Şimdi Ara

Renault Twingo 1.2 ya da Opel Corsa 1.7 Dti tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İlk aracım olacak nasipse. akdeniz ege taraflarını gezmeyi, durdugum yerde kamp yapmayı seven biriyim. Öyle aracı basayım keseyim yok tesisatmış vs hiç ama hiç işim olmaz. 35-40 bin civarı kredi çekip alacağım. Corsa olursa biraz daha konforlu olacağı düşüncesindeyim, bir süre arkadaşımın 1.4 elegancını kullanmıştım gayet güzeldi. fakat 1.7dti motor yapısı veya parça durumu nedir bilmiyorum. Twingo hakkında ise nerdeyse hiç bilgim yok. Gayet şirin tam benlik bir araç gibi düşünüyorum genelde tek başıma ya da 1 arkadaşımlar çıkarım gezilere. Bu araçlardan hangisi mantıklı kronik problemler var mı sizlerden yardım istiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• gezi tozu işine twingo çok iyidir. koltuklar tamamen yatıp arka koltukla birleşip yatak olur filan. zaten bu işler için tasarlanmış. üstünü açıp camları indirince cabrio hissiyatı verir. mutlaka üstü açılanını alın. corsa bildiğimiz corsa bir numarası yok.

• Corsa'nın iç hacmi twingodan çok daha dardır. Twingo'da kronik sorun bulunmaz tam kamp aracıdır. Bir önceki mesajda da denildiği gibi koltuklar tamamen yatarak yatak olabiliyor.

not: eski bir twingo sahibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 17 Ağustos 2021; 13:36:54 >
  • diatta1903 D kullanıcısına yanıt
    yanıt için çok teşekkür ediyorum 😊

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yanıtladığınız için. 😊

• Temiz Corsa 1.7dti bulma ihtimaliniz çok zor. Her ne kadar çok sağlam bir motor da olsa neredeyse tamamı canı alınmış araçlar olacaktır. Tabiri caizse hepsi apaçi tayfanın elinden geçmiş araçlar.

Sizin kullanım amacınıza göre Twingo daha iyi bir tercih olacaktır. Twingo alırsanız dizelin turbo, enjektör, mazot pompası gibi yüksek maliyetli masraflarını da bertaraf edeceksiniz.

• En yakın 2 arkadaşımın birinde Corsa 1.7 diğerinde 1.2 twingo vardı. Corsanin heryeri yağ kaçırıyordu temizi zor değil imkansız Twingo gerçekten genis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crssover C kullanıcısına yanıt
    yanıt için çok teşekkür ederim haklı bir öngörü. aklıma takılan ise ben genelde dağ yollarında dolaşacağım için acaba twingo rampalarda aşırı şekilde bayılma yığılma yapar mı diye düşünüyorum. süratle zaten işim yok tek kafamı bulandıran konu bu açıkçası

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    yanıt için teşekkür ederim 🙏🏼

• qonsensus kullanıcısına yanıt

Hocam 800 kiloluk araba emin olun normal c segmenti 1.4 motor araçlardan daha iyi gider. Arkası yatak oluyor tavanı açılıyordu arkadaşın hepsi açılır mı bilmem. Birde yaşlı araç alacaksınız araba öldüm bittim dese benzinli motoru bir sekilde yürütürsünüz maliyeti de sizi üzmez.

• 99 yılında 1 haftalığına kiralayıp İstanbul'dan Fethiye'ye tatile gitmiştik 2 kişi. Gerek uzun yolda gerekse Fethiye ve civarında gezerken hiçbir performans, çekmeme, yığılma gibi bir sorun yaşamamıştık.
    Gezmesi eğlenmesi de çok keyifli bir araçtı, hey gidi...

• quote:

Orijinalden alıntı: qonsensus

yanıt için çok teşekkür ederim haklı bir öngörü. aklıma takılan ise ben genelde dağ yollarında dolaşacağım için acaba twingo rampalarda aşırı şekilde bayılma yığılma yapar mı diye düşünüyorum. süratle zaten işim yok tek kafamı bulandıran konu bu açıkçası

klima açık olursa yığılma yapar onun haricinde düşük vites yüksek devirle çıkamayacağınız yer yok

• Bende bakıyorum twingo arkadaşlarım vazgeçirmişti geçen sene tam alacaktım bu sene iddaalıyım ama twingo kullanıcılarını bekliyorum konuya.

• Eski bir 1.7dti kullanıcısı olarak sakın alma, çok fazla kroniği var ben 20.000 km sıkıntısız kullandım fakat piyasadakilerin hepsinin canı alındı.

yol tutmaz, durmaz, 0 izolasyon konfor namına bir şey bekleme.

• Billy Pilgrim B kullanıcısına yanıt
    Geçen gün bulduğum bir aracı (twingo) alıyordum. Exper’e soktum motor bitik çıktı, vazgeçtim. Planımı biraz daha erteledim çünkü benim bütçem 40 Bin TL kadardı. Yıl sonuna doğru hevesim kalır ise 50-55bin TL arası temizinden alacağım

• Twingo kullanıcısı ve eski fan club admini olarak 40 bin bandında bulacağın twingolardan hayır gelmez,en az 50 bin ayırabilirsen temiz bişey bulabilirsin..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98 Benzin 190Bin twingo düşünüyorum. ne dersin üstad soğuğu kessin yeter

edit: üstad ne yakar bilgi verebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursalıtimsah -- 17 Eylül 2021; 22:24:3 >
  • bursalıtimsah kullanıcısına yanıt
    Bütçen nedir o önemli.. zira twingonun da en yenisi 21-22 yaşında olduğu için temizini bulmak zordur..
    sana tavsiyem kesinlikle yıpranmışını alma kaporta o kadar önemli değil de motor çok önemlidir bu yaştaki araçlarda..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • twingo ile kamp yapan youtuberlar vardı youtubedan bakıp fikir edinebilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.