Şimdi Ara

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.549
Cevap
53
Favori
157.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=RdI4K-Bn_Ig&feature=youtu.be
    reeder W7ıc de linux çalıştıramayan lar ıçın vıdeolu anlatım
  • güzel iş, eline sağlık. sizce cloud ready çalışır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadşımdan bu tableti aldım win 10 1703 yüklüydü bi türlü üstüne son gücelleme yapamadım yerden dolayı gittim usb den sıfır kurdum zorla burdaki sizin verdiğiniz linklerdende driverları kurdum .

ama sorunum pil feci tükeniyor . her türlü yere girip pil ayarlarını yaptım gibi ..

sizce çözümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atihanlı

slm arkadşımdan bu tableti aldım win 10 1703 yüklüydü bi türlü üstüne son gücelleme yapamadım yerden dolayı gittim usb den sıfır kurdum zorla burdaki sizin verdiğiniz linklerdende driverları kurdum .

ama sorunum pil feci tükeniyor . her türlü yere girip pil ayarlarını yaptım gibi ..

sizce çözümü var mı?

Arkadaşım sana tavsiyem win8.1 kurman. Win10 evet guzel ama gpu driver'ı bence bilinçli kotulestirilmis. win8.1 de rahatca izledigim video'yu win10' da takila takila izledim sonra win8.1'e geri dondum. Driverlari icine gömülü windows8.1 .iso tavsiye edebilirim istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 17 Aralık 2017; 14:31:52 >
  • Merhabalar e tab 4 kullanıyorum.

Office programları ve video izlemek için yeni tablet bakıyorum. Önerir misiniz? E tab 4 den daha mı iyi yoksa kötü mü Birde Hometech pro7 var. Hangisini önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Merhabalar e tab 4 kullanıyorum.

Office programları ve video izlemek için yeni tablet bakıyorum. Önerir misiniz? E tab 4 den daha mı iyi yoksa kötü mü Birde Hometech pro7 var. Hangisini önerirsiniz

Aliexpreden chuwi hi8 pro almani öneririm. şahsen aldim kullanıyorum. çift işletim sistemi var.

• Hayalci kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fakat cihazı e tab 4 ile takas ile alıcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • koppa kullanıcısına yanıt
    iyi olur böyle devamlı şarjda hiç kullanılmıyor sğl..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamitb3

Arkadaşlar ürünü uzun bir süredir kullanmaktayım ve üründe modifiye yapmış -pilini ve hoparlörünü değiştirmiş- bir kişi olarak izlenimlerim daha önce şu mesajımda:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=101491589 belirttiğim gibi amacına yönelik kullanımda çok da başarılı bir ürün olduğu yönünde...

*Şimdi sizlere kendi yaptığım pil,depolama ve performans iyileştirmelerini madde madde yazacağım, bu işlemler cihazı garanti dışı bırakmaz ve tamamı geri alınabilir sorunsuz işlemlerdir yani dileyen kendi cihazında uygulayıp fark yaratabilir.

*ÖNCELİKLE CİHAZIN KULLANIMIYLA İLGİLİ GENEL UYARILAR VE ÖNERİLER
    -CİHAZIN ÜZERİNDEKİ KORUMA JELATİNİNİ ÇIKARMAYI UNUTMAYIN!

-ÇÖZÜNÜRLÜĞžÜ EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜОÜNE TIKLAYIP AÇILAN MENÜDE GELİŞMİŞ AYARLAR A GİREREK TÜM MODLARI LİSTELE SEÇENEОİNİ KULLANARAK 1024*600 70 HERTZ SEÇİMİNİ YAPIP ONAYLAYIN EKRANDAKİ BULANIKLIK GİDECEKTİR(Windows Mağaza uygulamalarının tekrar çalışabilmesi için 1280*800 olarak tekrar değiştirebilirsiniz)

-Cihaza Zipmagic gibi üçüncü parti bir sıkıştırma yazılımı yüklemeyin sorunlar çıkartıyor,performans düşüşü yaşatır ancak çok gerek görülürse windowsun kendi disk sıkıştırması kullanılabilir
    -RECOVERY BÖLÜMÜNÜ uçurmak/silmek bize depolama olarak fayda sağlamadığı gibi windows kurtarma seçeneğini de yok ediyor.O yüzden bu bölümle uğraşmıyoruz

Şimdi gelelim OPTİMİZASYONLARA:
    1-Sistem Geri Yükleme ya da diğer adıyla Sistem Kurtarmayı kapatın.Yine aynı yerden yandaki Gelişmiş sekmesinden Performans bölümüne tıklayıp En İyi Performans İçin Ayarla seçilerek gereksiz animasyonlardan kurtulunabilir.Bu özellikle pilde ciddi iyileştirme sağlayacaktır.

2- Görev Yöneticisi>> Hizmetler i açtıktan sonra tek tek bulunup sağ tık yapıp Özellikler seçeneğiyle başlangıç türü Devredışı yapılacak yani Kapatılacak Hizmetler;

-hızlı getirme
    -windows search
    -sunucu
    -iş istasyonu
    -en iyi duruma getir hizmeti(ssd kullanıyoruz)

3-Arama kutucuğuna Cmd yazıp gelen sonuca sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır deyip başlatıyoruz ardından powercfg -h off yazıp onayladığımızda hazıda beklet fonksiyonunu kapatmış ve 1 gb yer açmış oluyoruz.
    Hazırda bekleti kapat!" powercfg -h off " (kopyala yapıştır yapılabilir)

4-İnternet Tarayıcı olarak Google Chrome kurup reklam engelleyici eklentilerimizi kuruyoruz(adplus olanı ve Ghostery) ve Ccleaner kurup 15 günde bir internet geçmişinizi temizlemeniz tavsiyemdir ancak burdan genel bir uyarı yapayım; Cclaner,GOMPlayer,DTools Lite ve Burnaware Free gibi yazılımlar size varsayılan olarak Yandex,360 Total Security vb toolbar ve yazılımları da beraberinde kurdurmak isteyecektir bu yazılımlar benim gözümde şüphe götürmez virüs niteliğindedir iLERi> iLERi butonlarına tıklarken internete bağlı olmanızı ve mutlaka seçenek sundukları ekranlarda bu agresif reklam virüslerine ait tikleri kaldırmak suretiyle yükleme yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

5-Winrar,Winamp Lite,KLite Codec Pack(kurarken veya sonrasında donanım hızlandırma: Intel QuickSync seçin),Malwarebytes Anti Malware(Arada sırada taratmak için) ve Hwinfo32(donanım bilgisi ve özellikle ısınma durumunu kontrol için) programlarını indirin ve yükleyin tamamı ücretsizdir winrara gelince çözüm ragreg.key diyeyim sadece...

6-Masaüstünde Sağ tıkayıp Grafik Özelliklerine ve Güç Seçenekleri menüsüne girin Enerji Tasarrufunu etkinleştirip Maksimum Pil Ömrüne sürükleyebilirsiniz.Ayrıca Bluetooth özelliğini aktif bir şekilde yani sürekli kullanmıyorsanız Aygıt Yöneticisinden Bluetooth Radyoyu devre dışı bırakabilirsiniz ve wifi için de kullanmadığınızda uçak modunu devreye sokmanız yine batarya ömrü olarak iyileştirme sağlayacaktır.

7-Daha işlevsel bir kullanım sağlamak amacıyla alt taraftaki görev çubuğunu önce üzerine sağ tıklayıp kilidini açıp sonra sağ kenara taşıyıp öylece kullanabilirsiniz deneyin daha kullanışlı oluyor internette gezinirken.Ve de tüm internet tarayıcılarınızda Varsayılan önizleme ayarını %90 yapmanız yine tavsiyemdir çünkü 1024*600 çözünürlükte çalışırken birçok sayfa ekrana tam sığmayacaktır %100 iken..

8-Biliyosunuz güç planlarında tek bir güç planı var ve çok az şeyi kontrol etmemize izin veriyor.Asıl performans-pil ayarları biosta yer alıyor yani biostan ince ayar yapılabiliyor ama bunu tecrübesiz kullanıcıya önermem ve oynamaya gerek de yok zaten ancak güç planında göremediğimiz o ayarlar aslında biosta var bunu söylemek istedim.GPU,CPU ve tüm donanıma hükmedebiliyorsunuz.Yeri gelmişken bios UEFI olduğundan uefi olmayan cd ve usb leri boot etmiyor ve biosa girmek için bilgisayar başlarken harici klavyeden delete tuşuna aralıklı basmanız yetiyor.

9-Ayrıca Güç Planlarını ayarladığımız ekranda Bilgisayarın Uyku Moduna geçmesiyle ilgili süreler çok uzun o süreleri 1 dk ve 3 dk yapacak olursak günlük kullanımımızda yine tasarrufa gitmiş oluruz.Pil ömrü deyince en önemli faktör tabi ki ekran parlaklığı; ben evde 1. seviye parlaklıkta kullanmayı dışarda ise 4.seviye parlaklıkta kullanmanızı tavsiye ederim.Ekranı Otomatik Döndür seçeneği kapatıldığında pilde fark edilir artış sağlanıyor bilginize...

10- ÖNEMLİ BİRKAÇ UYARI DAHA: CİHAZINIZIN SAATLERCE AŞIRI ISI ALTINDA ÇALIŞMASINA İZİN VERMEYİN CİHAZDAKİ PASİF SOĞUTMA YETERSİZ VE CİHAZI KUTUDAN ÇIKAN ŞARZ ALETİYLE DEĞİL 2 AMPER VE ÜZERİ KALİTELİ BİR ŞARZ ALETİYLE ŞARZ EDİN YİNE ŞARZ EDERKEN SAATLERCE KULLANMAYIN KAPALI DURUMDA ŞARZ EDİN,BU TABLETİN İNTERNET,OFİS VE MULTİMEDYA KULLANIM İÇİN TASARLANMIŞ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

bunları yaptım daha iyi oldu sğl ama servis kapamadan iki tanesinin inglizcesini bulamadım bilen varmı ? nedir karşılığı.

- Görev Yöneticisi>> Hizmetler i açtıktan sonra tek tek bulunup sağ tık yapıp Özellikler seçeneğiyle başlangıç türü Devredışı yapılacak yani Kapatılacak Hizmetler;

-hızlı getirme
    -en iyi duruma getir hizmeti(ssd kullanıyoruz)

bide servislerde running yazan bir sürü bir şey var network - win defender gibi neler kapanır acaba.

intel hd grafik de güncelledim driver ves: 10.18.10.4653 yazıyor artık.

bide ne olduysa hdd -2,60 gb düştü.

@koppa zahmet etme win 10 devam - sanki benim pil ölü galiba şarjda zor oluyor.

• bunları buldun ..
    http://s7.dosya.tc/server/njg55f/ReederW7iC_BIOS_UPDATE_V1.6.8.zip.html
    https://forum.xda-developers.com/windows-8-rt/general/reeder-w7ic-tabletemdoor-em-i8170-t3126085
    https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3347599&d=1433417981

yer yok diye resetleyemedim windowsu sıfırdan kurim dedim gene bu sefer usb ler gitti usb disk klavye çalışmaz oldu bios resetleme varmı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atihanlı -- 22 Aralık 2017; 15:54:2 >

• atihanlı A kullanıcısına yanıt
    Lutfen kusura bakma bir iki deneme yaptim 2.5gb dosyayi upload edemedim. Orjinal kaynak da kurbağa olmus. Yogunlugum da var, bekletmek zorundaayim. PC mde upload icin duruyor.

• koppa kullanıcısına yanıt
    şu an hiç uğraşma usb sorunu yaşıyorum hafta sonu bios sıfırlamaya uğraşıcam olmazsa kalır öyle..
    sğl genede
  • Merhabalar.

Cihazdan almak isteyenler varsa benimkini satıyorum. Linkini paylaşıyorum:

https://forum.donanimhaber.com/reeder-w7ic-windows-8-tablet-kutulu-ekstrali--130480844#130480844

• Bu tablete android kuramadım gitti

Bi ara teknik servis yüklüyor diyorlardı acaba hala yüklüyorlar mıdır?

• mahsur kalan adam M kullanıcısına yanıt
    Sormak lazım. Ben Windows 10da ekran döndürmeyi yaptığımdan itibaren oldukça rahat bir şekilde kullanıyorum tableti.

• quote:

Orijinalden alıntı: iSpeedy

Sormak lazım. Ben Windows 10da ekran döndürmeyi yaptığımdan itibaren oldukça rahat bir şekilde kullanıyorum tableti.

Yok hocam ben kullanamıyorum valla çok donuyor

Android olsa iyi olur

• Yıllar sonra gelen bilgi.

http://s.aliexpress.com/veum2iam ben almayı düşünüyorum zira kablolar ile çok karışık oluyor bu yeterince taşınabilir güzel bir ürne benziyor ayrıca kablo olmaması aparatın içinde devre kartı varsa akımın kaybolmadan aktarılacağını gösteriyor. Ayrıca dün bir deneme yaptım bataryayı saatlerce şarjda pes oynamışlığım varken batarayayı cihaz hiç açılmayacak derecede sıfırlayıp kapalı biçimde dün şarja taktım ve usb tester'ı bağladım. Sonuç resimdeki gibi üreten firmada tabletin kaç mah olduğunu bilmiyor. Ha ama benim şüphelerim şu yönde batarya 1 saat 40 dakika sonra %99da kaldı (3100 mah di) ve 1.72 amper olan şarj hızı 0.30'lara düştü yaklaşık 3 saat sonrada 0 amper oldu detaylar resimde. 4298 mah kapalı şarj olduğu için gücü harcamadı

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] Eğer hala bu tableti kullanan varsa bu usb ve şarj aparatını tavsiye ederim ayrıca bir uplayında sayımızı bilelim 4 yıl önce 189 TL'ye satılan en efsane tabletti bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kraldergi -- 19 Ocak 2018; 7:40:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

quote:

Orijinalden alıntı: iSpeedy

Yok hocam ben kullanamıyorum valla çok donuyor

Android olsa iyi olur

Win 10 eski buildlerde kasmıyordu, tavsiyem yeni buildde sağ alttaki pil simgesine tıklayıp güç tasarrufundan ziyade daha iyi performansı seçmeniz. Bu tableti rahatlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kraldergi -- 19 Ocak 2018; 7:43:1 >
  • beyler ben bi modifikasyon yaptım, elektrikten anlayan biri cvp verebilir mi ? power +- kablosunua çizik attım, çok eski bir ekran kartındaki fanı söküp +- kablolarını direkt bağladım, fan çalıştı altına da 1 lira koydum işlemciye direkt temas sağlattım. şuan 50 dereceyi geçmiyor, hdmi ile tv ye bağlı ve 1080p videolar sorunsuz. ama sorun olur mu diye fikir alayım dedim. açılış şifresini kaldırdım, unified remote başlangıçta açılıyor ve uzaktan kontrol ediyorum gayet iyi gibi şimdilik. arka kapağı da fan açıkta kalıcak şekilde kesicem muhtemelen, tuşları kullanmak zor oluyor böyle.

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ]

• ucimentay U kullanıcısına yanıt
    bişey olmaz

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.