Şimdi Ara

RENAULT ÜRÜNLERİNE 10.000 TL ZAM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
2
Favori
6.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reno dayadı da sanki VW dayamayacak gibi bir havaya girmiş bazı arkadaşlar. Ferit fırsatını bulup da öpmeden bırakır mı sanıyosunuz adamı?
  • Bencede VW bu ayki kampanya ile daha alınabilir oldu. Auris 1.6 active manuel 53k golf 1.2 tsi comfort manuel 53.5k ayrıca faiz olarakta VW daha düşük. Bu ikisi arasında uzun süre düşünen birisi olarak golf aldım. Bence fiyatlar birbirine çok yaklaştı. Artık gerisi tamamen zevk işi. Renault biraz abartmış galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halkın alım gücü, sıfır sıfır sıfır.
  • vw poloda sadece dijital klima için 3600 lira opsiyon fiyatı belirlemişken neyin kafasını yaşıyorsunuz anlayamadım adamlar golfle latitude'yi bir tutmuşlar hangi araba ucuzsa bana biri söylesin fiat punto evo active 1.3 dizel başlangıç fiyatı 47500 lira içinde ne paspas var ne sis farı var bomboş araba clio pahalı diyenler clio icon donanımlı 1.2 tce 120hp edc şanzımanlı aracı 52'ye alıyosun renault pahalı diyenler tekrar konuşalım bırakın vw harici her markaya bok atmayı isteyen istediğine biner.
  • İyi ki 2015 gelmeden seat leonumu almışım.
  • Dizel otm clio, dizel otm polodan daha pahalı, hatta polo blue gt'den bile daha pahalı. Neyine güvenerek.

Şimdi clio dizel otm mi, jetta tsi manuel mi?

Yani tamam dci motor çok güzel ekonomik falan da polo dizelin tüketimi daha da düşük, çekişler de aman aman farklı o değil. Hadi onu geçtim, sen b sınıfı araçsın, üstüne renault gibi markanın. Ya insaf 4-5 daha verip yerine trendline bile olsa canavar gibi yeni kasa 2015 sıfır passat alıyorsunuz. Neymiş az yakacakmış. Az yakacak diye düşük kalite, düşük izolasyon, küçük bagaj, ufak iç hacim, düşük marka algısı, daha kısa sürede dökülen araç vs gibi herşeye belki katlanılabilir tamam, sonuçta trafikte küçüklük avantajı dersiniz bilmemne, ama kardeşim bunların hepsine katlanıp da üstüne de 60bin lira gibi bir parayı b sınıfı renault'a vermeye katlanamam ben.

Ha polo dizel dsg de yakın fiyat çok mu ucuz kesinlikle hayır. Asla da b sınıfı araçlara dizel diye otm diye böyle paralar verilmesini tasvip etmem, ama illa ki bu parayı b sınıfına verecek olsam dizel, otm alacak olsam aynı paraya yan yana clio ve polo duruyor olsa, kusura bakmayın da clio alana gülerim. Hiç yoktan polo iç mekan olarak çok daha tatmin edici ve çekici bir araç. Kalan çoğu konuda ikisi de tırt araçlar zaten b sınıfı olarak.

Megane'a zaten söylenecek şey kalmamış, hani hep deniliyor ya doğuş baştan dsg farkını 15bin çakıyor diye, heh işte şimde de renault edc ve dci'yi baştan 10bin temiz çakar olmuş. Alanın aklını seveyim..

• Automobilista kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaş, başka konulardan örnek vermeye çalışıp batırmayın kendinizi yeter artık. Piyasayı bildiğini sanan adama bak, üretimi 200 dolarmış. Bu cihazın ortaya konabilmesi için yapılan bütçesi uçsuz bucaksız tonla arge çalışması, yine maliyetleri düşürmek için yapılan çalışmalar, bunlar için çalıştırılan insanlar, pazarlama giderleri... Zaten o cihazın 200 dolara üretilebilmesini sağlayan da Apple'ın mühendisliği ve çabasıdır. Bu tüm büyük firmalarda böyledir.
    Sizlere şöyle bir olay anlatayım. Şuan hatırlayamadığım ama üst düzey bir Apple çalışanı anlatıyor ve diyor ki, Tim Cook'un dehası olmasa iPad'in maliyetten dolayı satış fiyatı en az 5000 doları bulacaktı. Burası Otomobil forumu olduğundan en azından daha fazla insan bunu anlar diye düşünüyorum. Gördüğünüz gibi, hiçbir şey aslında sandığınız kadar kolay değil. O yüzden alakasız bir konudan örnek verip kendinizi batırmak yerine fikrinizi anlatmanın daha iyi bir yolunu bulun.

• Sıfır araba almayın kardeşim. İkinci el piyasası dönsün. Devleti zengin etmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle röno diye konuşuyorsunuz ama şurada öyle diyenlerden kaç kişi araba alabilecek güce sahip şuan? Bu millete az bile bu fiyatlandırma. Çaksınlar anasını satayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Sıfır araba almayın kardeşim. İkinci el piyasası dönsün. Devleti zengin etmeyin

Hee 2.ci el alalım, sonra benim gibi geldiğim gibi allahsizin birine denk gelelim pert çıksın araba. Ortalıkta dürüst adam kalmamış ben kimseye güvenip te 2.el almam artık gider 0km alır kafamı berrak tutarım.

Adama diyorum ki; hanim kullanacak 3 aylık bebek var onu taşıyacak araba düzgün mu? Adam "araba 10 nr abi kazası vurugu yok diyor" bi sorgulatiyorum pert kaydı çıkıyo buyur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 25 Aralık 2014; 22:37:14 >
  • Oha bu nasıl bır zamdır

İnsallah vw gaza gelip oda bir 10 bin tl zam yapmaz
  • Sonra niye yerli uretim satilmiyor

Megane ile golf ayni para olsun sen git megane al alan olurmu ?

• Zaten Renault modellerini ağaçtan topluyor değil mi?

Renault, Ar-geye para harcamıyor değil mi?

Renault'da çalışan mühendisler ya da maliyet düşürme araştırmaları yok.
  • Artsın ya artık üzülmüyorum hak ediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Zaten Renault modellerini ağaçtan topluyor değil mi?

Renault, Ar-geye para harcamıyor değil mi?

Renault'da çalışan mühendisler ya da maliyet düşürme araştırmaları yok.

Çık yukarı ve oku ne yazdığımı. Bak bakalım Renault hakkında tek kelime etmiş miyim? Demişim ki, saçma sapan yerlerden cahilce örnek vereceğinize piyasa şartlarını öğrenin biraz. Renault'un ne yaptığı beni bağlamaz, ama biri benim bölümümle alakalı saçmalıyorsa bu beni bağlar. Bildiğim konuda konuşurum.
  • Ronoya bak sen.

• quote:

İlk sahibinin iteledigi vergiyi devralalim di mi Sanki araci alan ben bu araca 20.000tl vergi verdim doye satarken fiyattan dusuyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Hee 2.ci el alalım, sonra benim gibi geldiğim gibi allahsizin birine denk gelelim pert çıksın araba. Ortalıkta dürüst adam kalmamış ben kimseye güvenip te 2.el almam artık gider 0km alır kafamı berrak tutarım.

Adama diyorum ki; hanim kullanacak 3 aylık bebek var onu taşıyacak araba düzgün mu? Adam "araba 10 nr abi kazası vurugu yok diyor" bi sorgulatiyorum pert kaydı çıkıyo buyur.

Kardeş kusura bakma da sen aracını almadan önce motor ve şase seri numarasını sorgulatmıyorsan, serviste detaylı ekspertiz yaptırmıyorsan, hepsini geçiyorum aracı piyasasının ucuzundan alıp da, sonra da pert çıkınca şaşırıyorsan ikinci el piyasasını kötüleme hakkın yoktur. Alan nasıl tertemiz sorunsuz alıyor?

• Apple Ar-ge'ye para saçıyor dediniz.

E? Renault'da para saçıyor.

Renault'da sürekli yenilik ve maliyet düşürme peşinde Apple gibi.

İkisi de fiyatlandırma konusunda itirebilirsem politikası izliyor.

Örneğin neresi yanlış onu söyleyin diyorum.

Yukarıda örnek yanlış dediniz.Ben Apple ile Renault'yu bağdaştırdım.

Sizde Apple Ar-ge yapıyor dedidiniz.Ben de Renault otomobilleri ağaçtan mı topluyor? dedim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.