Şimdi Ara

RENAULT 12 Ve TOROS KULÜBÜ (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
31
Favori
463.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar benide aranıza kabul ederseniz sevinirim 1988 Renault 12 TSW sahibiyiz. aracın ikinci sahibiyiz cocuklugum o arabanın üstünde geçti bizi ne yolda bıraktı nede cok başımızı agrıttı zamanında cok kahrımızı çekti. I <3 R12.
     RENAULT 12 Ve TOROS KULÜBÜ RENAULT 12 Ve TOROS KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal1453

MERHABA

TOROSOMU PARK ETTİM 5 DK SONRA ÇALIŞTIRDIM MARŞA BASTIM TIK TIK TIK TIK TIK TIK TIK TIK

SES GELDİ MOTORU ÇALIŞTIRMADI SU ANDA ARACIM ÇALIŞMIYOR .

RADYATÖR FANINI AZ BİŞEY KIPIRDATIYOR O KADAR .

TIK TIK TIK TIK TIK TIK SERİ ŞEKİLDE SES GELİYOR ..

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ...

Araç lpg li ise benzinde çalıştırmayı denediniz mi? Ses tam olarak hangi bölümden geliyor? Benzer sorun bende de olmuştu. Sinyal sesi gibi tık tık sesler vardı çözemedim,benzinde sorun yok ama araba tüpe geçmiyor,yakıt gitmiyor ve çalışmıyordu. İçerdeki lpg gösterge cihazının arkasındaki kablo çıkmış, basit bir sorundu ama beni epey uğraştırmıştı.
  • Arkadaşlar merhaba,
    babamın yadigarı station torosun arka kelebek camı tuz buz olmuş.
    nerden bulabilirim,yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler
  • Herkese Merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce 87 model tsw aldım.

arabanın el atmadığım yeri kalmadı. Her yerini söküp tek tek elden geçirdim.

Arababın arka cam sileceği ve su fıskıyesi çalışmıyordu. Benden önceki akıllı Korna bağlamış.
    Dün arka bagaj kapağını açtım, motoru elden geçirdim. kablo bağlantılarını, kırık kopuk tamir etti. ayrıca su fıskıye kablolarını da elden geçirdim.

Silecek çalışıyor, fıskıyede de. ama ikisi aynı anda çalışmıyor.

Silecek düğmesinde 3 adet giriş var. elektriği ortaya veriyorum. üstte silecek - alta fıskıye elektriğini bağlıyorum. kontağı açınca fıskıye kendiliğinden çalışmaya başlıyor. düğmeye basınca fıskıye duruyor silecek çalışıyor.
    tam tersi bağlantı yaptığımda da aynı olay tersine dönüyor.

aramadığım form kalmadı. Elektrik tesisat şemasıda bulamadım.

yardımcı olursanız sevinirim.

SAygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: horentombul

Herkese Merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce 87 model tsw aldım.

arabanın el atmadığım yeri kalmadı. Her yerini söküp tek tek elden geçirdim.

Arababın arka cam sileceği ve su fıskıyesi çalışmıyordu. Benden önceki akıllı Korna bağlamış.
    Dün arka bagaj kapağını açtım, motoru elden geçirdim. kablo bağlantılarını, kırık kopuk tamir etti. ayrıca su fıskıye kablolarını da elden geçirdim.

Silecek çalışıyor, fıskıyede de. ama ikisi aynı anda çalışmıyor.

Silecek düğmesinde 3 adet giriş var. elektriği ortaya veriyorum. üstte silecek - alta fıskıye elektriğini bağlıyorum. kontağı açınca fıskıye kendiliğinden çalışmaya başlıyor. düğmeye basınca fıskıye duruyor silecek çalışıyor.
    tam tersi bağlantı yaptığımda da aynı olay tersine dönüyor.

aramadığım form kalmadı. Elektrik tesisat şemasıda bulamadım.

yardımcı olursanız sevinirim.

SAygılarımla.

Takip
    Bende birtane topluyacagim ve bende tesisati full elden yani kablolari yenileme taraftariyim bende bulamadim umarim buluruzda bizden sonrakilere bir yol gosterbiliriz

• horentombul H kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz tesisat işlerinden malesef anlamam ama benim torosta düğmenin orta kademesi yok,en alta bastırdığımda hem silecek çalışıyor,hem su veriyor. Bunu elektrik kablolarının hatalı bağlandığına yormuştum ama tesadüfen kullanım kitapçığında okuduğum bilgiye göre zaten ikiside aynı anda çalışıyormuş.

Bgajdaki su haznesinden fıskiyeye giden hortum çatlamış benimde. Bagajın üst tarafından sağa sola su püskürtüyor. Hortumların yenilenmesi lazım.
  • merhabalar,
    bende de 1 adet 1976 model 12 ts var ancak 5 yıldır kullanmıyoruz. acaba aracı komple bakım yaptırmaya kalksam ne kadara mal olur?
    1- komple boya,
    2- motor komple bakım,
    3- iç döşemeler,
    4- lpg bakımı
    5- yürüyen bakımı
    6- elektronik aksam (extra olarak mesela ön-arka camları otomatik yapsam)
    7- makul düzeyde ses sistemi (1 woofer, 4 hoparlör, 1 adet de bluetoothlu tel bağlantılı orta düzey teyp)
    8- ayrıca gösterge paneli yeni bir şey takılabilir mi? örneğin yeni model bir renault'un paneli
    9- tekerler 5 bijon olur mu?
    10- cabrio'ya dönüşüm yapan bir yer bulabilir miyim?

8-9-10 ekstra olacak, ilk 7 işlem tahminen ne kadar tutar?

Teşekkürler..
  • 1- komple boya, normal 1000 fırın 1500
    2- motor komple bakım, indi bindisi dahil bakım 1500
    3- iç döşemeler, taban h. Tavan h kapılar 500
    4- lpg bakımı 150
    5- yürüyen bakımı yan.san. 500 orjinal 1000
    6- elektronik aksam (extra olarak mesela ön-arka camları otomatik yapsam) 500
    7- makul düzeyde ses sistemi (1 woofer, 4 hoparlör, 1 adet de bluetoothlu tel bağlantılı orta düzey teyp) 1000
    8- ayrıca gösterge paneli yeni bir şey takılabilir mi? örneğin yeni model bir renault'un paneli orjinal parça olursa 1500
    9- tekerler 5 bijon olur mu? Olur lakin çok para kaçar lastikler jan vs 1500i bulur
    10- cabrio'ya dönüşüm yapan bir yer bulabilir miyim? Heryer yapar paradan haber versen yeter bizim sanayicilerimize olmucaj diye bir kaide yok umarım yardımım olur
    Bu kadar kapsamlı fiyatı nerden çıkardın dersen yeni toros topluyorumda senin gibi biraz hastayım araç konusunda şuan için katoporta motor aksamı için8000 tl sadece ustalara veriyorum herşey dahil araç çıktığındada fotoları paylaşırım benden bukadar şimdilik

• Arkadaşlar, Renault Toroslar'da kontak anahtarı, silecek kumanda kolu ve far anhtarının bağlandığı siyah büyük mika muhafaza var bilirsiniz.
    O muhafazanın adı nedir biliyormusunuz. Benim acacımın silecek kumanda kolu girişi darbe sonucu kırıldı yerinden çıkıyor. Tedarik edebilirsem 1 tane almak istiyorum, bu mufaza yada kabuk ismi her neyse yenisi satılıyormudur acaba.
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    direksiyon üst bakaliti ve alt bakaliti diye biliyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djoz kullanıcısına yanıt
    Hay Allah razı olsun, dün web de o kadar aradım dir türlü bulamamıştım. sizin yazdığınız gibi aratınca sonuçlar karşıma çıktı. Hem pahalı bir şeyde değilmiş yenisi 25 tl. satılıyor.
  • benim bir sorum olacak.

bu renault 12 lerde şase ya da şasi kupadan ayrı mı( anadol gibi)

yoksa ikisi tek parça mı?
  • Beyler bir el atın
    Yardımınızı bekliyorum
    torosu topladım lakin bu cms 71- 13" kodlu janti
    sıfır olarak hiç bir yerde bulamadım
    Görürseniz duyarsaniz burdan bilgi verirseniz çok mutlu edersiniz
    Ve birde bu janta ne lastik önerirsiniz ucuz olmasına gerek yok önemli olan ıslak kuru zemindeki performansı
    Saygılarımla
    Şimdiden herşey için teşekkürler
  • savas1.6 S kullanıcısına yanıt
    gerçi geç oldu ancak

gerekli civatalrı sökerek, amerikanlar gibi veya anadol gibi kupayı bu araçta ayıramassınız. yarım şasi üzerine kuruludur.
  • Arkadaşlar r12 stwde bir sorunumuz var.
    Yaz aylarında kalorifer duğmesi kapalı olmasına rağmen sıcak üflüyor ve kaput altındaki vanadan yazlık konuma almak zorunda kalıyorum bu kalorifer tuşunun altında 3 tane sağa sola giden şey var bunlar ne işe yarıyor ve ustteki sağda kalmış sola gitmiyor bunları nasıl duzeltebiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen merak edip kurcaladim. Vanayi açan tel var bisiklet fren teli gibi birşey, onu bakım yapmak lazım ya da yaglanirsa düzeleceğini tahmin ediyorum.
    O alttaki 2 Zımbırtıyi bnde bilmiyorum. Sağ tarafında yukarı ve aşağı gösteren ok var. Bilen varsa aydinlatsin bizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemcem4534

Geçen merak edip kurcaladim. Vanayi açan tel var bisiklet fren teli gibi birşey, onu bakım yapmak lazım ya da yaglanirsa düzeleceğini tahmin ediyorum.
    O alttaki 2 Zımbırtıyi bnde bilmiyorum. Sağ tarafında yukarı ve aşağı gösteren ok var. Bilen varsa aydinlatsin bizi.

Onlarında biri havayı yukarı peteğe biride aşşarı veriyormuş

• 78 model r12 motor kaporta sıfır sayılır. Arka sinyal vs için elektrik tesisatı çalınmış aracın yan çıtaları eksik fren hidroliği yağ kaçırıyor tamponlar yok. İncik boncuk masrafı var. Masrafı ortalama ne olur kendim yapmak istiyorum birçok inciği boncuğu. Elektrik tesisatını kendim çekebilir miyim?

• Arkadaşlar İzmir de torosun kilometre ve devir saatini yaptırabileceğim bir yer var mı. Sıcaklardan saatlardaki ibre göstergeleri eğrilmiş takılı vaziyette çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jvats

78 model r12 motor kaporta sıfır sayılır. Arka sinyal vs için elektrik tesisatı çalınmış aracın yan çıtaları eksik fren hidroliği yağ kaçırıyor tamponlar yok. İncik boncuk masrafı var. Masrafı ortalama ne olur kendim yapmak istiyorum birçok inciği boncuğu. Elektrik tesisatını kendim çekebilir miyim?

Geçende yeni metal tampon aldım, 50 lira mıydı neydi.
    Diğer masraflar da o kadar çok gözünüzde büyümesin. Sonuçta hem parçası ucuz, hem işçiliği basit olan bir model.
    Elektrik tesisatı da sizin becerinize kalmış. Az çok elektrikten anlayan biri yapar.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.