Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    OK. Haritalardan bulup yorumları okudum. Yorumlar olumlu.

Daha önce Megane 2 vardı. Bakıma götürürdüm, rot, rot başı falan değişti.
    Soruyorum ustaya hangi marka diye rot başı yazıp geçiyordu.

Artık hangi parça değişecekse orjinal Mais parçasını alıp öyle gideceğim.
  • bediboy kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilk mesajım herkese Selam-ün Aleyküm ve merhaba .
    3 ay oldu arabayı alalı 110luk uğultu vardı fazlaca. Toyota hortumu taktım kendim kesmedim bile neredeyse dolandırdım. 20 ₺ falandı dediğiniz gibi 2 dk da hallettik. %99 kesiyor sesi çok az bazen geliyor anca yarın saniye oda motor sesinden kayboluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pmkdemir

Öncelikle ilk mesajım herkese Selam-ün Aleyküm ve merhaba .
    3 ay oldu arabayı alalı 110luk uğultu vardı fazlaca. Toyota hortumu taktım kendim kesmedim bile neredeyse dolandırdım. 20 ₺ falandı dediğiniz gibi 2 dk da hallettik. %99 kesiyor sesi çok az bazen geliyor anca yarın saniye oda motor sesinden kayboluyor.
    Aramıza hoş geldiniz, ben değiştirmedim hortumu hava eksiye düşmedikçe yapmıyor çünkü. Siz parçacıdan ne diyerek aldınız ürün fotosu varsa burada paylaşın almak isteyenlere faydası olur.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Ben bursada otosansitte ağır bakım yaptırdım parçaları onlardan yağı kendim aldım tiriger seti yağ mazot polen hava Filtresi toplam 1600 +185 TL yağ orijinal Mais ürünleri kullandılar 1 2 ay önce de ön arka balata değiştirdim 600 TL elektronik el freni var işçilik güzel eski yetkili servis tavsiye ederim

Avrupa oto firma ismi mekanik boya kaporta herşeyi yapıyorlar boch servisliğini yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendalrodi -- 26 Aralık 2019; 22:5:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    Renault RN720 onaylı , Elf Evolution Full-Tech FE 5W/30 5 Lt Ü.T 2019 Partikül Motor Yağı aldım.

Yağ değişim aralığını 30.000 Km ye kadar çıkartır deniliyor.

Periyodik bakım için 1 yıl ya da 20.000 km. belirlemişler.

1 yılı ticari düşünüyorlar sanırım 20.000 i bekleyeceğim. 3.000 km kaldı.

Ağır bakım derken neler yaptılar ? Bosch servisleri için de fiyatlar yüksek deniliyor.

Diğer servisler gibi miadını doldurmamış parçaları da değiştiriyorlar mı ?

Bu servisi de araştıracağım.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Bu dediğim servis eski Renault yetkili servisi idi showrom olmadığı için bunun gibi servislerden yetkili servisi aldılar özel servis oldular. Benim aracımda değişen parçalar da şunlar.
    Mais orijinal ürünleri
    Yağ Filtresi
    Hava Filtresi
    Mazot filtresi
    Polen filtresi
    Motor yağı Shell Helix Ultra Pro AR-L 5W-30 - 5 Lt (Renault RN0720)
    Tiriger seti
    Altarnetör seti
    Bu parçalar değişti 1600 TL tuttu işçilik dahil yağı dışarıdan aldım 185 TL ye
    1 2 ay sonra da 600 TL ön arka balata değiştirdim Mais orijinal balata
    (Sabit kale) abim parçaların orijinal olduğunu teyit etti içim rahat
    Ayrıca araç başında da bekliyebilirsiniz çay kahve ikramıda var işçilik güzel
    Servis adı = Avrupa oto

• Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    Tiriger ve Altarnetör seti işin içine girince fiyat normal gibi.

Ben artık kimseye güvenmediğim için orjinal parçaları kendim alıp ta gideceğim.

Bu şekilde kabul etmezler se başka yer bakacağım.
  •  *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***
     *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

Telefon Standi Mevcut
    Siyah Renkte var
    Isteyene Kargo ile gonderim

• Havalı süspansiyon taktırmışlar.

İnce yanak lastikleri hiç kullanışlı bulmuyorum.
    Citroenlerdeki gibi yol konforu sunuyorsa düşünülebilir.

• Arkadaşlar merhaba.Araniza yeni katildim ve deneyimlerinize ihtiyacım var.Fluence 1.5dci icon edc prestige paket araç aldım yeni.Dikkatimi çeken bir durum var şehiriçi yakıt 9.5 10 lt civarında.Ortalama hızım 15 km çok kısa mesafe kullanıyorum sokak arası mecburen günlük 2 km filan.Yakit fazla gibi geldi.Onceki aracim da fluence ti ama manüel.6.5 7lt ortalama vardı.Aracim servis bakımlı yeni yaptırdım şuanda da bakımlarını.Servisteki usta normal olduğunu söyledi.Benim durumumda arkadaşlar varsa deneyimleri almak isterim şimdiden desteğiniz için tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • g.polatel G kullanıcısına yanıt
    O yakıt değeri 1.5 dci motor için anormal.

Bende de icon edc prestige var.

%90 şehir içi, işyeri mesafesi 14 km. Sıkışık trafiğe girmekten kaçınıyorum.

Klima kapalı , tüketim 4.9 - 5.0

2 Km. mesafe çok kısa. İşyerine giderken motor 8-9 km. de falan ancak ısınıp kendine geliyor.

Kısa mesafe kullanımdan olabilir ya da başka bir problem var. ( Enjektörlerde ya da fren ayarlarında )

Arabayı çalıştırdıktan sonra en az 1 dk. motorun ısınmasını bekleyin.
  • Bana da anormal geldi ama araç bugün yetkili servisten çıktı orda da ustaya sordum bu kadar kısa mesafede ne bekliyorsun ki yanıtı aldım.Aracimi alırken depoyu fullemistim şu anda 800 km de bunun 500 km si uzun yol.Yol bilgisyarı 150 km kaldı gösteriyor.Bir depo ortalama 950 km ile tamamlayacak gibi.Bu acıdan bakınca da normal gibi geliyor.Yol bilgisayarının yanlış ölçme gibi bir ihtimal olabilir mi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: g.polatel

Bana da anormal geldi ama araç bugün yetkili servisten çıktı orda da ustaya sordum bu kadar kısa mesafede ne bekliyorsun ki yanıtı aldım.Aracimi alırken depoyu fullemistim şu anda 800 km de bunun 500 km si uzun yol.Yol bilgisyarı 150 km kaldı gösteriyor.Bir depo ortalama 950 km ile tamamlayacak gibi.Bu acıdan bakınca da normal gibi geliyor.Yol bilgisayarının yanlış ölçme gibi bir ihtimal olabilir mi acaba.
    hocam yakıt değerleriniz normal kısa mesafe rampa falan çok etkiliyor ben ankarada yokuşlu yerde yaşıyorum 1.5dci 110luk manuel aracım 8 litre yakıyor geçenlerde düzlük bir bölgede şehir içi 80km yol yaptım 6litreydi ortalamam aşırı trafik ve rampaya gelince yine ortalama 8 litreye çıktı
  • Ben bu yaz memlekete gittim 1.200 TL lik yakıt aldım toplam 3.500 km yol yaptım 2.400 km uzun yol gerisi şehit içi köy yolu vs klima açık

• YENİ YIL HERKESE SAĞLIK MUTLULUK VE HUZURLU BİR YIL GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE

• Arkadaşlar merhaba. 2016 icon paket bir Fluence aldık. Android Multimedialardan taktırmak istiyoruz. Piyasada bir çok marka model var. Kullanan veya bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolpoX61

Arkadaşlar merhaba. 2016 icon paket bir Fluence aldık. Android Multimedialardan taktırmak istiyoruz. Piyasada bir çok marka model var. Kullanan veya bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.
    Merhaba ben aracıma carvocal aldım henüz taktırmadım ama en uyumlu olanı o benim araştırmalarım sonucu kendiniz de araştırıp yorumlara bakabilirsiniz

Ayrıca >>>> Fluence Carvocal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sapinuvali -- 7 Ocak 2020; 17:21:48 >
  • Sapinuvali kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, hayırlı olsun cihazınız. Evet Carvocal İstanbul'da bende baktım ama gittiğim şubede stok yoktu. Vaktim de olmadığı için sipariş etmemiştim. Onun haricinde Navix, Naviv, Convex, For-X gibi markalara da baktım. For-X dışındakiler hep benzer ürünler. Arayüz olarak da birinin yeni diye sundugu arayüz, diğerinin eski arayüzü. Çok güven vermediler. Android 10 diye model çıkarmış bi kaç gün önce. Cihazın arayüzü Android 8,9 diye satılan bazı cihazlarda olan bir arayüz. Carvocal'in de Fluence arayüzü çok hoş değil aslında :) Hala kararsızım...
  • Renault yetkili servislerinde de bakabilirsiniz necvox marka navigasyon cihazı var fiyat alabilirsin geri görüş kamera filan da var

• quote:

Orijinalden alıntı: PolpoX61

Teşekkürler, hayırlı olsun cihazınız. Evet Carvocal İstanbul'da bende baktım ama gittiğim şubede stok yoktu. Vaktim de olmadığı için sipariş etmemiştim. Onun haricinde Navix, Naviv, Convex, For-X gibi markalara da baktım. For-X dışındakiler hep benzer ürünler. Arayüz olarak da birinin yeni diye sundugu arayüz, diğerinin eski arayüzü. Çok güven vermediler. Android 10 diye model çıkarmış bi kaç gün önce. Cihazın arayüzü Android 8,9 diye satılan bazı cihazlarda olan bir arayüz. Carvocal'in de Fluence arayüzü çok hoş değil aslında :) Hala kararsızım...
    teşekkür ederim..Aslında serviste taktırmak daha mantıklı ben cihazı aldım fakat hala duruyor belki iade edip necvox taktırabilirim serviste çünkü güncelleme olayını kendim yapamaz isem en azından serviste bir yardım alabilirim diye düşünüyorum fakat fiyat olarak sormadım necvoxta hem ön kayıt kamerası hem arka park kamerası var galiba araştırmak lazım onuda . zaten markalar arasında ne arayüzde nede kullanımda çok bir fark olacagını düşünmüyorum açıkcası sadece direksiyondan kumanda olayı filan bazılarında çalışmıyor ona dikkat etmek gerek ama serviste yaptırmak ilerisi için daha avantajlı gibi geliyor.saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.