Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (619. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fluence fonksiyon testini beklemeden motoru çalıştırırsak bi probleme yol açarmıyız ?
  • Resimde servis kaydi olan kaza icin fikriniz nedir arkadaslar.

2013 icon herseyi serviste yapilmis bir arac.
    Kilometre dusuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneta -- 16 Nisan 2018; 11:44:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fluence müzik sistemi maksimum kaç gb usb destekliyor, bilgisi olan var mı?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Olmaz ama alışkanlık haline getirmemekte fayda var.

• moneta M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

serviste yapılmış demişsiniz ama tabiki serviste yapılacak
    özel servis mi? yetkili servis mi?
    liste detayına bakılırsa muhtemelen yetkili serviste yapıldığını kabul edersek evet bu araç tabiki alınır, neden alınır şahsi fikrimi belirteyim bir kere kaza çok derin (hava yastıklarından biri dahi açılsa) olsa yetkili servis malesef hiç uğraşmayıp pert yoluna gider. burada sol taraftan lastik kısmından iyi bir darbe aldığı anlaşılıyor haliyle şasi kolu da hafif darbe almış olacak ki servis 2 saatlik bir şasi düzeltme işçiliği yazmış, bu çok az bir rakam olduğundan eksperi de sorun çıkarmadan onaylamıştır, hatta bir ihtimal servis şasi ye hiç işlem bile yapmayıp (gerekmediğinden) sigortadan biraz daha fazla işçilik almak için yazmış da olabilir.
    eğer fiyatı uygun geliyorsa yetkili serviste yapılmış bu işlem birşey değil belki tramer de 8 binli bir rakam çıkar o kadar. bence alınabilir yani hele bi dekm düşük diyorsunuz fiyatınıda muadiline göre biraz düşük satıyorsa alınır.

Bu arada aracın farı 767 lira gibi orjinali
    https://urun.n11.com/halojen-far/renault-fluence-sol-far-orjinal-260600738r-P198267656

far yıkamalı icon olsa idi, xenon yani 1838 lira olacakmış, iyi para.
    https://urun.n11.com/halojen-far/renault-fluence-sol-far-orjinal-260608653r-P198267628

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    2014 touch xenon olmayan mercekli farın adetine 1900 civarı fiyat veriyor yetkili servis. Listedeki fiyatlar kdv siz fiyattır muhtemelen ama yinede uygun görünüyor makyjlı kasa olduğunu varsayarsak.

• qqyyxx Q kullanıcısına yanıt
    yanlışınız olmazın,
    zira arkadaşın mercekli içerisi mat siyah olan farı (260600738R) yetkili serviste bugün itibariyle işçilik hariç yedek parça liste fiyatı kdv dahil 832 lira.
    xenonlu optik farın ise (260101803R) yine kdv dahil 2056 lira.
    sizin 1900 civarı fiyat aldığınız da xenon mercekli far fiyatıydı muhtemelen.
  • sabitkale kullanıcısına yanıt
    Sasi travers diyince insan killaniyor midesi bulaniyor. Ama bu islemler yetkili serviste yapilmis. Arac 70000 binde kullandim . Bitane 130 binde kullandim ona gore cok diri. Kazaya bagli bir titreme sapma vs gormedim. Cok iyi is yapmislar disardan bisey anlamak imkansız. Arac 2013 ikon on tampon sensörlü. Lastikleri fabrika cikisi bitik vaziyette. Tum bakımları serviste. Kilometre kesinlikle orjinal.55 deseler tamam diyeceğim. Ama satarken cok zorlanirim diye dert oldu icime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneta -- 18 Nisan 2018; 21:40:57 >

Dizelmidir otomatikmi manuelmi, hasar kaydı ne kadar görünüyor ona göre fikir belirtelim. Touch 2 yarım parça poyalı 900 tl hasar kayıtlı 2014 80bin dizel edc ye 60bin verdim geçen ay. Üç aşağı beş yukarı satış rakamlarıyla karşılaştırabilirsin icon dolu modeldir sürüşü keyifli bi araç birçok c sınıf önde gelen modelleri ızunca süre kullanmış biri olarak yazıyorum. 70bin kmyi fabrikasyon lastiklerle yapmış olması pek mantıklı gelmedi bana. 40binden fazla giden lastik görmedim duymadım ben tabi kışın kartipi lastik ile değiştirilmediğini barsayarak söylüyorum.

• Yakıt ortalamam 5.6 2014 dci otomatik icon

Arac icin otomatik edc yukarıda paylastigim hasarin kaydi 9400 tl. Diger kayitlar 500 600 luk duzeltme boyama. Kisliklari var. Fiyati 56 57 olabilir gibi

• Arkadaşlar manuel klima sistemi olan araçlar için; gece karanlıkta, kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasının sanki sönük cansız yandığını fark ettim. Ancak teybin aydınlatması kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasından daha canlı yanıyor. Bu bir arıza mı yoksa kendinden mi öyle yanıyor?

qqyyxx Q kullanıcısına yanıt
    Listeye bakarak bende 8000 gibi fiyat söylemiştim yaklaşmışım 9400 e.
    2013 model aracı haziran 2016 da 70.000 km de 54,200 e aldım, üzerinde de 3812 (38.hafta 2012 yılı) üretim tarihli turanza lastik vardı, şu an aracım 91.000 de ve hala aynı lastik var. Aşağıdaki ilanda da hala üzerinde orjinal turanza lastiği olan araç var satışta olan.

Bence 55 uygundur verirse alın derim.
    Vermez ise de bütçeniz yeter ise far yıkaması olan yanı xenon farlı tip iconlara bakın.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-en-dolupaket-554596436/detay

• Benim araçta şuan 40 binde üzerinde orjinal Turanza lastikleri var durumuda epey iyi. Daha 30 bin rahat gider sert konforuz lastik ama çok dayanıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali GÜLER

Arkadaşlar manuel klima sistemi olan araçlar için; gece karanlıkta, kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasının sanki sönük cansız yandığını fark ettim. Ancak teybin aydınlatması kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasından daha canlı yanıyor. Bu bir arıza mı yoksa kendinden mi öyle yanıyor?
    +1

Arkadaşlar manuel klima sistemi olan araçlar için; gece karanlıkta, kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasının resimdeki gibi sanki sönük ve cansız yandığını fark ettim. Ancak teybin aydınlatması kalorifer kumanda panelinin aydınlatmasından daha canlı yanıyor. Bu bir arıza mı yoksa kendinden mi öyle yanıyor? Araçlarınıza bakabilir misiniz? 3-4 gündür kafama takıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali GÜLER -- 19 Nisan 2018; 23:48:53 >

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Aydınlatma gayet normal görünüyor iç aydınlatma kontrol düğmeindende kontrol edin ışıklarda artış ve azalış oluyorsa sorun yoktur.

Çok şükür öyle bir problemim yok hocam. Aracı geceleri kullanmaya pek fırsatım olmamıştı. Teybin aydınlatması ile kalorifer aydınlatması dikkatimi çekti, teybin aydınlatması bembeyaz kalorifer aydınlatması ise sönük gibi yanıyor. Sizinde aracınız manuel klima ise bakın teybin aydınlatması ile karşılaştırın derim. Aynıysa üretimi öyledir o halde, ama ben aracıma karşı çok hassasım, en ufak bir arızanın olması midemi bulandırır. Sattığım diğer aracımda da aynen öyleydim en ufak bir şey olduğu zaman giderim yaptırırım.

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    😁 iyi anlıyorum seni. Titiz ve ilgili olmayan adam aracıyla ilgili bu tür forumlarda iletişim halinde olmaz zaten.

• 
Sayfa: önceki 617618619620621
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.