Şimdi Ara

RGB Fanı Bağlayamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, arkadaşlar ikinci el MSI Pylon kasa aldım öndeki fanların RBG bağlantısı resimdeki sekilde. Anakart B450 Tomahawk. Nasıl bağlayabilirim anakartta üçü için yer yok yardımcı olabilir misiniz?
    RGB Fanı Bağlayamıyorum
    RGB Fanı Bağlayamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malady -- 8 Mart 2020; 12:33:56 >

• Yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • Anakarttaki RGB slotların yetersizliğinden bahsediyorsanız eğer RGB çoklayıcı almak zorundasınız. Aynı anakartı kullanıyorum fanların RGB bağlantıları için çoklayıcı aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Anakarttaki RGB slotların yetersizliğinden bahsediyorsanız eğer RGB çoklayıcı almak zorundasınız. Aynı anakartı kullanıyorum fanların RGB bağlantıları için çoklayıcı aldım.
    Teşekkür ederim cevap için. ürün linki varsa yollayabilir misiniz? Nasıl bir şey almam gerektiğini bilemedim de?
  • malady M kullanıcısına yanıt
    https://www.teknobiyotik.com/akasa-anakart-rgb-led-port-coklayici-ve-uzatma-kablosu-1-giris-4-cikis-ak-cbld04-50bk.html

Ben yukarıdaki ürünü almıştım. Tüm RGB'leri bu kablo ile anakarta bağlayıp MysticLight programı ile kontrol edebiliyorsunuz.
  • tüm rgbler için anakartın 3 pin girişini kullanmana gerek yok bir tanesini kullanman yeterli olacaktır çoğaltıcıyla
  • Resimde gösterdiğim kablolardan dişi olanı RGB fan yazan yerine takmak için zorluyorum ama o kadar zorlanmaması gerek sanki. Kırılacak diye bırakıyorum. Erkek olanın bağlantısı

nasıl olacak zaten onu hiç anlayamadım. Yani bu resimdeki kablolar ön paneldeki 3 fanın RGB kabloları. Linkteki kabloyu almış olsam bile bağlantıyı nasıl yapacağımı anlayamadım.
    Kasa msi mag pylon ise eger ayni kasayi kullaniyoruz üçlü rgb birlesirici var o kasada direk 4 pini anakarta bagliyorsun islem bu kadar hocam. Kablolarin ustunde ok isaretleri var onlara dikkat etmek lazim eger hem coklayiciya hem de anakarta dogru baglamazsaniz calismaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: standartsaplama

Kasa msi mag pylon ise eger ayni kasayi kullaniyoruz üçlü rgb birlesirici var o kasada direk 4 pini anakarta bagliyorsun islem bu kadar hocam. Kablolarin ustunde ok isaretleri var onlara dikkat etmek lazim eger hem coklayiciya hem de anakarta dogru baglamazsaniz calismaz
    Çok teşekkürler cevap için ama benim kasadan öyle bir şey çikmadı. Zaten bir terslik olduğu belliydi. Dışarıdan temin etmemin bir yolu var mı? Benzer bir ürün falan?
    Benim kasada olduğu halde diger fanları da toplamak icin yukarda arkadaşın tavsiye ettiği urunu aldim akasa markaydi heralde hocam buldum linkini atiyim

https://www.hepsiburada.com/akasa-anakart-rgb-led-port-coklayici-ve-uzatma-kablosu-1-giris-4-cikis-ak-cbld04-50bk-p-HBV00000PSVWI?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw0pfzBRCOARIsANi0g0vQn1dnB2CmrnTHfWUGDIXIjjsjIpCe3CWNTgeMp-5v52YrP6-_oJ4aAlMPEALw_wcB

Yarin bi gun led stri alirsaniz dortlu olmasi iyi olur, satan arkadas uyarsaydi keske sizi bunu ben aldim gibisinden boyle olmazdi ayiptir sormasi ne kadara aldiniz kasayi

• quote:

Benim kasada olduğu halde diger fanları da toplamak icin yukarda arkadaşın tavsiye ettiği urunu aldim akasa markaydi heralde hocam buldum linkini atiyim

https://www.hepsiburada.com/akasa-anakart-rgb-led-port-coklayici-ve-uzatma-kablosu-1-giris-4-cikis-ak-cbld04-50bk-p-HBV00000PSVWI?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw0pfzBRCOARIsANi0g0vQn1dnB2CmrnTHfWUGDIXIjjsjIpCe3CWNTgeMp-5v52YrP6-_oJ4aAlMPEALw_wcB

Yarin bi gun led stri alirsaniz dortlu olmasi iyi olur, satan arkadas uyarsaydi keske sizi bunu ben aldim gibisinden boyle olmazdi ayiptir sormasi ne kadara aldiniz kasayi
    Benim fan girişlerinden 2 si dişi 1 i erkek. Eğer bu ürünü alırsam erkek olan kablonun biri boşta mı kalacak? RGB fan bağlantısı hakkında hiçbir fikrim yok maalesef.

Kasa bir iş karşılığında alınmış boşta duruyordu. Ben de kendi kasamdan bu kasaya geçiş yapayım dedim ama fan bağlantılarını çözemedim.

Hocam 2 disi bir erkek olmasi biraz abes gerekirse fanlari sökün tek tek bi inceleyin kacirdigimiz bi nokta olmasin, dedigim gibi yapip tek tek fotograf atabilir misiniz ?
  • Eve geçince hemen bakıp bilgilendiriyorum hocam.
  • quote:

Hocam 2 disi bir erkek olmasi biraz abes gerekirse fanlari sökün tek tek bi inceleyin kacirdigimiz bi nokta olmasin, dedigim gibi yapip tek tek fotograf atabilir misiniz ?
    RGB Fanı Bağlayamıyorum

Maalesef 2 si dişi biri erkek başka bir kablo yok. Fanların bağlantısını yaptım ama RGB leri bu yüzden bağlayamıyorum.

Ayni fanlar bende de varda hocam ama kablolar normal olmasi gerektiği gibi sizin durum biraz garip hani montaj sirasinda bi yere falan sikismistir belki diye sokun dedim ben sizin yerinizde olsam bi sokerdim belki de kablo kesik falandir hani çözüme daha cabuk ulasirsiniz fanlari tek tek inceleyip, oyle bu durum varsa direk 3 lu kontrolculu fan alirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.