Şimdi Ara

AİDS (HİV) Olabilirim (ELISA testi yaptırdım yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Arkadaşlar şüpheli ilişki üzerinden 4.5 ay geçti. Ve dün Elisa testi yaptırdım. Anladığım kadarıyla sonuçlar negatif. Doktor perşembe gel sonuçlara bakalım demişti. Sizce gitmeme gerek var mı? HIV yüzünden bir de corona kapmayalım
    AİDS (HİV) Olabilirim (ELISA testi yaptırdım yardım)

Merhaba dün bir salaklık yaparak korunmasız ilişkiye girdim. O an kan başka yere gittiği için düşünemedim. Bu kadın benimle korunmasız ilişkiye giriyorsa başkasıyla da giriyordur. Hiv testi yaptıracağım ama internetten araştırdığımda 2 hafta - 2 ay içerisinde ortaya çıkıyormuş. Testi ne zaman yaptırmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heqzan -- 18 Haziran 2020; 20:6:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilişkinin 14.gününde p24 antijenleri kanda belirir, 21.günde tavan yapar, bazı durumlarda bu görünme tarihleri kayabilir ama 28.gün kesin tarihtir,28-30.günler arası vidas hıv duo ultra testini yaptır özel lab.larda 300₺ olması lazım fiyatı.Yabancı-yerli bir çok doktor bu testi 28.gün ve sonrasında olduyysanız başka teste gerek yok der, ama bazı kurumlar 4.nesil testler içinde 42.günden sonra kesin sonucu verir der.Dünya sağlık örgütü(WHO) 90.günden sonra kesin sonucu alırsın der çünkü dünyada halen 1.nesil testleri kullanan gelişmemiş ülkeler var, ama Türkiye'de devlet hastahaneleri dahil testler 4.nesil yani hem antijen hem antijor bakar.Özel lab'a gidersen sana 14-28.günlerde 2 test önerirler, doğrusu budur ama insan psikolojik olarak kolay atlatamıyor bu yüzden 42.günde de devlette bir test daha olabilirsin para vermemek adına çünkü sonucu değişmeyecektir, aslında 14.günde aldığın sonucunda değişmesi beklenmez ama en ufak ihtimalleri ortadan kaldırmak için 28.günde tehit edilir.Hıv ın esas bulaş yoluda kandır yani anal ilişkiler ve kan nakli,vajinal ilişki ile 2 deney yapılmış birinde 3/1000-öbüründe 1/2000 pratik oran hesaplanmış, ayrıca sünnetli deri bu ihtimalleri yüzde 70 daha da düşürüyor, bu yüzdendir ki ulkemizde batı kadar kondom kullanımı yaygın olmasada batıdan az cinsel hastalık gorülür, geçmiş olsun hıv yanında hepatit sifiliz kontrolüde yaptır gittiğin lab veya doktor seni yonlendirecektir, internette araştırma çok eski ve yanlış bilgi dolanıyor.
  • ilişkinin 14.gününde p24 antijenleri kanda belirir, 21.günde tavan yapar, bazı durumlarda bu görünme tarihleri kayabilir ama 28.gün kesin tarihtir,28-30.günler arası vidas hıv duo ultra testini yaptır özel lab.larda 300₺ olması lazım fiyatı.Yabancı-yerli bir çok doktor bu testi 28.gün ve sonrasında olduyysanız başka teste gerek yok der, ama bazı kurumlar 4.nesil testler içinde 42.günden sonra kesin sonucu verir der.Dünya sağlık örgütü(WHO) 90.günden sonra kesin sonucu alırsın der çünkü dünyada halen 1.nesil testleri kullanan gelişmemiş ülkeler var, ama Türkiye'de devlet hastahaneleri dahil testler 4.nesil yani hem antijen hem antijor bakar.Özel lab'a gidersen sana 14-28.günlerde 2 test önerirler, doğrusu budur ama insan psikolojik olarak kolay atlatamıyor bu yüzden 42.günde de devlette bir test daha olabilirsin para vermemek adına çünkü sonucu değişmeyecektir, aslında 14.günde aldığın sonucunda değişmesi beklenmez ama en ufak ihtimalleri ortadan kaldırmak için 28.günde tehit edilir.Hıv ın esas bulaş yoluda kandır yani anal ilişkiler ve kan nakli,vajinal ilişki ile 2 deney yapılmış birinde 3/1000-öbüründe 1/2000 pratik oran hesaplanmış, ayrıca sünnetli deri bu ihtimalleri yüzde 70 daha da düşürüyor, bu yüzdendir ki ulkemizde batı kadar kondom kullanımı yaygın olmasada batıdan az cinsel hastalık gorülür, geçmiş olsun hıv yanında hepatit sifiliz kontrolüde yaptır gittiğin lab veya doktor seni yonlendirecektir, internette araştırma çok eski ve yanlış bilgi dolanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Eğer maddi durumun yerindeyse ve çok evham yapıyorsan 9.günden sonra PCR testi yaptırabilirsin fiyatı 1000 civarı olmalı, devlette yapılmıyor. Bu test DNA örneğini çoğaltarak yapılır o yüzden erkenden saptar, ama test insan tarafından yapıldığı için sonucu 3-4 gün içinde çıkıyor, o yüzden önermem oda 12-13.günlere denk gelecek yani, vidas testtini 14.günde yaptır aynı gün sonucu çıkar.

• Geçmiş olsun gardaşım benim

• İlk mesaj güncellenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heqzan -- 19 Haziran 2020; 17:23:41 >
  • İlk mesaj güncellenmiştir.
    Neden kimse yardım etmiyor?
  • Hemen belli olmaz ki o bazen 5 yıl sonra çıkıyor yada 10 yıl sonra çıkıyor HİV hemen çıkan birşey degildir..
  • tranceedit T kullanıcısına yanıt
    pakaji2 kullanıcısına yanıt
    quote:

Hemen belli olmaz ki o bazen 5 yıl sonra çıkıyor yada 10 yıl sonra çıkıyor HİV hemen çıkan birşey degildir..

5 yıl mı, hocam ne yaptın sen ya

quote:

selam hocam adam yazmış kerrari nickli kişi. yazılması gerekeni fazlasıyla yazmış daha nasıl bir yardım istiyorsun.
    aga sana tavsiye şapkalı da olsa öyle ilişkiye girme. ben şapkanın yırtıldığına çok şahit oldum.
    elizabet ve eşin yeter. gerek yok riske.

hocam eşim yok malesef, gençliğin verdiği heyecanla yaptık bir hata. konuyu ilk açtığımda ve dediğiniz arkadaş cevap yazdığında test yaptırmamıştım. o yüzden testten çıkan sonuç nedir. başka bir teste gerek var mı? doktora göstermeye gerek var mı? bunları merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heqzan -- 23 Haziran 2020; 13:30:36 >

• pakaji2 kullanıcısına yanıt
    ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.

quote:

aldığın zevki 500 misli geri verdin biliyorum.

bu kesinlikle doğru.

quote:

4,5 ay geçmiş ve testi öyle yaptırmışsın. o zaman sorun yok.geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın birader.

amin hocam. sizce doktora kontrole gitmeye gerek var mı? doktor test yapılması için kan sırası açtığında 2 gün sonra gel kontrol edelim demişti. pozitif çıkarsa bilgilendirmek için mi öyle dedi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heqzan -- 23 Haziran 2020; 16:45:48 >
  • burada herkes ibiş hocalık yapmış ama hemen çıkmıyor kardes bazen 4 yıl sonra bazen ise 8 yıl sonra bir grip gibi başlıyor çıkıyor öyle farkındalık yapan reklam kasan gazeteler haberler vs yok 3 hafta yok 2 hafta demiş ama öyle degil işte..
    hiv olmuş kişinin hastalık öyküsünü dinle bak kaç yıl sonra çıkmış
  • pakaji2 kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam. En iyisi yarın bi kontrole gideyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heqzan -- 23 Haziran 2020; 19:32:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.