Şimdi Ara

Ren'Py Görsel Roman/Oyunlarını Otomatik Çeviri Programı! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
15
Favori
34.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biraz daha açarsan bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim. Bir şey anlamadım inan ki.

• MasterYoda2000 M kullanıcısına yanıt

gui.rpy dosyasını bulamadım unren.bat ile açtım ama halen font'u bulamadım.fonts rpa diye bir dosya var onu açınca saçma sapan karakterli yazılar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mchunchu -- 26 Ocak 2022; 13:23:28 >
  • Mchunchu kullanıcısına yanıt

Oyunda 'A'ya basıp varsayılan fontlardan birini seçebilirsin. Türkçe karakter destekli oluyor genelde.

• @azor ahaii

Ustam oyunu açınca prescan'ı başlatıyorum altta % barı dolmaya başlıyor. O bar %100 olana kadar beklesem oyunu oynamasam o ara sonra kapatıp açtığımda komple Türkçeye çevrilmiş olur mu yoksa baştan tekrar % mi doldurur. % doldururken bayağı kasıyor da o yüzden soruyorum.

• sangal258 S kullanıcısına yanıt

Hiç denemedim malesef yardımcı olamayacağım. Hızını arttırmak için bir önceki sayfada bahsettiğim 'Frequency of requests' mesajımı okuyun. Hızınızı bir nebze arttırır.

• Jason13TH kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz harflerin düzgün görünmesi için bu harfleri içeren font paketini indirip "game" klasörüne atın ve "_translator3000_setting.json" dosyasını açıp aşağıdaki gibi font ismini uzantısıyla beraber yazıp kaydedin.

Ren'Py Görsel Roman/Oyunlarını Otomatik Çeviri Programı!

{

"translationService": "google_client5", 

"workMethod": "allText", 

"_debug_mode": false, 

"extraTextOptions": {

"font": "cambria.ttf", 

"bold": false, 

"italic": false, 

"size": null

}, 

"googleHost": "translate.google.com", 

"originalInHistory": false, 

"directionOfTranslation": "tr-TR", 

"requestsFrequency": null, 

"prescan": false, 

"gameLanguage": "en-EN", 

"splitTextAsSentences": false

}

• frkndgnr kullanıcısına yanıt

Bunun çalışması için klavyenizi İngilizce düzenine çevirmeniz gerekiyor. Bunu yaptığınızda Altgr+é kombinasyonunu kullanarak açabilirsiniz.

• aslangrtk A kullanıcısına yanıt

Klavyeyi İngilizceye çevirin altgr+é kombinasyonunu kullanın. Dil evrensel olsun diye İngilizceye göre yapılmış.

• Yakuza0 Y kullanıcısına yanıt

Pre scan(ön tarama) yaptırıp bitene kadar beklerseniz bu sorunla karşılaşmazsınız.

• Pre scan nasıl yapacağız ?

• merhaba arkadaşlar renpy e bağlı oyun indirdim game _translator3000_ dosyayı attım oyun başlattım ama oyunun ana 2 dili var rusya ingilizce langlist dosyaya girdim ruysa dilini kaldırıdm ingilizce dili oldu tmam onda bir sıkıntı yok oyuna girdim dialoglar türkçe hepsi ama seçenekler rusca seceneklerin türkçe olmasını nasıl yapabilirim bilgi verirseniz sevinirim

• Dil ayarını oyun içinden Rusça'dan Türkçe'ye çevrilecek şekilde değiştirmen gerek. Hepsi olmasa da çoğu kısım Türkçeye çevrilir. Benimde başıma gelmişti daha önce bu şekilde çözmüştüm. .json dosyasını editlemeden oyun içi ayarından değiştireceksin. Oyunun ana metni Rusça heralde o yüzden algılayamıyor.

• sağol dostum editlemeden derken anlamadım çevirme konusunda yeniyim bu sıkıntı ilk defa başıma geldi .json dosyası nerede buldum diyelim ayarlardan nasıl değiştiricem ayırıntılı şekilde anlatır mısın dialoglar türkçe ama seçenekler rusça teşekkürler

• rayso12 R kullanıcısına yanıt

Konunun başında neyin nasıl yapılacağı yazıyor. Orayı okursan nereyi editlemen gerektiğini anlarsın. _translator3000_setting.json

• azor ahaii kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba,

size bir konu hakkında danışmak istiyorum. Renpy oyunlarını iPhone telefonuna (ios) a kurabilir miyiz acaba ? Detaylı bilgi bulamadım hiç reddit gibi sitelerde çok tartışılmış, fakat tam anlayamadım. Renpy viewer diye bir uygulama var App Store de fakat ne olduğunu anlayamadım acaba nasıl yapabiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Btuhan35 kullanıcısına yanıt

Bazı oyunların android için apk'sı hazırlanıyor ve gayet basitçe indirilip oynanıyor. IPhone telefon hiç kullanmadım, nasıldır özellikleri nedir hiiç bilmiyorum inanın. Eğer telefonunuzda apk çalıştırabiliyorsanız apk'sı hazırlanmış oyunları oynayabilirsiniz. Bunun harici malesef yardımcı olamam hocam.

• SELAMLAR LAG SORUNUNU NASIL HALLETTİNİZ BEN Bİ NEBZE HALLETTM COK AZ KASIYOR AMA TAMAMEN KALDIRABİLME ŞANSIM VAR MI ?

• Lag sorununu komple çözmek için prescan açıp oyunu komple çevirip öyle oynayabilirsiniz. Onun harici yok malesef, geçmiş yorumlarda nasıl yapılacağı anlatılıyor biraz kurcalarsın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.