Şimdi Ara

resimdeki devre elemanı direnç mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hobi dedik biz bu işi bilioz dedik başladık ama bilmediğim amma şey varmış ya
    devredeki işaretli eleman nedir dostlar direnç galba yok galba dil direnç ama 100E de nesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dt.spiky -- 19 Aralık 2007; 2:11:22 >

• 100 ohm direnç olur kendileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerkıran -- 19 Aralık 2007; 2:34:51 >
  • şema ne şeması ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazrails

şema ne şeması ?

Fena halde Akü şarj devresine benziyor.
  • eet akü sarj devresi
  • sağolun dostlar evet 9v şarj devresi
  • şarj a başlamadan önce bataryayı tamamen boşaltma gibi bir özelliği varmı bu devrenin???
  • bence ısıya duyarlı bir dirence benziyor
    veya watlı bir direnc olabilir sanki deşars devresine benziyor
    birde tr4 nasıl bir transistor adı ne ?
  • yok aküyü boşaltmıyo ama
    şart bitince otomatik duruyo transistörler 548
  • ya 100ohm işte çizen adam büyük ihtimal ingilizce dışında bir dil kullanıordu.böle bi çok devre ile karşılaştım.ingilizcede dirençlere resiztor diorlar onun için 100r diye geçiyor başka bir dilde başka harfle başlıyordur o harf yazılmıştır
  • Google dan baktım, "Here are a couple more: 1K92=1.92K=1920 ohms, 100E=100 ohms, 19K3=19.3K=19300 ohms"

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/resistors/resistor.htm

Evet 100ohm muş
  • bak sende yeni birşey öğrenmiş oldun
  • bende hoby olarak ilgileniyorum bu işle istediğin zaman yardım etmeye çalışırım profilimde msn im var oradan alabilirsin.akşam 8 den sabah 8 e kadar %90 ihtimal online olurum
  • Drenç Neden dersen transistörün collector akımını sınırlama görevi yapıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezer1247

bende hoby olarak ilgileniyorum bu işle istediğin zaman yardım etmeye çalışırım profilimde msn im var oradan alabilirsin.akşam 8 den sabah 8 e kadar %90 ihtimal online olurum

sağol da profili göremiyoz pm attım benim msn i
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.