Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bakmadığım model kalmadı gibi ve arayüz kısmına da önem veriyorum. Bazıları aşırı basit duruyor. Necvox'un Fluence uyumlu android modeli yok diye biliyorum. Bugün, yarın bir neticeye bağlayıp alacağım sanırım. Birde arkaya kamera taktırınca oradaki sensörleri iptal edip ön tarafa taktırsak ya da öne yeniden bi park sensörü koyulsa nasıl olur acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolpoX61

Benim bakmadığım model kalmadı gibi ve arayüz kısmına da önem veriyorum. Bazıları aşırı basit duruyor. Necvox'un Fluence uyumlu android modeli yok diye biliyorum. Bugün, yarın bir neticeye bağlayıp alacağım sanırım. Birde arkaya kamera taktırınca oradaki sensörleri iptal edip ön tarafa taktırsak ya da öne yeniden bi park sensörü koyulsa nasıl olur acaba...
    servisle görüştünüz mü hiç ne öneriyorlar peki ?
    Fluence uyumlu varmı bilmiyorum ama renault modellerinin bi çogunda var galiba heralde fluence uyumlu olanıda vardır servis ne önerir onu ögrenmek lazım aslında diğer modellerde sizin en çok hoşunuza giden hangisiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sapinuvali

servisle görüştünüz mü hiç ne öneriyorlar peki ?
    Fluence uyumlu varmı bilmiyorum ama renault modellerinin bi çogunda var galiba heralde fluence uyumlu olanıda vardır servis ne önerir onu ögrenmek lazım aslında diğer modellerde sizin en çok hoşunuza giden hangisiydi ?

Alıntıları Göster
    Servis necvox takıyor diye biliyorum, belki şuan da hizmet vermiyor bile olabirler. Necvox Reno destekli bir firma ama android modeli yok.
    https://www.atakantuning.com/urun/navix-mt-a515-android-9-0-renault-megane-3-fluence-uyumlu-multimedya-double-teyphttp://www.for-x.com.tr/urunler/woofer/x35rm/206

• On şoför camı bugun yamuk kalkti bugun elimde keri iterek kapattim motor çalışıyor aşağı yukari iniyor baska ne sorin olabilir ne kadar çıkar masraf acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanberber53

On şoför camı bugun yamuk kalkti bugun elimde keri iterek kapattim motor çalışıyor aşağı yukari iniyor baska ne sorin olabilir ne kadar çıkar masraf acaba
    fazla zorlama aynı şey benimde başıma geldi içinde bir parça var yağlanması gerekiyor kırılırsa 150 tl gibi bir masraf cıkar motorda sıkıntı olmaz yamuk olsa bile kaldırıyor kronik bir problem fluencelarda özellikle 2012 modele kadar olanlarda ...
  • Arkadaşlar merhabalar. Aracim 2015 otomatik. 65bin km de. 10bin bakımı , ön balata ve triger değiştireceğim. Sanayi de 1500 civari fiyatlar normal midir? Bir de yağ olarak son zamanlarda alıp en cok memnun olduğunuz yağ nedir? Klasik elf ten çok büyük farkları var mi kullandığınız yağların. Motul 270tl civarı sanirim, shell ve elf den 100 lira civari pahalı. Gerek var mı sizce 100 lira fark vermeye. Ustalara sorunca direk bu arabanin yağı elf tir deyip geçiyorlar. Yardımlarınız için simdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • star1984 S kullanıcısına yanıt
    Ben geçen yıl Castrol edge kullandım yarın değişime girecek gördüğün fark ne dersen motor sesli çalıştı dizel in bir sesi var ama bu bir tık artırmıştı bakalım şimdi elf aldım ne olacak

• star1984 S kullanıcısına yanıt
    Bu dediğim servis eski Renault yetkili servisi idi showrom olmadığı için bunun gibi servislerden yetkili servisi aldılar özel servis oldular. Benim aracımda değişen parçalar da şunlar.
    Mais orijinal ürünleri
    Yağ Filtresi
    Hava Filtresi
    Mazot filtresi
    Polen filtresi
    Motor yağı Shell Helix Ultra Pro AR-L 5W-30 - 5 Lt (Renault RN0720)
    Tiriger seti
    Altarnetör seti
    Bu parçalar değişti 1600 TL tuttu işçilik dahil yağı dışarıdan aldım 185 TL ye
    1 2 ay sonra da 600 TL ön arka balata değiştirdim Mais orijinal balata
    (Sabit kale) abim parçaların orijinal olduğunu teyit etti içim rahat
    Ayrıca araç başında da bekliyebilirsiniz çay kahve ikramıda var işçilik güzel
    Servis adı = Avrupa oto

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2013-icon-plus-fluence-781453772/detay

Malum site .ilgilenen olursa .arac temiz.
    Saygilar

• İyi günler. 1haftadır 2012 160 binde EDC sanjuman fluence kullanicisiyim.aracimin resimde çizdigim borunun ucunda yağlanma mevcut.bu ne borusu acaba. Bu şekilde olmasının zararı var mıdır. Temizliğini yapsam sıkıntı olur mu *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***
  • Arkadaslar merhaba
    2014 fluence edc aracim var. Soyle bir sikintim mevcut. Aracimla uzun yol yaptiktan sonra 100 km ve ustu mesafede stop edip ilk calistiracagim zaman aracim calistiktan 2 sn sonra falan stop edip enjektor kontrol ettirin uyarisi veriyor. Bende uzun mars yapip 10 sn sonra ancak calistirabiliyorum. Sonrasinda her hangi bir hata veya uyari vermiyor, ekranda da hata uyari olmuyor. Aracin cekisinde, yakit sarfiyatinda, rolantisinde vs. hic bir sikinti yok. Normal zamanlarda sehir ici veya kisa mesafelerde araci 50 defa stop ettir calistir hemen mars aliyor sabah ayazinda falan hata vs hic bir sey yok her sey normal sadece uzun yol sonrasi ilk stop ettip calistirma sonrasinda oluyor. Araci farkli bir kac yerde cihaza baglattim. Kimisi hata kodu yok dedi, kimide rail musur u dedi kimi mazot pompa musuru dedi ama hep ihtimal uzerine konustu. Son care aklima siz geldiniz daha once boyle bir sikinti yasayan veya duyan varmi bunun cozumu nedir bir yol gösterebilecek varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mustafa.soyturk M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle temiz yakıt alın ucuz yakıtlardan uzak durun aracı yetkili serviste kontrol etsinler birşey bulamazlarsada güvenilir bir enjektörcüye götürün uzun yol yaptığınızda aracı hemen mi stop ediyorsunuz yoksa 1 kaç dk bekleyip mi stop ediyorsun ilk çalışmada direk gaza basıp gitmeyin park ettikten sonrada stop etmeyin 1 kaç dk çalışsın motor kendine gelsin

• Selamın aleyküm 2015 model fluence ile aranıza katıldım. Yazlık lastik önerisi olan var mı değişik bir ebatı olduğu için continental vs 700-800 lira lastiklerin tanesi.

• Herkese merhabalaer, 2011 1.6 dizel manuel metal gri renginde 180 binde dinamik full paket, sol taraf komple boyalı başka boyası yok, 22 bin normal hasarı var. Fiyat 48.700 e anlaştık, sizce nasıl?
    Teşekkürler

Tavan direk şase podye hatasuz, hava yastığı açmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaybelf -- 31 Ocak 2020; 20:53:47 >
  • Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    Yoldan geldim mi 25-30 sn bekliyorum. İlk çalıştırma da soğuk havalar da 4-5 dk bekliyip öyle çıkıyorum. Bp den başka yakıt koymuyorum

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 2018 yazında aldığım falken ziex marka lastik kullanıyorum şükür bir sıkıntı yaşamadım uygundu fiyatı karar senin bir bak derim

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    2019 da 4 adet Michelin primacy 4 yaz lastiği aldım 2 sefer iskonto yaptı 17 inç ebatlarda 400 tl hediye kartı verdi 3000 tl ye aldım güzel memnunum 1 yılda yol yardım hediye etti 2 sefer vida battı ücretsiz çekici gelip çekti 25 TL lastik tamiri ücreti aldılar çok memnun kaldım tanesi 750 tl ye geldi 2019 tarihli Almanya'dan geldi lastikler 15 20 gün bekledim bursada isen yardımcı olurum

• BURKY_ kullanıcısına yanıt
    Yetkili servise gidip Bi pc bağlatın beyin kontrol etsinler olmadı beyin güncellemesi yapsınlar

• Arkadaşlar merhaba;

Geçtiğimiz hafta içi 2012 model Dynamik paket 1.5 dci EDC bir Fluence ile aranıza katıldım.
    Satın alışımdan önceki ve sonraki araştırma safhası çok yıpratıcı oldu, özellikle EDC şanzımanların kronik hataları vs ile ilgili.
    Aldığım aracı 2 şanzıman ustası 1 de motor ustasına gösterdikten sonra Otorapor'da detaylı ekspertize de soktum, herhangi bir sıkıntı çıkmayınca da aldım. Yine de rahat edemedim (aldıktan sonra bir anlamı kalmasa da), Ankara'da 25 yıllık aile dostumuz bir motor ustasına ve onun tavsiye ettiği Renault Mais'te uzun yıllar çalışmış ve geçen sene kendi servisini kurmuş bir ustaya daha test sürüşü yaptırdık, araç çok temiz ve şu an için sıkıntısız dendi. "Şu an için" vurgusu iç karartıcı tabi :)

Araç 153 bin km'de alındı, şimdiden bin km'yi devirdim, inşallah böyle devam eder.

Sizlerin EDC şanzıman - baskı balata kavrama - şanzıman beyni ile ilgili tecrübeleriniz nelerdir? Sıkıntısız olarak ulaşılan maksimum kilometreler ile ilgili veriniz var mı acaba?

Hep içim karardı, biraz rahatlamaya ihtiyacım var :)

• Sol arka sinyal sorununu kökten çözen var mı? Periyodik olarak soket eriyor ve sinyal çalışmıyor bende.

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.