Şimdi Ara

Rise of the Argonauts İzlenimleri - Türkçe Yama Denemesi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
0
Favori
37.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi de sistem toparlamışsın. Oyunun grafikleri sisteminin hakkını verecektir diye düşünüyorum.
  • Sistemi geçen sene toplamıştım ama ekran kartını ısınma sorunundan garantiye verdim bir kaç güne gelir,şimdi eski pc'de baldur's gate'i bitirdim sıra baldur's gate 2'de.Amma zor oyun ya 5-6 tane bossun birden saldırğı bölümlerde defalarca reload edip taktik denedim.Süper oyundu ama..
  • quote:

Orjinalden alıntı: _RadagasT_

Sistemi geçen sene toplamıştım ama ekran kartını ısınma sorunundan garantiye verdim bir kaç güne gelir,şimdi eski pc'de baldur's gate'i bitirdim sıra baldur's gate 2'de.Amma zor oyun ya 5-6 tane bossun birden saldırğı bölümlerde defalarca reload edip taktik denedim.Süper oyundu ama..

Öyledir. Baldur's Gate zordur, zevki de bu zorluktan ve insanda yaptığı hırstan gelir. Günümüzün çerezlik oyunlarına benzemez. Sen Baldur's Gate 2'deki lichleri, BG2: Throne Of Bhall'daki Demogorgon'u bir gör de asıl zorluk neymiş o zaman anlarsın. Dragon Age oyununda doğru dürüst ölme bile olmayacakmış. NWN 2'deki gibi, adamlarının HPsi 0 olunca bayılıyorlar, savaşı kazanınca ayılıyorlar. Saçma bir sistem.

• Ne zamandır bu oyun ile ilgili tartışma/paylaşımın içerisine girebileceğim bir mekan arıyordum ve sonunda buraya denk geldim..

Uzun bi süre önce de Titan quest ile ilgili güzel sohbetlerimiz olmuştu bu forumda..neyse sözü uzatmayayım..öncelikle söylemek istediğim iki şey var:

1)Oyunun türkçe yamasının yapılacağı vaadi ve arkasından hüsrana uğranması yerine,en başından bu sözü veren kişi ya da kişilere inanılması üzücü geldi bana..çeviri projeleri çok kapsamlı bir iştir..en son tanıklık ettiğim proje de yakın bi kaç arkadaşım tarafından gerçekleştirilen "Silent Hill 3" çevirisi idi..ki o oyun,bu oyuna nazaran,türkçeleştirme açısından çantada keklik denebilecek kadar basit bir yapıda..buna rağmen yalnızca ara videolar ve sesli konuşmaların bulunduğu kısımlar aylarını almıştı..siz düşünün artık Rise of the Argonauts gibi ara demo,oyun içi demeden;her an çeviriye açık görsellerin ve konuşmaların bolca bulunduğu bir oyunda bu süre kaç katına çıkar....

2)Oyun ile ilgili en geniş bilgiye sahip olan üyelerin yorumlarını okudum ve şunu söyleyeyim:

Daha bilmediğiniz yaklaşık %50 lik bir kısım var diyebilirim..

Eminim 8-9 kere bitirdikten sonra anca farkına varabileceksiniz,çünkü bende öyle oldu..

Amacım,(daha doğrusu arzum) bildiklerimi detaylara ağırlık veren,oynadığı oyunun üstüne düşen arkadaşlarla paylaşmak ve herkesin oyundan aldığı zevk oranını yükseltmek..

Kesinlikle hava atmak gibi bir takıntı içerisinde değilim..o şekilde algılanmasın..amaç bişileri paylaşmak ve ortak zevklere sahip insanlarla sohbet etmek..

Talep olursa,açıklamalarıma dövüş sistemleri ile ilgili detaylar ile başlamayı düşünüyorum..bu alanda kafanıza takılan herhangi bir soruya da cevap vermekten memnuniyet duyarım..

Sınav zamanı olduğu için şu an vakit ayıramıyorum fakat önümüzdeki hafta bu konunun üstüne düşücem..hala oyunla ilgilenen var mı bilmiyorum çünkü son mesajın üstünden biraz süre geçmiş..herneyse umut ediyorum ki vardır..

Şimdilik herkese iyi forumlar arkadaşlar..

• arkadasım bu medusayı nasıl devırcem çözemedim.yardımcı olursan sevinirm
  • şimd,i bu oyunun tr yaması yapıldımı yapılmadımı
  • yapılmadı 1 sene önce yaplıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_166

yapılmadı 1 sene önce yaplıyordu.

nasıl şimdi??????????** 1 sene önce yapılıyordu ne demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: *fearless*

quote:

Orijinalden alıntı: burak_166

yapılmadı 1 sene önce yaplıyordu.

nasıl şimdi??????????** 1 sene önce yapılıyordu ne demek

Yama iptal oldu demek.
  • oyunun alt yazıları hangi dosyada o dosya nasıl açılır yardmınızı bekliyorum
  • yazıları açmak için offıceyi kullanıyorum ama hatalı açıyor hangi programı kullanayım söyleyin hemen çevireyim
  • Arkadaşlar RPG oyunlarına yeni adım attım..3 gündür Risen oynuıyorum..O biterse ne yaparım diye düşündüm bende Bu oyunu aldım..acaba bu oyun tam bi RPG mi?..kendi özelliklerimle falan?
  • Konuyu hortlatmak zorunda kaldım arkadaşlar, başka bir konu açmak istemedim

Benim sistem: Amd Phenom 9950 Quad core 2.6, 4 gb ram, Ati Hd 3850, win xp pro service pack 3

Sistem böyle olmasına rağmen daha oyuna başlangıç videolarında donma oluyor yada takılıyor sonrada hata verip çıkıyor.

Yeni aldım ilk kez oynuyacam, umarım oynama zevkinden mahrum kalmam, sizlerde yardımcı olursanız sevinirim.
  • Beyler günceldir...
  • arkadaşlar bu oyunun türkçe yaması elinde olan varsa bana da gönderebilir mi ? Çok sevinirim. Oyun ilk çıktığında oynamıştım ve ingilizcem olmadığı için hiçbir şey anlamamıştım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • bu oyunu türkçe yaması çıkması çok zor.
  • Diyalog Localizasyon

Ya birileri şu oyunu çevirebilir mi ya çok merak ettim oyuna başladım ama ingilizcem o kadar iyi olmadığı için diyologları tam anlayamıyorum :(

Dosyaları "Notpad" ile rahatlıkla açıp değiştirebiliyoruz..

** olan yer rapdshare dir :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gripin_one -- 23 Ocak 2010; 18:04:50 >
  • 3 saat falan oynayıp bırakmıştım. o kadar dayanabildim anca
  • nasıl pm atılıyor???
  • arkadaşlar çeviri ne durumda bende mitolojiyi cok severim...
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.