Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
24
Favori
45.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 aralıktaki ötv ye zam gelecek konularını kim hatırlıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi donerci gurbo vardi diyodu herseyimi satim ulkeme gelicem biktim almanyadan diye nerde o
  • Onaylanmış !!!!!!

https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

• İstikraaaağğğğrr, güçlü ekonomiğğğğğ, ben gidersem devlet çökeeeeğğğğrr. Hüloooğğğğğvv

Bi hipsterip gidin lan artık...
  • Nasıl oluyorda kimsenin gıkı çıkmıyor bu duruma anlayamıyorum.
    Tüm Türkiye'nin tepkisi DH'de açılan bu kıytırık 5 sayfalık konu mu yani !
  • Hayırlı olsun beyler. Artık evi satıp alabilirsiniz.
    RESMİ OLARAK YENİ  ÖTV ZAMLARIRESMİ OLARAK YENİ  ÖTV ZAMLARI

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arabam varken gittim bir tane daha araba aldim. Iyiki de almisim ikinci el ucar bundan sonra.

Kazasız belasız kullanın biz geberene kadar bu ülkede arabaya sahip olamayacağız sanırsam. Dost,akraba ve toplu taşıma araçları dışında binebileceğimiz tek özel araç cenaze aracı olur bundan sonra bizim.

@AsosyalBilgisayar

Allah sizin gibi ıslah etsin. Her evde 1 araba falan yok. Bizim evde hiç olmadı anladınız mı? Sizin araba dediğiniz doğan,şahin,90 model tabutlar mı?

Şunu anlayamadınız bir türlü. Üst taraf pahalanınca alt tarafta pahalanacak. Marifet gibi parası olan daha fazla versin daha fazla versin. Sadece zengin ürünlerine mi geliyor zam? Zam sadece s500 , s600 , maybach , 7 serisine gelse bir nebze diyeceğim haklısınız (ki onda da haklı değilsiniz bu araçları alan adamlarda avrupa ve amerika ülkelerine göre aracı alırken 2 tane alıyor gibi vergi veriyorlar)

Sizin gibiler sayesinde bu ülke bu halde. Her evde 1 araba her evde 2 araba var. Yok her evde 1 araba 2 araba.

Sizin gibiler olmasa bu ülkede 30-40 bin TL'ye adam gibi arabalara biniyor olabilirdik. Her şeyi onaylıyorsunuz her şeyi , ekonomik yanlış hamleleri onayladınız 1 TL , 0.3 - 0.2 €,$,£ oldu. 3-4 kat değersiz bir paramız adamlara göre. Aksatılan,düşürülen üretim bizi bu para birimlerine de bağımlı yaptı.

Hyundai alanda, Mercedes alanda nasıl aynı vergi veriyor mantığınızı izah ederseniz sevinirim.

% işareti sizin için ne anlam ifade ediyor? Bir mercedes ile hyundai'nin vergisiz fiyatları aynı mı? Sırf aradaki bayi kârı farkı bile % işareti ile daha fazla vergi ödenmesine vesile olunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

kım ne derse desın oranlar cok guzel
    neden mı ulkede zılyon tane araba var artık her evde 1 tane kesın oluyor.
    hal boyle olunca mıllet ekmek almaya bıle arabayla gıder oluyor.

parası olan alır kullanır vergısını verır olmayanda parası kadar alır arkadas.
    mercedes alanda hyundaı alanda aynı parayı verıyordu.
    sımdı herkes parası kadar aldıgı aracın vergısını versın.

kardeş ne içtiysen 2 şişe istiyorum. ben de bu kafada olmak isterim valla. hayat sana güzel :))
  • Hani giriş seviyesi arabaların fiyatı da düşecekti. Sanki bakan öyle birşey söyledi.?

• Şu video çok güzel gider bunun üzerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 6 Kasım 2016; 22:49:11 >
  • Bu zamlar 1 ocak 2017 itibaren uygulanır.Araba alma düşüncesinde olanlar fazla uzatmasın.Tabi 55 bin bandını unutmayın.Eger hala %45 olacak kısımda kalacaksanız aceleye gerek yok
  • Bu goruntuye gore
    d segment bitti bir iki ucuz model d segment vardi rahmetli oldu cok zor alici cikar alanda zaten parali olan adam olur pek fark yapmaz
    C segment bosline dunyasina hos geldiniz dolu c segment ile bosu arasinda nasil bir fiyatlama yapacaklar merak ediyorum bayiler
    B segmenti ise bu zamlarla fiyat yakinlastirmasi ve kurlar ile onlarda zam gorur
    Ticari araclarda zam gormus hukumet hafiye gibi
    calismis resmeb cok satinca binelim tepelerine demis
    Netice itibari ile bu sekilde onaylanirsa en dusuk araba ki teneke dedigimiz araclar en az 5 bin lira zamlarin diger segmentleri dusunemiyorum.
    Tam tahmin ettigim gibi konserve kutulari 60-70 binlira olur kimse aracini satmaz cok elzem bir durum yoksa 5-10 sene rahat biner artik hane halkinin sifir arac alma sansi her gecen gun dahada zorlasacak durum bunu gosteriyor.
    Ben bir iki markaninda turkiyeden yakin zamanda tuyecegini dusunuyorum arac satislarindaki duruma gore bu sayi artada bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

Imf ye borc veriyos duble yollar falan

Hay bunların yol muhabbetine, çukur yüzünden jant eğdim. Bir kere de son anda yarım metrelik çukurun yanından geçtim, içine düşsem teker kopardı belki.
    Her taraf çukur anasını satayım nerede şu yollar acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

kım ne derse desın oranlar cok guzel
    neden mı ulkede zılyon tane araba var artık her evde 1 tane kesın oluyor.
    hal boyle olunca mıllet ekmek almaya bıle arabayla gıder oluyor.

parası olan alır kullanır vergısını verır olmayanda parası kadar alır arkadas.
    mercedes alanda hyundaı alanda aynı parayı verıyordu.
    sımdı herkes parası kadar aldıgı aracın vergısını versın.

Devlet gelip arabanıza el koysa onu bile kılıfına uydurup hükümeti bir şekilde översini. Hayat size güzel.

• Bu oranlar ciddi ise bittik !
  • Bi kulak arkası kalmıştı, şükürler olsun onu da boş geçmediler..

• Tamam şampiyon ben koyunum. Sende treni izlemeye devam et.

• çıplak fiyatın tl üzerinden olması enteresan olmuş. zaten döviz sürekli artıyor. üretici üst dilime sokmamak adına maliyetten düşürecektir. bence orta sınıflar (golf, astra vs.) daha kalitesiz gelecek artık.
  • Arkadaşlar çok fazla beyin fırtınası yapmanıza gerek yok.

Tüm markalarda gördüğünüz toplam liste fiyatı 95.000 TL ve üstündeyse %74 ÖTV grubuna girer.

Diyelim bir aracın fiyatı 93.000 TL. + Cam Tavan eklediniz fiyat 96.000 oldu. %45'Ten %74'e çıkarıyorsunuz.
    Fabrikasyon çıkan tüm aksesuarlar ana fiyatı arttıracaktır ancak serviste takılan tüm aksesuarlar hariçtir.

Ham fiyat nasıl hesaplanır?

Gördüğünüz fiyat üzerinden tüm markalarda ortalama 1.000 TL olan plaka ve evrak masraflarını düşüyorsunuz. 95.000 - 1.000 = 94.000

%18 KDV düşüyorsunuz = 79.661

%45 ÖTV düşüyorsunuz = 54.938 TL.

Bu durumu aşmanın 2 yolu var:
    Liste fiyatı 95 - 100 bin arasında olan araçlardan marjları eksiltip düşürmek.

Veya mümkün olan bazı aksesuarları eksiltip serviste takmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreplt

çıplak fiyatın tl üzerinden olması enteresan olmuş. zaten döviz sürekli artıyor. üretici üst dilime sokmamak adına maliyetten düşürecektir. bence orta sınıflar (golf, astra vs.) daha kalitesiz gelecek artık.

Aynen öyle ve ayrıca güvenlik önlemleri de maliyet kalemi olduğundan araçlarda azaltılacak. Böylece AKP hükümeti yeni ölümlü kazaların baş mimari olmuş olacak.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.