Şimdi Ara

===> RESİMLİ & DETAYLI NOKİA N73 İNCELEMESİ by Reis-i Eagles™ <===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
1
Favori
200.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ===> RESİMLİ & DETAYLI NOKİA N73 İNCELEMESİ by Reis-i Eagles™ <===

N73 GENEL ÖZELLİKLERİ

UMTS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    Boyut: 110 x 49 x 19 mm
    Ağırlık: 116 g
    Ekran: TFT, 256K renk
    Çözünürlük: 240 x 320 piksel, 36 x 48 mm
    Zil Sesleri: Polifonik (64 kanal), MP3
    Titreşim: Var
    - 3D ses stereo çift hoparlör
    Kart Slot: miniSD, hot swap özellikli
    - 42 MB paylaşımlı hafıza
    Data GPRS Sınıf: 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
    EDGE Sınıf: 10, 236.8 kbps
    3G: Var, 384 kbps
    WLAN: YOK
    Bluetooth: Var, v2.0
    Kızılötesi: Var
    USB: Var, v2.0
    İşletim Sistemi: Symbian OS 9.1, S60 3rd edition
    Mesajlaşma: SMS, MMS, Email, Instant Messaging
    Tarayıcı: WAP 2.0/xHTML, HTML

Renkler (Türkiye için geçerli) Gümüş Gri/Koyu Mor (resmen siyah, florasana tutunca belli oluyor.) Buz Beyazı/Metalik Kırmızı

Kamera: 3.2 MP, 2048x1536 piksel, Carl Zeiss optik destekli, autofocus, video(CIF), flash; 2.ci kamera: VGA video arama - Java MIDP 2.0
    - Bas Konuş
    - MP3/AAC/MPEG4 oynatıcı
    - T9
    - Stereo FM radyo
    - Hands free
    Pil: Standart batarya, Li-Po 1100 mAh (BP-6M )
    Bekleme Süresi: 350 h
    Konuşma Süresi: 6 h

TELEFONU AÇARKEN:

Da kutuyu ilk elinize aldığınızda kalbiniz küt-küt atıyor.bir an önce kapağı açıp telefonu elinize alıp şöle bi evirip çeviriosunuz.daha sonra 2 katlı olan kutudan üst katından yani telefonu aldığınız kattan pilide alıp hemen takiosunuz.ve açma tuşuna yanlızca bir kes basmanız yeterli oluyor... aynı katta şarj cihazı yer alıyor birde pc suite cdsi.kutunun alt katında ise lens temizleyici ve bileklik kayışı birde bi şarj arabirimi çıkıyor.N73ün şarjı diğer hızlı şarjlardan farlı.işte onun içinde ondan ona dönüştürmek için kutu içinden ara birim kablosu çıkıyor. ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ... alt katta bunlardan başka kullanım kılavuzu ıvır zıvır çıkıyor...

TASARIM:

Öncelikle telefon boyutundan da anlaşıldığı gibi gayet ince ve çok şık bi tasarımı var. Benim aldığım model Gümüş Gri/ Mor olandan.ama renk gerçektende mor değil.telefonu florasana tuttuğunuzda gerçek rengi ortaya çıkıyor.güneşe tuttuğunuzda ise siyah rengi mordan ayırt edilebiliyor.

telefonun en üstünde 2 hoparlör sistemi bulunuyor.bu hoparlörle 3D ses kalitesine ev sahipliği yapıyor. Bu iki hoparlörün tam arasında ise açma kapama düğmesi mevcut. açma kapama düğmesi de insanı çok zorlamiycak şekilde bi tasarıma sahip. Elinizi attığınızda cuk die oturuyor ve yanlızca bir kez basmanız yeterli oluyor.tıpkı bilgisayarın açma kapama düğmesine bastığınız gibi.birde bu her nokia�daki gibi tercihler menüsü görevi üstleniyor...

Telefonun sol yanında, ekranın yaklaşık tam orasına doru kızıl ötesi portu bulunuyor. Ve bunu tam simetrisinde ise zoom tuşları yer alıyor.Zoom tuşarından üstteki yakınlaştırma alttaki ise uzaklaştırma.kamera modunda telefonu yan ve 2 elle tuttuğunuz için nokia mühendisleri yakınlaştırmayı üste koymayı iyi düşünmüş.şöyle ki; telefon yatay pozisyondayken üst tuş olan yakınlaştırma sol tuş haline geliyor.yani telefonun sol elle tuttuğunuz için ve insan durup dururken uzaklaştırma gibi bi seçeneği olmadığı için solda yer alıyor.sol eliniz yakınlaştırma tuşunda sağ eliniz deklaşör tuşunda yer alıyor.yakınlaştırmanın yaklaşık yarım hatta daha kısa bi uzaklıkta yer alıyor.en alttaki deklaşör tuşunun biras üstünde play/edit tuşu yer alıyor.zoom tuşları aynı zamanda ses kontrol tuşları.kızıl ötesi portuda ses tuşlarının boyutunda ve aynı incelik ve uzunluğa sahip.tasarım açısından mükemmel bi telefon...

Telefonu dik durabiliyor.dik tuttuğunuzda ise arka bölümün şekli N70e benzer bir görüntü çiziyor.telefonun tam yarısından itibaren bir-2 milim inceliyor.

ama kamera kapağı buna uyumluluk sağlamıyor ve dümdüz bi şekilde yer alıyor.yani kameranın üst kısmı incelmeyen kısmının içinde yer alıyor.yani telefonun akıcılığı bozulmuyor.resimlere bi göz atarsanız daha iyi anlarsınız.gerçektende tasarım bakımından harika bi telefon.

Telefonun en altında ise şarz ve pop-port konnektörü bulunuyor.birde hoparlör entegre edilmiş.

Tuş takımı oldukça başarılı ve çok hoş.yalnız gümüş olduğu için öğlen saatlerinde güneş tam tepenizdeyken tuşlar parlıyor.ama tasarım bakımından cok iiler.bastım mı sadece o tuş oynuyor.ve tam oturuyor.jostik ise gerçekten işe yarar.ama biras kayganlık hissi veriyor.nokianın N80de kullandığı multimedya tuşuda mevcut. O tuşa bastığınızda tuşun üstündeki şekil ses eşliğinde ekranda beliriyor ki bu şekil doğu-batı-kuzey-güney yönlerinde 4 oktan ve orta tuştan oluşuyor.ekranda şekil belirdiği zaman siz yön tuşlarından hangisine basarsanız o kısayol açılıyor.yalnız güney yani 4 koldan alttakini ayarlayamıyorsunuz çünkü o zaten diğer kolları ayarlama tuşu...ve çok kullanışlı bir menü. Bi nevi �git�...

tasarımı çok uzattım çünkü hiç görmeyen ve eline almayanlar için anlatmaya çalıştım

EKRAN:

Ekran tek kelimeyle mükemmel.resimleri çok canlı ve net gösteriyor. 256k�lı 2.4 inç vizör ve 3.2 Carl Zeiss destekli kamera birleşince harikalar yaratıyor.kamerayı kullanırken tüm modlarda ekran yan pozisyonda yer alıyor.resimlere bakarken de yatay konumda bulunuyor.ama galeri bölümünden bakarsanız diğer telefondakiler gibi gözüküyor.sağ ve sol tuşlarıyla kaydırma yapıyorsunuz..yatay konumda bu görevleri yukarı ve aşağı üstleniyor. ekranda video foto incelemek çok zevkli geliyor.

diğer symbian işletim sistemlerinden en belirgin fark olarak ortaya çıkan �stand by� menüsü çok iş görüyor aynı başlat çubuğu gibi her an elinizin altında bulunuyor ve 6 kısayol seçme izni veriyor. Seçtiiniz kısayolların üstüne geldiğinizde 0.50 sn sona ne olduğu çıkıyor. Gerçi siz resimlerden onların ne cacık olduğunu anliosunuz.ilkten acemiler için kullanışlı.ekranda diğer symbianlardaki gibi saat ve durum göstergeleride mevcut. Ekran çözünürlüğü çok yüksek olduğu için bi mesajı bi ekranda okuyabiliosunuz. Ayrıca menü tuşuna bastığınızda 3*4 şeklinde konumlandırılmış menü açılıyor.bunu liste haline getirebiliosunuz.isterseniz oraya yeni klasör açabiliyorsunuz...

ekranın parlaklığı girdiğiniz ortama göre değişiyor.yani güç tasarrufu ön planda tutuluyor.güç tasarrufu demişken de güç tasarrufunda saat bulunuyor.ekranın hepsi sim siyah ama saat satırı beyaz şeklinde...

330mhz gerekli performansı iyi sergiliyor.ama çok iyi denemez.

MÜZİK & RADYO:

Ruhunuzun gıdaya mı ihtiyacı var? Telaş yok, N73 var...

Mutimedya tuşuna bastığımızda seçenek olarak karşımıza gelenlerden biride Müzik Çalar... ok yönüne bastığınızda müzik çalar anında açılıyor.Tuşların kullanışlığıyla ve jostikle müzik dinlemek keyifli hale geliyor.Seçeneklerden �Müzik kütüphanesi � diyerek müziklerin olduğu bölüme geçiyorsunuz ve istediğiniz müzik joystikle ellerinizin ucunda... Parça listesi oluşturmak için yapmanız gerekenler sadece bi kaç işlem. Galeriden istediğiniz parçanın üstüne gelin ve seçenekler-seç deyin.Seçtiğiniz parçalardan Playlist oluşturmak için gene seçenekler-parça listesi oluştur deyin ve parça listesine isim verin... bu kadar!

Ve N73ün o NEFİS ÇİFT HOPARLÖRÜNDEN müziğin keyfine varın... Radyonun aksine çok kuvvetli bi hoparlörü var. Bu hoparlörler üstte 2 tane ve en altta olmak üzere toplam 3 tane... İnanın telefonun her köşesinden ses geliyor. 6230i�den çok kuvvetli ve bir o kadar kaliteli ses veriyor.Ama Müziği son ses açtığınızda seste biras bozukluklar meydana geliyor.Bu müzik tutkunlarını tatmin etmeyebilir.Radyoda ki durumu aşağıda açıkladım.Radyoda durum biras daa farklı.

Kalite olarak tercih edilmesi gereken ses seviyesi bence %70-80-90. Ses seviyesi de belirttiğim gibi %�lerle ifade ediliyor.Yani toplam 10 kademe var. En alt kademede hoparlörü sessize alıyor. En üst kademde ise sizi çok kuvvetli bi hoparlör bekliyor.Ses kalitesi de gayet ii ama �Mükemmel Ötesi� denemez... N91i bilmiyorum ama gerçekten kaliteli ve yüksek sesli çıkış yapıyor.
    Hep 6230i�yi örnek veriyorum ama karşılaştırma yapabilmem için en iyi bildiğim telefon.Yani ses kalitesini ve ne kadar çıktığını biliyorum.N70�ten falan hiç dinlemedim.

Radyo gayet kullanışlı bir şekilde kullanıma sunulmuş.tek eksiği ise radyo frekanslarını değiştirirken sağ ve sol veya yukarı aşa tuşlarının kullanılmaması.bana göre kötü bişey.illa da ekran üzerinden ileri veya geri butonunun üstüne gelip tıklamanız gerekiyor.ama bu joystik sayesinde çok kolay hale geliyor.

OFFLİNE MODDA RADYO ÇALIŞMIYOR.kanal eklemek için bi kontörünüzü gözden çıkarmanız gerekiyor.visual radio sayesinde tüm kanalları direkt hiç uğraşmadan hızla yüklüyorsunuz.radyolar vericilerin konumuna göre ayrılmış biçimde bulunuyor.yani İstanbul�a tıkladığınızda k.çamlıca � b.çamlıca � vs. vs vericilerin olduğu yerlerden radyoları seçiyorsunuz.ama en çok radyo İstanbul içinde İstanbul klasörünün içinde...

kulaklıkta ses kontrol üniteleri mevcut bulunuyor.bunlar gerçekten de çok işe yarıyor.kulaklığın nokia yazan kısmı buton olarak kullanılıyor.bu buton sadece ileri işlevi görüyor.nokianın dert yandığım özelliklerinden biri KULAKLIK ÜZERİNDE İLERİ-GERİ TUŞLARININ olmamasıdır. Ses tuşları bi derece durumu kurtarıyor ama bu bence büyük eksiklik.kulaklığın modeli ise hs-23... Ama tabi bu problemi de Nokia HS-20 model kulaklığını alarak çözebilirsiniz.ayrıca hs-20 modelinde 3.5standart kulaklık girişi de mevcut...

Bu model kulaklığın üstünde her türlü kontrol tuşları yer alıyor ve bence bu kulaklık müzik keyfini 2ye katlıyor.Kutudan çıkan, yani HS-23 kulaklığının tasarımı da gayet hoş bi şekilde tasarlanmış kabloların büyük çoğunluğu iplik görünümünde.radyo gayet iyi çekiyor.ve ses kalitesi mükemmel ötesi... beni çok iyi tatmin etti diyebilirim.sesi dışarı verdiğinizde pek 6230i kadar ses veriyor.bunun nedeni �hoparlör� seçeneğini seçtiğinizde hoparlör haricinde kulaklıktan da ses gelmesi olabilir.en azından çift hoparlörden 6230i�den daha kuvvetli ses vermesini beklemeliyiz...

Ama ses kalitesi olarak 6230iden kat kat daha fazla hatta 3 katı kaliteli ses veriyor.En ufak bir ses bozukluğunu barındırmıyor.Radyonun son sesinde de bu böyle.Ses seviyesi MP3 çalara göre %70-80 civarında belirttiğim gibide bunlar en ideal ses seviyeleri.UNUTMAYIN BU DURUMLAR SADECE RADYO İÇİN GEÇERLİ!!! Sadece radyoda ses biraz az çıkıyor ki onun nedenini de söyledim.bir eksiklikte hoparlör-kulaklık kombinasyonunun olmaması... yani ya içeri ya dışarı ver diyemiyosunuz.dışarı verirken aynı zamanda içeri de veriyor...

Ekolayzırda radyoda yer alıyor.seçenekler deyip �arka planda çal� deme seçeneği dışında direkt kırmızı tuşa basarak çıkış yapıp istediğimiz işimizi görüyoruz.radyonun en beğendiğim özelliği RADYO AÇIKKEN FOTOĞRAF ÇEKEBİLMESİ... çok iyi düşünülmüş bişey.doğal olarak video kaydında bu olmuyor çünkü video kaydı sesli yapılıyor...bir eksiklikte bence radyodan direkt kayıt ve rds özelliğinin olmaması...ses tuşlarını daha önce konumunu belirttiğim zoom tuşları yapıyor... visual radyoyu henüz türkcell�in N73�Ü DESTEKLEMEDİĞİ için deneyemedim...

MÜZİK BÖLÜMÜNÜ DİĞER ARKADAŞLARINDA TEST ETMESİNDE FAYDA VAR.
    Radyonun Mp3 çalardan az ses çıkartması belki benim yanlış algılamamla ilgilidir.

KAMERA:

Şunu söyleye bilirim: Nokia üreticilerin şuana kadar çıkardığı en güzel çeken telefonu... gerçekten herşeyiyle tam bir FOTOĞRAF MAKİNESİ�ni andırıyor.

sürgülü kapağı aşağıya doru hareket ettirdiğimizde 2,4inç ekranın tümünde kamera karşımıza geçiyor.kamera yaklaşık 3.50snde aktif hale geliyor.

3.2mp Carl Zeiss destekli kamera MÜKEMMEL iş çıkarıyor.fotoğraf ayarları durum çubuğundan yapılabiliyor.otofokus harika çalışıyor.deklaşöre bir kes bastığınızda odaklama süresi bi-2 sn alıyor ve �odakladım,biras daa set bas� anlamına gelen diiiit sesini veriyor. Anlıyorsunuz ki Carl Zeiss lensi görevini yapmış emir bekliyor.isterseniz resmi odaklamadan direkt basabilme seçeneği de mevcut.odaklamaya bastığınızda ekrandaki her şey temizleniyor.(sağdaki durum çubuğu vs vs.)

sağdaki durum çubuğu gerçekten çok kullanışlı bir şeklide çalışıyor ve çok ii görev yapıyor.durum çubuğundaki butonlar sağ sol (yataydayken (ki hep yatayda) yukarı aşa tuşarı gibi...) tuşlarından kontrol ediliyor ve çok kullanışlı.Ve kesinlikle şunu söylerim: DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİNDEN HİÇBİR FARKI YOK!!! Yani anlatılmaz yaşanır...

N73ün flaşıda gayet iyi çalışıyor.ama gece çekimlerinde görüntü bozuklukları ortaya çıkıyor.bozukluk dediysekte öle berbat deil.yani normal gündüz çekimi kadar güsel çekmiyor.buna karşılık oda çekimleri ve kapalı havalar harika...

Öndeki kamerayı bir daha inceledim.çünkü koruma plastiğini çıkarmamıştım. Öndeki kamerayı anlamak güç.Bazen harikalar yaratırken bazende �Bu parayı verdim ama öndeki kamera bunu haketmiyor� diyebiliosunuz. Aslında sizin için çokta tın... Çünkü sürgülü kapağınızın altında mükemmel bir kamera yatıyor. Hem öndeki kamerayı kullanacağınız zamanlarsa sayılı... Ama güneşli havalarda daha güzel çekiyor.ve şunu çözdüm:öndeki kamera ışığın az olduğu yerlede kötü görüntü veriyor.Ama en güzel görüntüsüde çok güzel bi götüntü değil.Ekranda garip yeşil kırmızı kısa çizgiler belirip belirip gidiyor.dediğim gibi öndeki kamera yerine arkadaki kamerayı kullanmanızı öneririm.

şuana kadar saydığım her şey bilgisayar ekranın da elde ettiğim izlenimler.telefon ekranında video ve resimler çok net ve çok harika görünüyor.hiçbir bozukluk yaşanmıyor.tekrarlıyorum ve tekrarlıycam şuana kadar en başarılı kamera...

durum çubuğundan fotoğraf modları ayarlanıyor.videoya direkt geçiş yapılabiliyor. Makro,gece,kullanıcı tanımlı,spor,gece portresi gibi çeşitli modlar yer alıyor.fotoğrafın rengini renk düzeninden ayarlaya biliosunuz. Siyah beyaz,nostaji vs vs...

Video kaydı ise gerçekten beklediğimden çok daha iyi görev yapıyor 352*288 çözünürüklü video kalitesi mükemmele yakın.çektiğiniz videolar ekranda çok ama çok nefis görünüyor.bilgisayarda boyutu %200derseniz hafiften bozulmalar oluyor.

Ve zum konusunda bozulmalar olabiliyor. Zaten dijital olması bundan bi kaçarının olmadığının göstergesi.telefon ekranında bozulmalar kat�i surette belli olmuyor ama bilgisayara aktardığınızda biras şaşırabiliosunus.ama kesinlikle VERDİĞİNİZ PARAYA DEĞER... 1-2 metre için zum yapmanızı tavsiye etmem.

Play/edit tuşundan resimlere daha sonra bakabiliyorsunuz. Ayrıca -belki benim daha önce hiç sürgülü kapaklı kamera kullanmadığımdandır- sürgülü kapağı açık unutabiliosunuz.AMAN DİKKAT!kamera kapağı açıkken ama kamera açık değilken kamerayı açmak için deklaşöre 1sn gibi bi sürede basılı tutmanız yeterli oluyor.fotoğraf keyfine devam edebiliyorsunuz...

Birde kamera tuşlarının sahip olduğu o parlak mavi renk geceleri süper bir hava katıyor. Telefonu yanından tuşların kenarından ışıklar mükemmel süzülüyor...

Örnek Fotoğraflar kaldırılmıştır. @2010

ŞARJ:

Li-Po 1100 mAh (BP-6M ) pili tam deneyemedim. Daha dorusu şimdilik şarzda. ilerki günlerde şarz süresi netleşince mesajı editlerim. Ama 2 gün rahat gider gibi görünüyor. O ekrana o renge o çözünürlüğe ben dayanamam,pil nasıl dayansın...

HAFIZA KARTI:

Hafıza kart yuvası olarak miniSD kullanıyor ve bu telefonun en altında yer alıyor.yalnız kulaklık takılıyken deiştiremezsiniz. Çünkü kulaklık girişi miniSD yuvasını kapatıyor.
    1gb destekler yazıyor ama bu telefon 2gbyi kaldırır...

BAĞLANTI:

Bluetooth 2.0 süper çalışıyor. Kutunu içinden çıkan dku kablosu süpe işe yarıyor... tek ama TEK EKSİĞİ WLAN!!! İnternet ise eliniz aldında ve kocaman ekranda herşeyi yapabiliosunuz.quickofis ve pdf işe yarar şeyler.

Web browser ise süper iş çıkarıyor. 320*240 ekranda sörf yapmak eylenceli... Ekran resmen bilgisayar ekranı gibi görünüyor ve birde imlecimiz var. Bu imleç windows�unkinden hiç ama hiç farklı değil.tıpkısının aynısı.joystik sörf keyfini 2ye katlıyor.dev ekranda gezinmek çok kolay oluyor sağ alttaki # tuşu sayfayı uzaklaştırıp yakınlaştırmamızı sağlıyor.
    Tarayıcı resmen bilgisayar gibi çalışıyor.Hızlı cevap dediğinizde bilgisayardaki gibi altta beliriyor. Opera adlı tarayıcıda bu yok. Bizzat test ettim.anında smile ekleyebiliosunuz.alıntı yapabiliosunuz.hatta foruma 4-5 mesajımı bu tarayıcıdan attım.Yalnız sayfaları en güsel şekilde göstermek için çoğu şeyden tasarruf etmiyor ve bu yüzde kontör yiyebiliyor.geçmiş menüsüyse başka bi harika...sayfalar önizlemeli bi şekilde karşınıza geliyor.
    Sırf DH için konuşuyorum çünkü DH�TAN BAŞKA TAKILDIĞIM Bİ YER YOK...

SONUÇ:

Kendi telefonum diye söylemiyorum, Nokia N73 kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını veren bi telefon.belirttiğim pek fazla önemli olmayan bi kaç eksiklik var.ama Wlan da olsaymış bu çok daha güzel olurmuş.Kamerasından tutun ses kalitesine,ekran güzelliğine tasarım şıklığına kadar herşey mükemmel!!! Tüm genel puanlamalara göre:

=> 10/9.4 <=

Bu incelemeyi yapmaya saat 23:30da başladım ve 01:45de bitirdim.İnşallah faydalı olmuşumdur. Lisan hatası yapmışsak veya kafa açmışsak affola...birde hazır cevap yazarken bi kenara köşeyede telefona ve yaptığım incelmeye not verirseniz sevinirim....

EĞER BU TELEFONU ALMAYA KARAR VERDİYSENİZ, TÜM İNCELEMEYİ SON Bİ KEZ TEKRARDAN ATLAMADAN OKUYUN. ZİRA DEĞİŞTİRDİĞİM VE GÜNCELLEDİĞİM YERLER OLABİLİYOR...

Teşekkürler DH... Teşekkürler DH... Teşekkürler DH...

Reis-i Eagles�

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 16 Haziran 2010; 20:23:44 >

• Review de eksik birseyler var sanki (Fotograf gibi)

O da gelir yakin zamanda Eline emegine saglik
  • Foto ısterız abı guzel ınceleme
  • süper incelme Reis-i Eagles
  • Eline emeğine sağlık, çok güzel inceleme olmuş. İncelemeyi telefon ve çektiği fotolarlar da süslersen çok daha iyi olacağına inanıyorum. Bu arada telefonu kullanmadığım için tam bir not vermek mümkün değil. O telefona Wlan da koysalardı emin olun başka cihaz satmazdı. Bir de kamera fonksiyonlarının yavaş olduğunu fark ettim ki başka yerlerde de buna değiniyorlardı demek ki hakketen durum böyleymiş. Geri kalan tüm özellikleriyle telefon çok çok iyi. Telefona 9.3 incelemene 8.9 veriyorum(foto koymadığın için )
  • hayırlı olsun reis-i eaglesemek harcanarak yapılmış bir inceleme eline sağlık bu arada çıktımı telefon nerden kaça aldın acaba?
  • Tesekkúrler arkadaslar...bu cevabi N73ùmden yaziyorum.mùkemmel bi tarayicisi var.dediim gibi fotolari hazirliyorum.cok gusel bi inceleme olcak.resimlerle anjatim falan...
  • hayırlı olsun Reis-i Eagles...telefon zaten güzel bi de öle anlatmışsınki hemen görsem de alsam dio insan...telefona 9/10 sana 10/10 puan veriyorum yanlız bizi nerden nasıl kaça aldığın hakkında da bilgiye boğarsan sevinirim....
  • Eline sağlık Reis-i Eagles, güzel çalışma olmuş baya bi emek harcamışsın
  • çektiği fotoğraflardan bir kaç örnek görmek isteriz açıkçası
    orjinal boyutları ile olursa daha iyi olur
  • hayırlı olsun arkadaşım
  • Saolun arkadaslar...bide bi kac duzeltme yapcam ve yaptilarimida soyliycem.on kamera hakkinda...plastik koruyucuyu cikarmassan tabi kötù cekerbana zaman verin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Saolun arkadaslar...bide bi kac duzeltme yapcam ve yaptilarimida soyliycem.on kamera hakkinda...plastik koruyucuyu cikarmassan tabi kötù cekerbana zaman verin

hadi bakalım

aman resim koymayı da unutmayasın

• telefonun canlı fotolarını istiorussss
  • cok guzel gercekten ve hayirli olsun diyorum. peki ben mi kacirdim yoksa alis fiyatini yazmamismisin. onuda bir koseye ilave edersen sevinirim.
  • N73 hayırlı olsun. Güzel bir inceleme olmuş. Fotoğraf örneklerini bekliyoruz.
  • ellerine sağlık süper incelemişsin yakında fotoda gelir bişi sorcam fotoğraf modlarında spor yazmışsın o ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KNİGHT586

N73 hayırlı olsun. Güzel bir inceleme olmuş. Fotoğraf örneklerini bekliyoruz.

+1

telefonun hayırlı olsun.
  • telefon hayırlı olsun. incelem iyi, daha da iyi olması için hem telefonun canlı resimlerini hemde çektiği resimleri eklemelisin, pil bilgisini de Li-Polimer olarak değiştirmelisin
    (bildiğim kadarıyla BP-6M 1100mAh Li-Po dur. 3250 kullanıyorum ve aynı pil var)
  • 508 dolara dubaiden aslında 541.indirmle 508 dolar kuzene getirttim.henüz kayıt yaptırmadım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.