Şimdi Ara

Rektefiye edilmiş araçın değeri düşer mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
63.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabam rektefe edildi 4800 ytl ye....seat cordoba 2004 model değeri düşer mi ?
    Seat Cordoba 1.4 motor Signo
    Full Donanım LPG li ruhsata işli ne kadar eder ? 65000 km de kazasız

• hocam 2004 model 65000 km deki araba rektefi olurmu...
    naptınız arabaya...
    ben olsam araba hakkında kuşku duyarım ???mutlaka değeri biraz düşer...
  • degeri düşer tabiki nedenine gelince araba nın km yüksek olsa idi rektefiye yapılması normal olabilirdi bu km de rektefiye olunca insanın aklına herşey gelebiliyor
  • rektifiye olduğunu arkadaş söylemese alacak kişi anlayabilir mi?
  • Bnde aracımı yeni rektefiye ettirdim pistonlar subablar triger seti sol teker folyosu daha sayamadığım bir çok şey değişti sağolsun servisin sahibi arkaşımız parçaları geliş fiyatına verdi işçilikten kırdı 1.860 ytl çıktı Bu arada araç Opel astra 2003 model 1,4 motor. isteyen olursa değişen parça listesini ayrıca öğrenip yazabilirim. Bu işlemleri yetkili sevisde yaptırsaydım 5,000 ytl den aşağı kesinlikle kurtarmazdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: osmanemmi

Bnde aracımı yeni rektefiye ettirdim pistonlar subablar triger seti sol teker folyosu daha sayamadığım bir çok şey değişti sağolsun servisin sahibi arkaşımız parçaları geliş fiyatına verdi işçilikten kırdı 1.860 ytl çıktı Bu arada araç Opel astra 2003 model 1,4 motor. isteyen olursa değişen parça listesini ayrıca öğrenip yazabilirim. Bu işlemleri yetkili sevisde yaptırsaydım 5,000 ytl den aşağı kesinlikle kurtarmazdı.

benim arabam 97 vectra gls 246 binde rektefiye maliyeti ne olur acaba
  • Rektefe oldu diye arabanın değerimi düşermiş. Aksine artar. Haliyle sadece motor değil bu esnada diğer kısımlardaki değişmesi gerekenlerde değişiyor.
    Vatandaşın aracı 10 lira ediyorsa rektefe yapıldı diye 8 liramı edecek. Birde üstüne duruma göre 3-5 bin lira harcandıktan sonra.

Opel ve benzeri araçların motor maliyeti Orjinal parça kullanmak şartıyla 5000 lira civarı tutar. Buna komple motor parçasının yanısıra egzantrik, yağ pompası, devirdaim vs lerde dahil olmak şartıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: marea8875

Rektefe oldu diye arabanın değerimi düşermiş. Aksine artar. Haliyle sadece motor değil bu esnada diğer kısımlardaki değişmesi gerekenlerde değişiyor.
    Vatandaşın aracı 10 lira ediyorsa rektefe yapıldı diye 8 liramı edecek. Birde üstüne duruma göre 3-5 bin lira harcandıktan sonra.

Opel ve benzeri araçların motor maliyeti Orjinal parça kullanmak şartıyla 5000 lira civarı tutar. Buna komple motor parçasının yanısıra egzantrik, yağ pompası, devirdaim vs lerde dahil olmak şartıyla.

tamam km yuksek olsa artar da 65 bin km de rektefiye ettimi insanda şüphe oluyor ya kötü kullanıldı yada km orijinal deil
  • Dostum bu araçtır kul yapısıdır ve arıza açması normaldir. Belki hararet yaptırdı belki yagsız bıraktı vs nedenlerden olabilkir ama sonuç ne olursa olsun rektefe edildikten sonra zaten arızalı olan yer onarılmış oluyor. Motorda yan sanayi ile olacak iş zaten değildir.
    Tabiki herkesin düşüncesi farklılık gösterebilir ama rektefe edildiyse mutlaka eski halinde çok daha güzel vaziyettedir
    quote:

Orjinalden alıntı: murat6767
    tamam km yuksek olsa artar da 65 bin km de rektefiye ettimi insanda şüphe oluyor ya kötü kullanıldı yada km orijinal deil
  • araba aşırı hararet yapar 10000 km dede rektefiye isteye bilir
    karteri gider biyere vurursunuz karter delinir motor yağı boşalır yağsız çalışır rektefiye ister...
    kışın antifriz koymazsınız motor donar blok çatlatır komple motor ister.
    tdi araçlarda turbo arıza yapar fark etmezsiniz turboyu keser devirsiz kullanımda felanda olur yada çok aşırı gaz basıp hemen stop etmekten olur buda motoru yer ve rektefiye ister....
    kötü yakıt kullanırsınız buda yanma odasında ya çok aşırı patlama yapar su olursa yada aşırı yanıcı maddeler felan haliyle sekmanları eritir motor yer...
    enjektörler bozulur pistonun kafasına püskürtme yapacağına işeme yapar gene motoru yer haliyle rektefiye ister...
    bence rektefiye yapılan aracın değeri düşer....
    düşmesede satımı kolay olmaz....
    niye???? birincisi 65 bin kmde daha temiz el değmemiş çiçekgibi bir araba dururken motoru rektefiye edilmiş arabay ben almam....
    ikincisi arkadaş aracını satacaktın niye rektefe ettiriyorsun motor isteyen araba satılmaz diye...
    peki ozaman satılsın diye yapılan rektefiye sizce nasıl bir rektefiye olabilir aracı çalışır hale getir yeter der bırakırlar fazla masraf çıkartmasın zaten zarar etmiş adam bide 4 - 5 bin ytly motormu yaptıracak....
    şimdi sölediklerim allah tan korkup kul hakkı yemek istemeyenler için geçerli değil....
    ama çiğ süt emmişlerde hiç az değil...

• adaşım haklısın.
  • araç şu an adanadaki kavi yetkili servisinde yapılıyor...bazı arkadaşlar satmaktan felan bahsetmiş...öyle bi niyetim yok zaten bineceğim ve binmek zorunda olduğum için ( kara geçmek için) 5-6 sene daha binerim...ne de olsa araba sıfır olacak ya ...offf offff
    ne dertli başım varmış
  • denildiği gibi rektifiye yapılış şekli önemlidir ,

maksat arabayı eski haline getirip adam etmekse zararlı bi olay değil, ancak tamirciye gidip : ben bu arabayı satıcam , idareten yap şunu , diyip sallama parçalar ve işçilik yapılırsa haram olsun o emeğe.

şahsen iki araç gelse ve biri rektifiye edilmiş diğeri hiç dokunulmamış olsa arızası da yoksa onu alırım...ama kimse söylemiyor rektifiye edildi şu yapıldı bu yapıldı diye...

insaf , vicdan ,dürüstlük burda önemli olan.

eğer aracınıza binmeyi düşünüyorsanız yaptırın kullanın , sonuçta satsanız bile yerine alacağınız aracın ne durumda olacağını tam bilemezsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat067

araba aşırı hararet yapar 10000 km dede rektefiye isteye bilir
    karteri gider biyere vurursunuz karter delinir motor yağı boşalır yağsız çalışır rektefiye ister...
    kışın antifriz koymazsınız motor donar blok çatlatır komple motor ister.
    tdi araçlarda turbo arıza yapar fark etmezsiniz turboyu keser devirsiz kullanımda felanda olur yada çok aşırı gaz basıp hemen stop etmekten olur buda motoru yer ve rektefiye ister....
    kötü yakıt kullanırsınız buda yanma odasında ya çok aşırı patlama yapar su olursa yada aşırı yanıcı maddeler felan haliyle sekmanları eritir motor yer...
    enjektörler bozulur pistonun kafasına püskürtme yapacağına işeme yapar gene motoru yer haliyle rektefiye ister...
    bence rektefiye yapılan aracın değeri düşer....
    düşmesede satımı kolay olmaz....
    niye???? birincisi 65 bin kmde daha temiz el değmemiş çiçekgibi bir araba dururken motoru rektefiye edilmiş arabay ben almam....
    ikincisi arkadaş aracını satacaktın niye rektefe ettiriyorsun motor isteyen araba satılmaz diye...
    peki ozaman satılsın diye yapılan rektefiye sizce nasıl bir rektefiye olabilir aracı çalışır hale getir yeter der bırakırlar fazla masraf çıkartmasın zaten zarar etmiş adam bide 4 - 5 bin ytly motormu yaptıracak....
    şimdi sölediklerim allah tan korkup kul hakkı yemek istemeyenler için geçerli değil....
    ama çiğ süt emmişlerde hiç az değil...

adaş sana tamamen katılıyorum haklısın güzel izah etmişsin olayı +100

• quote:

Orjinalden alıntı: mustafakoreken

araç şu an adanadaki kavi yetkili servisinde yapılıyor...bazı arkadaşlar satmaktan felan bahsetmiş...öyle bi niyetim yok zaten bineceğim ve binmek zorunda olduğum için ( kara geçmek için) 5-6 sene daha binerim...ne de olsa araba sıfır olacak ya ...offf offff
    ne dertli başım varmış

arkadaşım sen belki iyi niyetlisin fakat çiğ süt emmiş insan çok piyasada sizlere 1ay önce başımdan geçen olayı anlatayım kendim zonguldaklıyım iş için ayda 2/3 sefer ist giderim bir ay öncesi istanbul dönüşü hereke otaban çıkışı civarı kaza olmuş yol kapalı bekliyoruz orada kendinin galeride çalıştığını ve zonguldak a araba sattıklarını ve teslim etmeye gittiğini söyleyen bir arkadaşla tanıştım sattıkları araba 2005 model renault kango araca baktım şirket aracı ve 120000 km de neyse orada yol açıldı ve ayrıldık üçğün sonra o aracın bulundugu ilçeye gittim içş icabı aklıma geldi ve araca bakmak için galeriye gittim araç orada alıcı gibi inceledeim inanamadım araba 58200km olmuş gözlerime inanamadım ve şok oldum onun için artık insanlarda vicdan kalmamış onun için arabaalırken dikkatli olalım üçkuruş fazla verip bildik araba almaya gayret edelim

• bak kardeşim ben rektefiye eilmiş 2004 model bi aracı almam bilem ben bu kısma girmemin nedeni bugün altını hafifçe vurdum yağ lambası yanıyor devir 2,2 ye gelince kesiyo motordan kuşkulandım ya yatak sararsa diye eğerki birisi rektefiye etcem üstede 1000lira vercem hediye desin yine yaptırmam + o araçtan soğurum neden dersen her aracın motorunun bi rektefiye sınırı var be birini yemiş oluyorsunuz ve fabrika ayarlarında olmayıp kişisel ayarlar yapıldığı için bu oranların hesaplanıp yapılması lazım bence yakıtı artacaktır aracın sonuçta torna vs.. şeylere girip çapları büyütülecek 3mm malzeme 2 mm ye inecek dayanım vs.. şeyler gidebilir hassas olabilir araç sonuçta malzeme yorgunluğu diye bişi var bana biri deseki 2005 araç yeni rektefeden çıktı 5000 harcadım arkamı döner giderim isterse performanstan çıldırsın!!!
  • BENİM KENDİ FİKRİM KİMSEYİ BAĞLAMAZ : BEN ALMAM , GİDER MOTORUNA EL DEĞMEMİŞ ARABA ALIRIM ,HAAA GÜCÜM YETERSE SIFIRINI ALIRIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakoreken

araç şu an adanadaki kavi yetkili servisinde yapılıyor...bazı arkadaşlar satmaktan felan bahsetmiş...öyle bi niyetim yok zaten bineceğim ve binmek zorunda olduğum için ( kara geçmek için) 5-6 sene daha binerim...ne de olsa araba sıfır olacak ya ...offf offff
    ne dertli başım varmış

arkadasım eger rektefiye yaptırdıysan elinden hemen cıkar ...
  • bendede 250 binde vectra var daha gidiyo sen niye motor yaptırdın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: marea8875

Rektefe oldu diye arabanın değerimi düşermiş. Aksine artar. Haliyle sadece motor değil bu esnada diğer kısımlardaki değişmesi gerekenlerde değişiyor.

kesinlikle.

Rektifiye edilmiş aracın motoru sıfır motor gibidir.

Bilmeyen için düşebilir.

Kaportanın az dokunulmuşu makbuldur. Motorla karıştırmayın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.