Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lastik ebadı nedir?
  • 205 55 16 yeni dunlop

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar.Bende Fluence alarak aranıza katıldım.12 bin tl hasar kayıtlı renault yetkili servisinden aldım.Tüm bakımları ve hasar onarımları satıldığından itibaren aynı serviste yapılmış.67 bin km 2012 1.5 extreme edition.43,750 tl verdim.
  • MerciCanim kullanıcısına yanıt
    Lastik ebatını şu nedenle sordum.
    ben de edc ile 202-203 gördüm ekranda ama şöyle bir durum var ekranda 134 yazarken cep telefonundan gps ile ölçtüğümde 130 yazıyor.
    sizde bi 100 km üstü sürat ile hız sabitleme yapın ve telefonunuz ile ölçmeye çalışın (hızı sabitleyin çünki 3-4 saniye sonra cep ölçüyor) iphone de olsa android de olsa bununla ilgili yazılımlar var bakalım sizde ekranda 100 yazarken telefon kaç gösteredcek mesela.
    bu yüzden ben 205/55R17 olan lastikleri yenilerken 215/55R17 yapmayı düşünüyorum ki ekran da yazan ile gerçekte gittiğim hız aynı olsun.
    http://www.jantsel.com/janthesaplama.html

sizin mevcut ebat ile benim ebat arasında % 3,86 lık bi fark var yani sizin ekranda 198 yazarken benim ekranda 205-206 yazar yan yana giderken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 18 Kasım 2017; 14:34:16 >

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Abi lastik ebatı değişince muayenede sıkıntı olmuyormu orjinal ebatı 205.55.R17 ruhsatta böyle yazıyo

• Hayır olmuyor. Sadece dişlerine bakıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

ben de edc ile 202-203 gördüm ekranda ama şöyle bir durum var ekranda 134 yazarken cep telefonundan gps ile ölçtüğümde 130 yazıyor.
    sizde bi 100 km üstü sürat ile hız sabitleme yapın ve telefonunuz ile ölçmeye çalışın (hızı sabitleyin çünki 3-4 saniye sonra cep ölçüyor) iphone de olsa android de olsa bununla ilgili yazılımlar var bakalım sizde ekranda 100 yazarken telefon kaç gösteredcek mesela.
    bu yüzden ben 205/55R17 olan lastikleri yenilerken 215/55R17 yapmayı düşünüyorum ki ekran da yazan ile gerçekte gittiğim hız aynı olsun.

sizin mevcut ebat ile benim ebat arasında % 3,86 lık bi fark var yani sizin ekranda 198 yazarken benim ekranda 205-206 yazar yan yana giderken.

GPS uydu haberleşme gecikme oluyordur. Telefonla aracın hız farkı bu gecikmeden oluyor olabilir mi ?

• donanımhaberiçin D kullanıcısına yanıt
    Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    O yüzden otobanda mümkün ise sabit hız yada cruise control ile demiştim zira 3-5 saniyelik gecikme oluyor ama sabit hızda giderken sorun olmuyor.
    Ankara istanbul arası 120 hız sınırı %10 tolerans ile 132 oluyor. Ben 136 ya sabitliyorum cruise controlü gps ile 131 yazıyor bugüne kadar da hiç ceza gelmedi.

Kendal muayenede 4 lastiğin ebadı ve marka modeli aynımı diye birde tabii diş derinliğine bakıyorlar, değilse ebat önemli değil tüvtürk te.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Bu olay butun arabalarda gecerlidir

Hiz gostergelerinin hata payi vardir her zaman

Ve bu hata paylari %3ile5 arasindadir

Bu hata payindan dolayi tum ureticiler arabayi normalde gittiginiz hizdan %3 ila 5 yuksek gostericek sekilde ayarlar hiz gostergesini

Mersedes s class da alsaniz ayni sekilde

Bu bir uretim standartidir

Arabanizin lastik ebatini kullanim kilavuzunsa yazan olcutlerden cikartip buyuturseniz arac yerden yukselir ve hiziniz artar
    Yakit sarfiyatiniz da artar ve hizlanmaniz yavaslar cunki teker capi buyuyunce onu dondurucek kuvvet de azalacagindan dur kalklarda daha cok yakarsiniz
    Ayrica virajlarda daha kolay savrulur yuksek hizlarda daha kolay kontrolu kaybedebilirsiniz

Tekeri buyuteyim ,yakit sarfiyati artsin bisey olmaz ,hizlanmam da yavaslasin sorun degi diyosaniz
    Ama ben virajda tutuş isterim derseniz tek cozum arabayi yere yaklastirmak yeni yay almak

Bence buna gerek yok .

Fabrikasyon olcutlerde lastik ebati kesinlikle buyumez sadece yanak capi incelir ve lastigin icindeki jant buyur lastik her zaman ayni diş çapta kalir sadece iç capi degişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayné -- 21 Kasım 2017; 20:32:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

•  *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

Resimde gorulen 4 adet 17 inç ORJINAL jant ariyorum

Çikma olabilir ama cizik yamuk egik olmamali

Sadece jant ,lastiksiz

4 adet alicam satmak istiyen olursa pm den ulasirsa sevinirim

• MaxPayné kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinize katılıyorum, doğrudur.
    Ama bahsettiğimiz orj. ölçülerden çok fazla oynamadan küçük farklılıklar yaratan değişimler.

Peki, ölçü tablosundan da farkı görebilirsiniz, fabrika çıkışlı 205/55R16 kullanan fluence de var 205/55R17 kullanan da arada 2,5 cm %4'e yakın bir fark, 16" araca şimdi 17" takamaz mı bir kullanıcı bahsettiğiniz yol tutuş aerodinamik vs. o takılan fluence de bozulmayacak mı demekki bozulmayacak bozulsada çok küçük ölçüde bozulacağı için fabrika çıkışlı kullanılmış sadece 16" olan 90 bg ve 105 bg araçlarda 17" takıldığında çok yakma motor yorulması vs dediğiniz olacaktır.
    Ama 110 luk 16" bir icon araca mesela bizdeki aynı ebat 17" takılabilir diye anlıyorum ben meseleyi.
    Sonradan degistirilmistir o lastikler sanmiyorum oyle bi fark olacagini

Makyajli kasa ile makyajsiz kasa arasindaysa bu fark belki olabilir cunki arabanin yaylarini degistirmislerdir kadrani ona gire ayarlamislardir felan

Ama onun disinda hep aynidir lastik ebadi degismez

Sadece jant buyur lastik boyu ayni kalir hep

• 136 binde olan aracıma ait periyodik bakım + lastik ve silecek değişimine dair faturayı bilgi edinilmesi amacı ile ekliyorum.

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurordek -- 21 Kasım 2017; 17:15:35 >
  • Merhaba

Fatura da gordugum yag filtre degisimi lastik degisimi ve silecek degisimi var 1100 tl biraz fazla degil mi? Serviste kdv haric lt sine 48 tl.olarak belirlenmis elf full tech fe 5 30 5 lt yag 110 tl normalde disarda. Benim aracinda 106 binde bakim zamani geldi servisde dusunuyorum ama fiyat ciddi pahali..

• merhaba arkadaşlar 2011 yılında 3 aylık renault fluence 1.6 extreme almıştık halen kullanıyoruz memnunuz sorunsuz bi araba. bu arabanın gizli özellikleri varmı?
  • doktorx10 D kullanıcısına yanıt
    Bu bakımda fazladan fren hidroliği kısmı var. 120 binde değişmesi gerekiyormuş. Ben yeni aldım aracı ve değişim yapılıp yapılmadığı konusunda bilgim olmadığı için değiştirelim dedik. 300 liraya yakın bi tutar toplamda.

Önceki araç 206 idi ve 2 sene önce lastik değişimine 100 lira almıştı yetkili servis. Renault ise 62 küsür lira almış. Yapabileceğim tek kıyaslama bu.
  • MaxPayné kullanıcısına yanıt
    Sayın max payne

bakın ilandaki her iki araç aynı model makyajlı kasa edc ve 110 bg lik.

biri 205/55R16 diğeri de 205/55R17 fabrika çıkış lastik ebatına sahip.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-edc-fluance-1.5-dci-dizel-icon-prestige-110hp-boyasiz-497003873/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ozdeniz-otomotiv-den-2013-fluence-1.5dci-icon-edc-navigasyonlu-502197324/detay

bu konuda 110 luk edc li ve 205/55R16 ebadına sahip bir arkadaş otobanda kadranda 100 yazarken telefonda kaç yazdığı ile ilgili bilgi verirse çözülür diye düşünüyorum

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Yok

Benim aracımda 205 55 16 v lastik var. Manuel 110 luk fluence icon. Ancak benim aracım görmüyor 200 ü bile en son hız 200..

• MerciCanim kullanıcısına yanıt
    Bende ole tahmin etmistim bombos araba ama guzel kullanisli bunada sukur

• 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.