Şimdi Ara

RENAULT 12 Ve TOROS KULÜBÜ (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
621
Cevap
31
Favori
463.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar temiz hesaplı toros u olan var mi varsa bana mesaj atın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Renault r12 tsw 89 model araba alacağız yakında yük taşıma amaçlı kullanacağız.
    Arabada teyp ve doğru düzgün hoparlör yok 150-200 tl civarı önerdiğiniz teyp ve kapılara takılan hoparlör var mı ?
    bu arada kapıya montaj nasıl yapılıyor ?
  • Torusum 10 liralik gaz yani 3.50 litreyle 41.5 km gitti şehir içi nasil nornalmi gaz 2.86 dan aldim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kömürkentli_67

içinizde bu bizim araçları önden alçatmak için ne yapılabildiğini bilen varmı

Hocam böyle birşey mi düşünüyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Arkadaşlar Renault r12 tsw 89 model araba alacağız yakında yük taşıma amaçlı kullanacağız.
    Arabada teyp ve doğru düzgün hoparlör yok 150-200 tl civarı önerdiğiniz teyp ve kapılara takılan hoparlör var mı ?

150-200 civarına pioneerin alt modellerinden alınabilir.. benim renaultumda deh-2000MP var, memnunum.. şimdikiler daha da fazla özellikli..

hoparlörleri de kapıya monte etmek için döşemeyi kesmeniz gerekecek.. hoparlör mıknatısının cama değmeyeceğine emin olmalısınız..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Arkadaşlar Renault r12 tsw 89 model araba alacağız yakında yük taşıma amaçlı kullanacağız.

150-200 civarına pioneerin alt modellerinden alınabilir.. benim renaultumda deh-2000MP var, memnunum.. şimdikiler daha da fazla özellikli..

hoparlörleri de kapıya monte etmek için döşemeyi kesmeniz gerekecek.. hoparlör mıknatısının cama değmeyeceğine emin olmalısınız..

Hocam bu sürücü ve yan koltuğun karşısındaki konsolda boşluklar var torpido gözü gibi hatta sürücü önündekinde tam hoparlör yerleştirecek gibi boşluk var oralara monte etsek sorun olur mu ?
    Teyp olarakhttp://www.hepsiburada.com/liste/navitech-tdc-4030-sd-usb-oynatici/productDetails.aspx?productId=otdeltdc4030&categoryId=26080
    hoparlör olarakhttp://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1614r-16-cm-230-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1614r&categoryId=26090
    Bunu düşünüyorum uyumlu olur mu ?

• TX-TSW el kitabına bakınca sigorta kutusunun yanında, rafın sırt kısmına hoparlör vidalı görünüyor. Oraya uygulamayı düşünürseniz hoparlör zırıltı yapmaz. Arabayı fazla da kesip biçmenize gerek kalmaz.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bu sürücü ve yan koltuğun karşısındaki konsolda boşluklar var torpido gözü gibi hatta sürücü önündekinde tam hoparlör yerleştirecek gibi boşluk var oralara monte etsek sorun olur mu ?
    Teyp olarakhttp://www.hepsiburada.com/liste/navitech-tdc-4030-sd-usb-oynatici/productDetails.aspx?productId=otdeltdc4030&categoryId=26080
    hoparlör olarakhttp://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1614r-16-cm-230-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1614r&categoryId=26090

Teyp her türlü uyar zaten.. hoparlörün ise mıknatıs derinliği önemli..
    Fotoğrafta mıknatıs derinliği görünmüyor ama sığmazsa arasına çerçeve koyulabilir.
    "Yönlü Montaj için sığ sepeti" diye bir şey yazmışlar, sanırım bahsettiğim çerçeveyi kastediyorlar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teyp her türlü uyar zaten.. hoparlörün ise mıknatıs derinliği önemli..
    Fotoğrafta mıknatıs derinliği görünmüyor ama sığmazsa arasına çerçeve koyulabilir.
    "Yönlü Montaj için sığ sepeti" diye bir şey yazmışlar, sanırım bahsettiğim çerçeveyi kastediyorlar..

Peki hocam ses kalitesi nasıldır hoparlörde bilginiz var mı ?
    Olmazsa torpidonun sağınsaki ve solunfaki boşluklara monte ettirim

• Valla hoparlörü bizzat dinlemediğim için bir yorum yapamıyorum.. Ama Pioneer sonuçta.. Belli bir kalitesi var..

• quote:

Valla hoparlörü bizzat dinlemediğim için bir yorum yapamıyorum.. Ama Pioneer sonuçta.. Belli bir kalitesi var..

Hocam örnek olması açısınından sizin r12deki hoparlörlerin resmini çekip buraya atarmısınız bir ara internette bulamadım.
  • 1)Arkadaşlar araba gazdan benzine geçmiyor ve benzinle çalışmıyor problem ne olabilir ne kadar masraf vardır ?
    2)Gösterge panelindeki ışıklardan 2si yanmıyor ampulleri değiştirmek için ne yapmak gerekiyor?
    3)Sol jantta ısınma vardı ustaya gittim fren sıkıyor dedi yaptı yine ısınırsa gel dedi hafif ısınma yine oluyor ne problem vardır acaba ?
  • quote:

1)Arkadaşlar araba gazdan benzine geçmiyor ve benzinle çalışmıyor problem ne olabilir ne kadar masraf vardır ?
    2)Gösterge panelindeki ışıklardan 2si yanmıyor ampulleri değiştirmek için ne yapmak gerekiyor?
    3)Sol jantta ısınma vardı ustaya gittim fren sıkıyor dedi yaptı yine ısınırsa gel dedi hafif ısınma yine oluyor ne problem vardır acaba ?

Gösterge duyları hassas oluyor. Dokunduğunuzda bile sönebiliyor. Arkadan dikkatlice sökebilirseniz duyları alır, içindeki dipsiz ampulleri değiştirebilirsiniz.

Benzinle ilgili olarak anahtarı benzine alınca benzin valfini açıyor mu? Açaıyorsa daha önce benzinde kullandınız mı? İlk kez kullanacaksanız depoda yeterli benzin var mı? Motor çalışırken otomatikten çıkan hortumu çıkarın ve benzin fışkırıp fışkırmadığına bakın. Fışkırmazsa depodan gelen boru tıkalı olabilir veya otomatiğin diyaframı yırtılmış olabilir. Fışkırıyorsa karbüratöre giren hortumu çıkarın veya filtre varsa filtreye benzin gelip gelmediğine bakın. Gelirse karbüratör tıkalıdır. Meme temizlenirse benzinde çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

quote:

1)Arkadaşlar araba gazdan benzine geçmiyor ve benzinle çalışmıyor problem ne olabilir ne kadar masraf vardır ?

Gösterge duyları hassas oluyor. Dokunduğunuzda bile sönebiliyor. Arkadan dikkatlice sökebilirseniz duyları alır, içindeki dipsiz ampulleri değiştirebilirsiniz.

Benzinle ilgili olarak anahtarı benzine alınca benzin valfini açıyor mu? Açaıyorsa daha önce benzinde kullandınız mı? İlk kez kullanacaksanız depoda yeterli benzin var mı? Motor çalışırken otomatikten çıkan hortumu çıkarın ve benzin fışkırıp fışkırmadığına bakın. Fışkırmazsa depodan gelen boru tıkalı olabilir veya otomatiğin diyaframı yırtılmış olabilir. Fışkırıyorsa karbüratöre giren hortumu çıkarın veya filtre varsa filtreye benzin gelip gelmediğine bakın. Gelirse karbüratör tıkalıdır. Meme temizlenirse benzinde çalışır.

Hocam şimdi arabayla giderken benzine alınca gaz yemiyor.Bir sefer giderken benzine almıştım geçmişti 500 mt kadar gittikten sonra stop etti ve benzinle çalışmadı lpgde çalıştırdım tekrar.Depoda en az 8 litre falan benzin var.

• quote:

quote:

Valla hoparlörü bizzat dinlemediğim için bir yorum yapamıyorum.. Ama Pioneer sonuçta.. Belli bir kalitesi var..

Hocam örnek olması açısınından sizin r12deki hoparlörlerin resmini çekip buraya atarmısınız bir ara internette bulamadım.

Bende markasını hatırlayamadığım 4" x 6" hoparlörler var.. Küçük oldukları için monte edileceği yerin büyüklüğü ve derinliği pek farketmiyor..
    Her markanın 4x6'sı vardır, fakat pek satılmayan bir ölçüde oldukları için fazla üretilmezler.. Seslerinin de pek doyurucu olduğunu söyleyemem..

https://www.google.com.tr/search?q=4x6+hoparl%C3%B6r&aq=f&oq=4x6+hoparl%C3%B6r&aqs=chrome.0.57j60l2j62l3.3783j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

• Filtre varsa karbüratör pek tıkanmaz ama ihtimaldir. Bir de araba giderken benzinde yürür ama debriyaja bastığınızda stop ediyorsa otomatik iyi basmıyor olabilir. Bu da diyaframdan veya kapakçıkların bozulmasından kaynaklanabilir.

Benzinde gidebilirseniz kaputu açıp otomatiğin etrafının ıslanıp ıslanmadığını kontrol ediniz. Hatta yakıt filtresine bakıp benzin gidip gitmediğine bile bakabilirsiniz. Eğer benzinle ıslandıysa diyafram yırtılmıştır. Yeni otomatik ister. Şakır şakır akıtan otomatikle arabayı benzinde yürütmüştüm. Arabayı rampadan salıp motorun vakumuyla benzini çektim. Gaza bastıkça araba yürüdü. Sokağa dönerken vites küçülteyim dedim ve debriyaja bastığım anda araba stop etti. Bu yüzden 500 metre gidip stop etmesi otomatiğin sağlam olduğu anlamına gelmeyebilir.
  • Masraf ne kadardır hocam tahminen ?
  • quote:

Masraf ne kadardır hocam tahminen ?

Sadece benzin otomatiği değişecekse internetteki fiyatlara göre 30 lira civarı olsa gerek. Yalnız yedek parça fiyatında artış olduysa bir miktar üzeri de olabilir. İşçiliği ayrı hesaplarsınız.

Elinizden geliyorsa benzin otomatiğini söküp kontrol edebilirsiniz. Zaten üstteki kapağından başka sökülen bir yeri de yok. Onun içinde de süzgeç tıkalıysa temizleyip denersiniz, diyafram(eksantriğe değen pompa kolunu hareket ettirince oynayan parça) yırtıksa yenisi alınacak zaten. Bir de kapağın içinde odalardan geçiş için kapakçıklar yerinden çıkabilir. Kapakçıkları denesem de oturtmayı başaramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

quote:

Masraf ne kadardır hocam tahminen ?

Sadece benzin otomatiği değişecekse internetteki fiyatlara göre 30 lira civarı olsa gerek. Yalnız yedek parça fiyatında artış olduysa bir miktar üzeri de olabilir. İşçiliği ayrı hesaplarsınız.

Elinizden geliyorsa benzin otomatiğini söküp kontrol edebilirsiniz. Zaten üstteki kapağından başka sökülen bir yeri de yok. Onun içinde de süzgeç tıkalıysa temizleyip denersiniz, diyafram(eksantriğe değen pompa kolunu hareket ettirince oynayan parça) yırtıksa yenisi alınacak zaten. Bir de kapağın içinde odalardan geçiş için kapakçıklar yerinden çıkabilir. Kapakçıkları denesem de oturtmayı başaramadım.

Tamam hocam sağolun

• Elimde bütün parçaları ile orjinal ve klasik 1975 renault 12 tn var. Aracın ilk sahibiyim ve araba aldığım günkü gibi temiz. Çalışmayan hiç bir aksamı yok. Aracımı meraklısına satmak istesem kaça satabiirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.