Şimdi Ara

Renk körlüğünün çaresi var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani polislikte felan lens takarak sınavı gecmek gıbı

• kalıtsal bir hastalık olduğu için ne yazık ki yok.
  • bende renk körüyüm, bi çaresi yok. hocam bence biz normal görüyoruz bukadar insan anormal
  • bari cocuguma gecmese bole bı sansım var dı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MagicHit

bende renk körüyüm, bi çaresi yok. hocam bence biz normal görüyoruz bukadar insan anormal

Haklısın...Aslında Biz yeşili kırmızı görüoruz:P
  • Bence hiç dalga geçilecek bir hastalık değil
  • renkleri tek tek olsa ayırabilirsinde yeşil ve açık yeşil aynı anda olunca mal gibi kalıyorsun

polislikte lens taksak gecer mıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zweggen

quote:

Orijinalden alıntı: MagicHit

bende renk körüyüm, bi çaresi yok. hocam bence biz normal görüyoruz bukadar insan anormal

Haklısın...Aslında Biz yeşili kırmızı görüoruz:P

sizin gözler bozuk
  • Tam emin değilim ama renk körü olmayan biriyle evlenirsen doğacak çocuğun %50 renk körü oluyordu. (Emin değilim)
  • bişey diyecem siz şimdi yeşille kırmızıyı nasıl görüyorsunuz hazır bulmuşken sorayım. vallaha dalga falan geçmiyorum harbi hep merak etmişimdir.yani ikiside aynı renk mi görünüyor yoksa zıt renkler mi? eğer aynı renkse hangisini diğeriyle aynı görüyorsunuz?
  • hep merak ettim. sadece yeşille kırmızıyı mı ters olarak koruyorsunuz ?
    yeşili kırmızıı görüyorsanız normal bir şekildemi görüyorsunuz yoksa anlıyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dob3rman

bişey diyecem siz şimdi yeşille kırmızıyı nasıl görüyorsunuz hazır bulmuşken sorayım. vallaha dalga falan geçmiyorum harbi hep merak etmişimdir.yani ikiside aynı renk mi görünüyor yoksa zıt renkler mi? eğer aynı renkse hangisini diğeriyle aynı görüyorsunuz?

bak olay ne biliyor musun ? yeşil ve açık yeşilin oldugu renkler karıstırılıyor ıcınede bı sayı oluyo

mesela bu 12

/>

ama bu ne bulamadım

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: sendika başkanı

quote:

bişey diyecem siz şimdi yeşille kırmızıyı nasıl görüyorsunuz hazır bulmuşken sorayım. vallaha dalga falan geçmiyorum harbi hep merak etmişimdir.yani ikiside aynı renk mi görünüyor yoksa zıt renkler mi? eğer aynı renkse hangisini diğeriyle aynı görüyorsunuz?

bak olay ne biliyor musun ? yeşil ve açık yeşilin oldugu renkler karıstırılıyor ıcınede bı sayı oluyo

mesela bu 12

/>

ama bu ne bulamadım

/>

Karıştırlıyor derken yani farklı bir renk olarak mı görüyorsun, bu arada 16 yazıyor :).

• quote:

Orijinalden alıntı: sendika başkanı

quote:

mesela bu 12

/>

ama bu ne bulamadım

/>

16 mı diğeri yoksa bendemi renk körüyüm haberim yok

• Bendede renk körlüğü var:S 16 yazıyormuş okumayamadım onu askerlik muanesinde anlaşıldı ama normal hayatta hiç bir eksisi olmuyor.Olmasa anlıyamıyoruz zaten:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AşkBirSudurİçİçKudur -- 23 Mart 2010; 20:03:45 >

• orada 16 yazıyor.

lensle düzeltme var ancak o lensler siparişle yapılıyor ve çok pahalılar.ayrıca lensi büyük bir ihtimalle fark ederler.benim de babam renk körü.
  • 16 mı ? ben orda sayı yok diye biliyorum

işte tek sorun bu sayıları okumak yoksa kırmızıyı mavi görmek felan böle bişi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendika başkanı -- 23 Mart 2010; 20:01:45 >
  • ufak bir araştırma sonucu şu resimleri buldum. sağdaki renk körü birinin görüşü soldaki sağlıklı birinin.

edit: diğer resimleri koymayı unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dob3rman -- 23 Mart 2010; 20:05:25 >

• @BTHN;

Takma kafana, ben de ilk defa Paraşütçü sınavına katılmaya kalktığımda öğrenmiştim Renk körlüğümü.
  • o ağaçlardaki kırmızıları gördüm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.