Şimdi Ara

Renault Fluence - Uzun Yol Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
25.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Denizli - Didim arası 289 km yaptım. Biraz da geze geze geldim. Nazilli'de 1 gün kaldım ve çevre kasabalardaki akrabaları da dolaştım. Yakıt konusunda şansımı bayağı bir zorladım ve sonuç;

Araç: 2012 Fluence 1.5 DCİ
    Km: 289
    Ortalama hız: 52
    Ortalama tükelim: 3.6 lt

Edit: SS'leri de konuya ekleyeceğim. Otelde olduğum için araç yanına gitmeye üşeniyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SquallTr -- 8 Eylül 2014; 16:52:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Biz 5.9 yaktik 2000 km de sehir disi ortalama 97 km gibi bir seydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim genelde 4.5 lt civarı yakıyor. Dediğim gibi bu sefer inada bindirdim. Genel olarak 80-90 arası gittim. 100'ü birkaç sefer eğimli yollarda aştım. Aracı boşa almadım ama eğimli yollarda gaza da basmadım. Peygamber sabrı olunca yakıt 3.6'lara kadar düşüyormuş. Merakımı giderdim :)

• Yakıttan ziyade sabrı zorlamışsınız. Arabaya değil size tebrikler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 8 Eylül 2014; 14:22:18 >
  • Yolda ne kadar renault görsem basıyorlar hep
    Az yakıyor araç adamlarda yardırıyor tabi
  • 6 ileri 110 luk mu ?
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    85 hp, 5 vites, manuel. Araç business modeli.

• SquallTr S kullanıcısına yanıt
    Baya bir az yakmış.
  • Zorlandığı zaman aynı sınıf başka araçlarda ona yakın değerler edebilirler,
    pek normal bir sürüş değil, ortalama 52 km ile elde etmek için, en üst viteste, motor ve aktarma organları zarar görür. Bir alt viteste ise o değeri elde edemezsiniz.
    Aracınızın kıymetini bilin az yakıt değeri almak için normal kulanım veya sürüş dışına çıkmamaya çalışım.
    Yakıttan ekonomi elde edeyim derken, başka arızalara mahal veremek lazım., yakıttan elde ettiğiniz kazanımın çok daha fazlasını başka yerlere harcıyabilirsiniz.
  • 350 m ye yakın rakım farkı var. Dönüşte de 4,2 falan yakardi bence. Ort 3,9 falan olur ki yine çok iyi değer.

• patriot34 P kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar düşük hızda, yüksek vites ve düşük devir ile motoru zorlamamaya özen göstersem de farkında olmadan zorlamış olabilirim. Söyledikleriniz kulağıma küpe oldu, daha dikkatli olmam gerekiyor. Teşekkür ederim uyarınız için.

• Konu ile pek fazla alakalı değil fakat bu araçla ilgili bir iki detay öğrenmek istiyorum. Yardımcı olurmusunuz ? Şirketim için almayı düşünüyorum. Müşterilere alfa ile gidince , zengin zannediyorlar :)

- Ses yalıtımı nasıl ? 120 Km civarında rüzgar sesi nasıl ? citroen elize , pejo 301 gibi içeride fırtınalar mı kopuyor ? Motor sesi çok alıyor mu ?
    - Yol tutuş nasıl ?
    - Bu araçların 6 ileri 110 HP si mi makbuldür ?
    - Kronik sorunu mevcut mu ?

Yakıtı ve paçayı sormuyorum zaten sınıfında liderlerden birisi. Çok tşk ederim şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

Yolda ne kadar renault görsem basıyorlar hep
    Az yakıyor araç adamlarda yardırıyor tabi

Az yaktığından değil hocam, şirket aracı olduğundan basıyorlar öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: SquallTr

85 hp, 5 vites, manuel. Araç business modeli.

aynı motorlu megane2 de bende aynı değerleri gördüm ama bildiğin gaz pedalına küçük dokunuşlarla 1000- 1500 devir arası 80 km hızla fln.
  • Oda birşey mi ben istanbul şehiriçi 5,2 lt yi yakaladım fotolu uzun yolda ise 4,9 lt/100 km de araç benzinli 1,6 cc tam otomatik 5 ileri Civic
     Renault Fluence - Uzun Yol Yakıt Tüketimi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.