Şimdi Ara

Remix OS Anakonu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
11.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android'in PC'ler için işletim sistemi olan Remix OS için paylaşım ve yardımlaşmalarımızı bu konu altında yapalım.

Öncelikler Remix OS nedir?
    Remix OS android tabanlı bilgisayarlar için işletim sistemidir.

Mesut ÇEVİK'in incelemesi içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_113529442/tm.htm

Remix OS indirme linkihttp://www.jide.com/en/remixos-for-pc#downloadNow

İki çeşit indirme mevcut. Remix OS for PC Package (Legacy) ve Remix OS for PC Package (EFI). Legacy olan standart bios açılışı için, Efi ise Uefi tabanlı boot açılışı için.

Remix OS şimdilik sadece flash disklere kurulabiliyor. Flash disk ve yuvanın USB3 uyumlu olması kesinlikle öneriliyor.

Remix OS kurulumu nasıl yapılır?
    İndirme tamamlandıktan sonra Winrar yardımı ile klasöre çıkartınız. Çıkan klasörde remixos-usb-tool programını açıyoruz.
     Remix OS Anakonu

Browse'ye basıp iso dosyasını seçiyoruz.
     Remix OS Anakonu

Sonra flash diskin yolunu (F:, G:) kontrol edip Tamam'a basıyoruz.
     Remix OS Anakonu

Bu kadar flash diskimiz hazır. Şimdi bilgisayarımızın First Boot seçeneğini flash diski seçerek Remix OS'u başlatabiliriz. İlk açılmada uzun sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neronidas -- 16 Ocak 2016; 18:35:45 >

• Remix OS'a Google Play kurulumu için

https://www.dropbox.com/s/tsfdqdpopkg2g13/Google_aps.apk?dl=0

yukarıda ki dosyayı kurup çalıştırın.

Arkadaşlar eğer Google Play'de programları kurmada sorun yaşarsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayın.
    1-Settings/Appliactions'ı açın
     Remix OS Anakonu

2-Google Play ve Google Play Hizmetlerini açarak Önbelleği temizle ve Verileri Sil'e basınız.
     Remix OS Anakonu

3- Settings/Hesaplar'a gelerek Google hesabınızı kaldırın.
     Remix OS Anakonu
     Remix OS Anakonu
     Remix OS Anakonu

4- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neronidas -- 16 Ocak 2016; 19:01:50 >
  • İşletim sistemini Türkçe yapmak için
    Settings/Language and Input/Türkçe yapmanız yeterli.
     Remix OS Anakonu
     Remix OS Anakonu

Klavye'yi Türkçe (ğ,ü,ş, vs) yapmak için ise:
    Sağ alttaki klavye işaretine bastıktan sonra Giriş yönteminin yanında ki ayarlara basıyoruz
     Remix OS Anakonu

Aşağı inip fiziksel klavyeyi buluyoruz
     Remix OS Anakonu
    Klavye düzenlerini ayarla:
     Remix OS Anakonu
    Türkçe'yi açıyoruz
     Remix OS Anakonu
    Bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neronidas -- 16 Ocak 2016; 18:47:01 >
  • kurulum yapılabiliyor mu? yoksa sadece usb ile mi başlatabiliyoruz?
  • neronidas kullanıcısına yanıt
    Çoook teşekkürler tüm emekleriniz için. Harika olmuş.
  • 32 gb usb 3 SanDisk bellek alıp bende kurup kullanmak istiyorum bende bunu baya güzel tasarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • USB3 bir Flash kullanmazsanız kurulumdaki "Resident Mode" yani tam kurulumda ilk olarak yazım hızını test edecektir. 10mb/s altında çıktı benimki USB2 idi. USB3 veya USB2 girişlerine taktım birşey farketmedi. Neyde mi farketmedi? Hız testinden sonra disk kontrol ediyor. Kanımca usb yazma hızım düşük olduğundan fazla bekledim. Fazla bekledim ve bitmedi.
    Yani yükleyemedim. Ama endişeye gerek yok çünkü hala tam sürüm değil. Sabırlı olmak gerek.
  • Gelistiricilerin isine yarayabilir fakat son kullanici icin gereksiz birsey. Hevesini alan kac kisi tekrar acar ki bunu?

Yayincilar fazla abartti, duyan da Windows'un tahti gidiyor sanacak.

• Diğer Linux sürümleri gibi canlı olarak kullanmak mümkün mü?
  • Virtual box'la sanırım uyumluluğu yok. Görüntüde garip garip lekeler çıkıyor. Doğrudan Macbook'um ile USB'le çalıştırdığımda terminalden grub açılıyor. Ya Mac ile uyumluluğu yok, ya da çok yanlış yapıyorum

Düzeltme: Hata beden kaynaklıymış Remix OS exFat ile çaşmıyormuş. Fat32 yapınca düzeldi. Ayrıca Mac donanımıyla tam uyumlu. Trackpad'in multitouch özelliğine kadar her şeyini destekliyor. Klavyeyideki özelleştirilmiş Mac tuşlarını destekliyor. Wi-fi kartına kadar herşeyini destekliyor. Normalde ister linux olsun ister Windows bir ton sürücü yüklemek gerekiyordu, bu os resmen Os x'ten sonra Macbook'la en uyumlu işletim sistemi. Bunu usb stick yerine ssd'ye kursam efsane çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 27 Ocak 2016; 4:37:37 >
  • Windows'lu pc'niz varsa EasyBCD ile kurabilirsiniz. İnternette ilgili bir sürü video mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boot ederken ANDROID yazısından sonra restart atıyo. Çözümü var mı bunun ?
  • Konuyu yeni gördüm. Güzel paylaşım.

Ekleme--> Sd karta atabilsem güzel olacak da... İlerleyen zamanlarda desteğin artmasını umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayıcı -- 6 Ekim 2019; 21:42:0 >
  • USB ye attım. boot sırasında REMIX yazısı bir türlü geçmiyor donuyor
  • sonunda 32 bit sürümü de çıkmış. çıkmasa ayıptı zaten, yoksa eski bilgisayarı bununla canlandıramamak saçma olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 18 Şubat 2016; 2:07:07 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32 bit sürümünü resmi sayfasında göremedim.xda da mı paylaşıldı?
  • betasıda çıktı artık haberinize...
  • isterseniz uefi sistemler için hdd ye kurulum yöntemini yazabiilirim
    sony vaio fit 15e (svf1521sstw) laptobumda windows 10 ile dualboot yaptım süper
  • Şu boot ekrani neden gelmiyor anlamadim. Yeni disk bolmesi acip oraya kurdum 64bit olani. Ne yaptıysam bir kere geldi ama donuyordu. Sonra sildim 32bit olani yükledim bu sefer ne yaptıysam gelmedi. Secure boot falan kapali. Neden gelmiyor anlamadim. Laptop toshiba bu arada.

• arkadaşlar bu sistemi usb 3.0 flash bellek ile kullanıyorum. çok güzel bir sistem olmuş hatta tv'nin kumanda programını bile çalıştırdı. geçen gün OTA'dan güncelleme geldi. sistemi yeniden başlatın diye uyarı verdi. yeniden başlatınca aşağıdaki hatayı veriyor. bu hatadan sonra siyah ekranda kalıyor. aşağıdaki hatanın bir çözümü var mı?

A N D R O I D root@remix_x86_64:/ #
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.