Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Music'in bastığı plakların ses kalitesi hakkında bilgisi olan var mı? Duyduğum kadarıyla Sony'den çıkan gerek yerli gerekse yabancı plakların ses kalitesi iyiymiş ve Sony'den şüphe duymayın deniliyor.

Siz ne dersiniz?
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Albümü beğendim. Ama plağını almaya gerek var mı emin olamadım. Öncelikle yeni bir albüm, kayıt dijitalden mi yoksa direk AAA seviyesinde mi? bilgi bulamadım. Spotify dan albümü dinledim ve genel olarak sıcak tonda bir tınısı olsa da albümdeki şarkılar oldukça kapalı çalıyor (youtube daki paylaşım da bu şekilde). Plakta da durum böyle mi olur bilemedim. Bir de firmanın sitesinde 18€ gibi bir fiyatı var. Bu da bizde yaklaşık 100-110tl den satışa çıkar gibi geldi. Değer mi orası da muallak şuan benim için.
  • Sezen AKsu-Git'i arkadaşımda dinledim. Ben yeni baskısını aldım ama pikabım olmadığı için arkadşımda dinledim. Kayıtlar oldukça kötü. Bendeki ilk basım CD'sinin oldukça altında. Baslarda CD'de hoparlörler oldukça doygun bir ses verirken, plakta sanki cızırdamalı bir ses geliyor. Ben arşiv için aldım ama plaktan dinleyeceğimi sanmıyorum. Orginal CD'si çok çok iyi çünkü. Şu an piyasada alacağınız Git CD'si de, ilk basım CD'den oldukça kötü bu arada. Sanıyorum ki bu plak, kaydı bozuk olan CD'den aktarılmış.

ŞArkı sözlerinde ise "beni unutma" şarkısının sözlerini, başka bir "beni unutma" şarkısının sözleriyle karıştırıp onu basmışlar. Ne acı.

Bu arada, bu albümdeki aranjeler Onno Tunç'a aittir. Ve bana göre, döneminin yerli şarkılarının oldukça ötesindedir. Zaten Onno Tunç da zamanının her zaman önünde bir aranjördü. Bknz: Sezen Aksu-1945 ve Sezen Aksu-Bir Çocuk Sevdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Albümü beğendim. Ama plağını almaya gerek var mı emin olamadım. Öncelikle yeni bir albüm, kayıt dijitalden mi yoksa direk AAA seviyesinde mi? bilgi bulamadım. Spotify dan albümü dinledim ve genel olarak sıcak tonda bir tınısı olsa da albümdeki şarkılar oldukça kapalı çalıyor (youtube daki paylaşım da bu şekilde). Plakta da durum böyle mi olur bilemedim. Bir de firmanın sitesinde 18€ gibi bir fiyatı var. Bu da bizde yaklaşık 100-110tl den satışa çıkar gibi geldi. Değer mi orası da muallak şuan benim için.
    Bu tarz nish albumleri toplamak her zaman zevk verdigi icin bana, plagi edindim. Kayit bekledigimden cok iyiydi. Ozellikle tok baslar sesi acmaya musait kiliyor. AAA degildir elbette, AAA yapilan isler sayili genelde ve album cover'inda kocaman belirtiliyor :) (flort, ferit odman vs.)

110 liraya aldim ben, bekleseydim biraz daha uyguna bulabilirdim sanirim ama 400 tane basildigini duyunca alayim dedim. (Bu arada plak acilir kapak degil, kartonet vs doyurucu degil pek)

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Sezen Aksu-Git'in donem baskisi da kotu oldugu icin yenisinden de cok bise beklememek lazim. Ama arsivde bulunmalik bi plak olmus. Bi kac ufak aksaklik disinda temiz bi is cikartilmis.

Euro uctukca Yeni baskilarin da fiyatlari ucuyor malesef. 30-45 bandindaki yerli yeni basimlar artik iyice 80-100 araligina oturmaya basladi. Fiyatlar 2 katina cikti ama kalite artti mi derseniz muamma.

Uzun zamandir konuya giremiyordum Lami Bey saolsun baya bilgi paylasimi yapmis.

Gelmisken guzel bir yeni baski birakayim suraya bari : (Kacirilmayacaklar listesinde olan bi plak)

https://www.youtube.com/watch?v=WXTIJzPg1H4
    Altın Gün grubu ile sayenizde tanıştım.Çok beğendim gerçekten.Grup üyelerinin isimlerini bulamadım.Ekşi sözlükte grupla ilgili yorumlar var;ancak üyelerinin isimleri yazılmamış.

• PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Sen nereden temin ettin dostum? gold plakta 114tl + kargo şuan.
  • quote:

Rainbow 45'ten aldim hocam gecen hafta. Rafta 1 tane vardi baska ellerinde var midir bi acip sorun. Hammer muzik de getireceti ama baya uzadi getirmeleri. Onlara da sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

Altın Gün grubu ile sayenizde tanıştım.Çok beğendim gerçekten.Grup üyelerinin isimlerini bulamadım.Ekşi sözlükte grupla ilgili yorumlar var;ancak üyelerinin isimleri yazılmamış.

Alıntıları Göster
    Ne mutlu bana o zaman :) Label'lari : Bongo Joe. (Farkli tarzlarda bir cok plak basiyorlar, goz atmaya deger)

Plagin kunyesi de su sekilde :

Ben Rider (guitar)
    Nic Mauskovic (drums)
    Jasper Verhulst (bass)
    Merve Dasdemir (vocals)
    Erdinc Yildiz Ecevit (saz, keys, vocals)
    Gino Groenveld (percussion)

Mixed by Jacco Gardner
    Pre-Mastered at Tone Boutique by Jasper Geluck
    Mastered by Amsterdam Mastering
    Cut by at Centradubs by Adi Flück

• Arkadaşlar artık plak-bluray-dvd olaylarında tamamen digital 'e geçmiş durumdayım.Plak fiyatları da arttı.Plak tek tük alıyordum.Artık bırakıyorum.

Ne yapalım böyle oldu.İtunes -Spotify kaliteleri de hiç de kötü değil ve uygun iken bu kararı aldım.Zaten plak farkını farkedecek bir sistemim de yok Mesela MFÖ son çıkanları alacaktım geciktim biraz baktım sonra.Dedim vazgeçiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 16 Nisan 2018; 10:47:14 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ben de dediğiniz gibi digital formatlarda ürünler alıyorum.Ama bütçem yettiği müddetçe plak almayı bırakmam sanırım.Ayıca VHS kasetler de topluyorum.Ama dediğim gibi bütçeyi aşmamaya çalışıyorum. :-)
  • quote:

Solistin (Merve Dasdemir) açıklamsına göre yakında piyasa albmü hem CD hem de plak formatında göreceğiz.
  • srdrrr kullanıcısına yanıt
    PCkopat065 arkadaşımız rainbow45records dan 110tl ye almış. Ben de mail attım kendilerine cevap gelmedi henüz. Gold plakta şuan satışta ve dediğim gibi 114tl + kdv. Acaba daha sonra yaygınlaşıp daha ucuza piyasaya çıkar mı? Yoksa beklemeden bu fiyata almak daha mı iyi olur. Dinledikçe albümlerini çok beğendim çünkü. Dijital ortamda zaten dinliyorum ama gruba destek olmak maksadıyla da plağını almak iyi olacaktır.
  • quote:

Ben de dediğiniz gibi digital formatlarda ürünler alıyorum.Ama bütçem yettiği müddetçe plak almayı bırakmam sanırım.Ayıca VHS kasetler de topluyorum.Ama dediğim gibi bütçeyi aşmamaya çalışıyorum. :-)
    Ben de bıraktım dedim ama sanırım 2-3 ayda 1-2 tane alırım da o 1-2 tane hangisi olur seçmek zor olacak
    Bir de digital ortamda kararsız kaldım şu ana kadar müziklerde İtunes tek tek albüm almak , Apple Music abonelik almak ,Spotify abonelik almak..Şu anda bir ordan bir burdan gidiyorum doğrusu.Apple Music servisi her an devre dışı kalırsa arşiv falan kalmaz mesela ondan korkuyorum
  • quote:

PCkopat065 arkadaşımız rainbow45records dan 110tl ye almış. Ben de mail attım kendilerine cevap gelmedi henüz. Gold plakta şuan satışta ve dediğim gibi 114tl + kdv. Acaba daha sonra yaygınlaşıp daha ucuza piyasaya çıkar mı? Yoksa beklemeden bu fiyata almak daha mı iyi olur. Dinledikçe albümlerini çok beğendim çünkü. Dijital ortamda zaten dinliyorum ama gruba destek olmak maksadıyla da plağını almak iyi olacaktır.
    Merve Daşdemir (solist) bir takipçisine mesajını okudum.Yaknında piyasa görceksiniz gibi bir cevap yazmış.Ben de aynı soruyu sordum.Sanırım cevaplar. :)
    Ayrıca opus3a'ya da mesaj yazdım ve sordum bu akşam.Cevap alırım sanırım.Onların bilgisi oluyor genellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrrr -- 16 Nisan 2018; 22:11:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ben de bıraktım dedim ama sanırım 2-3 ayda 1-2 tane alırım da o 1-2 tane hangisi olur seçmek zor olacak
    Bir de digital ortamda kararsız kaldım şu ana kadar müziklerde İtunes tek tek albüm almak , Apple Music abonelik almak ,Spotify abonelik almak..Şu anda bir ordan bir burdan gidiyorum doğrusu.Apple Music servisi her an devre dışı kalırsa arşiv falan kalmaz mesela ondan korkuyorum

Alıntıları Göster
    Açıkçası ben abone olunan servislere pek güvenemiyorum.İlerde ne olur bilinmez.Ama cd elimizde olursa kalıcılığı olur.Torunlara da kalır :)
    Bir de bana göre kaseti,cd yi,plağı alıp müzik setinde dinlemek daha keyif verici.Ben spotify gibi servisleri pek kullanmıyorum.
    (4-5 aylık üyelik aldım.Sonra yenilemedim.)
    Tabi tercih meselesi. :-)

• quote:

Açıkçası ben abone olunan servislere pek güvenemiyorum.İlerde ne olur bilinmez.Ama cd elimizde olursa kalıcılığı olur.Torunlara da kalır :)
    Bir de bana göre kaseti,cd yi,plağı alıp müzik setinde dinlemek daha keyif verici.Ben spotify gibi servisleri pek kullanmıyorum.
    (4-5 aylık üyelik aldım.Sonra yenilemedim.)
    Tabi tercih meselesi. :-)

Alıntıları Göster
    Ya bence de en iyisi.Servisler hele hele Türkiye'de bence de ilerisi soru işareti.
    Ama gerek yaşamın hızlı olması gerek daha rahat mobil olması ve fiyatları açısından artık digital dünya çoktan geldi kapımıza.Dünya kaç sene önce geçti biz daha yeni yeni alışıyoruz.
    Yakında eve taşınacağız 6-7 koli cd-plak bir o kadar dvd film bir o kadar dergi-kitap.Valla ne olacak nasıl ayrılacağım bilmiyorum "dahası azaltmış halim bu " Yani evler de küçüldü artık.

Neyse konu dağılmasın sadece bir yazmak istedim

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    O koliler her taşınmada azalarak tükenecek dostum tecrübe ile sabit

Benim önce dergilerim, sonra VCD arşivim eridi gitti. Şimdi de evin içindeki değişiklik sebebiyle DVD ler koli koli yazlığa taşındı. Orada da bir değişikliğe gidilirse sanırım son görüşüm olacak dvd leri. Plaklarım ise çok değil ama ben hayattayken onlara dokunan çıkmaz. Maddi manevi en değerliler en sona kalıyor ve kalacak. Sonra bi bakmışsınız eş dost "merhumun ne de çok plağı filmi varmış" diyerek aralarında bölüşecekler kalanları . En iyi ihtimal kıymet bilen bir evlat sahiplenir hepsini.
  • srdrrr kullanıcısına yanıt
    Opus3a İş yerime yakın. Kafamda bir kaç plak var onlara bakmak için uğramayı düşünüyorum öğle arası. Gitmişken bunu da sorarım. Bu arada Mustafa Özkent'in ilk plağı için ön sipariş te açacaklar. Aklınızda bulunsun
  • quote:

O koliler her taşınmada azalarak tükenecek dostum tecrübe ile sabit

Benim önce dergilerim, sonra VCD arşivim eridi gitti. Şimdi de evin içindeki değişiklik sebebiyle DVD ler koli koli yazlığa taşındı. Orada da bir değişikliğe gidilirse sanırım son görüşüm olacak dvd leri. Plaklarım ise çok değil ama ben hayattayken onlara dokunan çıkmaz. Maddi manevi en değerliler en sona kalıyor ve kalacak. Sonra bi bakmışsınız eş dost "merhumun ne de çok plağı filmi varmış" diyerek aralarında bölüşecekler kalanları . En iyi ihtimal kıymet bilen bir evlat sahiplenir hepsini.
    Babadan kalan plakları çocuklar değil de genelde torunlar satıyor, ona göre önleminizi alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Babadan kalan plakları çocuklar değil de genelde torunlar satıyor, ona göre önleminizi alırsınız.

Alıntıları Göster
    Gayrımenkul olsa, tapuda satılamaz şerhi konur da, plakda iş zor :)
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.