Şimdi Ara

RFID CARD Modül Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aranızda RFID card kullanan veya hakkında bilgisi olan varmı bununla bir devre kurdum fakat anahtarlığı okutturduğum zaman kartı tanımıyor galiba. dııııttt diye ötüyor sadece kartı görünce müzik çalması lazım.Arduinonun seri port ekranından baktığımda kartı her okuttuğumda bi değerler çıkıyor dec ve hex değerleri çıkıyor.Bu değerleri arduinoya attığım kodun içine mi gircem acaba? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum . Teşekkürler
    https://store.donanimhaber.com/97/a4/aa/97a4aa18b22f52f5bf0c7697d617563b.jpg
     RFID CARD Modül Hakkında

• Serial monitorde çıkan değeri bir char değerine atayıp if(char==) komutuyla yapabilirsin.Kartı okutunca çıkan bit değerini char olarak atayıp yapabilirsin kısaca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hicc anlamamki o islerdende nasil yapcaz onu

• quote:

Orijinalden alıntı: 15 Kisiye Saldirdim

Serial monitorde çıkan değeri bir char değerine atayıp if(char==) komutuyla yapabilirsin.Kartı okutunca çıkan bit değerini char olarak atayıp yapabilirsin kısaca

Hocam ben pek anlamıyorum nasıl char değerine atandığından size kod ve kartı okutunca çıkan bit değerlerini versem benim için düzenleyebilirmisiniz?
  • Serial monitörde çıkan değerleri mümkünse ekran görüntüsü olarak atarsan yardımcı olmaya çalışırım

• 15 Kisiye Saldirdim kullanıcısına yanıt
    Akşam eve geçince göndereyim hocam teşekkürler
  • quote:

Serial monitörde çıkan değerleri mümkünse ekran görüntüsü olarak atarsan yardımcı olmaya çalışırım

Hocam Merhabalar Serial monitörde çıkan görüntüyü gönderiyorum.Kullandığım kodu da mail atabilirim mail adresinizi verirseniz
    https://store.donanimhaber.com/f1/71/db/f171db91e9276219dd5749006a323f3f.jpg
     RFID CARD Modül Hakkında

• quote:

Serial monitörde çıkan değerleri mümkünse ekran görüntüsü olarak atarsan yardımcı olmaya çalışırım

Hocam bakabildinizmi acaba...
  • 13.56 Mhz RC522 kitini kullanıyorsunuz değil mi? Bende bu aralar bu kitten alacam. SPI ile mi alıyorsunuz verileri?

• quote:

Orijinalden alıntı: edison3838

quote:

Hocam bakabildinizmi acaba...

Hocam kusura bakmayın bir haftadır bilgisayarım bozuk kullanamıyorumhttp://makecourse.weebly.com/week10segment1.html bu adresten library ve örneği indirerek dener misin belki örneğe bakarak anlayabilirsin

• turgaydemir T kullanıcısına yanıt
    Evet RC522 kitini kullanıyorum.SPI tam anlamını bilmediğim için yorum yapamayacağım o konuda
  • Hocam kit bendede var ben rx tx kullaniyorum 1 ve 0 numarali pinleri kullaniyorsaniz sizde rx tx kullanıyorsunuzdur

• .koray. . kullanıcısına yanıt
    Örnek bir bağlantı şeması gösterebilirmisiniz... Ben 1 ve 0 numaralı pinleri kullanmıyorum.
  • Modül ile haberleşmeyi ne üzerinden yapıyorsunuz? Kullandığınız mikroişlemci nedir? SPI yüksek hızlı bir seri haberleşme yöntemidir. Haberleşme hızını belirleyen bir clock sinyali vardır. Kullandığınız işlemci ile üretilen bu clock sinyali okuyokuyacağınız module göre ayarlanmalıdır.

• turgaydemir T kullanıcısına yanıt
    Modül ile haberleşmeyi arduino ile yapıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.