Şimdi Ara

Referandum 2017 uygulamaları mobil mağazalarda yer aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Referandum 2017 uygulamaları mobil mağazalarda yer aldı

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu 16 Nisan 2017’de gerçekleşecek. Anayasanın 18 maddesi üzerinde gerçekleştirilecek oylama öncesinde hem değişiklikleri savunan hem de bu değişikliklere karşı çıkan taraflar, düşüncelerini desteklemek adına çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yürütüyor.

Bu odakta mobil uygulama mağazalarına da hem kullanıcıların nabzını tutmaya çalışan hem de bilgilendirme amacı taşıyan uygulamalar eklendi. Bu uygulamalardan en iyi 3 tanesini seçtik. Seçimi yaparken hem her iki düşünceyi de savunan hem de ortada duran bir tanesini dahil etmeye özen gösterdik.

Evet? Hayır? 

Uygulamalardan ilki tarafsız bir şekilde insanlara değişiklikleri anlatma amacı güdüyor. Değişecek maddelerde kaldırılacak kısımlar kırmızı ile gösterilmiş ve üstü çizilmiş. Yeni eklemeler ile yeşil olarak belirtilmiş. Bu sayede tüm düzenlemelere dair detaylıca bilgi sahibi olmak mümkün hale geliyor. Uygulama görsel olarak da son derece sade bir arayüze sahip. 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.referandum.evethayir

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/evet-hayır-referandum-2017/id1215743754?mt=8

Hayır 

Değişikliklerin yanlış olduğunu savunan kesimi temsil eden Hayır uygulaması ise neden hayır denilmesi gerektiğini maddeler halinde açıklıyor. Uygulamada bazı özellikler şu anda çalışmıyor. 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haziran.androidhayiruygulama

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/neden-hay%C4%B1r/id1207043859?mt=8

Kararımız Evet 

Değişiklikleri destekleyen kesimi temsil eden Kararımız Evet uygulaması ise hem maddeleri sıralamış hem de değişiklikler ile gelecek olanları ayrı bir ekranda maddeler halinde ekrana getirmiş.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.akp.ke&hl=tr

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/karar%C4%B1m%C4%B1z-evet/id1205980498?l=tr&mt=8

• 1 yıldızlar ve küfürler havada uçuşur
  • Anayasa vs bahane dokunulmazlık şahane.

Haydi hayırlısı, 3 aylara da girdik biliyorsunuz.
  • Herkese Hayırlı bir referandum olsun.

• Kararımız net.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk TV izledim, diğer kanalları da, internet ve kitaplardan kaç gündür Anayasa maddelerini araştırdım. Anayasa, Kanun, kararname vs bunları bilmeyen ve RTE ye gıcık olan herkes içi boş bir düşmanlıkla Hayır oyu verecektir. Eminim.

Mobil olmasam ayrıntılı yazardım ama referandumdan Evet oyunun çıkması bu ülkenin ihtiyacıdır. Bakın bunu ciddi olarak söylüyorum. Birbirine çelme takan, siyasi rant için birbirini kündeye getirmeye çalışan, gerçek ideal siyasi ahlakın oturması için kesinlikle Evet oyu verilmesi gerekiyor.

Mevcut sistemde Akp tek başına iktidar olmazsa eğer koalisyonlar olacaktır. Chp-Mhp koalisyon olamaz, mecbur Hdp destek vermesi gerekiyor, Hdp destek vermesi için bakanlık isteyecek. HDPlilerin bakan olması tam bir felakettir. 7 haziranı hatırlayalım.

Bu seçimi parti bazlı değil de gerçekten ülkesi için iyi olacağına kanaat getiren insanların Hayır oyu vermesi için bir sebep yok. Akp yi sorguya çekmek zamanı 2019 tarihidir. Halk TV kafasıyla bu seçime bakmak insanı yanıltır.

• #Hayır'lısı olsun diyelim

• HAYIRlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

Halk TV izledim, diğer kanalları da, internet ve kitaplardan kaç gündür Anayasa maddelerini araştırdım. Anayasa, Kanun, kararname vs bunları bilmeyen ve RTE ye gıcık olan herkes içi boş bir düşmanlıkla Hayır oyu verecektir. Eminim.

Mobil olmasam ayrıntılı yazardım ama referandumdan Evet oyunun çıkması bu ülkenin ihtiyacıdır. Bakın bunu ciddi olarak söylüyorum. Birbirine çelme takan, siyasi rant için birbirini kündeye getirmeye çalışan, gerçek ideal siyasi ahlakın oturması için kesinlikle Evet oyu verilmesi gerekiyor.

Mevcut sistemde Akp tek başına iktidar olmazsa eğer koalisyonlar olacaktır. Chp-Mhp koalisyon olamaz, mecbur Hdp destek vermesi gerekiyor, Hdp destek vermesi için bakanlık isteyecek. HDPlilerin bakan olması tam bir felakettir. 7 haziranı hatırlayalım.

Bu seçimi parti bazlı değil de gerçekten ülkesi için iyi olacağına kanaat getiren insanların Hayır oyu vermesi için bir sebep yok. Akp yi sorguya çekmek zamanı 2019 tarihidir. Halk TV kafasıyla bu seçime bakmak insanı yanıltır.

dediklerin tamamen ırkçılık üzerine kurulu. milliyetçi kesimden oy toplamak için hdp üzerinden vurmaya çalışmışsın insanları. orta doğuda tek adam rejimiyle yönetilen ülkelerin halini görüyorsun. bu kadar fazla yetkinin tek bir elde toplanması yanlış bir şey. RTE zamanında Fethullah gülenin en büyük destekçilerindendi bugün ise kandırıldım diyor. yarın bir gün çok daha fazla yetkiye sahip haldeyken kandırılırsa / kaldırıldığını iddia ederse sonumuz nolcak?

hadi diyelin rte'ye bir şey oldu. omdan sonra gelecek kişi bu kadar büyük yetkilerle ülkenin başına kim geçecek? tek bir insana böyle yetkileri vermek ne kadar doğru?

hiç laga luga yapmayın cumhurbaşkanı yargılanabilcek vs diye. çünkü onu yargılayabilcek insnaların büyük çoğunluğunu zaten yeni anayasa ile kendisi atamış olacak. yani kendi adamları olacak onu yargılama yetkisi olanlar.

• quote:

Halk TV izledim, diğer kanalları da, internet ve kitaplardan kaç gündür Anayasa maddelerini araştırdım. Anayasa, Kanun, kararname vs bunları bilmeyen ve RTE ye gıcık olan herkes içi boş bir düşmanlıkla Hayır oyu verecektir. Eminim.

Seçilen başkanın yardımcı sayısı, eğer başkanın ölüm - hastalık vb. durumları olursa yerine kimin bakacağı bile belli değilken savunma mekanizmanı tamamen kafatasçı MHP'lilere yönelik olarak HDP üzerinde kurman amacını net ortaya koyuyor.

Bahsettiğin olayları CHP veya başka parti sebep olmadı. Teröristler ateş açmazsa sizde müdahale etmeyin, silahlı bile geçseler görmezden gelin diye talimat veren, operasyonların durdurulmasını yazılı şekilde emreden de CHP veya MHP değil bir fiil halen yetkisiz olduğunu iddia eden AK Parti iktidarı ve yöneticileriydi.

Koalisyon kötüdür de ayrı bir giriş yöntemi. Git Avrupa ülkelerine bak hani sürekli kötülemekle meşgul olup iflasını verdiğiniz ülkelere.
    Halk gayet memnun. İflas ediyor dediğiniz Yunanistanda halk ekstra ikramiyesi için ortalığı yakıp yıktı ama sizin kafanızdakiler ülke batıyor kafasında hala. Adamlar günde 3-5 saat istediği saatte çalışıyor burda 45 saat + mesai yapan adam çok şükür'e devam...

2 hafta önce tiyatronun sahnesi Hollanda sürekli koalisyonlarla yönetiliyor. İhracat rakamlarını ve büyüklüğünü de öğrenmişsindir herhalde.

• EVET herkese hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novio -- 31 Mart 2017; 21:33:47 >
  • HAYIRLI akşamlar!

• M.Akif Ersoy o lakabakı kaldır yoksa onun ruhu sana rahat vermez!

• evet diyen herhangi biri;
    cb yardımcılarının kaç kişi olacağını ve seçilmemiş kişilerin tüm bu yetkiyi kullanmasının mantığını,
    18 yaşında kimlerin çocuklarının mv olacağını,
    yargıdaki hakimleri partili birinin atamasının mantığını,
    cb'nın tüm kurumların müdürlerini atayabilmesini veya görevden alabilmesinin mantığını,
    terörün ve işsizliğin hangi madde değişikliği ile bitirileceğini
    mantıklı bir şekilde açıklasın bende evet diyeceğim.
  • M.Akif Ersoy kullanıcısına yanıt
    Saçmaladınız.

'Bu seçimi parti bazlı değil de gerçekten ülkesi için iyi olacağına kanaat getiren insanların Hayır oyu vermesi için bir sebep yok.' şu cümleyi söylemeyecektin. Çünkü her kesim, kendi seçtiğinin iyi olduğunu söylüyor. Evet çıkarsa 2. açılım süreci gerçekleşir.
  • Tabii ki EVET.

• quote:

• muhafazakar seçmen bu mecrada pek bulunmuyor, muhalifler buralarda güçlü çıkınca kendilerini çoğunluk zannediyor ve seçim sonucuna hile diyor
  • Özet olarak; Teklif edilen yeni düzenleme daha stabil bir devlet yönetimi vaat ediyor.
  • klasik akp yaklaşımı ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar,

yok efendim, ecevit şöyleydi, kılıçdaroğlu beş koyun güdemezdi, menderes şöyleydi, evren böyleydi ..

en yakının üstünden 20 yıl geçmiş iktidarsın, adam geçmişin üzerinden siyaset yapıyor,

sen ne sin birader, sen kimsin, sen necisin bana onu anlat, boşver onu bunu,

başkasının üzerinden siyaset yapan, din üzerinden siyaset yapan, bu tarz bir yaklaşımla yani başkalarının üzerinden argümanını kuran adamlar bir hiç tir,

o yüzden ne akp si ne chp si ne mhp si ne hdp si, basın HAYIR ı önümüze bakalım onlar düşünsün ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 3 Nisan 2017; 12:16:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.