Şimdi Ara

Rehberde kayıtlı kişinin kaybolması (garip bi durum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
61.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar rehberimde ali diye biri kayıtlıydı neyse bi gün arıycam bi baktım listede yok adı.. dedim heralde sildim yanlışlıkla falan.. sonra numarasını çevirdim arama tuşuna bastım adı yazdı ve resmi çıktı.. yani kayıtlı hala telefonda ama rehberde listede gözükmüyor.. arama çubuğundan da arıyorum ama ordada çıkmıyor kayıtlı değilmiş gibi.. ama aslında arkalarda bi yerde kaydı var belliki..

neden olmuş olabilir acaba bu olay?? nasıl çözebilirim?

durumu anlatabilmişimdir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 27 Kasım 2012; 0:29:35 >

• Aynı sorun bende de var, Facebook kişilerle alakalı diye düşünüyorum ama kişileri senkronize etmeyi devre dışı bırakmama rağmen hâlâ aynı sorun devam ediyor. Sorunu hâlâ çözmüş değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TraLoNe

Aynı sorun bende de var, Facebook kişilerle alakalı diye düşünüyorum ama kişileri senkronize etmeyi devre dışı bırakmama rağmen hâlâ aynı sorun devam ediyor. Sorunu hâlâ çözmüş değilim

evet sanırım facebook ile alakalı benimde aktif.. garip bi olay cidden ya

Edit:

belki başka insanlarda kaybolmuştur rehberimden haberim yoktur.. o an ali dediğim kişinin kayıtlı olduğunu biliyodum listeden aramam gerekti baktım yok o anda fark ettim.. belki başkalarıda kaybolmuştur ne bilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 27 Kasım 2012; 0:38:38 >
  • Sim rehberinizde kayıtlı olabilir. İsterseniz onu da bir kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buluton

Sim rehberinizde kayıtlı olabilir. İsterseniz onu da bir kontrol edin.
    iCloud ile eşleştiriyormusunuz rehberi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasteR

Alıntıları Göster
    facebook'taki kişiler bölümünü iptal edin ve daha sonra rehberdeki gruplar bölümünde tüm kişileri seçin. o zaman geri gelir rehberiniz.

bu genelde rehberden bir önceki grup seçiminde seçili olmayan grup olduğu için oluyor.
  • quote:

+1

icloud ile eşleştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: This Time

quote:

+1

icloud ile eşleştirin

Alıntıları Göster
    Bu ve benzeri durumlarla ben de karşılaşmıştım. Bir keresinde telefonumda kayıtlı bir kişinin adını düzenlemiştim, o kişi aradığında hem düzenlemeden önceki adını hem de düzenlenen adını kullanarak "........." veya "........" arıyor yazımıştı. Bu nasıl iş abi?.. Adını düzenlemişsem demek ki yeni haliyle göstermeni istiyorum..

Acemi bir kullanıcı değilim, uygulamaları ya da ayarları en ince ayrıntısına kadar inceler ve çözmeye çalışırım. Ancak buna rağmen iPhone'un şu "Kişiler" konusundaki çalışma mantığını bir türlü kavrayamadım, çözemedim. Hatta bu konuyla ilgili bir de başlık açtım, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak buna rağmen bazı şeyler açıklığa kavuşmuş değil ve neyin nasıl olduğunu anlamaya çalışmaktan vazgeçtim, bildiğin kafasına göre çalışıyor yani.. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur77

Bu ve benzeri durumlarla ben de karşılaşmıştım. Bir keresinde telefonumda kayıtlı bir kişinin adını düzenlemiştim, o kişi aradığında hem düzenlemeden önceki adını hem de düzenlenen adını kullanarak "........." veya "........" arıyor yazımıştı. Bu nasıl iş abi?.. Adını düzenlemişsem demek ki yeni haliyle göstermeni istiyorum..

Acemi bir kullanıcı değilim, uygulamaları ya da ayarları en ince ayrıntısına kadar inceler ve çözmeye çalışırım. Ancak buna rağmen iPhone'un şu "Kişiler" konusundaki çalışma mantığını bir türlü kavrayamadım, çözemedim. Hatta bu konuyla ilgili bir de başlık açtım, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak buna rağmen bazı şeyler açıklığa kavuşmuş değil ve neyin nasıl olduğunu anlamaya çalışmaktan vazgeçtim, bildiğin kafasına göre çalışıyor yani.. ;)

Alıntıları Göster
    BEnzeri başıma gelmişti.. Rehbere girin, sol üstte GRUPLAR yazar, ona tıklayıp, en üstte TÜM KİŞİLERİ GÖSTER yapın, 'Ali' tekrar rehbere gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Post-it

BEnzeri başıma gelmişti.. Rehbere girin, sol üstte GRUPLAR yazar, ona tıklayıp, en üstte TÜM KİŞİLERİ GÖSTER yapın, 'Ali' tekrar rehbere gelecektir.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar zaten tüm kişiler seçili bende ama gözükmüyor hala anlamadım ya olayı..

Edit:

icolud ilede eşleştiriyorum kişileri
    ayrıca facebook bağlantısınıda kaldırdım ama ali geri gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 27 Kasım 2012; 18:56:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

arkadaşlar zaten tük kişiler seçili bende ama gözükmüyor hala anlamadım ya olayı..

Edit:

Ali'de bir sorun var o zaman yada sana küsmüş :)

Yapacak birşey yok dostum o zaman yeniden kaydedeceksin :

• quote:

quote:

arkadaşlar zaten tük kişiler seçili bende ama gözükmüyor hala anlamadım ya olayı..

Edit:

dostum zaten yeniden kaydettim, mesela yeni kaydettiğimde resmi falan yok.. eskisinde resmi vardı facebooktan otomatik gelen.. şimdi o beni aradığında eski kaydettiğim resimli olan çıkıyor, yani ararken resmi çıkıyor.. sonuç olarak 2 kayıt var 1 tanesi görünmüyor, 1 tanesi görünüyor listede

Edit:
    buarada mac kullanıyorum, şimdi kişilere baktım mac ten kişilerde 2 tane ali var biri resimli olan yani eskisi, biride sonradan kaydettiğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 27 Kasım 2012; 19:08:27 >

• quote:

quote:

quote:

Edit:

dostum zaten yeniden kaydettim, mesela yeni kaydettiğimde resmi falan yok.. eskisinde resmi vardı facebooktan otomatik gelen.. şimdi o beni aradığında eski kaydettiğim resimli olan çıkıyor, yani ararken resmi çıkıyor.. sonuç olarak 2 kayıt var 1 tanesi görünmüyor, 1 tanesi görünüyor listede

Edit:
    buarada mac kullanıyorum, şimdi kişilere baktım mac ten kişilerde 2 tane ali var biri resimli olan yani eskisi, biride sonradan kaydettiğim

Alıntıları Göster
    Zaten kişilerinde kayıtlı isim facebook ile aynı ise ikisini birleştiriyor. O birtane gözüken kayıda iyice bak bakalım hem eskisi hem yenisi tek kayıt olmuştur.

Mesela örnek olarak bende Ahmet Yılmaz isminde biri kayıtlı bu kişinin resmi yok ve sadece bir numara kayıtlı kişilerde. Facebook rehberini açtığımda Ahmet Yılmaz kişisine hem resim ekleniyor hemde kişi detayarında facebook bağlantılarıda çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasteR -- 27 Kasım 2012; 19:10:34 >

• quote:

Zaten kişilerinde kayıtlı isim facebook ile aynı ise ikisini birleştiriyor. O birtane gözüken kayıda iyice bak bakalım hem eskisi hem yenisi tek kayıt olmuştur.

hayır öyle olduğunu biliyorum ama birleşmemiş.. durduk yere silingi gitti rehberden.. sonra bende yeniden kaydettim numarasını sürekli başka yerden bakıp çevirmemek için
  • quote:

quote:

hayır öyle olduğunu biliyorum ama birleşmemiş.. durduk yere silingi gitti rehberden.. sonra bende yeniden kaydettim numarasını sürekli başka yerden bakıp çevirmemek için

Alıntıları Göster
    Mesajımı değiştirmiştim senden sonra. Bende yukarıda yazdığım şekilde oluyor. Onu dışında herhangi bir silinme vs. olmadı.

• quote:

Mesajımı değiştirmiştim senden sonra. Bende yukarıda yazdığım şekilde oluyor. Onu dışında herhangi bir silinme vs. olmadı.

Alıntıları Göster
    peki birde şunu sormak istiyorum yeri gelmişken.. facebookta rehberimde olandan daha fazla kişi var.. ayarlardan facebook a girip kişileri açınca rehberime facebooktaki herkes geliyor.. ama ben sadece rehberimdeki isimlerle facebooktaki isimleri karşılaştırsın resimlerini vs. rehbere eklesin istiyorum.. bu mümkün mü? yoksa illa facebookta kim var kim yok rehbere ekleyecek mi?

• quote:

peki birde şunu sormak istiyorum yeri gelmişken.. facebookta rehberimde olandan daha fazla kişi var.. ayarlardan facebook a girip kişileri açınca rehberime facebooktaki herkes geliyor.. ama ben sadece rehberimdeki isimlerle facebooktaki isimleri karşılaştırsın resimlerini vs. rehbere eklesin istiyorum.. bu mümkün mü? yoksa illa facebookta kim var kim yok rehbere ekleyecek mi?

Alıntıları Göster
    her sey hallolmus gibi topic susmus.......
  • Bu tür konulara sinir oluyorum konuyu açanlar sustuğuna göre muhakkak bir çözüm bulmuşturlar neden çözümlerinide yazmazlar ki anlamıyorum aynı problemi yaşıyorum sabahtan beridir de uğraşıyorum.
  • Konu sahibi benim, valla aliyi bi sekilde buldum mu hic hatirlamiyorum. Cozumu bulsaydim yazardim buraya emin olun. Yardim sever bi insanimdir yani, kendi isimi halledip kenara cekilmem ben bile unutmusum bu konuyu

Edit: konuyu tekrar canlandirmamam kimsenin cozum bulamamasi surekli up yapip sorunlu insan imaji olusturmayi sevmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 14 Aralık 2016; 19:19:26 >
  • Geçen sene benzer bir durum yaşadım. Çözdüm sorunu. Telefonu ilk kurduğunuzda mail, kişiler ve takvimler kısmında mail dışındaki sekmeleri kapatırsanız sorun çözülüyor. Bende de Facebook üzerinden kaydediyordu. E-postaya kaydolan numaraları bir yere kaydettim, sonra iCloud'a aldım :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.