Şimdi Ara

Renault Latitude - Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
23.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

quote:

Orijinalden alıntı: yonga

Bugün 1.5 dci motorlu olanın en donanımlı modelini deneme fırsatım oldu.
    - Araç rölanti dışında dizel olduğunu hissettirmiyor.
    - Özellikle mucurlu asfaltta deneme yaptım. 150 km/h hızda dahi konforlu ve sessiz bir sürüşü var. Aynı güzergahta ardından Fluence otomatik de kullandım. Fluence hem yol sesini fazla alıyordu, 110'dan sonra hem de Latitude'da olmayan bir rüzgar sesi oluşuyordu.(Fluence'den soğutan bir araç yani)
    - 1.5 tona yaklaşan bir ağırlığı nasıl taşıyacağına şüphe duyduğum motor beni utandırdı. Her viteste belirgin ilerleme isteği var. 160'a kadar soluksuz hızlanıyor. Ondan sonra biraz nazlı. Parkur da müsait olmadığından son hızı görme imkanı olmadı. zaten gerek de yok. aracın 2.0lt olanının performansını tahmin edin artık.
    - Altıncı vitesin yolu biraz belirsiz. Net geçiş yapamıyor. Belki deneme aracına mahsustur.
    - Bose ses sistemi mükemmel diyorlar. Ben deneme esnasında müziği açmadığımdan birşey diyemeyeceğim.
    - Frenler alışıldık Reno sert freni değil. Daha yavaş dozlanıyor. Pedala da biraz fazla basmak gerekiyor. Benim tahminin Kore malı lastiklerin yetersizliği.
    - Kabin ve göstergeler düğme dolu. Zamanla alışılabilecek nitelikte.
    - Daha önce de belirttiğim gibi yalıtım üst düzeyde.
    - Bagaj ağzı dar ve eşya koymak için uzanmanızı (ve bu arada çamurlu tampona değmenizi) gerektiren bir derinliği var. Ama yeterli büyüklükte.
    - Bagaj içi ve kaput içi boyalar kesinlikle basit işçilik. Boya ustasının attığı ilk kat boyayı andırıyor. Hatta bagaj kapağı içindeki mastiklere bakılırsa sonradan boyanmış gibi duruyor. (Bence aracı almaya giderken kaportacınızı da yanınızda götürün)
    - Motor ve kapağı amörtisörlü . Güzel bir özellik.
    - Kapılar bir önceki nesil Avensis gibi çok tok kapanıyor.
    - Kapıların contaları sessizliği sağlamaya yönelik olarak kalitesini gösteriyor.
    - İç döşeme montajında ufak-tefek hatalar var ama gözardı edilebilir.
    - Gösterge panelinin, kapı içlerinin ve koltukların malzeme kalitesini ben beğendim.
    - Isıtmalı ve masaj yapan koltuklar gerçekten rahat. Ancak her donanım seviyesinde siyah döşeme seçme imkanı olmalıydı. Anlamsız bir zorunluluk bence
    - Havalandırmayla ilgili iyonizer ve parfüm sistemi benim için yeni ve sürüş esnasında parfüm kokusu falan alamadım.
    Çok uzattım; kusura bakmayın. Şahsen almayı düşündüğüm bir araç. Çok güzel uun yol yapılır.

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Artısıyla eksisiyle güzel bir değerlendirme yapmışsınız.

kendimi bildim bilelli hep renom oldu hiç başka araba almadım reno 19 brodway clio megane şuanda symbol var 2010 model ve arabamı değişmek istedim tam bir yıldır yeni jettayı bekledim durdum ha yarın gelcek ha öbür gün neyse fuara gitim sırf yeni jetta için fuardda gördüm çok beğendim alim dedim 1.6 dizel için en boşş olan trindline 50.000 tl diyince tepem attı vazgeçtim sonra skoda octavia balkım oda olmadı biz gene reno allım dedim sonra lati aklıma geldi fuardda gördüm bindim zaten denem şandım olmadı ama beğenşrsen gene reno alcam galiba
  • üç bölgeli otomatik klima nasıl bişey? :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

üç bölgeli otomatik klima nasıl bişey? :S

Üç bölgeli otomatik klima:
    Aracın ön tarafında, sürücü ve yolcu için ayrı ayrı sıcaklık değeri ayarlanabiliyor. Buna iki bölgeli otomatik klima deniyor.
    Arka koltuktaki yolcular için de ayrı sıcaklık değeri ayarlanabiliyor. Arka bölümü de dahil ediyoruz ve üç bölgeli otomatik klima oluyor.

Kısaca söylersek sürücü, ön yolcu ve arka yolcular için ayrı ayrı sıcaklık değerleri istekleri karşılanmış oluyor.
  • Bugün Anamur bayisine gittim. Buraya da latitude gelmiş. 1,5 dci exclusive baz versiyon. Arabaya bindim ve çok konforlu olduğunu gördüm. Sadece opsiyonları yoktu. Ama navigasyon vardı. Az önce renaultun sitesine baktım. Bir şey dikkatimi çekti. 1,5 dci seçeneklerinin hiç birinde sunroof veya cam tavan seçeneği yoktu. Yani opsiyon listesinde bile yok. Ben mi yanlış gördüm acaba? Bir bakın bakalım. Yoksa cam tavansız latitude mi alacağız? Ben cam tavansız yapamam. Eğer cam tavan alamayacaksak, başka seçeneklere yöneleceğim artık....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat33 -- 20 Şubat 2011; 1:16:10 >
  • renault sitesinden latidute broşürünü indir orada opsiyon olarak var.
  • bende çok az da olsa kullandım Latitude, ama tam anlamıyla sürüş yapamadığım için bişey yazamıyorum. Ama sonuçta kullandığım 1.5 105bg motorun 110bg olanı... ilk olarak söyleyebileceklerim. rölantide bile çok sessizdi. Benim Fluence'den bile sessiz. kadranı beğenmedim, direksiyon siyah düşünülmüş onu sevmedim. Yada Fluence'in bej rengine alıştığım için öyle geldi bilemiyorum. Geri vites kamerası harika, direksiyon açısına göre aracın nereye gireceğini size gösteriyor. Sadece düz bir kamera değil yani.

vites kolunun arkasındaki malzeme harika, gözlük koyma gözü daha büyük (Fluence'e göre) koltuk ayarları falan gayet iyi... Araçtan ineceğiniz zaman koltuk kendiliğinden geri gidiyor :))))))

Masaj olayı güzel. Hani bu 1 TL atılıp da masaj yapan koltuklar gibi biie beklemeyin tabi. Öyle adamı hamur gibi yoğurmuyo :))))))))

Ara. lüks olduğunu hissettiriyor gerçekten...

İlk görüşlerim bunlar... Fluence'im 55bin km oldu... Belki seneye yada ondan sonra Latitude'e geçerim...

Başlığı açan arkadaştan ricam, konunun başlığını değiştirsin de, ana başlık bu olsun. Burdan yazışılsın
  • Başlığı değiştireyim mi? Ne yazayım başlığa siz söyleyin? Pek anlamam bu işlerden de...
  • Ben bunu fuarda gördüğümde hayran kalmıştım renault şaşırmış nasıl böyle hoş bi araç yaptı diye. Tip olarak beni çok etkiledi reklamıda öyle. Reklamdaki adamın hareketlerini kendime benzettim
  • bugün çetaş renoya gittim sırf latidude bakmak denemek için sadece 2.0 motor edc şansıman vardı araba gerçekten güzel özellikle bej deri koltuk iç donnaım süper olmuş bagaj kapağı biraz dandik olmuş oakadar özellikle direksiyona bayıldım süremedim zamanım olmadığı için genede süper duruyor 1.5 dizel 49.000 50.000 arası vercekler sanırım donanımı en alt olanı öyle bir hava sezdim ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM FLUANCE ARABA DİYE YAPAN RENO BU ARABAYLA AYIBINI ÖRTMÜŞ OLDU FLUANCE KESİNLİKLE ARAB DEĞİL BIRAKIN MEGANIN YERİNİ DOLDURMAYI ANCAK ESKİ TEİNGOLAR VARDI YA ONLARIN YERİNİ DOLDURUR DAHA ARABA ÇIKALI NE KADAR OLDU MAKYAJ BİLE YAPMIŞLAR YAKINDA ÜRETİM DURUR EMİN OLUN YETERKİ BU LATUDIDE TUTSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33
    Başlığı değiştireyim mi? Ne yazayım başlığa siz söyleyin? Pek anlamam bu işlerden de...

Öncelikle model ismini düzeltin t ile d yi yer değiştirin..
    Isim olarak Renault Latitude Ana Konu/Team gibi şeyler olabilir
  • sevgili cihanair çetaş size fiyat söyledi mi peki ben de 1.5 dci privilege düşünüyorum.
  • tam bilgi almadım ama alınca size bilgi verriim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

bugün çetaş renoya gittim sırf latidude bakmak denemek için sadece 2.0 motor edc şansıman vardı araba gerçekten güzel özellikle bej deri koltuk iç donnaım süper olmuş bagaj kapağı biraz dandik olmuş oakadar özellikle direksiyona bayıldım süremedim zamanım olmadığı için genede süper duruyor 1.5 dizel 49.000 50.000 arası vercekler sanırım donanımı en alt olanı öyle bir hava sezdim ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM FLUANCE ARABA DİYE YAPAN RENO BU ARABAYLA AYIBINI ÖRTMÜŞ OLDU FLUANCE KESİNLİKLE ARAB DEĞİL BIRAKIN MEGANIN YERİNİ DOLDURMAYI ANCAK ESKİ TEİNGOLAR VARDI YA ONLARIN YERİNİ DOLDURUR DAHA ARABA ÇIKALI NE KADAR OLDU MAKYAJ BİLE YAPMIŞLAR YAKINDA ÜRETİM DURUR EMİN OLUN YETERKİ BU LATUDIDE TUTSUN

komik :)))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

bugün çetaş renoya gittim sırf latidude bakmak denemek için sadece 2.0 motor edc şansıman vardı araba gerçekten güzel özellikle bej deri koltuk iç donnaım süper olmuş bagaj kapağı biraz dandik olmuş oakadar özellikle direksiyona bayıldım süremedim zamanım olmadığı için genede süper duruyor 1.5 dizel 49.000 50.000 arası vercekler sanırım donanımı en alt olanı öyle bir hava sezdim ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM FLUANCE ARABA DİYE YAPAN RENO BU ARABAYLA AYIBINI ÖRTMÜŞ OLDU FLUANCE KESİNLİKLE ARAB DEĞİL BIRAKIN MEGANIN YERİNİ DOLDURMAYI ANCAK ESKİ TEİNGOLAR VARDI YA ONLARIN YERİNİ DOLDURUR DAHA ARABA ÇIKALI NE KADAR OLDU MAKYAJ BİLE YAPMIŞLAR YAKINDA ÜRETİM DURUR EMİN OLUN YETERKİ BU LATUDIDE TUTSUN

komik :)))))

Sakin ol sampiyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay-28

sevgili cihanair çetaş size fiyat söyledi mi peki ben de 1.5 dci privilege düşünüyorum.

Renaultta pazarlık payı genellikle fazla. Değişik bayilerden fiyat alınabilir.

Latitude Privilege 1.5 dCi 110 bg Euro5 57.600 TL 57.600 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferisss

Sakin ol sampiyon

komikti ama gerçekten :))))))))))

bayılıyorum bu kıyaslamalı yorumlara :))))
  • Güzel araba
  • sayın sezgianaydoğan ne kadar pazarlık olabilir sizce 59600 fiyata mesela?bi fikirde bulunabilir misiniz acaba?
  • bir de şu ilginç... aşağıdaki linkte 2. satırın 5. fotoğrafında kadran görünüyoya. Binmiş olduğum versiyondaki kadran böyle değildi. Çok çirkindi bunun yanında. Yakıt göstergesi, hararet göstergesi ve diğerleri çok uyduruktu. Burdaki güzel mesela... O hiç beğenilmeyen ama satış rekorunu elinden bırakmayan Fluence'teki gibi krom kenarlıklı. İyice bi yayılsın bi daha gidip daha kapsamlı bi test yapacam

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=2084
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay-28

sayın sezgianaydoğan ne kadar pazarlık olabilir sizce 59600 fiyata mesela?bi fikirde bulunabilir misiniz acaba?

Bu konuda bayilerle telofon yerine birebir görüşme imkanınız varsa, görüşüp fiyat alıp buna göre değerlendirme yapabilirsiniz. Fiyat konusunda ellerinde araç olması, peşin para, aracın rengi gibi birçok faktör etkilidir.
    alpay-28, 28 bulunduğunuz bölgenin trafik plakası mı? (Buna cevap vermeye bilirsiniz.)
    59.600 TL olan fiyatta yaklaşık ne kadar indirim yaparlar öğrenebilme imkanım olursa sizinle paylaşırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.