Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1975. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19731974197519761977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım megane 3 2011 model expression paket araca sahibim. 1.5 dizel 85 hp öncelikle aynı araç sahiplerine hangi yağı kullandıklarini merak ediyorum. 5w40 mi yoksa 5w30 mu?

Ve araç yakıt tüketimim 100 kmde 7.4 litreye kadar çıktı. Yakıt tüketimi için tavsiyesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugay475 -- 21 Ocak 2021; 21:15:39 >
  • tugay475 T kullanıcısına yanıt

5w-40 kullanacaksınız.

Yakıt konusu kullandığınız şartlara göre değişir mevsim ,güzergah, ortalama hız , bakımlarının durumu gibi. Kış aylarında normalden fazla olabilir, camlardan buz kazırken falan olduğu yerde bekliyoruz sonuçta. Araç sağlıklı çalışıyorsa bir sorun olduğunu sanmıyorum yoğun trafik ve kış ayları için o değer görülebilir ortalama 18-19 km gibi hızlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 2012 Megane 3 lastiklerin 205 60 16 . Otabanda hız sabitleme 120 yi ayarladım ama Google haritalarda hız 115 olarak gözüküyor bunun sebebi nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdemir301 kullanıcısına yanıt

Aracın hız göstergesinin yaklaşık %4 fazla göstermesi. Bütün araçlarda böyledir, güvenlik sebebiyle hız göstergeleri %4-%8 fazla gösterecek şekilde ayarlanır.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar 2012 extreme paket manuel aracım var 110hp. 1. viteste biraz sarsılma yapıyor(çok yavaş davrandığımda olmuyor) ve debriyaj bayağı yukarıda kavrıyor.(geri kaçırmıyor son noktalarda) Merak ettiğim sizde debriyaj kavrama noktası nerede ve sertliği nasıl? Yoğun kullanımda çıt çıt ses yapıyor debriyaja basınca sizde oluyor mu? Buna göre bakımda değişim yapacağım. Birde 130-140 km hızlarda yokuş yukarıyken hafif titreme yapıyor ve araç sanki yola tutunmuyor gibi geldi eskiden yere yakın pejo araç kullandığım için mi garip geliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torrentfilm -- 9 Şubat 2021; 13:18:26 >
  • Arkadaşlar 15 gün aracı kullanmadım. Bu yüzden fren diskleri pastan ziyade değişik bir tortu ile kaplı frene basınca uğultu oluyor. Balata temizleyici sıkıp kullanıyorum aracı ama ayna gibi olmuyor. Parmak gezdiriyorum tırtıklı nokta nokta bişeyler yapışık. pas değil. Ne olduğu belli değil. Kullandıkçada düzelmedi Bunun için ne yapmalıyım. Araç 2010 model 100 binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepbluee61 -- 17 Mart 2021; 16:48:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2015 megane arka sağ lastik basınç sensörü çalışmıyor, deper yok sadece çizgi var, ne olabilir?

• tugay475 T kullanıcısına yanıt

Renault Megane 3 1.5 Dizel 90BG Manuel 5V 2012 Model DPF var Biz de Uygun Olan Yaglar Bunlar

• Merhabalar,

Benim 2011 (makyajsız) model 1.5 DCI EDC expression plus Megane III aracım üzerinde klasik tip ve Bluetooth u olmayan teyp bulunmakta.

Bunu yine Megane III Privilage teybi ile değiştirmek istiyorum.

Bağlantıların fark etmeyeceğini düşünmekle birlikte donanım olarak (teybin ekranı, direksiyon arkası kontroller vb) fark var mı ve uyumsuzluk yaşar mıyım diye merak ediyorum.

Bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olanlardan fikir almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

• Aynı dertten ben de müzdaribim. Üstteki teybi alttakiyle değiştirmek istiyorum. Ben de ayrıca tomtom navi de var. Zamanında epey araştırdım. İki teybin bağlantıları aynı hiç bir uyuşmazlık olacağını düşünmüyorum. Ben sadece bluetooth olsun diye istiyorum değiştirmeyi. Temiz bir teyip bulursam navi ile de uyumlu olursa değiştireceğim. Yakın zamanda yaparsam yazarım buradan.

• Merhaba arkadaşlar hayırlı günler.7 ay önce almış olduğum megane3 için ilk yağ bakımını yaptıracağım.Hangi yağ kullanımı iyi olur.Araç benzinli,Gaz kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smolwarf -- 5 Nisan 2021; 10:34:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aulkem

Merhabalar,

Benim 2011 (makyajsız) model 1.5 DCI EDC expression plus Megane III aracım üzerinde klasik tip ve Bluetooth u olmayan teyp bulunmakta.

Bunu yine Megane III Privilage teybi ile değiştirmek istiyorum.

Bağlantıların fark etmeyeceğini düşünmekle birlikte donanım olarak (teybin ekranı, direksiyon arkası kontroller vb) fark var mı ve uyumsuzluk yaşar mıyım diye merak ediyorum.

Bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olanlardan fikir almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Bildigim kadarıyla onun hazır bir devresi var soket gibi onla Icon teybini direkt takabiliyorsunuz.Cunku kardesim de once o devrenin semasını aldı sonra ona gore yaptırdı ya da hazır aldı ve Icon Teybini taktik.3 yıldır kullanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: smolwarf

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler.7 ay önce almış olduğum megane3 için ilk yağ bakımını yaptıracağım.Hangi yağ kullanımı iyi olur.Araç benzinli,Gaz kullanmıyorum.

Dizel ise RN720 Onaylı DPF li 5LT 5W30 alacaksınız.Yagların resmi yukarıda var.

Su anda Renault Castrol kullanıyor.Castrol,Shell,Motul,LiquidMoly alabilirsiniz.Ama dikkat edin hepsinin sahtesi var.

• huso kullanıcısına yanıt
    Ozaman fiyatta pek fark yoksa Castrol eklesinler.araç benzinli yazmıştım.Castrol kod olarak hangisi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smolwarf

Ozaman fiyatta pek fark yoksa Castrol eklesinler.araç benzinli yazmıştım.Castrol kod olarak hangisi olsun.

Hocam Benzinli İcin Hangi Yagı Kullanıyor Bilmiyorum.Biz de Dizeli var nerdeyse tamamı 5W30 DPF 5LT RN720 Yag Kullanıyor.Castrol de Dizel de 250-300 arası biz gecen sene Valvoline aldık 180 e ondan once 2 sene ELf Aldık 150 ye, bu sene de Grat Pro aldık 150 ye...

Sizin arac da hangi yagı kullanıyorsanız onu alacaksınız.5W20 ise o 5W40 ise o, daha once Reno Total/Elf kullanıyordu simdi Castrol e gecti.

• Bildigim kadarıyla onun hazır bir devresi var soket gibi onla Icon teybini direkt takabiliyorsunuz.Cunku kardesim de once o devrenin semasını aldı sonra ona gore yaptırdı ya da hazır aldı ve Icon Teybini taktik.3 yıldır kullanıyoruz.

Fakra Soketi aracın Kablo Soketine takılıyor.Sonra Bu Semaya Gore Aracın kablolarını Teybe Girecek Sokete Baglantı yapıp teybe Takıyorsunuz.

Bu Anlattıgım 2012 Megane 3 Extreme İcin , Fakra Soketini 35TL ye Teybe Girecek Soketi de Cıkmacıdan 50TL ye almısız.3 Sene once...

• Merhaba. Bugün lastik değişimi esnasında buradan yağ sızıntısı olduğunu gördüm. Başına gelen varmıdır?

• ben son bakımda MOTUL 8100 X-CLEAN EFE 5W-30 kullandım, gelecek bakım içinde bunu aldım. üzerinde RN0720 onay kodu yok ama bu yanıltmasın yağ özelliği aynı.

• Aks keçesi kaçırıyor muhtemelen şanzımandan gelen yağ. Ekim ayındaki bakımda yetkili servis aracımda olduğunu söyledi. Aciliyeti yok ama ama şanzıman yağı biterse sıkıntı olur. dediler. Çok kullanmıyorum ama ramazandan sonra yaptıracağım. Aks keçesi ve şanzıman yağı değişecek.

• 
Sayfa: önceki 19731974197519761977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.