Şimdi Ara

Renault R19 Europe arabalar nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
71.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korfezgunesi

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Abs olmadığının kanısındayım . Araç genel olarak temiz gözüküyor ama servise iyice baktırın . Hatta gözüme araç rölantide iken normalde 1.000 devirde olması lazımken daha düşük siz yinede iyice bir baktırın servise.

tam olarak ne demek istediniz? yani rölantide normalde nasıl olması gerekiyor değerlerin?

rölantide o değerin tam 10'da olması gerekiyor oradan aşağıya düşerse ya araç bir süre sonra istop eder ya da bir sorun vardır.
  • quote:

quote:

quote:

Abs olmadığının kanısındayım . Araç genel olarak temiz gözüküyor ama servise iyice baktırın . Hatta gözüme araç rölantide iken normalde 1.000 devirde olması lazımken daha düşük siz yinede iyice bir baktırın servise.

tam olarak ne demek istediniz? yani rölantide normalde nasıl olması gerekiyor değerlerin?

rölantide o değerin tam 10'da olması gerekiyor oradan aşağıya düşerse ya araç bir süre sonra istop eder ya da bir sorun vardır.

ustalara göstersek aracın sorunlu olduğunu anlarlar sanırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ustalara göstersek aracın sorunlu olduğunu anlarlar sanırım.

evet anlaşılır

• Bende 3 yıl kullandım acemilik cıkana kadar bugün olsa gene alırım kronik sorunları vardır misal direksiyon kutuları yağ akıtır bıde genel kanı 1.6 enjeksiyonlular tüpe uyumsuzdur benimkıde öyleydi kısın adamın anasını aglatabılır rölanti dalgalanır stop eder ama benzinde dadından yenmez renaulttr dıye bır forumda baya bı bilgı var bak istersen
  • acemi arabasıdır. ya da ihtiyaç halinde ayağı yerden keser. fazla bir şey beklememek lazım. araç 2000 model olsa bile teknoloji, konsolu felan çok daha eskidir. tek iyi tarafı ikinci eli ve bagajı iyidir.
    r19 yerine megane1 öneririm, şartları biraz daha zorlama imkanı varsa.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Bizde 1.6 RT modelini kullanmistik uzun bir sure. Gercekten saglam araba ici genis ferah. Bizimki klimaliydi. Ama klimayi pek kullabmazdik. Cunku motoru cok fazla gucten dusuruyor. Alize modelleri en full u oluyor ve sofor hava yastigi var abs hicbir modelde yok galiba. Enjeksiyonlulari 90-95bg olmasi lazim. Digerleri 80 yada 85bg. Tavsiye ederim saglam aractir. Yakitida lpg de iyidir :)
    2. Eli ise temiz bulup temiz kullanirsan cok kolay satarsin. Bizim 96 model ve 190bin km de olmasina ragmen satilik yazdigimiz gun satmistik

yani alırsak pişman olmayız.

Bence pisman olmazsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wind06

acemi arabasıdır. ya da ihtiyaç halinde ayağı yerden keser. fazla bir şey beklememek lazım. araç 2000 model olsa bile teknoloji, konsolu felan çok daha eskidir. tek iyi tarafı ikinci eli ve bagajı iyidir.

şunu mu kastettiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2001-megane-klimali-73210577/detay

• quote:

quote:

acemi arabasıdır. ya da ihtiyaç halinde ayağı yerden keser. fazla bir şey beklememek lazım. araç 2000 model olsa bile teknoloji, konsolu felan çok daha eskidir. tek iyi tarafı ikinci eli ve bagajı iyidir.

şunu mu kastettiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2001-megane-klimali-73210577/detay

bu hb modeli, çok az var piyasada. sedanı daha iyi.
    örnek olsun diye veriyorum linki, ilan nedir ne değildir bilmiyorum.

örnek megane 1

• quote:

quote:

quote:

şunu mu kastettiniz?

bu hb modeli, çok az var piyasada. sedanı daha iyi.
    örnek olsun diye veriyorum linki, ilan nedir ne değildir bilmiyorum.

örnek megane 1

bütçemi epey aşıyor :)

• Hyundai Accent 1,5 GLS yada 1,5 GL tavsiye ederim. Daha şekli şemali düzgün bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_kaya1 -- 13 Şubat 2012; 23:29:00 >
  • Hayır hocam,rolanti olması gereken devirde çalışıyor.Bizdede zamanında aynı motora sahip 99 megan 1 vardı,oda rolantide bu devirde çalışırdı.Kış günlerinde motor soğukken çalıştırıldığında bir miktar artar,dediğiniz gibi 1000 devirlere gelebilir otomatik jikleden dolayı,ancak resimde hararet göstergesi 90 dereceye zaten gelmiş,bu devirde çalışması normaldir.
  • daha yeni geely konusunda meraktan baktım 14bine 2009 geely araçlar bulunabiliyor. hemen satmak istemezseniz en boş geely bile r19dan doludur bir bakın derim.
  • bu araca 7 yıl bindim.
    1,6 RNE alize enjeksiyon lu olanlarından.
    direksiyondan kumandalı radyo teyp,sürücü hava yastıgı,oto ön camlar gibi sıradan özellikleri var
    kullndığım süre zarfında defalarca kontrol etmeme rağmen hararet sorununun önüne geçemedim.sakin kullanan aracı yormayan fazla sıkştırmayan biriyim.buna rağmen devir daim fan müşürü termostat değişti ama sorun ortadan kalkmadı.
    LPG ile kullandım.iyi bir ayar yaptırırsan sorunsuz kullanabilrsin.ama lpg de de stop etme problemlerinden bıkmıştım.
    alaıran kesinlikle 1,6 RNE dışında alma
    1,4 lerle kasa aynı gibi gözükebilir ama motor ve aracın içinde döşemelerine kadar çok fark var.
  • bu arada _ABS hiç bir versiyonunda yok
    en memnun oldugum tarafı aynı model diğer sınıf araçllar aarasında fren performansı gerçekten iyidi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

1999 yılında sıfır olarak Number One özel serisinden almıştık. Araç harikaydı. Number One kasalarda ABS vardı ayrıca, hiç bir kasada yok demeyin. Number One kasayı pek bilen yoktur zaten.

Ekstra özellikleri, direksiyon simidi farklıydı, cd çalar radyo vardı, 3 tane Number One logosu vardı ve 19 Europe yazmıyordu. Benzin yeşili rengi vardı. Gerçekten çok kaliteli araçtı. Ama sahibinden.com'a fln baktım bir tane Number One özel üretim göremedim şimdiye kadar.

Özel üretim olarak birde ''beymen clup'' yazanları vardı,ne artıları var bilmiyorum ama sizinkide onlardan olmasın.
  • 1.4 karburatörlü olanını kullanmıştık 2 sene kadar bir süre bu motoru önermem o zamanlar lpg ile benzinde aynı yakıyordu 1 sene boyunca lpg ye almadık aracı hiç araç çok yakmıyordu zaten ama lpg de çok fazla sorun yaratıyordu sorun dediğim rolanti bozukluğu kışın soğukta veya motor soğuyunca çalışmama gibi problemleri vardı ama 1.4 enjeksyonlularda ve 1.6 motorlarda sorun yoktu diye hatırlıyorum

ABS olan modeli var mıydı bilmiyorum fakat yukarıda bir arkadaşın dediği gibi numberone edition ve beymen club lar vardı numberone da müzik sistemi daha iyiydi diğer modellede teyp standart değilken bu araçta cd çalar ve dreksyiondan teyp kumandası vardı beymen club ta ise kadife koltuk döşemeleri ayırıcı özellikti bunlar 97-98 senesine kadar olan modeller sonra alizzeler çıktı bu modellerdeki motor gerçekten tavsiyemdir araçta airbag opsiyoneldi sanırm ama klima standarttı direksyon arkasında radyo kumandası ve arka koltuk başlıkları da var bunlarda

yukarıda 4 motor seçeneği ile geldi denmiş fakat araç 94 yılında ülkemizde ilk satışa sunulduğunda 1.8 motor ile satışa sunuldu bu modellerin jantları bana biraz daha güzel geliyordu klima elektrikli yan aynalar kadife koltuklar dreksyon yükseklik ayarı beşik şeklinde hareket edebilen koltuklar ve sis farları uzaktan kumandalı merkezi kilit vardı sonradan kaldırdılar bu modeli satıştan

ayrıca bir ara aracın 1.9 atmosferik dizel modelleri de satıldı bu motorda sadece baz versiyonu satıldı diye biliyorum

benim size tavsiyem piyasada az bulunan ve fiyatı ucuz olan sizin de linkini attığınız megane 1 hb ten veya megane 1 lerin makyajsız olanından yana olurdu sonuçta araç daha yeni modelde ve daha yeni tenolojide europa yerine tercih edilebilir

illa ki europa diyorsanız Alize almaya çalışın o olmazsa 1.4 ve 1.6 enjeksyonlulara bakın kesinlikle 1.4 karburatörlü önermiyorum

mümkünse klima ve hidrolik direksyon olan modellerinden almaya çalışın bence

unutulmaz olarak aracın cabrio kasa tipinde olan modeli de satılmıştı...(http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-satilik-cabrio-49741252/detay)

ekleme: aracı 2002 senesinde 7500 tl ye almıştık 2005 te 10000 liraya sattık bizimkisi en baz versiyondu ve 1.4 karbüratörlüydü sadece hidrolik dreksyon ve standart otomatik cam merkezi kilit koltuk gaz pedalı vs vardı
    yol tutuşu iyi olan bir araçtı biraz eğimli bir yolda 180 km/h yapmıştık ama performans beklemeyin 1.4 araçlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobra41 -- 14 Şubat 2012; 15:12:22 >

• 2000 model 1.4 RNA modelini 0 km olarak almıştık tam 11 sene boyunca kullandık.Aracı bakımları dışında yağ ve filitre değişimler kısaca rutin kontrolleri haricinde masraf açmadı.Çok güzel bir otomobil içi ferah rahat bagajı olsun herşeyiyle bana göre 10 numara bir araçtı.Toplam 38 bin km deydi ilk sahibiydik satılığıa çıkartım gününde gitti.
    Tavsiye ederim güzel araçtır
  • benim bildigim onların karburatörlüsüne bulaşmamak lazım.. beymen clup modeli var, onları begeniyorum bende belki bi gün alırım bile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

benim bildigim onların karburatörlüsüne bulaşmamak lazım.. beymen clup modeli var, onları begeniyorum bende belki bi gün alırım bile..

Yok hocam inan ki karbüratörlü modellerin de de sorun yok kesinlikle .Bizdeki araç karbüratörlü idi bir kere arıza yapmadı maşallah ilk sahibiydik 38 bin km de sattık
    alan kişi dua etti çok bakardım araca
  • quote:

Orijinalden alıntı: -REVOLUTİON-

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

benim bildigim onların karburatörlüsüne bulaşmamak lazım.. beymen clup modeli var, onları begeniyorum bende belki bi gün alırım bile..

Yok hocam inan ki karbüratörlü modellerin de de sorun yok kesinlikle .Bizdeki araç karbüratörlü idi bir kere arıza yapmadı maşallah ilk sahibiydik 38 bin km de sattık
    alan kişi dua etti çok bakardım araca

tabiki öyledir araç 38bindeymiş tabiki sorunsuzdur ama bu karburatorlu araçlar sabahları sogukta buz gibi havada çalışma problemi yapmazlar mı ki ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.