Şimdi Ara

@ Renault Megane 4 HB 1.5dci EDC @ 2019 a C180 Exclusive ile giriyoruz. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
29
Favori
121.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault önce Nissan ortaklığından yararlandı. Şimdi de Mercedes işbirliğinin meyvelerini topluyor. Akıllı adamlar; Tasarım aşırmaya Giulietta ile başladilar (Megane, Clio) A180 ile devam ediyor. Yadırgadığımi söyleyemem. Beğenilen tasarım taklit edilir.

Bu konuda 206 (B hb) ve Giulietta (C Hb) favoriler sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kız gibi maşallah. Kazasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

quote:

quote:

Hayirli olsun,sunroof ve bose ses sistemi opsiyon olarak ekletmeyi dusunmediniz mi ? Bu arac avrupada Fransada uretiliyor haliyle kalitesine toz kondurmaz.

Fiyat ne kadara alindi ?

Elektronikte renault asla bas agritmaz.Fransizlarda genelde elektronik konusunda peugeot ve citroen mimli markalardir.

Hayır Bursa'da üretilse(sedanı biz üretiyoruz) ne olacak.
    Yani bizim milletimiz kalitesizmi çalışıyor?
    aklıma başka birşey gelmiyor, fabrika üretim robatları gelen parçalar aynı.
    Neden bu ülkedeki insanlar kendi insanını küçük görür anlamadım gitti.

Gidip PKK dostu almanları yere göğe sığdıramazssınız

Kalitesiz çalışıyor,boşuna beyin göçü olmuyor.İşini hakkıyla,laik ve severek yapan adam bir elin parmaklarını geçmez.İsim vermeyeyim bir şirkette geçen sene çalışırken Almanya'dan kurulum ekibi geldi.Yapacakları iş mobilya montajı,özel üretim asansörlü açılıp kapanan üstü camlı sergi masası.Toplam 4 kişilik bir ekip,usta dışında 20-25 yaşında gençler vardı.Adamlar şarkı söyleyerek,sohbet ederek gecenin 2-3 üne kadar canla başla montajı yaptılar.Bizim koskoca mobilya sanayi o masayı yapamıyor,elin gavuru yapıyor.

İşlem bitti,sonra ustabaşı elindeki kağıda bakarak yarım yamalak ingilizceyle yanlış renkte elektrik tesisatı gönderilmiş.Bunu takamam,tekrar sipariş geçeceğim.Bizim müdürde içeri depodan hemen elinde siyah spreyle koşarak çıktı siyaha boyayalım...ustabaşı gülmeye başladı.Adam imalı imalı nine! prosedür neyse onu yapacağım.Bu basit bir örnek,günü kurtarma hesabı bir yere kadar.Sonradan denetlemeye geliyorlar,o parçanın saçma sapan boyandığı anlaşılsa ağır yaptırımla karşı karşıya kalınır.

Yerli üretim 2000 model clio rt ile fransız üretimi clio rxt kullanırsan işçilik farkını çok rahat görürsün.

Boş konuşuyorsun ben bizzat kendim üretimde çalışıyorum yazdıklarına sadece gülüyoruz hatta kaporta ekibi olarak çay molasında gülüyoruz.

Bursa fabrikası geçen sene tüm renanault fabrikaları içinde final aves te en az hatayla ödül aldı.

Fabrikada işler farklı yürüyor dostum mobilyacı değil bursası ayrıca tüm ekib arkadaşlarım işlerini en iyi şekilde yapıyorlar.

Daha geçen hafta uet şefimiz teşekkür etti. son ay sıfır hatayla üretim tapıtımız için.
    Ayrıca çok sayıda kontrol birimi okduğunuda hatırlatayım.

Örneğin final saves. (Çıkan araçlara müşteri gözüyle baklıp denetleniyor).

Sizce dediğiniz kadar kötü montajlanmış araç olsa o ödü alırmıyız? Clio nun ana üretim fabrikası oöurmuyuz? C segmenti megane sedanı verilermi?

Bu tür cahillere laf yetiştiremezsiniz, herkesi kendileri gibi zannederler!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Hocam hayırlı olsun. Allah kazadan esirgesin. Çok hoş olmuş yeni megane. renk seçiminiz çok radikal ancak muazzam duruyor. Megane 4'ün sedanı ile ilgili herhangi bir bilginiz var mıdır? aynı motor seçenekleriyle mi gelecekmiş?

Megane 4 Sedan Ekim ayında bayilere gelecek dediler. Mutlaka 1.5dci EDC versiyonu olacaktır. Fiyat olarak listelere girince göreceğiz ama ne olursa olsun çok satacağı kesin. Bu ülkede SW ihtiyacı olan herkes sedan alır bunuda anlamış değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Hayırli olsun ahmet abi :) incek'e kar yağdığı gün subaruyu arayacaksin. Onun dışında pisman etmeyecek bir karar. Keşke xv de turbo motor olsa da onu alsaydin.

Kimler gelmiş

Bu kış Ankara'da kış çetin geçecek gibi görünüyor ilter. Baksana ekim olmadan kasım soğukları başladı bile. Subaru her zaman kalbimde ancak bundan sonra bende babam gibi Mercedes Benz E serisi 4matic istiyorum hayırlısıyla. Tabi yeni V90 Cross Country AWD aklımı çelmezse

XV konusuna gelince o defteri şimdilik kapattım çünkü Subaru ne zaman bize uygun seçeneklerle karşımıza çıkar o zaman düşünürüz ama o da biraz zor görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 28 Eylül 2016; 22:07:54 >

• Hayırlı olsun hocam araba ateş ediyor resmen renk seçimi de muhteşem olmuş.Ben bu aracın sadece teslamtırak dikey ekranını sevmedim geri kalanı gerçekten güzel bir araç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

quote:

Hayırli olsun ahmet abi :) incek'e kar yağdığı gün subaruyu arayacaksin. Onun dışında pisman etmeyecek bir karar. Keşke xv de turbo motor olsa da onu alsaydin.

Kimler gelmiş

Bu kış Ankara'da kış çetin geçecek gibi görünüyor ilter. Baksana ekim olmadan kasım soğukları başladı bile. Subaru her zaman kalbimde ancak bundan sonra bende babam gibi Mercedes Benz E serisi 4matic istiyorum hayırlısıyla. Tabi yeni V90 Cross Country AWD aklımı çelmezse

XV konusuna gelince o defteri şimdilik kapattım çünkü Subaru ne zaman bize uygun seçeneklerle karşımıza çıkar o zaman düşünürüz ama o da biraz zor görünüyor..

Neyse kasimda cankayaya tasiniyorum tekrar yildiz tarafina ;) megane saplanirsa alo dersin gelir kurtaririz çekme halatini eksik etme :p

E220 4matic candir da cok para be abi bu dünyada zor goruruz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: gOkO

Hayırlı olsun hocam araba ateş ediyor resmen renk seçimi de muhteşem olmuş.Ben bu aracın sadece teslamtırak dikey ekranını sevmedim geri kalanı gerçekten güzel bir araç...

Çok teşekkür ederim

Ekranın görüntüsü ve kullanışı gayet güzel aslında fotoğraflarda başka içine oturup kullandığınızda başka bir hal alıyor alışıyor beğeniyorsunuz. Tabi çok daha hızlı bir amoled ekran gibi olsaydı muhteşem olabilirdi. Ekranla ilgili tek olumsuz düşüncem etrafındaki mat çerçevenin parmak izi bırakıyor oluşu. Birde klimanın açılıp kapanma tuşu manuel olsaydı diyorum bazen hepsi bu..
    Bu mesaja eklenen görseller:

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 28 Eylül 2016; 23:17:52 >

• quote:

quote:

quote:

Kimler gelmiş

Neyse kasimda cankayaya tasiniyorum tekrar yildiz tarafina ;) megane saplanirsa alo dersin gelir kurtaririz çekme halatini eksik etme :p

E220 4matic candir da cok para be abi bu dünyada zor goruruz :(

Sağol kardeşim eksik olma. Olur ya kalırsak olduğu yerde bırakırım yine de çağırmam

Gelirsen görüşelim arayı açmayalım karda Outback 3.0 kullanmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 29 Eylül 2016; 1:14:11 >

• Elinize sağlık . Şuan içimde megane 4 test etme isteği uyandirdiniz

• Bence imkanı olan arkadaşlar mutlaka gidip test etsin, bakın ön yargılarınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Rakipler çıtayı yükseltince Renault olaya fransız kalmamak için elindeki kartları birer birer açmış.. Megane 3 ile yakından uzaktan alakası kalmamış.

Gyeon Mohs Quartz 2 - Seramik kaplama sonrası

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun araciniz
    Sahsi gorusumdur bunlar
    Reno symboll ile basla clio ile biter otesi yok
    Talisman tutmadi meganda fazla satmadi
    Gelelim arabaya sacma sapan trim sesleri sacma sapan soyulmalar mutlaka olacak bunlara hazirlikli olun derim ben
    1 sene sonra reno belli eder kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: CiGaHaGi

Hocam konuyu silme AKK kalkınca fotolara bakarız

Şaka bir yana ekran hariç güzel arabaymıs benim favorim herzaman V40 olsada

V40 bu sınıfta benimde favorimdi aslında ancak bişeyler eksik gibi iç mekan oldukça sıradan geldi bana bilgi ekran bölümü o model için fazla küçük.

İçinin krem olması ve sunroof konusunda bence en güzel uyum v40 daydı ancak ne olduysa bu istediklerim aldığım modelde olmasada Megane 4 bizi kendine çekmeyi başardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayirli olsun,sunroof ve bose ses sistemi opsiyon olarak ekletmeyi dusunmediniz mi ? Bu arac avrupada Fransada uretiliyor haliyle kalitesine toz kondurmaz.

Fiyat ne kadara alindi ?

Elektronikte renault asla bas agritmaz.Fransizlarda genelde elektronik konusunda peugeot ve citroen mimli markalardir.

Kalitesiz çalışıyor,boşuna beyin göçü olmuyor.İşini hakkıyla,laik ve severek yapan adam bir elin parmaklarını geçmez.İsim vermeyeyim bir şirkette geçen sene çalışırken Almanya'dan kurulum ekibi geldi.Yapacakları iş mobilya montajı,özel üretim asansörlü açılıp kapanan üstü camlı sergi masası.Toplam 4 kişilik bir ekip,usta dışında 20-25 yaşında gençler vardı.Adamlar şarkı söyleyerek,sohbet ederek gecenin 2-3 üne kadar canla başla montajı yaptılar.Bizim koskoca mobilya sanayi o masayı yapamıyor,elin gavuru yapıyor.

İşlem bitti,sonra ustabaşı elindeki kağıda bakarak yarım yamalak ingilizceyle yanlış renkte elektrik tesisatı gönderilmiş.Bunu takamam,tekrar sipariş geçeceğim.Bizim müdürde içeri depodan hemen elinde siyah spreyle koşarak çıktı siyaha boyayalım...ustabaşı gülmeye başladı.Adam imalı imalı nine! prosedür neyse onu yapacağım.Bu basit bir örnek,günü kurtarma hesabı bir yere kadar.Sonradan denetlemeye geliyorlar,o parçanın saçma sapan boyandığı anlaşılsa ağır yaptırımla karşı karşıya kalınır.

Yerli üretim 2000 model clio rt ile fransız üretimi clio rxt kullanırsan işçilik farkını çok rahat görürsün.

Boş konuşuyorsun ben bizzat kendim üretimde çalışıyorum yazdıklarına sadece gülüyoruz hatta kaporta ekibi olarak çay molasında gülüyoruz.

Bursa fabrikası geçen sene tüm renanault fabrikaları içinde final aves te en az hatayla ödül aldı.

Fabrikada işler farklı yürüyor dostum mobilyacı değil bursası ayrıca tüm ekib arkadaşlarım işlerini en iyi şekilde yapıyorlar.

Daha geçen hafta uet şefimiz teşekkür etti. son ay sıfır hatayla üretim tapıtımız için.

Sizce dediğiniz kadar kötü montajlanmış araç olsa o ödü alırmıyız? Clio nun ana üretim fabrikası oöurmuyuz? C segmenti megane sedanı verilermi?

Bu tür cahillere laf yetiştiremezsiniz, herkesi kendileri gibi zannederler!!!!!!

Artık Türkiyedeki üretimin çok daha iyi seviyelerde olduğunu düşünüyorum, hatta f-16 üretimi gibi dünyada sayılı bir yerdeyiz.
    Zira Oyak üyesi olarak Renault Bursa fabrikasını iyi bilirim (baba evimizde Gemlik'te)

• Eskiden hiç haz etmezdim ama 2012'den sonra toparladı Reno. Durmadan farklı arabaları kullanıyorum. Kendi arabam ok kiralama olayını kullanıyorum. Renolar gayet güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St. Dupont

Sonunda okumaya değer bir konu ve muhteşem fotoğraflar. Kazasız belasız sürüşler.

Çok teşekkür ederim. Beğendiğinize sevindim..

quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

Hayirli olsun Ahmet bey. Masallah diyelim nazar degmesin :) ates kirmizisi renk cok yakismis. Aracin hatlari kirmizi renkte kendini cok guzel gosteriyor. Kazasiz belasiz uzun yillar binersiniz insallah :)

Bayide girişte ilk bu rengi gördüğümüzde başka bir renk düşünemedim.

O ana kadar aklımda hep gümüş renkli bir araç almak vardı ama bu metalik kırmızı bütün fikirlerimi alt üst etti

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Hayırlı olsun hocam Ankara'nın yokuşlarını sıkıntısız geçmeniz dileği ile resimler ve araç çok güzel

Teşekkürler :) Ankara'nın rampaları dizel ile çok zevkli bir hale geldi..

Burada kış biraz zorlu geçiyor bu nedenle Nokian WR D4 siparişi verdim, bayiye geldiğinde takılacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

quote:

quote:

quote:

quote:

Fiyat ne kadara alindi ?

Artık Türkiyedeki üretimin çok daha iyi seviyelerde olduğunu düşünüyorum, hatta f-16 üretimi gibi dünyada sayılı bir yerdeyiz.
    Zira Oyak üyesi olarak Renault Bursa fabrikasını iyi bilirim (baba evimizde Gemlik'te)

Haklısınız benim mesajımda bu yönde idi, aracınız hayırlı olsun, bende Toyota chr beklemedeyim

• yildiz kullanıcısına yanıt
    megane 3 de parasına göre iyi bir araç evet iç malzemeler megane 4 kadar kaliteli değil ancak yinede sınıf standartlarında öyle aman aman trim sesi gelmiyor ayrıca dci edc sistemi (getrag 6 ileri ) yeni bir sistem değil megane 3 de 2012 den beri üretime devam ediyor vites geçişleri sessiz ve sarsıntısızdır ancak yokuş inişlerde zaman zaman kararsızlıkları ve aşırı trafikte hata verip sarsıntı yapması olumsuz yönleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Oncelikle hayirli olsun araciniz
    Sahsi gorusumdur bunlar
    Reno symboll ile basla clio ile biter otesi yok
    Talisman tutmadi meganda fazla satmadi
    Gelelim arabaya sacma sapan trim sesleri sacma sapan soyulmalar mutlaka olacak bunlara hazirlikli olun derim ben
    1 sene sonra reno belli eder kendini

renault u bilmem ama şunu rahatlıkla söyleyeyim istediğin bmw modelini getir hiçbir zaman mercedes in iç kalitesine ulaşamaz aynı sınıfta olması kaydıyla elbette ayrıca bak bakalım 90 model mercedes ve bmw lere içilerine bin en temiz kullanılmışlarından bahsediyorum bak bakalım trim sesi , yıpranması hangisinde daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.