Şimdi Ara

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.549
Cevap
53
Favori
157.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uyumlu ekran koruyucu bulabilen var mı?

Logitech klavyeyi migroslardan benim gibi bulamayanlar için link aşağıdadır. 10TL fazla ama kargo ücretsiz.
    http://www.n11.com/logitech-keyboard-mediaboard-pro-ps3-ps4-klavye-bluetooth-P37505266
  • Siteni inceledim guel olmus eline saglik.
    Kirtarma surucusunu usb bellege kopyaladim ve gelismis baslattan usb ile baslatmayi seciyorum klavye dili seciyorum sonra yine gelismis baslat secenekleri cikiyor. Usb deki kurtarma yi nasil kullanacaz.
  • Arkadaşlar masaüstü gibi kullanmayın diye özellikle belirtmişler ya acaba sürekli şarja bağlı kalsa bi sorun olur mu. Sonuçta çin mali kalitesiz piller falan kullanılmıştır. Şarj cihazı bile kalitesiz ya hani patlama falan ne bileyim tehlikeli mi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tablet asphalt 8 brother in arms minion rush gibi oyunları açar mı rahatça çünkü benim htc 8x telefonum çok rahat açıyor
    Benim telefon
    2 çekirdek
    1.5 Ghz
    Qualcomm snapdragon S4 MSM 8960
    1 gb ram
    Bu tablet
    4 çekirdek
    1.8 Ghz
    İntel Z3755G
    1 Gb ram
    Fikirleriniz neler sizce açar mı o oyunları

• quote:

Orijinalden alıntı: efekan_02

Arkadaşlar masaüstü gibi kullanmayın diye özellikle belirtmişler ya acaba sürekli şarja bağlı kalsa bi sorun olur mu. Sonuçta çin mali kalitesiz piller falan kullanılmıştır. Şarj cihazı bile kalitesiz ya hani patlama falan ne bileyim tehlikeli mi sizce

Olabilir hocam keşke batarya değiştirilebilse kaliteli bi batarya takabilsek

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

quote:

Orijinalden alıntı: efekan_02

Arkadaşlar masaüstü gibi kullanmayın diye özellikle belirtmişler ya acaba sürekli şarja bağlı kalsa bi sorun olur mu. Sonuçta çin mali kalitesiz piller falan kullanılmıştır. Şarj cihazı bile kalitesiz ya hani patlama falan ne bileyim tehlikeli mi sizce

Olabilir hocam keşke batarya değiştirilebilse kaliteli bi batarya takabilsek

Yada bataryasız kullanabilsek laptoplardaki gibi.
    Ne çok şey istedik
  • fatih projesinde devlet o uyduruk tabletlere ne kadar verdi bilmiyorum ama bu tablet öğrencilerin işin hayli hayli görürdü yazık ya ....
  • efekan_02 kullanıcısına yanıt
    Bu soruya kimse bir sey olmaz diyemez. Bahse konu sony olsa bile

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Bu soruya kimse bir sey olmaz diyemez. Bahse konu sony olsa bile

Ben o şekilde kullanmayı planladığım için en iyisi böyle riske girmemek hocam. Diğer şekil işimi hiç görmez

• efekan_02 kullanıcısına yanıt
    Dediginiz sekil hic bir cihaz kullanilmaz. Sony de olsa

• Ben aleti 1 hafta kadar önce aldım, hızı, işlemci gücü gayet yeterli geldi, tv'e kesintisiz 1080p youtube videolarını bile izleyebiliyorum fakat şarj olayı gerçekten sıkıntılı olunca bir çözüm aradım. Çeşitli kabloları denedim kestim, OTG ve şarj kablosunu birleştirdim ama nafile, alet çalışırken şarj olsa bile bir süre sonra şarjı bitip kapanıyor. Çünkü harcadığındığndan daha geç doluyor yani sistem tükettiği kadar hızlı şarj olmuyor. Bunun üzerine tableti 169 TL'ye almanın da rahatlığı ile açtım ve pilinin kablolarını keserek çıkardım. Kırmızı ve siyah besleme kablosuna PSP'nin 5 volt 2000 Mah şarj aletinin kablolarını bağladım (araya 10 Watt taş direnç koyarak), küçük bir delikten kabloları çıkardım. Şimdi kesintisiz ve sınırsız tableti kullanabiliyorum. OTG kablosu ile de USB çoklayıcı, kablosuz mause ve klavye bağlı. Ayırca evde eski dokunmatik monitöre HDMI to VGA dönüştürücüsü ile bağladım. Dokunmatik USB kablosunu da USB çoklayıcıya bağladım ve sürpriz, mönitörün dokunmatik sürücüsü win xp için olmasına rağmen çalıştı ve şimdi dokunmatik ekranda win 8.1 kullanıyorum. Alet acayip bir şey, bu kadar deneme için bile verilen paraya değdi.Adeta All One PC oldu :) Tek eksiği olan kapasite sorununu da 16 GB micro kart ile kısmen çözmeye çalıştım. Programları SD karta kuruyorum. C sürücüsünü sadece işletim sistemi için kullanıyorum. Advenced Sistem Care ile sık sık tarayarak biriken gereksiz çöp dosyaları silerek de yer kazanıyorum. Tek sorun alet mobil olmaktan çıktı ama zaten mobil kullanmak için Samsung android tablet kullanıyorum:)

• Ben de pil uçlarını dışarı bir sokete vermeyi planlıyorum.size tavsiyem 5v u 3.7-4.3 aralığında bir değere düşürün.çünkü lityum batarya alete bu aralıkta gerilim uyguluyor normalde.5v adaptörün içini açıp çıkışına seri 1n4007 diyot ekleyin.her diyot gerilimi 0.7v düşürür.2 diyot uygun olur zannımca

• quote:

Orijinalden alıntı: mco

tv'e kesintisiz 1080p youtube videolarını bile izleyebiliyorum .

fakat şarj olayı gerçekten sıkıntılı olunca bir çözüm aradım.
    Çeşitli kabloları denedim kestim, OTG ve şarj kablosunu birleştirdim ama nafile, alet çalışırken şarj olsa bile bir süre sonra şarjı bitip kapanıyor. Çünkü harcadığındığndan daha geç doluyor yani sistem tükettiği kadar hızlı şarj olmuyor.

OTG kablosu ile de USB çoklayıcı, kablosuz mause ve klavye bağlı.

tv ye görüntüyü hdmı dan ekranı uzat diyemi çoğaltıyorsunuz ?

yukarda alıntılar yapmıştım arkadaşlar güç ve otg yi birlikte kullandıklarını yazmışlar

siz hangi otg kablosunu aldınız
    yukardaki mesajlarımda iki adet var bir ebay ve biri de GG da 4 lü hub olarak çalışmazlarmı acaba ...

ek :
    http://www.eeekit.com/eeekit-office-kit-for-dell-venue-8-pro-otg-cable-adapter-usb-hub-mouse/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 5 Ocak 2015; 17:31:15 >

• http://teknoseyir.com/inceleme/windows-tablet-usb-sarj-otg-aparati

------------------------------------------------

Sonuç:
    Bu kadar yazıyı kim okur orası ayrı mesele ancak sadete gel diyenlerin baktığı bu kısım için şunları yazabilirim.

windows tablet varken andorid tablet almayın.Yok özgürlükmüş yok 1milyon uygulamaymış geçiniz efendim bunları..windows bir tabletle yapabilecekleriniz keşfebildiğiniz yada bildiğiniz ile sınırlıdır.windows 8 size iki platform sunuyor.İster dokun ister tıkla…7 inç bir cihazda masaüstü kullanmak üstelik dokunmayla bile benim hoşuma gidiyor.Çöktü durduruldu diye bir sorununuz kalmıyor.root yapmaya garantiden olmaya rom yüklemeye hiç gerek yok.tabletle ilgili her bir klasöre dosyaya ulaşmak mümkün.portable uygulamalar ile kurulum yapmama lüksünüz bile var.Kısaca windows…

Not:bluestack gibi fantastik windows tablet denemeleri yapıp yazarım bir engel çıkmaz ise.
    Not2: Eksik unuttuğum veya eklemek istediğim konular olursa yazının sonuna eklerim. ekleme başlığı altında.

Ekleme: Ürünün ekranında kendiliğinden bir ekran filmi varmış farketmedim.Ekran çabuk çiziliyor kısmını rafa kaldırdım şimdilik.Unknow :)Film üstüne film çekmiş oldum.

Ekleme 2: Ürün için Y tipi usb otg kablosu almayın.Cihazda aynı anda şarj ve otg çalışmıyor.İşin teknik nedenini internetde bulmak mümkün.Tarafımca denenmiştir.

Ekleme 3: Yinede belirteyim ekranda jelatin olduğu için ekran kalitesi hakkında yazdıklarımın bir tık yukarısını düşünebilirsiniz.Jelatini sökmediğim için jelatinsiz halini bilmiyorum.

Ekleme 4: Bluestack programı kurulumda min 2gb ram uyarısı veriyor.Bu nedenle deneyemedim.

Ekleme 5: Cihazın usb kablosu oldukça dandikmiş.Micro usb ucundaki metal kısım çok kolay birşekilde kırıldı ve sallanıyordu.japonla sabitlemiş ve kablo çalışıyor olsada başta belirttiğim uyarıların nedenini şimdi daha iyi anlıyorum ::))

Ekleme 6: Cihazın üreticisi Selekt Bilgisayar iletişim ürünleri yapmaktaymış.

Ekleme 7: Üründe ne yazık ki pusula gps gibi navigasyon donanımları yok.Navigasyon için bu modeli seçmeyin.

Ekleme 8: Ürünün arka kısmı açıldı ve pilin 2200 değil 2600mah olduğu görüldü.Resim eklendi.(kapak kolay açılıyor sadece tırnakla açtım. açarsanız garantiniz gider doğal olarak)

Ekleme 9: Windows iso ile usb kurulum diski yapıp boot edebildim.Resimler eklendi.Kurulum yapılmadı sadece deneme amaçlı…

Ekleme 10: Tabletde canlı linux dağıtımı boot etmeye çalıştım Ne yazık ki olmadı.Ayrıca her windows iso kurulumu boot edilemiyor.Uefi ile alakalı bir durum olabilir.Emin olamadım.

Ekleme 11: Cihaz için hem şarj hem otg kablosu yapabildim.İnceleme için:http://teknoseyir.com/inceleme/windows-tablet-usb-sarj-otg-aparati

Ekleme 12: Ram kazancı sağlamak için otomatik veya manuel olarak hizmetleri servisleri veya uygulamaları kapatabileceğiniz bir uygulama:İsteyen varsa buyursun:
    http://www.iobit.com/gamebooster.php

Ekleme 13: Tabletin Recovery bölümü komutlarla silinmiyor.Programlarla siliniyor ancak bu sefer işletim sistemi açılmıyor.Yedeklediğim recovery bölümündeki tüm seçenekler denendi ancak hiç biri windowsu kurtaramadı.

Ekleme 14:Tablete windows 10 kurulumu başarılı oldu.Ardından windows 8 kurulumu başarılı oldu.Ancak sürücülerin yedekleri alınması gerekiyor.Dokunmatik ekran dahil bir çok sürücü siliniyor.Windows 10 için yedeklenen sürücüler uyumlu olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0924579C4 -- 5 Ocak 2015; 17:31:44 >

• BlueStacks

Android Uygulama ve Yazılımlarını Bluestacks ile Windows Sistemlerde Çalıştırabilirsiniz

http://www.tamindir.com/bluestacks/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mco

Ben aleti 1 hafta kadar önce aldım, hızı, işlemci gücü gayet yeterli geldi, tv'e kesintisiz 1080p youtube videolarını bile izleyebiliyorum fakat şarj olayı gerçekten sıkıntılı olunca bir çözüm aradım. Çeşitli kabloları denedim kestim, OTG ve şarj kablosunu birleştirdim ama nafile, alet çalışırken şarj olsa bile bir süre sonra şarjı bitip kapanıyor. Çünkü harcadığındığndan daha geç doluyor yani sistem tükettiği kadar hızlı şarj olmuyor. Bunun üzerine tableti 169 TL'ye almanın da rahatlığı ile açtım ve pilinin kablolarını keserek çıkardım. Kırmızı ve siyah besleme kablosuna PSP'nin 5 volt 2000 Mah şarj aletinin kablolarını bağladım (araya 10 Watt taş direnç koyarak), küçük bir delikten kabloları çıkardım. Şimdi kesintisiz ve sınırsız tableti kullanabiliyorum. OTG kablosu ile de USB çoklayıcı, kablosuz mause ve klavye bağlı. Ayırca evde eski dokunmatik monitöre HDMI to VGA dönüştürücüsü ile bağladım. Dokunmatik USB kablosunu da USB çoklayıcıya bağladım ve sürpriz, mönitörün dokunmatik sürücüsü win xp için olmasına rağmen çalıştı ve şimdi dokunmatik ekranda win 8.1 kullanıyorum. Alet acayip bir şey, bu kadar deneme için bile verilen paraya değdi.Adeta All One PC oldu :) Tek eksiği olan kapasite sorununu da 16 GB micro kart ile kısmen çözmeye çalıştım. Programları SD karta kuruyorum. C sürücüsünü sadece işletim sistemi için kullanıyorum. Advenced Sistem Care ile sık sık tarayarak biriken gereksiz çöp dosyaları silerek de yer kazanıyorum. Tek sorun alet mobil olmaktan çıktı ama zaten mobil kullanmak için Samsung android tablet kullanıyorum:)

Şu bataryayı devreden çıkarıp cihazı direk besleme yapma işlemine ne kadar özendim bilemezsin. Aklımdaki yapmak istediğimi uygulamışsın. Keşke bir iki foto ile yapılacakları tarif etsen ... O batarya ya giden kırmızı siyah kabloları kesebilir monte ederim ama o araya lazım olan direnç, ohm vs şeyler hakkında en ufak bir bilgim yok malesef.

Ayrıca uygulamaları nasıl Sdkarta kurduğunu da anlatırmısın.

Senin uyguladığın bataryayı devreden çıkarıp aşağıdaki aletten alsak acaba harici hdd leri okutabilirmiyiz?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/10-port-usb-hub-usb-coklayici-adaptorlu-142769756

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 5 Ocak 2015; 18:14:41 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bu tablette emulator oyunları oynanır mı ?

Mame, CPS, CPS2 NeoGeo PS1 vs emulatörler çalışırsa alabilirim.
  • internette gezinirken yada video izlerken şarjın düşmesine şahit olmadım.

maksimum hızda işlemci çalışır ve 3 boyutlu uygulama açılırsa adaptörden gelen akım yetmeyebilir, bu durumda pilden yemeye başlar.

ama normal kullanımda, internet gezintisi ve video izlemede, office uygulamalarında pilde azalma yok. sadece şarjdayken dokunmatik sapıtıyor, adaptörde ve usb pinlerinde şase topraklaması olmadığı için sanırım.

ben daha iyisi gelene kadar bunu yedek bilgisayar olarak elimin altında tutucam. 2-3 ay sonra tabiri caizse elimi opene 150 tl ye satarım yada veririm birine kullanır.

4gb tabletleri bekliyorum.
  • Ekleyin dostlar :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.