Şimdi Ara

Resident Evil VII (2017) [PC ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
8
Favori
12.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bişey sorcam ama bitirmeyen okumasın tabi....
    zoe ve mia seçimine geldim ve zoe seçtim şimdi gemide mia olarak uyandım mia nasıl geldi buraya niye böyle oldu anlamadım, gemi görevinin başındayım daha spoiler vermeden, mia seçsem ne olcaktı gemiye kim çıkacaktı ilk başta

arkadaşlar birde dlc lerden hangisi tavsiye edersiniz ilk başta bulmaca ve aksiyon hangisinde daha iyi ayarlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 2 Mart 2019; 23:11:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

Arkadaşlar bişey sorcam ama bitirmeyen okumasın tabi....
    zoe ve mia seçimine geldim ve zoe seçtim şimdi gemide mia olarak uyandım mia nasıl geldi buraya niye böyle oldu anlamadım, gemi görevinin başındayım daha spoiler vermeden, mia seçsem ne olcaktı gemiye kim çıkacaktı ilk başta

arkadaşlar birde dlc lerden hangisi tavsiye edersiniz ilk başta bulmaca ve aksiyon hangisinde daha iyi ayarlanmış
    Mia’yı da seçseniz orda Mia ile devam ediyorsunuz.Yapımcılar aslında hikayeyi direkt Mia üzerinden devam ettirecekmiş de son anda seçim ekleme kararı almışlar gibi.Tavsiyem geriden kayıt dosyanız varsa dönüp Mia’yı seçin derim.Oyunun sonunu da etkiliyor ayrıca bu durum.Zaten oyun Mia seçimini canon yani temel hikaye olarak kabul ediyor.

DLC’lerden Not a Hero ve End of Zoe hikaye ek paketleri ve ana oyunun kaldığı yerden devam ediyor,bu ikisini kesin oynamanızı öneririm çünkü spoiler vermeyeyim ama ana oyunun 1-2 noktada açık bıraktığı hikayeyi bu 2 ek paket tamamlıyor.Onun dışında diğer bütün DLC’ler çerezlik,yarım saatte bitecek kısa yapımlar zaten.Hepsine göz atmanızı tavsiye ederim yine de,kiminde bulmaca ağırlıklı (Bedroom gibi) giderken kiminde de saf aksiyon yer alıyor (Jack’s Birthday,Ethan Must Die gibi).Bir de 21 adında farklı tarzda bir Blackjack oyunu var,o da yine eğlencelidir

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Mia’yı da seçseniz orda Mia ile devam ediyorsunuz.Yapımcılar aslında hikayeyi direkt Mia üzerinden devam ettirecekmiş de son anda seçim ekleme kararı almışlar gibi.Tavsiyem geriden kayıt dosyanız varsa dönüp Mia’yı seçin derim.Oyunun sonunu da etkiliyor ayrıca bu durum.Zaten oyun Mia seçimini canon yani temel hikaye olarak kabul ediyor.

DLC’lerden Not a Hero ve End of Zoe hikaye ek paketleri ve ana oyunun kaldığı yerden devam ediyor,bu ikisini kesin oynamanızı öneririm çünkü spoiler vermeyeyim ama ana oyunun 1-2 noktada açık bıraktığı hikayeyi bu 2 ek paket tamamlıyor.Onun dışında diğer bütün DLC’ler çerezlik,yarım saatte bitecek kısa yapımlar zaten.Hepsine göz atmanızı tavsiye ederim yine de,kiminde bulmaca ağırlıklı (Bedroom gibi) giderken kiminde de saf aksiyon yer alıyor (Jack’s Birthday,Ethan Must Die gibi).Bir de 21 adında farklı tarzda bir Blackjack oyunu var,o da yine eğlencelidir

Alıntıları Göster
    anladım hocam çok teşekkür ederim bende şimdi bu seçimle oynadım baya ilerledim, bitrireyimde öbür türlüde denerim olmadı, yani mianın nasıl orda geminin dibinde uyandığını anlayabilcekmiyiz bunuda merak ettim evet veya hayır derseniz yeterli olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: evohan

anladım hocam çok teşekkür ederim bende şimdi bu seçimle oynadım baya ilerledim, bitrireyimde öbür türlüde denerim olmadı, yani mianın nasıl orda geminin dibinde uyandığını anlayabilcekmiyiz bunuda merak ettim evet veya hayır derseniz yeterli olur :)

Alıntıları Göster
    Yanlış hatırlamıyorsam Zoe seçiminde o durum tam olarak açıklanmıyordu hocam :)

• oyunu beklemeye almıştım güzel bir türkçe yama çıkarsa oynarım diye, öylede oldu yamayı yapanlara da buradan çok teşekkürler gerçekten

capcom ve resident evil özlerine dönmeye başlamış, efsane survival horror oyunumuz bu sefer aynı standartlarda fps olarak karşımıza çıkmış...
    Giriş, gelişme ve son olarak ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken harika bir oyun olmuş, başlarda korku gerilim ögeleri çok yüksek ortamı, senaryoyu, olup biteni kavramaya çalışırken ki gerilim çok güzel verilmiş, karakterimizin başına gelenler hunharca hırpalanması ile direk içine çekiyor bizi oyun, gelişme kısmında bulmacalara ve ortama odaklanıyoruz düşmanları tanımaya başlıyoruz, nasıl mücadele edilir bunu kavrıyoruz, son kısımda ise aksiyon dozu giderek artıyor ve tanıdığımız düşmanları yeterli sayıda cephane bularak harcamaya başlıyoruz artık, oyunu + ve - ler olarak değerlendirirsek

+ survival horror oyunu için gereken tüm özellikleri taşıyor, bulmaca gerilim ve aksiyon kısımları çok dengeli
    + sinematikler aksiyon içindeki cutscene sahneler çok başarılı
    + mekan ve tasarımlar, animsayonlar harika özellikle karakterlerin yüz animasyonları çok gerçekçi
    + senaryo detaylı oyuncuyu şaşırtmayı da başarıyor
    + silah çeşitliği yeterli

- aksiyon dozu arttığında karakter hareketi biraz hantal kalabiliyor
    - karakter upgrade için bazı şeyler eklenmiş ama pek faydasını göremiyoruz gibi
    - düşmanların sıklığı çok makul ama çeşitliği biraz daha artabilirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 5 Mart 2019; 3:23:4 >

• evohan kullanıcısına yanıt
    Konami mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Konami mi?
    hocam capcom yerine ne yazmışım eyvallah düzeltiyorum bu saate olur o kadar
  • son çıkan RE 2 yi oynamadan önce bunu bitireyim diye başladım ve gayet güzel gidiyor. fps olmasıda ayrı bir güzel olmuş
  • Hay Allahım arkadaşlar spoiler butonunu kullanarak yazarmısınız ? Daha oyunu bitirmeyenler var.

Oyuna gelicek olursak sanırım son aşamaya geçmeye yakınım mavi ve kırmızı kartları buldum.
    Oyun genel anlamda geriyor ethan desen tam bir özürlü ne adam gibi koşabiliyor ne düzgün nişan alabiliyor önceki oyunların aksine aksiyon sıfır(RE serisi için geriye dönüş olmuş bu sebeple)

Genel anlamda ben oyunu beğendim dediğim gibi sadece karakter biraz hantal.Nişan alırken biraz sıkıntılı kalıyor o kadar.

Yaratık çeşidi yok gibi bir şey iki çeşit yapmışlar o kadar.
    Kilit olayı biraz bana sıkıcı geldi yok karga yok akrep yok yılan anahtarı gibi
    Bulmaca olayı zevkli
    Psikopat aileye gelicek olursak.
    Baba ile kapıştığımız sahne süperdi oynarken mest oldum.Aptal gibi elimde tabanca ile öldürmekle uğraşmamak beni memnun etti.Aldık elimize testereleri yermisin yemezmisin.Kan vahşet resmen içimdeki şeytanı uyandırdı baba kadar olmasa da bende psikopata bağladım.
    Anneye gelicek olursak o kısım baya bir iğrenç böcekler arılar örümcekler vs.
    Anneyi öldürmek daha büyük iş nerdeyse tüm mermi stoğumu harcadım.Biraz abartmışlar

• Ana oyunu daha önceden bitirmiştim ve bugün dlc leride bitrdim. Capcom harika bir oyun çıkarmış ortaya. 5 ve 6.oyunun üzerine eski oyunların tadını veren bir yapım olmuş.

• 5 ve 6 yı oynamadan bunu oynasak hikayede eksiklik olur mu? 4 den sonra serinin hiç bir oyununu oynamadım.
  • Eksiklik olmaz. 7 biraz farklı yapıda. Direkt oynayabilirsin.
  • Venomstr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için
  • arkadaşlar oyuna girerken siyah ekranda no save hatası alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim oyunu torrent üzerinden indirdim bilen birisi var ise yardımcı olabilir mi tşk ederim
  • Oyunu tekrar bitirdim de şahane oyun gerçekten. Türünün hakkını sonuna kadar veren oyunlardan.

• Resident Evil VII (2017) [PC ANA KONU]Xboxyoutube
    Resident Evil 2, Resident Evil 3 and Resident Evil 7 biohazard are coming to latest-generation consoles! These three masterpieces developed using the RE Engine are back with cutting–edge features including ray tracing, high frame rate and 3D audio for an enhanced gameplay experience.
    https://www.youtube.com/watch?v=wlMf6Rgr6SI&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 17 Haziran 2022; 9:54:17 >
  • Oyunun yeni nesil güncellemesi sonrasında bir mod yapımcısı oyun dokularının 1K ve 2K olanlarını yapay zeka ile 4K çözünürlüğe yükseltmiş. Böylece oyunun doku kalitesi fark edilir düzeyde artıyor. Yeni nesil güncellemesinde sadece Ray Tracing ve FSR mevcut, doku kalitesinde ise bir değişiklik yoktu. Oyun sonraki Resident Evil oyunlarına göre grafiksel olarak geride kaldığı için böyle bir mod hazırlamışlar. İki versiyonu bulunuyor birisi oyundaki tüm 1K ve 2K dokuları yükselten tam sürüm, diğeri ise sadece 1K dokuları yükselten hafif sürüm. Ekran kartınıza göre uygun olanı indirebiliyorsunuz.

Mod Linki

Resident Evil VII (2017) [PC ANA KONU]
    Resident Evil VII (2017) [PC ANA KONU]nexus mods :: resident evil 7
    4K HD Upscaled Textures
    https://www.nexusmods.com/residentevil7/mods/64?tab=files

• Selam. Oyunun Türkçe yaması var mı güncel sürüm için? Her nedense eski yama güncellenmemiş kalmış öyle. Çok şaşırdım, bu kadar popüler bir oyunun Türkçe yaması olmalıydı.

• RE7 Yillardır arka planda kalmış. Oyunu oynamak isteyen GRAFİKSEL olarak güncellemek isteyenler için bu postu okusun.

Resident Evil 4 Serisinin cıkmasıyla oyunun tüm serileri tekrar oynanmaya başlandığı bu günde , konuya dikkat cekmek istedim.

RE7 Düz sürümünde grafiksel olarak eksiklik hissettigim için araştirip 4k modlari kurmayi test edip oynamayi denedim , ve yaptım. Sizlerede önermek için kısa bir özet gececegim.

FULL Paket : 1k / 2k Dokuları 4K'ya güncellicektir

LİTE Paket : Yalnızca 1K dokuları 4K'ya güncellicektir.

VRAM'ı sınırlı oyuncular için RTX olmayan LİTE PAKET ÖNERİLİR!

Öncelikle modu kurmayi düşünenler ;

-RTX(Işın izleme) Güclü bir sisteme sahip olmalı(VRAM) >> ( FULL ) << 22.3GB paket kurulacak

-Düz sistem içinde(RTX sürümü kullanmayanlar için ) >> ( LİTE ) << 7.7GB dosyasını kurabilirler.

Bu modları aktif etmek için bu programı indirmek zorundayız. ( https://www.fluffyquack.com ) Sayfanın ilk sıradaki Dowloand tuşuna basıt indirin.

Not : İndirdigimiz Modmanager adını Fluffyquack olarak degiştirdim. Kafa karısıklıgı olmaması adına not düştüm.

~ Fluffyquack`ı yönetici olarak yükleyip kurun.

~ Fluffyquack`ı açıldıkran sonra (Choose game ) Residen evil 7'i şecin. Re-Read game archives'e tıklayin.

~ Fluffyquack`ı Winrardan cıkarttıgımız yere gidiyoruz Fluffyquack\Games\RE7\Mods bölümüne indirdigimiz ( FULL yada LİTE ) Dosyasının içindeki Native'yi cıkariyoruz. Mods bölümüne indirgimiz dosyayı(FULLyadaLİTE) koydugunuza emin olun.

~Fluffyquack`a dönerek Refresh mod list tıklıyorsunuz.

~Ekranda Native dosyası belirecek.. Native dosyasını aktif etmek için ortadaki tiki aktif edin. Dosya kurulumu başlicak. Sorunsuz kurulum sonrasi kapatin. Steam'den oyunu başlatin.

Oyunun 4k Güncel modu ile oynamak bambaşkaymış!!

Av başlasın.

NOT :Kurulum sorunsuz olması için. Antivirüs programı DEAKTİF etmeniz önerilir.

RTX Güncel Türkçe Yama İçin Tıklayın >> U-crew

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absnthe -- 10 Nisan 2023; 1:44:36 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.