Şimdi Ara

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
35.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

clio inanılmaz sattı,umarım renault için yeni bir sorun hikayesine dönüşmez.

Bazı firmalarda das auto gibi kalender olsa, müşterilerini kollasa, gerektiğinde üç beş kuruşa bakmadan sorunlu araçları geri çağırsa... Dünya bir başka güzel olurdu, değilmi ?

Sayın Güner Kanat,

Yazdıklarınıza istinaden 3 harf yazıyorum size : DSG. Başka söze gerek yok.

Vw, dsg şanzıman ile uyumsuzluk yapan, sorun veren araçlarını marka-model belirterek geri çağırıyor, müşteriye de sıkıntı yaşatmıyor. Küçük turbo ve dizellerdezaten sorun yok, millette memnun. Problem ?

• Arkadaşlar Clio 4'ler doğru dürüst test edilmemiş , kalitesiz boya kullanılmış araçlar. Forumda alan arkadaşlar da çok boya sorunu ve tıkırtı problemleri yaşadılar. Ayrıca 0.9 TCe motorun hiç te az yakmayacağını dile getirmiştim, şüphelerimde de haklı çıktım.

Yeni alacak olan arkadaşlar Clio 4'ten bir süre uzak dursunlar. Mevcut sahipleri de bizi bilgilendirirse iyi olur, bakalım Renault sorunları çözmede VW gibi müşterisine çirkeflik yapma yolunu mu seçecek yoksa kabullenip yardımcı olmaya mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

quote:

yolda giderken sürücü kapısı açılıyor

Sürücüsünü atan araba mı olur ya nasıl bir hatadır bu ?

Hocam o hata değil Tofaş firması tarafından geliştirilen bir güvenlik donanımı.
    Kaza anında yolcuyu ve sürücüyü araçtan uzaklaştırıyor.
    Ama neden gereksiz çalışmış anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her model olabilen sorunlar 2010 da t5 kasa transporter almistik arka kapi kolu 1 hafta sonra arizalanmisti ve 3 kere yapildiktan sonra anca duzeldi ama hala kapi koluna tutarken icimde bi tedirginlik oluyo elimde kalirmi diye bu gune kadar bir cok araba geldi gecti hayatimdan en sorunsuz olani 96 model cvt nissan micraydi o gunden bu gune bakiyorumda firmalar ilerlicekleri yerde geriye dogru ivmeliyor ozelliklede otomatik sanjumanlar almayan bi pisman alan bin pisman

• 2006 model olupta aracını cilio 4 sanan adama baya güldüm
  • yeni çıkan bir aracı almakta acele etmeyeceksin biraz bekleyeceksin eksikleri tamamlansın kusurları giderilsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Yahu clio 4'lerin kapısının kapanmadığını biliyordum da kapının durduk yere açılması ilginç olmuş. Yani hem kapanmıyor hem istemediğinde açılıyor.

Direksiyon soyuluyor şikayetine de hala gülerim. Ee ne olmuş yaptır yenisini olmadı çağır usta diktir derisini. 50 tl'ye gozumun onunde dikti deri ustası. Amma fenomen oldu

Adam binlerce lira vermiş almış araç direksiyon soyuluyor gidecek 50 tl ye kaplatacak ha?Gülerim valla..O bu problem latitude de vardı çok yazılmıştı...İyi o zaman sen 350 tl ye salomon ayakkabı al.3 günde yırtılınca bağrınıp çağrınma git güzelce diktir ayakkabıcıya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

clio inanılmaz sattı,umarım renault için yeni bir sorun hikayesine dönüşmez.

Bazı firmalarda das auto gibi kalender olsa, müşterilerini kollasa, gerektiğinde üç beş kuruşa bakmadan sorunlu araçları geri çağırsa... Dünya bir başka güzel olurdu, değilmi ?

Sayın Güner Kanat,

Yazdıklarınıza istinaden 3 harf yazıyorum size : DSG. Başka söze gerek yok.

Vw, dsg şanzıman ile uyumsuzluk yapan, sorun veren araçlarını marka-model belirterek geri çağırıyor, müşteriye de sıkıntı yaşatmıyor. Küçük turbo ve dizellerdezaten sorun yok, millette memnun. Problem ?

Süpersiniz yaw...

• Arkadaşım o boya sorunu sadece tek bir beyaz araçta var tespit edilen onun haricinde başka renk yada başka araçta daha duymak nasip olmadı.
    Ayrıca Tce motorla güzel yakıt değerleri elde eden arkadaşlarda var 13 lt yakan arkadaşlarda var.
    Tabiki Tce Tsi Ecoboost vs motorların hacimleri ölçüsünde düşük yakmasını beklemeyeceksin. Yakıt değerleri elde ettikleri güç oranında fazla olucaktır. Bunu tahmin etmek için dahi olmaya yada dünyanın en tecrübeli mühemdisi olmaya gerek yok. Biraz incelersen bu motorların en büyük avantajlarının vergi ve emisyon olduğunu ayrıca ağırlık olarakta daha düşük bir ağırlığa sahip olmalarının avantaj olduğunu görürsü arkadaşım.
    Bu olay sadece clio için değil passat jetta focus seatın araçlarında kullanılam motorlar içinde geçerli.
    Burda sanki yeni dünya bulmuşş gibi ahkam kesmenin alemi yok. Araıc araçtaki sorunları merak eden varsa forumumuzda kullanıcı incelemelerinden aracın sorunlarına kadar herşeyin yer aldığı aşşağı yukarı 80 sayfalık bir başlık mevcut.

İlave etmek istiyorum direksiyon solması daha önce kullanıdığım 206 da da mevcuttu arkadaşımın Jettasında da oldu daha bakarsam sizlere bu sorunun olduğu çookk araç bulurum. Bu olay sadece Clio yada renoulta has bir olay değil pek çok marka ve modelde olan bir mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 26 Mayıs 2013; 11:07:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Vw sikayeti olunca kimsenin sesi cikmaz catir catir saydirirlar

Reno olunca bu sikayetler gercek degil bos is deyip kestirip atarlar

Bu site kimsenin sitesi degil asla yandas bir firma degildir

Yazilan simayet once arastirilir incelenir sonra yayinlanir

Kafaniza gore firma karalamak icin sikayet yazamazsiniz

Plakanizdan sase numarasina kadar inceleniyor

Firmalar zaten hemen altina yorum yaziyor sikayet sonuclandigi zaman sikayeti acan kisi istemez ise sikayet aynen kaliyor kimse silmiyor

Neden kabul etmek istemiyorlar clio da üretim hataları olduğunu anlayamıyorum sanki reno şimdiye kadar kusursuz arabalar üretti de kimse inanamıyor . bu kadar kısa süre de bir çok bebeklık hatası dediğimiz hataları ortaya çıkıyor ki her marka da vardır insanları uyarmak da suç oldu işlerine gelen tek şey saçma sapan vw konusu olsun işkembeden sallayalım .

şikayet var da plaka şase no isim herşey kayıtlı adamlar rakıp firma açmıştır diyor çok garipler gerçekten .

ilk konu da clio 4 yazmadığım halde vay efendım clıo 3 de karısmıs bılerek açılmıs konu o kdr sorunu yok boş msj lar dolu .

klasık zihniyet alabileceğin potansiyeli olan arabayı göklere çıkar tüm kusurlarını görmezden gel 2. elini yükselt .

clio için 3 ay sıra bekle 10.000 tl peşinat ver firma burnu hava da moduna geçşin yani doğuş otoya bu kdr saydırdılar kalkıp aynısını renodan görünce sanki sevap kazanııyorlar

• Hocam mesele o değil sürekli yazmantan bıktım elbette kusursuz bir araç değil ama burda olmayan sorunlarıda çok nadir görülen sorunlarıda sanki her araçta varmış gibi milletin midesini bulandırmaa çalışan arkadaşlar var. Boya sorunu dendi daha forumdaki kullanıcı arkadaşlarda rastlanmadı ama bir araç mevcut youtube da da videoları var. Demekki özel bir durum söz konusu. Kapı açılıyo dendi ne bir delil var ne başka birşey sadece sözel şikayet. o kadar kullanıcıdan hiçbirisi bununla karşılaşmadı. Daha nicelerini biz kullananlar görmedikte burda kullanmadan ahkam kesen arkadaşlar mı gördü.
    WV nin durumuna gelirsek keyfi ikinci el para etsin diye stokta ara varken milleti bekletip sparişe göre zamn yapıyorlar malesef. Merak etmeyin çok lazımsa hangi aracı istediğinizi bana yazın ben size Doğuşta aldırayım Araç ellerinde çakılı araçta sıkıntı yok. Wv bildim bileli bunu yapıyor.
    Walla ben Cliomu alalı daha 1,5 ay oldu. Alamaya karar verdim peşinat bile vermedim sadece kapora ödedim 8. gün aracım geldi. Evrak vs derken 10 günde aracımı teslim aldım. Hangi bayi 3 ay sıra veriyormuş onu ben çözemedim daha. O hareket baylerin uyanıklığı gibime geliyor. Aryın Mais'i bakın 15- 20 günde aracınızı teslim alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Yahu clio 4'lerin kapısının kapanmadığını biliyordum da kapının durduk yere açılması ilginç olmuş. Yani hem kapanmıyor hem istemediğinde açılıyor.

Direksiyon soyuluyor şikayetine de hala gülerim. Ee ne olmuş yaptır yenisini olmadı çağır usta diktir derisini. 50 tl'ye gozumun onunde dikti deri ustası. Amma fenomen oldu

Adam binlerce lira vermiş almış araç direksiyon soyuluyor gidecek 50 tl ye kaplatacak ha?Gülerim valla..O bu problem latitude de vardı çok yazılmıştı...İyi o zaman sen 350 tl ye salomon ayakkabı al.3 günde yırtılınca bağrınıp çağrınma git güzelce diktir ayakkabıcıya.

Sen gül arkadaşim tavsiye ederim, zihin açıklığı verir.

Garanti suresi içerisinde goturursun değistirirler. Her insanın fizyonomisi birbirinden farklı. Aşırı terleyen insanların kullandıkları araclarda deri deformasyonu fazla oluyor. Bende de renault araç var bende olmadı kronik bir problem diyebilir misiniz bu duruma hayır. Abartmanın bir alemi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 27 Mayıs 2013; 16:00:32 >

• Bak bakalım o sorun mercedeste audide olsun ne yapıyorlar...Yok terlemesi fazlaymış fasafiso..
  • Gördük kardeşim mercedes le bmw de gömedik ama audide fordda opelde de aynı direksiyonlar var aynı sorunlar var. Açık söyliyeyim benim eski 206 da da vardı. Hiçbirisine hiçbir servis birşey yapmıyor. İstersen yapalım ama... diye galayıp gönderiyorlar.
    Sorun olrak yazdığınız olay her markada her modelde olan bir olay. İnsaf edim mercedes bmw de deolursa o arabayı yakrım en kötüsü 90 bin tl olmasın yani bi zahmet. Yoksa insanlar aradaki parayı amleme mi veriyorlar.
    Yaptığın karşılaştırmanın farkında mısın hocam acaba....
    Walla bizim clioları mercedes bmw yele karşılaştırıyorsan araba demekki o kadar başarılı derim ben sana başka bişey demem.
    Walla bu arada Direksiyonu soyulan Clio varsa buraya bi resim eklensinde görelim. Az akıllı şeyler de yazmayı unutmayın Daha 2012 nini son çeyreğinde çıkmış bir araç bugün yarın öyle şeyler göremezsiniz. Az sabredin bekleyin görülür. Dereyi görmeden paça sıvama huyunuzdan vazgeçin.
    Siz Cliolara bakarken tutuluan boynunuzun derdine yanın.
    :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Gördük kardeşim mercedes le bmw de gömedik ama audide fordda opelde de aynı direksiyonlar var aynı sorunlar var. Açık söyliyeyim benim eski 206 da da vardı. Hiçbirisine hiçbir servis birşey yapmıyor. İstersen yapalım ama... diye galayıp gönderiyorlar.
    Sorun olrak yazdığınız olay her markada her modelde olan bir olay. İnsaf edim mercedes bmw de deolursa o arabayı yakrım en kötüsü 90 bin tl olmasın yani bi zahmet. Yoksa insanlar aradaki parayı amleme mi veriyorlar.
    Yaptığın karşılaştırmanın farkında mısın hocam acaba....
    Walla bizim clioları mercedes bmw yele karşılaştırıyorsan araba demekki o kadar başarılı derim ben sana başka bişey demem.
    Walla bu arada Direksiyonu soyulan Clio varsa buraya bi resim eklensinde görelim. Az akıllı şeyler de yazmayı unutmayın Daha 2012 nini son çeyreğinde çıkmış bir araç bugün yarın öyle şeyler göremezsiniz. Az sabredin bekleyin görülür. Dereyi görmeden paça sıvama huyunuzdan vazgeçin.

O nasıl bir cvp olmuş kardeş bütün ..k atanlardan ses yok.

• "Şikayetvar"da her konuda şikayet var.

İstediğiniz konuda sayısız mesaj bulabilirsiniz.

Aslında bu olay aldığı malla (ARAÇ VB.) ilgili tam bir hayal kırıklığı ya da sorun yaşayanlarla ilgili.
  • Boşuna "uçan teneke" demiyorlar. Kapıları kanat gibi açıp havalanmaya çalışmış daha ne yapsın. Uçak satıyor adamlar değerini bilemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

...

• quote:

Orijinalden alıntı: VOLTA

Boşuna "uçan teneke" demiyorlar. Kapıları kanat gibi açıp havalanmaya çalışmış daha ne yapsın. Uçak satıyor adamlar değerini bilemiyorsunuz.

Detaylı açıklayın.

Uçan teneke hangileri?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.