Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Iade gelmis olabilir. O sekilde aldigim albumlerin hepsinden kullanmasam da mp3 indirme kartlari cikti.

Bu arada yolunuz duserse yeni basim plaklar konusunda Mephisto'nun arsivi dr'dan daha da genis. Ama fiyatlar internete gore biraz tuzlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar geçen hafta d&r mağazada indirimli olarak 20 TL'ye satıldığını görünce İlhan Erşahin'in son Wonderland proje albümünü aldım. Albüm gayet güzel ve sesi de hoş geldi. Tavsiye ederim.

http://www.dr.com.tr/Muzik/The-Other-Side/Yerli-Albumler/Jazz/urunno=0000000652660

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Ses olarak fena değil ama ben albümü hiç beğenmedim
  • Sila'nin kayitlari iyi midir? Baya bi indirimdeler de...

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Sila'nin kayitlari iyi midir? Baya bi indirimdeler de...

Büyük ihtimalle dijital kayıt. Cd daha mantıklı

• Cd ile aynı fiyatta neredeyse, cd yerine plak daha iyi olur kalite olarak değil tabi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuwanda87 -- 15 Mayıs 2016; 2:03:29 >
  • Dun d&r dan bir kac plak aldim.

Rainbow45 basimi bulent ortacgil'in klaitesi oldukca iyi.

Universal basim Muzeyyen Senar aldim album kutusu falan cok guzel, sesi de tatmin edici.

Ajda pekkanin sarkilarini yunanca soyledigi bir plak aldim o bay mp3 gibi cikti.

Bu arada astoria d&r da buldugum tek rainbow bulent ortacgil di.

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Dun d&r dan bir kac plak aldim.

Rainbow45 basimi bulent ortacgil'in klaitesi oldukca iyi.

Universal basim Muzeyyen Senar aldim album kutusu falan cok guzel, sesi de tatmin edici.

Ajda pekkanin sarkilarini yunanca soyledigi bir plak aldim o bay mp3 gibi cikti.

Bu arada astoria d&r da buldugum tek rainbow bulent ortacgil di.

Rainbow'unkiler cidden kaliteli. Adamlar baya emek veriyor.

Muzeyyen senar'in iyi olduguna cidden sevindim. Alayim hemen.

Ajda'nin 78 basim superstarlari kolay bulunuyor. 70 80 tl bandinda. Sesleri muazzam. Yeni serileri almaya gerek yok. (Kekova basiyor sanirim yenileri, kalitesiz). Sezen aksu'nun ilk baskilari da var ama ajda'ninkiler bi baska.

• the wade kullanıcısına yanıt
    İlhan Erşahin'in tarzı bir değişiktir, herkes beğenmeyebilir. Özellikle Seyyal Taner'in ve gilberto gil'in söylediği parça baya gıcık şarkılar :-) onları ben de sevmedim. Ama b yüzünün ilk iki parçası güzel. Neyse 20 tl'ye de ancak bu kadar olur deyip pek üstünde durmadım.

Şişli çevresinde zorlu, Trump ve cevahirdeki d&r mağazalarında baya plak var. Oralara bakabilirsiniz ama internet fiyatları 5-15 TL daha uygun oluyor. Bu sebeple ben çoğunlukla internetten alıyorum.

Bu arada müzeyyen Senar'ın hangi plağını aldınız? Adı yada linkini paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 15 Mayıs 2016; 13:46:01 >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Bugun muzeyyen senar baktim ama sadece Bayar muzik etiketli olanlar vardi. Universal'a ait Zeki Muren vardi sadece.

• Eskilerin yerini tutmaz.

• Ben de bi ara D&R'den yabancı plak aldım kaliteleri gayet iyi ancak dijital kopyalardan basılır bu plaklar. Ama yine de güzel olduğunu düşünüyorum. Eğer gerçek plak sesi duymak isteniyorsa eski baskılara yönelmek gerekebilir. Yerli plaklarda ise özellikle yeni basım olanları hakkında olumsuz şeyler duyuyorum. Bir de not; Bob Marley Legend ve Rolling Stones Grrrr albümlerinin yeni baskı plakları benim kulağıma oldukça kötü geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krmkng88888

Ben de bi ara D&R'den yabancı plak aldım kaliteleri gayet iyi ancak dijital kopyalardan basılır bu plaklar. Ama yine de güzel olduğunu düşünüyorum. Eğer gerçek plak sesi duymak isteniyorsa eski baskılara yönelmek gerekebilir. Yerli plaklarda ise özellikle yeni basım olanları hakkında olumsuz şeyler duyuyorum. Bir de not; Bob Marley Legend ve Rolling Stones Grrrr albümlerinin yeni baskı plakları benim kulağıma oldukça kötü geliyor.

Gecen gun Bob marley legend'i tam alacakken, discogs'taki yorumlari okuyup vazgecmistim. Sesin cok boguk oldugundan bahsediyorlardi.

• orası öyle
  • Kalan Muzik'ten Girizgah ve Rainbow'dan Bulent Ortacgil-Benimle Oynar misin siparis ettim. Dinleyince editlerim mesajimi

• Kalan muzik'trn girizgah album kapagi baski kalitesi yonunden 10 numara bi is olmus.

Secilen sarkilar ve seslendirenler de iyi. Ses kalitesine de analog olmadigi icin 8 civari diyebilirim. Guzel basilmis.

Uzerinde emek olan bir urun belli.

• benim en çok hoşuma giden durum yeni basım plaklarda, örneğin 2 ay önce basılmış olan kaybeden klübü plağı 90liraya satıldı.stok bitti.iş güzarlar hemen 2 misli fiyattan satmaya başladı. böyle insanlara prim verilmemesi gerekir ama millet sağ olsun veriyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

benim en çok hoşuma giden durum yeni basım plaklarda, örneğin 2 ay önce basılmış olan kaybeden klübü plağı 90liraya satıldı.stok bitti.iş güzarlar hemen 2 misli fiyattan satmaya başladı. böyle insanlara prim verilmemesi gerekir ama millet sağ olsun veriyor!

sorma hocam, hic cikisindan da haberdar olmadim. bi anda gelip bitmis.

karaborsacilardan almayin, aldirmayin
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Bence pek alınacak plak değildi içeriği bakımından. 2şarkı için değmez. Kendi görüşüm tabi ki.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.