu cok amator. Daha en basitinden alpha ya rastgele adam cagirmak hata. Bi elemanla oyunu oynarken roportaj yaptilar, grafikler %1 heralde daha dedi adam. Ciddi ciddi bu cumleyi kurdu. Baska bi yayin acayim dedim, adam internet kafede %90 ihtimalle LAN uzerinden pre-alpha oyun oynuyor, yayinda yat yere, aha bu ezigi e kestim, tek spike a oldu gibi laflar ediyor.

Bu gosterimle amac neydi bilmiyorum ama alpha surumundeki bi oyuna hatalari bulmasi icin oyuncu alirsin. Kafeye insanlari cagirip, onceden hazirlanmis sorulari sorup, oyunculara samimiyetsiz sorular sormakla oyuna iyilik degil kotuluk yapiyorlar. Ayrica KO'dan esinlenmesi guzel kendine temel atsin ko ile ama oyunun tutmasini istiyorlarsa rise online in kendi yolunu cizmesi gerekir. Benim yayindan anladigim kadariyla adamlar KO ile temeli atmakla kalmamis tamamiyla KO'nun izinden gidiyorlar (Basta 70 level siniri, crafting sistemi sonradan gelcek(krowaz vs..)...) Unutmayin taklitler aslini yasatir. Bu yoldan devam ederlerse Yasal Private Server olurlar en fazla.

6 saatlik yayina 6 dakikalik ingilizce bir kesim bile koymamislar. Hedef kitle Turkler>KO oynayan/oynamis turkler>KO'dan memnun olmayan turkler. Ben yabanci oyuncu olsam bu yayini gordukten sonra bu oyunun yuzune bir daha bakmazdim. Boyle kucuk hatalar birikip sonunda buyuk sorunlara sebep olur.

Son olarak en cok guldugum olay da yayindaki yetkili arkadas para verenle vermeyen arasindaki fark cok az olacak, oyunu cok oynayanla az oynayan arasindaki fark cok az olacak gibisinden seyler soyledi. F2P MMORPG mantigina ters bunlar. Lafta kalacak seyler yani sadece. Boyle bir sey yaparlarsa zaten ya sirket batar ya oyuncular oyunu birakir. Tribunlere oynamaktan baska bir sey degildi.

Neyse KO'da binlerce liralik esyalari olan insanlarin goz yaslarini gormeyi sabirsizlikta bekliyorum. Cunku oyunda potansiyel var ve ciktigindan KO'dan denemek icin girip bir daha KO'ya girmeyecek bir kesim kesin olacak. Sorunlari olsa da bunu yasattigin icin tesekkurler rise online

• Arkadaşlar şuan rise online ye kayıt var mı oynayabilir miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır sadece etkinlik alanındaki pclere kurdular oyunu. Onu da büyük ihtimalle LAN üzerinden oynattılar şuan bir serverları olduğunu sanmıyorum hiç bahsedilmedi.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    amaç tamamen bu zaten ko oynayanları çekmek. mgame in yapmaığı knight online 2 yi başka isim ile yapmak. hafif farklılıkları bile eleştiren var.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.