Şimdi Ara

RIO Kulübü (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
36
Favori
195.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Navi cihazı önerisi olan var mı?
  • Arkadaşlar 60000 de olan 2016 model otomatik rio aracımız var.Vites geçişleri gayet hissedilir bir şekilde özellikle 1-2 arası çok bariz. Bundan önceki aracım cvt şanzımanli bir model olduğu için ondan sonra bu araç bana biraz garip geldi. . Merak ettiğim bu durum normal mi yoksa bir problem mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elkun

Arkadaşlar 60000 de olan 2016 model otomatik rio aracımız var.Vites geçişleri gayet hissedilir bir şekilde özellikle 1-2 arası çok bariz. Bundan önceki aracım cvt şanzımanli bir model olduğu için ondan sonra bu araç bana biraz garip geldi. . Merak ettiğim bu durum normal mi yoksa bir problem mi var?
    2017 1.4 benzinli otomatik i20 kullandım. vites geçişleri ifade ettiginiz kadar fazla hissedilmiyor. Aynı şanzıman kullanılıyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 1 Ağustos 2020; 22:45:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhatcn kullanıcısına yanıt
    Benimde bir bilgim yok aynı şanzımani mi kullanıyor fakat eğer öyleyse demek ki benim şanzıman da bir sıkıntı olabilir. Teşekkür ederim hocam cevabınız için

• Bizde eşime Kia rio 1.0 otomatik elegance tekno paket alarak aranıza katıldık arkadaşlar

• Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun 😇

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de Kia Rio 1.0 otomatik elegance tekno paketi ile aranıza katıldım.

Bilmem gereken bir şey var mıdır :)
  • cinqo C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, ben de yarın 1.0 prestıj paket aracımı teslım alacagım. Ilk ızlenımızın nasıl? Motor ve sanzıman sızı tatmın ettı mı? Bır de aracın farları mercek mı halojen mı acaba? Normalde duman mavı elegance tekno ıcın kapora vermıstım ama son anda degıstırıp prestıjde karar kıldık

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Hayırlı olsun hocam, ben de yarın 1.0 prestıj paket aracımı teslım alacagım. Ilk ızlenımızın nasıl? Motor ve sanzıman sızı tatmın ettı mı? Bır de aracın farları mercek mı halojen mı acaba? Normalde duman mavı elegance tekno ıcın kapora vermıstım ama son anda degıstırıp prestıjde karar kıldık
    Ben de henüz teslim almadım, kağıt üzerinde aldık :) Haftaya teslim alacağım. Paylaşım yaparız
  • Merhaba bende prestige 1.0 aldim dis sesi iceri fazla aliyor gibi yada banami oyle geldi bilemedim

• Abi bizde kia rio 2015 sedan var daha yeni aldık da bunun ön sis farları nasıl yakıcam bi türlü bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yu5uf2s -- 11 Ağustos 2020; 23:51:3 >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, 2018 prestıge paket rıolardakı u led farlardan kendı aracıma takmam mumkun mu? Sızce servıs yapar mı bu ıslemı?

• Yu5uf2s Y kullanıcısına yanıt

Sinyal/far kolunun ortasındaki yuvarlak bölümü yukarı doğru çevirin. Bi tık çevirdiğinizde ön sis yanar. İkinci tıkı cevirip bıraktığınızda arka sis far yanar

Hachback'lerde böyle. Sedanlar da bu şekilde açılıyodur muhtemelen

• 2020 model Kia Rio Elagance tekno donanımını kullanıyorum 8 inç lik multimedyasına telefonumunu bluetooth üzerinden bağlayınca sadece ses için bağlanıyor. Ekran yansıtmayı kullanamıyorum. Goole auto uygulaması olması gerekiyor deniliyor ama bu uyulama ülkemizde desteklenmiyormuş.

Ekran yansıtmayı kullanmanın bir yöntemi varmı?

Telefonsuz bu multimedya sistemi ile navigasyon kullanılabiliniyor mu?

• 1069_ati 1 kullanıcısına yanıt
    Android auto apk indirip telefonuna kurman gerekiyor.
  • Kia Rio almayı düşünenler için 2020 model 1.0L T-GDI motorlu arabam ilk 1500 km de ortalama 6,4 litre yatığını gösteriyor. Tamamı şehir içi kulanım. Son günlerde işe gidiş geliş yaklaşık 24 km de 6,1 litre gösteriyor. Fabrika verileri ise şu şekilde

KIA Rio Yakıt Tüketimi

Motor - Şanzıman 1.2L MPI 1.4L MPI 1.0L T-GDI

Şehir içi (L/100 km) 6 7,3 5,5

Şehir dışı (L/100 km) 4,1 5,2 4,2

Karışık (L/100 km) 4,8 5,9 4,7

CO2 Emisyonu (Karışık, g/km) 109 136 108

• 1.0 motor yok dediler gelmiyormus, 1.4 litre olan otomatik nasıldır ,hangisi daha dayanıklı sanzimandir.205 bin en dolusuna fiyat aldık ne dersiniz alınır mı?

• samil422 S kullanıcısına yanıt
    1.4 otomatik kullanıyorum gayet memnunum.
    Ama 1.0 olanı kullanmadım karşılaştırmam
  • Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

Kullanım konforu olarak değil de dayanıklılık bakımından nasıldır bilginiz var mı?Hangisi arıza yapmaya daha yatkındır ,benim duyduklarım 1.0 vw deki DSG gibi konforlu az yakan ama arızaya hassas olduğu olarak biliyorum dogrumudur?

• samil422 S kullanıcısına yanıt
    Çift kavrama şanzımanlar yoğun trafik şartlarında kavrama problemi yaşıyor. Ancak Kia motor şanzıman tarafında 5 yıl 150bin km garantili. Tek başına bu durum bile sağlamlık konusunda daha fazla güven veriyor.

Ben 1.4 mpi motorlarda kronik bir arıza duymadım zaten eski oturmuş atmosferik motor. Tork konvertörlü tam otomatik şanzımanın da sorun çıkardığını duymadım ki ara ara YouTube’da motor şanzıman sökme takma tamir etme videoları kovalıyorum en fazla dsg videosu var bu tarz otomatiklerin fazla videosu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 23 Ocak 2021; 23:27:55 >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.