Şimdi Ara

Renault Symbol maksimum sürat (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
108
Cevap
2
Favori
5.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    On fren ayarında sıkıntı olabilir balata yada disklerde sıkıntı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Rot balansla ilgisi varmı ?
  • rotlarda boşluk olsa düzde giderken gezinir... direksiyonu çevirirken ufakta olsa ses yapar... balansta sorun olsa her hızda direksiyonda titreme yapmaz...

mesela şantiyede kullandığım araçlarda 80 km ye kadar bazılarında 100 km ye kadar titreme olmuyordu ancak üzerine çıktığımda zangır zangır titriyordu... 170 le 180 le giderken arabanın her yerinden ses geliyordu ama gezinme asla görmedim. çamurdan dolayı oluyordu aracın altını yıkattığımda sıkıntı geçiyordu...

fren yaparken sağa sola çekme yada titreme varsa kesinlikle ön frenlerden alakalı... frenlerin biri tutuyor diğer tutmuyor olabilir yada disklerden birinde aşınma yada disk yüzeyinde ondülasyon vardır yada aşırı ısınmadan dolayı yamulmuş olabilir... lastiği sökünce anlaşılır...

diğer arkadaşlara bir dacia lodgy videosu youtube ye yüklüyorum 180 yaptırmıştım az sabır yarın bakalım bu araçlarda titreme varmı yokmu o hızlara çıkıyormu görürsünüz...

kangoo ve symbol video ve fotoğrafları olması lazım ama bulmam lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: theblackside

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: theblackside

quote:

1.2 Symbol
    Bu mesaja eklenen görseller:

Renault Symbol maksimum sürat

Hayır barı deviride sonlara getirde inandırıcı olsun

Seni inandırmak gibi derdim yok :)

Biraz mantığını kullanan birisi araç boşa alındıktan sonra o resmin çekildiğini anlar. hafif rampa yol azıcık arabadan anlasam 900 kilo arabanın bu hızı yapabileceğini bilirsin

Arabadan yeteri kadar anlıyorum merak etme Aynı aracın dizelini de kullandım.

O araba tek kişi yokuş aşağı o hızı yapar yapmasına da birazcık mantığını kullanan ve canının kıymetini bilen biri çıkmaz o sürate.Hele ki tek elle fotoğraf çekmek...

Öyle bir an olur ki tecrübenin soğukkanlılığının hiç bir yardımı olmaz o hızla o araçta...

Hocam sadece motoru açmak için yapılmış küçük bir deneme. Yoksa 110-120 gibi hızları kolay kolay geçmem. Olayı uzatmak gereksiz. Bu arada hız denemesi yaptığım yol oldukça sakin ve neredeyse benden başka araç yoktu :) ne kendimi be başkasını tehlikeye atmam

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Karahancer sandim. Yanılmışım. Gidiyorum

bende aynısı sandım ahanda bu sefer kesin bugattiyi geçti diye geldim, baktım eleman daha yolun başındaymış :D
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    3 bin küsür devirde 190 maşallah. 1.2 turbo sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

hocam birşey sorucam bende focus var 210 km gibi hızlarda giderken sıkıntı yok ama frene basınca direksiyon titriyor ne sebebten olabilir daha bugun tekrar denedim 205 gibi hıza cıktım cıkarken ve gıderken sıkıntı yok direksiyonda ama frene bastıgım an titremeye baslıyor neden olabilir ? 1.6 tdci 2007 focus

Sorun büyük ihtimalle ön disklerden kaynaklı diye düşünüyorum. Çünkü aynı sorum şuan benim aracımda da var fakat çok etkilenmediği için öyle biniyorum. Özellikle su birikintisine vb. sert girdiyseniz ısınmış disk yamuluyor ve yuksek süratte frene basınca direksiyonda titremeye neden oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbayram kullanıcısına yanıt
    Vitesi boşa aldığını yazmisti

• Karahancer yazmadigina gore yoksa dusundugum seymi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Hocam yapmayın siz bari az bilgili ve görgülü bir üyesiniz. Aracı boşa aldıktan sonra çektim resmi tam devir düşerken denk gelmiş ;)

• quote:

quote:

Hocam yapmayın siz bari az bilgili ve görgülü bir üyesiniz. Aracı boşa aldıktan sonra çektim resmi tam devir düşerken denk gelmiş ;)

Hocam ben inanmadığım için yazmadımki. Bu tür hızlarda bu devirlerde giden birçok araç var. Düşündüm olsa olsa turbodur dedim. Ama sembolde 1.2 turbo varmı diyede düşündüm ve gerçekten bu devirde bu hızı beğendiğim için maşallah dedim.
    Kusura bakmayın hocam ya yanlış anlamışsınız yada ben yanlış yazmışım. Yoksa kesinlikle mesajımda ironi felan yoktu.
    Bu arada sembolün o hızı yapması normal sadece biraz cesaret gerekli :) arkadaşımda eski kasası var ve 130 sonrası çok tedirgin ediyor. Göstergelere göre sanırım sizdeki yüksek bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbayram -- 21 Mart 2016; 3:17:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Vitesi boşa aldığını yazmisti

Yazdığını görmemişim, aslında baktımda ama gözümden kaçmış, sanırım mobilden dolayı oluyor.

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben inanmadığım için yazmadımki. Bu tür hızlarda bu devirlerde giden birçok araç var. Düşündüm olsa olsa turbodur dedim. Ama sembolde 1.2 turbo varmı diyede düşündüm ve gerçekten bu devirde bu hızı beğendiğim için maşallah dedim.
    Kusura bakmayın hocam ya yanlış anlamışsınız yada ben yanlış yazmışım. Yoksa kesinlikle mesajımda ironi felan yoktu.
    Bu arada sembolün o hızı yapması normal sadece biraz cesaret gerekli :) arkadaşımda eski kasası var ve 130 sonrası çok tedirgin ediyor. Göstergelere göre sanırım sizdeki yüksek bir model.

Sıkıntı yok o halde :)

Bendeki 2015 model iş amaçlı kullanıyorum ama kendi aracım. Normalde sakinimdir ancak deneme amaçlı yaptık bir kere.

Bu arada bendeki eski modellere göre biraz daha oturaklı. Eski symbollerin verdiği tedirginliği yaşatmıyor.

• Olur da birgün uzay dan aşağı atılırsa diye koymuşlar kadranı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bendeki 2015 model iş amaçlı kullanıyorum ama kendi aracım. Normalde sakinimdir ancak deneme amaçlı yaptık bir kere.

Bu arada bendeki eski modellere göre biraz daha oturaklı. Eski symbollerin verdiği tedirginliği yaşatmıyor.

Formdaki troller, liseliler, her konuyu baltalamaya çalışan, saçma sapan mesajlar atan gereksizler sebebiyle çoğumuz fazlasıyla gerildik, bazen eleştiri amacıyla yazılmamış mesajları bile yanlış anlar olduk. Benimde başıma geliyor. Aslında sorun ne bende nede sizde, forumdaki gereksizlerde.
    Bu arada son kasa sembol dışardan bile daha oturaklı olduğunu belli ediyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Formdaki troller, liseliler, her konuyu baltalamaya çalışan, saçma sapan mesajlar atan gereksizler sebebiyle çoğumuz fazlasıyla gerildik, bazen eleştiri amacıyla yazılmamış mesajları bile yanlış anlar olduk. Benimde başıma geliyor. Aslında sorun ne bende nede sizde, forumdaki gereksizlerde.
    Bu arada son kasa sembol dışardan bile daha oturaklı olduğunu belli ediyor.

Katılıyorum aynen öyle. Araç direksiyonuna oturmayan kişiler ilginç yorumlar atınca ben yanlış anladım :)

Symbol Romanya üretimi oldu malum yani logan oldu ancak sürüş olarak eski kasalara göre daha iyi. Tek sıkıntı malzeme kalitesi. O bir tık düşmüş.

• @karahancer2 hocam konuya bekleniyorsunuz

• Neyse kendimi affettireyim. Biri gelip araba lifttemi derse şaşırmamak lazım.

• quote:

Neyse kendimi affettireyim. Biri gelip araba lifttemi derse şaşırmamak lazım.

Hocam ne affettirmesi sıkıntı yok :)

Bu arada yeni kasa corollaya da sahip olduğumdan mı nedir sizin avensis konularını takip ediyorum

1.6 LPG li elegant extra avensis candır :)

• 1.5 dci sümbüller 250km de kesiciye giriyor.Aslında sınırlandırmışlar yoksa daha çok gider.Yutup da porsche den yol isteyen sümbül videosu var.Ayrıca bir çok kullanıcı bilmez ama sümbüllerde dinamik şasi kontrolü de var.150 km den sonra araç 30mm alçalıp sertleşiyor ve hidrolik destekli akslar aks açıklığını önde 28 mm arkada 32 mm genişletir.Bunun yanında 200 km den sonra önde ve arkada yere basma kuvvetini artıran gizli kanatlar mevcuttur.Aslında bir sürü gizli özellik var ama piyasasını daha da artırmak istemiyorum. Çoğu kullanıcı bunları bilmez...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.