Şimdi Ara

RESIDENT EVIL 3 NEMESIS REMAKE [PS5 / PS4 ANA KONU] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
11
Favori
29.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben olgunlukla karsilayamam. Ben re 3 in savsaklanmasini hiç bir koşulda anlayamam ve hak veremem çünkü RE 3 bir yan oyun olmadığı gibi re yi re yapan oyundur. RE 8 yapiliyormusta RE 4 için acele edilmiste falan. Yav arkadaş ana yemek savsaklanir mi bu kadar mı mal bu insanlar. Ha savsaklanmis mi hemde savsaklama tarihinde bu kadar savsaklama gorulmeyecek düzeyde savsaklanmis.

Bu arada yanlış bir bilginizi de degistiriyim.
    RE 3 nemesis pal ve us regions adı. Japan ismi biohazard 3 last escape dir genişleme paketi vs olarak da baslamamistir. Mikami capcomdan ayrıldıktan sonra hepsini anlatmış zaten. RE 2 çok ses getirince capcom 3 oyunun çıkması için çok büyük baskı yapmış calisanalra hatta nikami diyor ki o dönem nisanliymis bazı hafta sonları dışarı çıkmalarına bile izin verilmemiş oyunu bitirmek için bazı geceler firmada kalmak zorunda kalmışlar. Yani şimdinin Las of us 2 si gibi oyun icin çok bedel ödenmiş.

Japan cover.

RESIDENT EVIL 3 NEMESIS REMAKE [PS5 / PS4 ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasatka -- 17 Nisan 2020; 12:4:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resident Evil lafı duyunca kusma geliyor artık
  • Hiç bitki, spray kullanmadan ve item box açmadan elimden geldiğince aslında çok da kasmadan speedrun ile bitirdim. Minimalist ve I might need these later! Trophylerini sonda görülüyor

https://www.youtube.com/watch?v=KpNLf0I0hzI&feature=youtu.be

• joof kullanıcısına yanıt
    O zaman neden RE haberlerindesin ki ?
    Girme o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Ben olgunlukla karsilayamam. Ben re 3 in savsaklanmasini hiç bir koşulda anlayamam ve hak veremem çünkü RE 3 bir yan oyun olmadığı gibi re yi re yapan oyundur. RE 8 yapiliyormusta RE 4 için acele edilmiste falan. Yav arkadaş ana yemek savsaklanir mi bu kadar mı mal bu insanlar. Ha savsaklanmis mi hemde savsaklama tarihinde bu kadar savsaklama gorulmeyecek düzeyde savsaklanmis.

Bu arada yanlış bir bilginizi de degistiriyim.
    RE 3 nemesis pal ve us regions adı. Japan ismi biohazard 3 last escape dir genişleme paketi vs olarak da baslamamistir. Mikami capcomdan ayrıldıktan sonra hepsini anlatmış zaten. RE 2 çok ses getirince capcom 3 oyunun çıkması için çok büyük baskı yapmış calisanalra hatta nikami diyor ki o dönem nisanliymis bazı hafta sonları dışarı çıkmalarına bile izin verilmemiş oyunu bitirmek için bazı geceler firmada kalmak zorunda kalmışlar. Yani şimdinin Las of us 2 si gibi oyun icin çok bedel ödenmiş.

Japan cover.

Hocam tartışma konusu olsun diye yazmıyorum ama yanlış bilgilendirmeyi sen yapmisşin. Öyle değil diyerek doğru bilgiyi yanlislamak mümkün değildir. Aşağıda resident evil 3 un nasıl meydana geldiği ve hangi fikirle başlayıp neye donustugunu anlatan çok güzel bir makale var, oyunun aslında resident evil 1.9 olarak düşünüldüğü ve kamiyanin ve özellikle mikaminin birebir ifadeleri mevcut. Herkesin okumasını tavsiye ederim güzel makale biraz uzun ama okuması eglenceli. Mikaminin ifadesini ve makalenin linki aşağıda paylaşıyorum.

“THIS GAME WAS SUPPOSED TO BE A SPINOFF, SO I STUCK TO THAT FRAMEWORK DURING DEVELOPMENT.”

https://www.polygon.com/platform/amp/2019/12/18/21027264/resident-evil-3-was-a-spin-off-until-capcom-changed-its-mind-at-the-last-minute

• Resident evil 1,2 ve 3 de ayni raccoon polis merkezinde oynuyoruz, bu uc oyunun hikayesinin bir baglantisi varmi mi? Neden 3 oyundada bu polis merkezindeyiz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakoyunn

Resident evil 1,2 ve 3 de ayni raccoon polis merkezinde oynuyoruz, bu uc oyunun hikayesinin bir baglantisi varmi mi? Neden 3 oyundada bu polis merkezindeyiz?
    Resident evil 1 Raccon polis merkezinde geçmiyor. Ormanlık bir alanda ki malikanede geçiyor.

RE2 ve RE3 te ki karakterler ve hikaye birbiri ile bağlantılı. RE1 ve RE Zero da ki karakterler ve olay döngüsü de bir biri ile bağlantılı. Code Veronica da RE3 sonrasın da geçiyor.
  • Oyunu yavaş modda bitirdim,shop açıldı point earned nasıl kazanicaz kolay yoldan bilen varmı
    Point earned kazanmak oyunu bitirmek mi gerekli her seferinde.sinir oldum point toplayamamaktan.

• unwicked kullanıcısına yanıt
    Listeye bakman gerekiyor. Sağ tarafta yazıyor yapman gerekeni. Mesela atıyorum 2000 düşman öldür gibisinden. Altında da vereceği puan yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

Listeye bakman gerekiyor. Sağ tarafta yazıyor yapman gerekeni. Mesela atıyorum 2000 düşman öldür gibisinden. Altında da vereceği puan yazar.
    Anladım,örnek veriyorum mesala tabanci ile 50 zombiye öldür diyor, öldürdüm diyelim oyunu bitirmeden.save yaptım cikip ana menüye gelsem puanı veriyor mu

• unwicked kullanıcısına yanıt
    Veriyor. Paran yettiğini alsan load edip sandığı açsan da aldığını kullanabiliyorsun

• xleonhart kullanıcısına yanıt
    Adam bütün külliyatı ele almış. Güzel içerik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xleonhart

Videoyu başından sonuna kadsr izledim. Guzel bir emek sarfetmiş videoyu yapan arkadaş. Ancak değerlendirmelerini günümız oyunlarına göre yaparak bana göre büyük bir yanılgıya düşmüş. Oyunları hikayesi, oynanışı ve derinligi iolarak ele alması gerekiyordu. Tabiki günümız teknolojisi, grafikler vs önenlidir ama bu serileri incelerken sadece buna bagli kalmak dogru degil.

Bir kere Resident Evil Revelotions asla S klasinda bir oyin degil. Resident Evil 4'ü de sadece co-op tan dolayı cöp konumuna getirmis. Oynanış bir kere gayet akıcı idi. Hikayesi hafif kalıyordu ama bu oyun gerek süresi gerek oynanişiyla RE Revulotions'dan cok daha iyi bir oyun. RE 4'ü minimum A'ya koyardim ben olsam.

Ilk çıkan Resident Evil 2 ve 3'ü A'ya koymus belki kabul edilebilir ama bence S oyunlardır. Bunlarla beraber Resident Evil Code Veronica, Resident Evil Zero ve Resident Evil 1 Remake oyunlarını sırf günımüz teknolojisinin gerisinde diye dibe vurmus olması kabul edilemez. Halbuki bu oyunlari hikayesine bakarsak, oynanısina da bakarsak bana göre bu 3 oyun minimum A klasında oyunlar. Bu oyunlara demişki Anventure tarzı ve sabit kamera demis bunlardan kırmış. Arkadas zaten Resident Evil serisi Korku - Adventure oyun kategorisinde karşımıza cıkar. Yani bu tarzda oyun aratsanız Resident Evil mutlaka önünüze çıkar. Biz Re 5 ve Re 6, hatta Re 3 Remake'yi falan neden sevmiyoruz. Korku - Adventure'yi tamamen öldürüp onun yerine full aksiyonu getirdikleri icin. Oysaki Resident Evil Adventure tarzı bir oyundur. Bunu inceleyen bu arkadaşın bunlardan dolayi puan kirması bana cok sacma geldi. Ayrica yukarıda saydigim RE Code Veronica, RE 1 Remake ve RE Zero suanki oyunlara gore korku - adventurayı iliklerimize kadar isliyor. Bu yuzden cok sevildi. Sabit kamera olması da sorun degil. Sevdigin bir oyunu alırsın hic oynamadiysan alısana kadar zor gelir. Ama kamera sabit diyip canım oyunu direk kenara atamazsın. Oynanamayacak.kadar kotu diyelim (ki re serilerinde sabit kamera hic kotu degil) oyuna olan saygimdan ben olsam bitirirdim yine.Ayrica cide veronica sabit kamradan hareketli kameraya gecen ilk oyundu. Bu oyunlari degerlendirirken bir yerde bana suan kufredeneleriniz vardir diye konistu 😆😆 kufretmiyoruz ama degerlendirme krıterlerıni cok basite indirgemis ve buna gore bu oyunları puanlamıs olması üzücü. Heleki kendisi 98 yılından beri RE oynarim diyen birisi daha derin incelemesi lazımdı. Diger oyunlara verdigi notlar dogru ama yukarida saydigim oyunlarin degerlendirmesini yanlis buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SePHiRoTHBJK -- 22 Nisan 2020; 14:24:48 >

• SePHiRoTHBJK S kullanıcısına yanıt
    Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama oturup tüm video'yu izlediğin için ve yorum yaptığın için teşekkürler.
  • gamer-x kullanıcısına yanıt
    O eski müzikler nerde. :(
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.