Şimdi Ara

Renault Megane Sedan'ın üretimini Karsan devralıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
8.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efsanelerölmezunutmayın E kullanıcısına yanıt
    Astra Hb yeni kasaya terfi ettiğinde sedan eski kasa olarak satılmaya devam etti. Onu kastediyor olabilirler hocam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hardgamer34 kullanıcısına yanıt

Standartlar mutlaka vardır. Yıllar önce sanırım 25 yıl kadar önceydi bir oto dergisinde okumuştum. Almanya' da üretilen Sportage Kore' de üretilenden daha iyi durumda diye yazıyordu, bunu da işçiliğe bağlıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt

Aynen doğrudur. Astra K HB olarak 2016 yılında satışa çıktı ama Astra K sedan hiç üretilmedi, buna rağmen Astra J sedan 2020 yılında hala satıştaydı.

• Demek ki Oyak'ta crossover megane 5 ve diğer e-tech araçlar üretilecek. Megane 4 sedan da r9 gibi ömrü bittiği halde bizimkilere ucuza satılmaya devam edicek.

• hardgamer34 kullanıcısına yanıt

Türkler İşcilik ve üretim kalitesinde fransızlara fark atar, buda dandik reno kalitesinin birazda olsa ilerlemesini sağlar.

• Mitokondri Kristası kullanıcısına yanıt
    Dediğim şeyi anladığını sanmıyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Farklı ülkede (ki kıtalararası) farklı tedarikçilerle çalışılmak zorunda kalınır çoğu nokta, iyi ya da kötü kalite değişecektir. Ama aynı ülke içerisinde tedarikçilerde aynı kalacaktır. Unutmayınki taşınan şey sonuçta montaj hattı, aynı parçalar sadece diğer fabrikada montajlanacak. Fark bu

• pipola P kullanıcısına yanıt

Megane 4 sedan gibi VW Passat üretimini de Karsan alsın. Bizim vatandaşlar o modeli de çok seviyor 

• Mitokondri Kristası kullanıcısına yanıt
    Renault bursada üretilen megane ın montaj hattında fransızlar çalışmıyor dostum, bil istedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardgamer34 -- 2 Ağustos 2021; 17:57:15 >
  • J9 mode on

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault düşmanı vagbotlar dolmuş... dizel hilesinde patlayan vaga tapınsınlar anca...

• Magirus tadında bı Megane olurmu acaba..

• Yurt dışı montaj sevenlere kötü bir haberim var. Tüm jantlar Türkiye'de üretiliyor. Staj yaparken Toyota, VW grubu, Renault ve Fiat modellerinin bir çoğunu görmüştüm. Hepsinin kendi sorumlusu vardı. Gelip rutin kontrol yapıp gidiyorlardı..

• Memnun olmasam da sektör SUV modellere yöneliyor, klasik sedan tarzı otomobillerin üretimi giderek azalıyor.

Passat'ın bile üretiminin durdurulması konuşulduğu bir dönemde Megane kimmiş :-)

Olmaz öyle şey, vs diye söylenmenin anlamı yok. Sektörün yönünü belirleyen ülke değiliz, kendi üretimimiz montaj seviyesinde. Lokomotif firmalar ne derse o, işine gelirse durumu :-)

• bu araba bence güzel. üretiminin ve satışının bir şekilde devam etmesi/ettirilmesi de bence güzel. bazı yorumlarda okuduğum kadarıyla reno fabrikasında megane 4 yerine başka otomobiller üretecek ki megane 4 üretimini başka yerlere kaydırıyor tahmininde bulunulmuş.mantıklı tahmin/yorum.

her zaman dediğim gibi olabildiğince ucuz arabalara ihtiyacımız var. üreticiler de bunun farkında ki böyle hamleler yapıyorlar.hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 3 Ağustos 2021; 10:39:21 >
  • şaka mı yapıyorsunuz. megane'nin neresi rakipsiz. corolla, astra, egea, octavia bunlar ne

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

karsan üretimi megane alınmaz bence.

Şu mesaj bana göre ayıp ve cehalettir.

Oturulan yerden böyle üst perde yorumlar, ahkam kesmeleri nasıl yapabiliyoruz anlamıyorum.

Hiç otomotiv sektöründe bulundunuz mu, aylar hatta yılı aşan görüşmeler oluyor standart bir tedarikçi seçiminde (tabi ki burada civata, hortum gibi parçalardan bahsetmiyorum). Adam hat devrediyor. Bununla ilgilenen en az 2-3 departman var, cezai yaptırımlar var vs. onlarca mühendis, uzman, tekniker vs. çalışıyor. Onlar kalkıp olur diyor, şirket üst yönetimi hem ticari hem finansal olarak olur diyor, abi siz kalkıp olmaz kalitesizdir diyorsunuz.

Yapmayın yahu, ciddi bir emek var.

• Bu haberden sonra karsan hissesinin de taban yapması ülke ekonomisinin ne durumda olduğunun göstergesi muhtemelen

• bu devirde araba olsun taştan olsun. ama yerli üretilen arabalara da aynı vergilerle satılıyor. faydası olmuyor bu durumda.

bu arada toggun ne kadar müthiş bir proje olduğunu tekrar anlayalım. herşeyi hazır arabanın üretimini 1 yıldan önce başlayamıyorlarmış. bizimkiler ise sıfırdan yıllık 175bin üretime 3 yılda geçecekler. müthişiz

• eskikarateci kullanıcısına yanıt

TOGG'a haksızlık etmeyin. Ciddi anlamda çalışmalar yapıyorlar. Ticari başarısını elbette araç satışa çıktığında göreceğiz.

Karsan'da üretime başlama tarihini de sadece oradaki hazırlıklar olarak düşünmeyin. Renault tarafında yeni gelecek araç için çalışmaların başlayacağı tarih de önemli. Sonuçta adamlar kendileri üretebilecekken kapasiteyi boş tutup maliyetlerini arttırmazlar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.