Şimdi Ara

Reflü olanlar okursa sevinirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi geceler. Arkadaşlar sorunumu anlatayım size. Son 3-4 aydır yemek yerken hep bir boğazımda kalma durumu oluyor. İçeceksiz yemek çok nadir yemişimdir bu süreçte. Ve çocukluğumdan beri yemekten sonraları yemeğin ağzıma gelmesi, mideden ekşi ve acı bir sıvı gelmesi gibi bir çok problem yaşıyorum. Dört gün önce yine yemek yerken boğazımda kaldı ve çok rahatsız etti beni bende bilerek kustum çıkarmak için. Ondan sonra o günden beri bir göğüs ağrısı çok fena devam ediyor. Acaba bunlar reflü belirtisi olabilir mi reflü hastaları cevaplarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yiyecekler ağzına geliyorsa midenin üst tarafında ve göğsünde yanma varsa reflü olabilir. Size bir gastroenteroloji doktoruna gitmeniİ öneririm.

• Yaşınız 18- ise bir genel cerraha,18+ ise gastroloji uzmanınna görünün
    Büyük ihtimal muayene edip endoskopi çekecektir geçmiş olsun...
  • HALO kullanıcısına yanıt
    gastroloji için 18+ olmak zorunda mıyız ? 18 olmama 1 ay kaldı ama yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya giden uzayli

gastroloji için 18+ olmak zorunda mıyız ? 18 olmama 1 ay kaldı ama yaa

Kardesim icin anadolu yakasinin en iyi özel hastanelerinden birisine telefonla randevu almak isteyince 18 yas alti hastaya bakmiyoruz demistilerdi

Bizde genel cerraha aldik baska bir ozel hastaneden

Ama genel cerrah da bakiyor zaten endoskopi isteyecektir diye dusunuyorum ama vakit kaybetmeden gidin ilaca baslasinlar

• reflü-gastirt

rennie al geç
    düzenli beslen-
  • benim midemde ülser çıktı bi yara var küçük, şurup+hap falan kullandım ama hala iyileşmedi

acaba reflü mü var bilmiyorum, yine kusmalara başlarsam(genelde hamur veya çok yağlı şeylerden sonra oluyor) gastroloji gözükcem sanırım
  • HALO kullanıcısına yanıt
    hocam benim sıkıntım tam olarak mide değil zaten . Dilim her sabah yemyeşil olarak uyanıyorum o da koku yapıyor . Ağız bakımını tam yapmama rağmen durum bu . Midede sorun olabileceğini düşünüyorum . Olmadı genel cerraha görünürüz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya giden uzayli

hocam benim sıkıntım tam olarak mide değil zaten . Dilim her sabah yemyeşil olarak uyanıyorum o da koku yapıyor . Ağız bakımını tam yapmama rağmen durum bu . Midede sorun olabileceğini düşünüyorum . Olmadı genel cerraha görünürüz .

Valla ben bilemicem ki hocam basima geleni anlatiyorum
    Dahiliye uzmanina da gorunebilirsiniz mide degilse tam sorun dahiliye de ilgilenebilir
    Istediginiz hastaneyi bi arayip sorun yardimci olurlar elbet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HALO -- 30 Temmuz 2017; 22:9:57 >
  • Bende eskiden beridir reflü var ama istemsiz ağzıma yemek gelme durumu yok ben istemezsem gelmiyor ama bi tıkanıklık oluyor çok yiyince doktora gitmedim çünkü aptal mide ilacından başka tedavisi yok tek yapmam gereken az yemek midemi doldurmamak.

• Doktora gittin mi bilmiyorum ama reflu icin ilk gidişin olduğu için hemen endoskopi istemezler bence,rennie ve diğer klasik mide ilaclarindan yazarlar kullanıp kontrole gidersin ise yararsa ne fayda ama ben o kadar ilaç içtim yinede tam çözüm olmuyor çok duydum söylendi yapmadim çiğ patates suyu ve cubuk tarcin cayina basliycam insallah.Sorununun en başındayken deneyebilirsin denemek istersen geçmiş olsun :)

• Dil üstü pas icin cildiyeye gidebilirsin mikrop yada mantar kaynaklı mi orasi bakar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.