Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (609. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 607608609610611
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sabitkale

Temmuz 2016 da servis mesajda da yazdığı gibi 1641,44 lira kampanyalı indirimli 1329,15 lira demişlerdi.
    Size kdv dahil 1465 fiyat verdilerse demekki renoda kampanya hiç bitmiyor.

Bende buradan orijinal malzemelerini kendim aldım, özel servise götürüp sadece işçilik ödedim.

İsterseniz siz de böyle yapabilirsiniz.
    http://www.renaulttoptancisi.com/Triger-Seti-Megane-Fluence-15-dCi,PR-2032.html
    http://www.renaulttoptancisi.com/Alternator-Kayis-Gergi-Seti-Fluence-Megane-II-III-Mais-7701476476,PR-1330.html
    http://www.renaulttoptancisi.com/Fluence-15-dCi-10000-Km-Periyodik-Bakim-Malzemeleri,PR-1536.html
    https://urun.n11.com/motor-yagi/elf-evolution-fulltech-fe-5w30-dpfli-renault-5-lt-2017-P90884797

yada bu yağı da alabilirsiniz.
    https://urun.n11.com/motor-yagi/shell-helix-ultra-pro-ar-l-5w30-5-litre-motor-yagi-haziran-2017-P181565146

Böylece malzeme ler : 169,90 + 179,90 + 219,90 + 103,50 = 673,20 kdv kargo dahil malzemeleriniz tutar usta ile konuşarak 300-400 lira arası bir ücret kaşılığında da taktırırsanız hiç olmazsa orijinal malzeme takıldığından %100 emin olarak 1000 liraya maal etmiş olursunuz.

Burada sağlam usta bulmak zor. Kime sorsan dertli sanayiden. O yüzden riske giremedik. Servise bıraktık arabayı. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 kasım 2017 yani dün 2014 fluence 110bg dci edc icon aracımı 60.000 km bakıma götürdüm ( Yetkili servise fiyat ve değişen parçaları sorduğumda yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, motor yağı değişicek dedi 1 2 gün yatabilirmiş sıklıktan dolayı serviste 1.5 saat uzaklıkta trafik filan bayağı sıkıntı birde randevu mevzusu var tabiki fiyat 630 tl )

Tanıdık özel serviste( mazot filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, motor yağı castrol 5w30 edge 5 lt ön arka balatalar değişti ) 800 tl toplam fiyat çıktı parçaları onlar temin etti markaları bilmiyorum yağ hariç

kafam karıştı parçaları birdahakine kendim mi alsam bilemedim renault toptancısında yağ hariç 530 tl parçaların fiyatı

Castrol 5w30 edge tam sentetik 160 tl 200 tl arası

Toplam 700 tl ye geliyor işçilik ne kadar alır bilmiyorum

Bi sıkıntı yaşarmıyım doğrumu yaptım yanlışmı yaptım?

Usta bi sıkıntı olmaz bişey olursa gel hallederiz dedi.

Servisten çıktığımda frenlerin eskisi gibi tutmadığını fark ettim balatalar yeni diyemi oldu anlayamadım eski fren balataları iyi tutuyodu disklerin durumu iyi balatalar bitmiş dedi eski balatalarımı aldım fren balatalarını 300 tl ye değiştirdiler pc ye bağladılar arka balataları sökmek için elektrik var diye elektriği kestikten sonra söküp değiştirdi 500 tl bakım 300 tl balatalar toplam 800 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendalrodi -- 4 Kasım 2017; 0:15:24 >

• Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    Sanayide müşterinin talebi olmadan orijinal parça kullanan bi babayiğit var mıdır ben bilmiyorum

Geçen sene bende Bosch bakım seti aldıktan sonra @sabitkale hocamın yazısından öğrenmiştim Renaulttoptancısını. Usta Bosch takarken bile eskisinden çıkan contaları takmıştı sızdırma yapıyo demişti. Orijinal ürünleri zaten elinize aldığınızda anlıyosunuz kaliteyi. Bakım yaptırırken çekmiştim fotoları hem arabaya ne takıldığını bilmek daha bi güven veriyor insana.

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

Polen filtresini de usta göğsü sökerek taktı. Aslında alttan kolay takılıyor ama filtre katlanıyor öyle takınca dedi gerçekten çıkan filtre katlı çıkmıştı yani tam oturmamıştı.

• RealSchule R kullanıcısına yanıt
    Bu araç için bu fiyat malesef fazla. EDC bile değil ve makjajsız eski kasa. bu fiyata yeni kasa düz vites bulunabilir.
    Tabii bütçe meselesi amam 5000 lira daha verebilseniz yeni kasa edc sunrooflu icon da bulunabiliyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ful-plusful-fluence-492293821/detay
  • Kendalrodi K kullanıcısına yanıt
    kendal bu hataya nasıl düştün, sen bari söyleme bunu, o aracına nasıl castrol edge 5W/30 koymalarına izin verirsin.

(bu arada sanayide sadece yağ filtresini orj kullanırlar zaten çünkü en ucuz malzeme o 10-12 liraya orjinali varken 8-9 lira ya yan sanayi almazlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 4 Kasım 2017; 17:48:19 >
  • zgronrn kullanıcısına yanıt
    akü de fabrika maliyeti ucuz olsun diye küçük yani 60 ah akü takıyor,
    aracınız ne marka model olursa olsun yeri yuvası konulacağı yeri müsait olduktan sonra en büyük boy aküyü takabilirsiniz.
    ben mesela yerine uysa idi 90 ah akü takardım aracıma.
    ben otomotiv sektörünün içerisinde olduğum için yıllardır bizzat kendi kullandığım olsun müşterilere kullandığımız sattığımız aküler olsun müşterilerin kendilerinin alıp kullanıp şu kadar zaman sonra tekrar akü sorunu yaşadıklarını tecrübe ile bizzat yaşadığım için aklınıza gelebilecek tüm markalar (varta, bosch, energizer, inci, delphi v.s.) bir kenara mutlu akü bir kenara (mesela yine mutlu fabrikasının ürettiği power marka aküyü tavsiye etmem) alacaksanız ya mutlu alın yada en ucuzundan herhangibir marka akü alın derim başkada bir şey demem

60 ile 72 takmanın ne farkı olur 60 ah akü size 3 sene gider ise 72 4 sene gider.

Birde düğme ile çalıştırılan fluencelerde olduğu gibi birçok yeni nesil araçlar aküler ilk başta 14,4 volt gibidir zamanla eskidikçe bu düşer düşer 11 volta düştüğü zaman bizim araçlar kendisini korumaya alır ve çalışmaz o yüzden mesela benden çıkan akü anahtar ile çalıştırılan bir başka fluence de 1-2 sene daha belki kullanılabilir. yada bendeki akü 3 sene sonra değişim ister anahtarla çalıştırılan aynı model marka akü araba 4 belki 5 sene sonra akü değişimi ister.
    biraz uzun ve karışık oldu ama basit ve anlaşılır olmuştur umarım.
    60 ah 240 lira 72 ah 295 lira gibi fiyatları var tabi eski akünüzü verirseniz tam bilmiyorum ama 60 ah akünün 40 lira gibi bir depozitosu olması lazım bu fiyatttan düşmeniz lazım. yani, 72 yi 250 lira gibi bi raakama taktırabilirsiniz (mutlu)

silecek ise bosch tabiki açık ara önde bende onu kullanıyorum fakat dikkat edin bi aero ECO var birde aero TWIN uzun ömür ve lastik kalitesi fark ettiğinden twin olanı tavsiye ederim.

https://urun.n11.com/muz-silecek/renault-fluence-silecek-takimi-2010-2017-bosch-aerotwin-plus-P92068606

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    arabanin boyanmadik değişmedik yeri kalmamiş başka bi ilan atsaydınız bari. 50 bin verip de öyle bi araba almaz insanlar

• quote:

Bu araç için bu fiyat malesef fazla. EDC bile değil ve makjajsız eski kasa. bu fiyata yeni kasa düz vites bulunabilir.
    Tabii bütçe meselesi amam 5000 lira daha verebilseniz yeni kasa edc sunrooflu icon da bulunabiliyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ful-plusful-fluence-492293821/detay

Çarpışan oto gibi birşey bu ilandaki... Şirket içinde kullanacaksanız olabilir....yoksa son kullanıcısı siz olursunuz.

• quote:

akü de fabrika maliyeti ucuz olsun diye küçük yani 60 ah akü takıyor,
    aracınız ne marka model olursa olsun yeri yuvası konulacağı yeri müsait olduktan sonra en büyük boy aküyü takabilirsiniz.
    ben mesela yerine uysa idi 90 ah akü takardım aracıma.
    ben otomotiv sektörünün içerisinde olduğum için yıllardır bizzat kendi kullandığım olsun müşterilere kullandığımız sattığımız aküler olsun müşterilerin kendilerinin alıp kullanıp şu kadar zaman sonra tekrar akü sorunu yaşadıklarını tecrübe ile bizzat yaşadığım için aklınıza gelebilecek tüm markalar (varta, bosch, energizer, inci, delphi v.s.) bir kenara mutlu akü bir kenara (mesela yine mutlu fabrikasının ürettiği power marka aküyü tavsiye etmem) alacaksanız ya mutlu alın yada en ucuzundan herhangibir marka akü alın derim başkada bir şey demem

60 ile 72 takmanın ne farkı olur 60 ah akü size 3 sene gider ise 72 4 sene gider.

Birde düğme ile çalıştırılan fluencelerde olduğu gibi birçok yeni nesil araçlar aküler ilk başta 14,4 volt gibidir zamanla eskidikçe bu düşer düşer 11 volta düştüğü zaman bizim araçlar kendisini korumaya alır ve çalışmaz o yüzden mesela benden çıkan akü anahtar ile çalıştırılan bir başka fluence de 1-2 sene daha belki kullanılabilir. yada bendeki akü 3 sene sonra değişim ister anahtarla çalıştırılan aynı model marka akü araba 4 belki 5 sene sonra akü değişimi ister.
    biraz uzun ve karışık oldu ama basit ve anlaşılır olmuştur umarım.
    60 ah 240 lira 72 ah 295 lira gibi fiyatları var tabi eski akünüzü verirseniz tam bilmiyorum ama 60 ah akünün 40 lira gibi bir depozitosu olması lazım bu fiyatttan düşmeniz lazım. yani, 72 yi 250 lira gibi bi raakama taktırabilirsiniz (mutlu)

silecek ise bosch tabiki açık ara önde bende onu kullanıyorum fakat dikkat edin bi aero ECO var birde aero TWIN uzun ömür ve lastik kalitesi fark ettiğinden twin olanı tavsiye ederim.

https://urun.n11.com/muz-silecek/renault-fluence-silecek-takimi-2010-2017-bosch-aerotwin-plus-P92068606

Detaylı cevap için sağolun hocam. 60'lık alayım ben manuel vites artık çile geliyo bana yakında otomatik alabilirim.

Şimdi şu ilandaki aküyü almayı düşünüyorum çekle bana 200TL'ye gelecek. Eski aküyü herhangi bi akücü çıkarıp götürsem 30-40 liraya da alıyor mu?

https://urun.n11.com/aku/mutlu-aku-540a-seri-12v-60ahamper-2-yil-garantili-aku-P182457210

Birde akü değişimiyle ilgili videolar izledim de radyonun sıfırlanmaması için aracı çalıştırırken değiştiriyolar. Akü değişiminde aracı çalıştırıyoruz sonra akü kutuplarını söküp yeni aküyü bağlıyoruz işlem bu kadar değil mi? Kutup başlarına da gres sürülüyormuş sanırım doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Varsa link atar mısınız hocam bu fiyatlara? Ya da örnek olarak bir bakayım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-acil-satilik-496983237/detay/

Megane sport tourer düşünür müsünüz bilmiyorum ama hemen al sat yapmayacaksanız fluenceten çok daha fazla keyif alırsınız bu araçla. Çok daha yakışıklı bir araç bir de bunlar fransız üretim. 50 bine düşebilir bu ilan fluence o parayı vereceğime mesela böyle bi araç alınabilir en azından o fiyata değer cam tavanı vs. ful bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: zgronrn

quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Varsa link atar mısınız hocam bu fiyatlara? Ya da örnek olarak bir bakayım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-acil-satilik-496983237/detay/

Megane sport tourer düşünür müsünüz bilmiyorum ama hemen al sat yapmayacaksanız fluenceten çok daha fazla keyif alırsınız bu araçla. Çok daha yakışıklı bir araç bir de bunlar fransız üretim. 50 bine düşebilir bu ilan fluence o parayı vereceğime mesela böyle bi araç alınabilir en azından o fiyata değer cam tavanı vs. ful bir araç.

Maalesef bu tarz bir araç düşünmüyoruz. Fiyatı da yüksek zaten

• quote:

Attığınız araba bütçemi aşıyor ve otomatik düşünmüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealSchule -- 6 Kasım 2017; 13:40:54 >

yav git bunu al demedim sadece fiyatı biraz yüksek geldi demek istemiştim, bu paraya araştırılır ise yeni kasa bulunur demek istemiştim.

akü 60 ah da tabiki takabilirsiniz, bütçe meselesi.
    araç çalışır iken akü değiştirmek büyük risk, olur da artı kutup başını bir yere değdirilirse felan fena, ayrıca çalışan aracın aküsünü sökmek alternatör deki diyot tablasına gereksiz yük binmesine, zayıflamasına sebep olur diye biliyorum ben bu yüzden bu işlem yapılır iken fazla zaman kaybetmeden biran önce yeni akü bağlantıları yapılmalıdır.

Ayrıca kodu almakta birşey yok arayın servisi öğrenin yok arayamam aradım söylemiyorlar derseniz bana özelden şasi numaranızı pm atın ben size radyo kodunuzu öğrenir bildiririm.

Tamamdır o zaman benim de pek kafama yatmamıştı:)

Kurşun ham maddesinin fiyatları son senelerde müthiş arttı.
    Bu da akü fiyatlarının yükselmesine neden oldu.
    Bugün öğrendiğim, akücülerin eski 60 ah aküyü 60 liraya iade ettikleri yönünde, o yüzden eski akünüzü herhangi bir akücüye götürdüğünüzde kendisi de bu işten kar etmek isteyeceğinden 40 ile 50 lira arası bir fiyata alırım diyecektir size.

Ama yine tekrarlayacağım tavsiyem 60 değil 72 lik alın :)
  • Şuan 1.5 dizel otomatik touch pluslar 2015 modelleri 65 bin tl ve 30 bin km civari arabalar garantisi flan herseyi devam ediyo

Sirket arabalari cok boyle , degisimden geldiklerinden km leri dusuk ve az kullanilmis oluyolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, yakın zamanda dizel fluence alma planım var. Öncelikle piyasa çok karışık, 55 civarı hem manuel hemde otomatik arabalar var. İlk önce otomatiğe bakıyorum, lakin alırken ekspertiz harici şanzımanın sağlamlığımdan emin olmak için ne yapmalıyım? Baktığım araba 60 binde 2013 model kazasız. Yada hiç risk almadan 2015 manuel mi alsam. Kafam çok karışık, fikirlerinize ihtiyacım var

• nastyman N kullanıcısına yanıt
    piyasa çok çakal aman dikkat derim.
    bence ilk bakılması gereken aracın ilk yıllarda garanti kapsamındayken yetkili servis bakım kaydı var mı.
    şöyleki fluence gibi araçlar kiralama firmalarının çokca kullandığı bir model her donanım seviyesi de öyle.
    kiralama-filo şirketleri aracı 3 yada max 4 sene kullanır kullandırır ve satar, bu süre zarfında yetkili servis yerine ya kendi kademelerinde bakım onarım işlemleri yapılır yada anlaşmaya göre kiralayan kendisi götürür sanayide bakımını yaptırır.
    bu yüzden heleki ilk 3 sene fenni muayene yapılmadığı için herhangibir şekilde km kayıdı yapılmadığı için şirket aracı satarken yada ilk muayenesini yaptırmadan önce km sini düşürür.
    diyebilirsinizki ha 40.000 de olsun ha 120.000 de ne farkeder
    siz yada alan her kimse aracı kullanmaya başladığında sorunlar ardı ardına gelince o zaman aracın geçmişi işte önem kazanır.
    Dediklerinize katılıyorum, servis kayıtsızlara bakmıyorum bile. Eğer alma aşamasına gelirsem şasi ile serviste sorgulatırım.

• Selam arkadaşlar, size sorun şu. Benim 2013 model manuel 6 ileri 110luk icon aracım var. Yakıt vsvs cok iyi ancak bir sorunum var. Benim aracım hiç 200 kmyi görmüyor???

6. Vites devir 5 bini görüyor yinede görmiyor 198 oluyor daha ilerini görmedim. Yakıtım iyi shellden alıyorum, bakımlar tam km ise 170 bine dayandı. Sizce sorun ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MerciCanim -- 14 Kasım 2017; 18:57:55 >
  • 
Sayfa: önceki 607608609610611
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.