Şimdi Ara

[REHBER] MONSTER NOTEBOOK BIOS GÜNCELLEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
7
Favori
54.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tongfang'dir belki sizin model. Tongfanglerin model numaraları gk7cp7s gibi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem.Arslan

T5 V20.1'in clevo karşılığını bir türlü bulamadım seri numarası ile denedim ama genede bulamadım. Yardım edebilecek var mı?

Seri numarasındaki rakamlar arasında bir kısmı model adını içeriyor olmalı, benimkinde öyle.

• rockgrup26 R kullanıcısına yanıt
    Hocam modellerimiz aynıysa yanlış sayfadasınız. Bizimki n850hj/hk baktığınız model n750. Eğer sizinki N750 ise yukarıda bir kaynak daha paylamıştım. Bir de oradan bakabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iameden -- 12 Kasım 2020; 17:23:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iameden kullanıcısına yanıt

Hocam modelimi yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Abra A7 V7.2 benim bilgisayarım, arattırdığımda "Nexoc G739 (Clevo N870HK1)" şöyle bir model çıktı karşıma bunuda verdiğiniz arşivde karşılığı attığım ekran görüntülerinde olduğu gibi çıktı. şimdi tekrar iyice bir baktım tam olarak N870HK1 Modeli hocam benim bilgisayar fakat aradım taradım bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockgrup26 -- 14 Kasım 2020; 6:3:54 >
  • rockgrup26 R kullanıcısına yanıt
    hocam araştırdım biraz ama ben de bulamadım ne yazık ki. Şu anki bios sürümünüz nedir acaba?

• @iameden sırf teşekkür etmek için kayıt oldum. eline emeğine sağlık. hala biosta sorun olursa nasıl geri yükleyebilirim araştırması yapıyorum deneyince sonucu yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DDRQ213412 -- 16 Kasım 2020; 22:19:43 >

Problem değil hocam Monstera da mesaj yazdım versiyonları sordular, söyledim ve güncel olduğunu söylediler sanırım üretici güncelleme yapmamış benim anakarta :D ben de zaten acaba nerede hata yapıyorum diye size sormak istedim bulamayınca :)

Bios version: 1.05.22TFB EC version: 1.05.15TF01

Bu şekilde versiyonlar

• Abra a5 v13.1.1 için hangi bios yazılımı uygundur. Monster ın biosunda clevo biostan eksik olan seçenek veya menüler varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 21 Kasım 2020; 18:47:56 >
  • fxmaster F kullanıcısına yanıt
    Seri numarası üzerinden ararsanız bulabilirsiniz. Bios seçenekleri olarak yeni özellikler veya menüler yok. İcerisinde güvenlik açığı veya performans sorunları vb. ilgili fixler vardır büyük ihtimalle.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: somnus

@iameden Önce ec flash yapıp sonra bios güncellemesini yapsak olur mu? Bende de yukardaki arkadaşta gelen hata geliyor:

Error 451: The host CPU does not have write access to the target flash area. To enable write access for this operation you must modify the descriptor settings to give host access to this region.

FPT Operation Failed.

Bulduğum yabancı bir kaynakta adam önce ec yapıyor: https://www.programmersought.com/article/84672445309//

Edit: Verdiğim linkteki gibi yaptım ve oldu. Şu an EC de BIOS da güncel.

Öncelikle konu sahibi @iameden ve sonrasında alternatif üretip sorunumu çözdüğü için @somnus 'a teşekkür ederim. Sırf teşekkür etmek için siteye giriş yaptım. Bende de aynı marka aynı model PC var buna rağmen ilk olarak bios'u sıfırlamama izin vermedi. Somnus'un linklediği şekilde kurulumu yaptım. Çok yararlı bir konu olmuş. Teşekkürler tekrar.

• Selamlar arkadaşlar yararlı bilgiler için bende teşekkür etmek isterim fakat, . Ec ve fw versiyonları ı güncelledim, fakat bios güncellemede windows, efi ve dos ekranlarında

n denedim ve sürekli hata aldım ve güncelleme gerçekleşmedi. Monsterdan aldığım dosyada 3 adet rom dosyası olduğunu farkettim ve flashwindowsx64.bat dosyasında hj8 romunu calıstıran kod yazılıydı ve bunu açmaya calısırken dediğim gibi gbe region does not exits ve load hataları veriyordu. Bat dosyasındaki kodu tfb4 olan dosya ile değiştirdim ve cmdden islemi baslattım. Hata almadan yükledi ve pc kapandı fakat siyah ekranda kaldı bende güc tusuyla sistemi kapattım ve tekrar açmaya çalışırken ışık 1 saniye civarı yanıyor ve sönüyor sistem açılmıyor. Bios pilini çıkarıp fn+d kombinasyonunu denedim fakat sonuç aynı. Anakart üzerinde cmos jumperi bulunuyor mu? Ben göremedim. Ve ne yapmam gerekir benim yapabileceğim işlem var mı? Ürünü teknik servise kargoladım garantisi yok fiyat olarak ne çıkarırlar acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enjoy1230 -- 11 Aralık 2020; 14:22:12 >

• Merhabalar;

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v19-5/?fbclid=IwAR3_M8tkdy6UpiLtUH0UAkCjbtvFc1fcPhRRXb4CslGemXDiDQ4iBnt9V9c

Cihazım yukarıdaki gibi. Yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. Bios güncellemesi ile kazanım elde edebilir miyim ?

edebilir isem uygun bios u bulmam konusunda dikkat etmem gerekenler nelerdir acaba ?

Teşekkür ederim.

• @somnus paylaştığı linkteki gibi biosu ve ecyi güncelledim. Monster abra a7 v7.1. çok ısınıyor bi temizlik ve termal de yapmak lazım. Sadece anlamadığım şekilde windows girişte pin sıfırlandı sms kurtarma ile açtım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar abra a5 13.1'in seri numarası nedir? Baktım altından bir şey anlamadım.

GI5CN4E2183.... şeklinde geliyor. Girdim repoya. N4'lü model yok :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar, öncelikle konu sahibine teşekkür ederim; gayet bilgilendirici, yol gösteren bir paylaşım yapmış. Abra A5 V7.1 kullanıyorum, bilgisayarımın BIOS'u güncel lakin EC firmware daha güncel versiyonunun olduğunu gördüm. Kurulum yapacaktım lakin indirdiğim EC firmware klasöründe "NSH" dosyası yok bu yüzden kurulumu gerçekleştiremedim.

Klasörün içeriği bu şekilde;

[REHBER] MONSTER NOTEBOOK BIOS GÜNCELLEME
  • tongfangların biosunu nereden indiriyoruz? gk5cp5v benimkisi, v15.2.1

• firma gönderdi, hallettim

• Sedicivalvole. kullanıcısına yanıt

bunlar UEFİ değil, DOS dosyaları, NSH olmaması normal, şahsi fikrim, CMD ile yönetici olarak bat dosyası ile yapılmalı görünüyor, readme içinde yazıyordur

• Hocam birkaç sorum var

Birincisi cok benzer model kullanıyoruz benimkisi Abra a5 v12.1 sizinkinde (resimde gördüm) a5 v12.1.2 yazıyor sizinkiyle aynı biosu kursam olur mu ?

İkincisi

Ne gibi artıları oluyor mesela daha yeni NVMe ssd sipariş ettim teknik servis de dahil 3 farklı monster çalışanı NVMe kullanabilirsiniz dediği için ama şimdi bakıyorum bazıları biosda ssd gözükmüyor yada tam verim alamıyorum tarzi bişiler demiş bu güncelleme faydalı olur mu ?

Başka ne gibi artıları olur söyler misiniz

Çok güzel bir rehber olmuş şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalemdar11 -- 9 Mart 2021; 18:30:56 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.