Şimdi Ara

Redmi Note 3 (MTK) şebeke sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yaklaşık 9 aydır sorunsuz kullandığım redmi note 3 (mtk) telefonumda şebeke sıkıntısı yaşıyorum bir çok şey denedim ama çözüme ulaşamadım, yardımınıza ihtiyacım var.

şikayetim;

hattı takıyorum pin kodu soruyor. yazıyorum hat açılıyor ama şebeke gelmiyor, çok uzun bir süre bekledikten sonra şebekeyide yukarda görüyorum ama ne arama yapılıyor ne internete girebiliyorum. yine uzun bir süre sonra artık ümidi kestiğim bir anda whatsupp canlanmaya başlıyor arama yapabiliyorum ama mutluluğum çok sürmeden şebeke gidiyor yada yine şebeke gözükse bile arama yapılmıyor internete girmiyor.

yaptıklarım:

telefonu satın aldığım zaman yüklü olan romla devam ediyordum hiç uğraşmadım, bu olay peydahlayınca

*miui 8 yükledim stabil versiyon
    *cm 12,1 yükledim
    *imei leri tekrar yükledim modem dosyasınıda güncelledim.
    *farklı hat taktım türktelekom ve türkcell onlarda çalışmadı
    *benim hattı başka telefonda denedim sorun yok zaten açarken pin soruyor benim telefondada.
    *kasasını açtım şöle bir göz gezdirdim söktüm taktım. zaten geliyor hat ama kafasına göre donanımsal gibi durmuyor.
    *tercih edilen ağ türünde hepsini denedim lte,3g,2g yemedi
    *ağ operatörünü manuel tarattığımda türktelekom, türkcell ve vodafone hepsini buldu türkcell i seçtiğimde ise bir sorun oldu ağa bağlanamadı diyor.

sonuç olarak bir çözüm bulamadım

bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler

• imei olmadığından kesin olarak eminim uzun bir süre beklemenin ardından sinyal geldi. hem arama yaptım, hemde internete girebildim. sonra bi gitti bi geldi, sinyal gitmedi, internetim gitti filan verim alamadım yani.

çözümü arıyorum halen sizden ricam bana telefonu sorunsuz çalışan bir arkadaş ayarlar > telefon hakkında > dahili hafızanın üstüne gelerek dahili hafızanın üstüne 5 kere tıklayarak açılan test sayfasında telefon bilgisi 1 kısmının ekran görüntüsünü atabilirmi? özellikle "tercih edilen şebeke türünde" sizlerde hangisi seçili öğrenmem gerek. diğer bilgileride kıyaslasam iyi olur.
    yardımınızı bekliyorum .
    teşekkürler.
  • aynı sorun bende var şuan. sen sorunu çözmüş müydün?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emmc bozulmuş olabilir.

• devrimsel kullanıcısına yanıt
    nasıl halledebilirim bi yol gösterir misiniz

• mayk40 M kullanıcısına yanıt
    Hocam emmc yı sökmek gerekiyor. Bu işlemi herkes yapamaz. YouTube yazın işlemi görürsünüz. Yapabilecek yer bulamazsanız da anakart değişir. Yine de söyleyim LG l70 telefonum vardı. Sim gelip giderdi , okumazdi. Emmc bozuk çıktı. Bu yüzden böyle bir tahminde bulundum.

• devrimsel kullanıcısına yanıt
    peki hacım sen halledebildin mi cihazı yoksa çöp mü oldu. bunun parçası da bulunmaz şimdi

Benimki çöp oldu. Yedek parça bulamadım.https://xiaomiservis.com/xiaomi-emmc-tamiri/
    bu linkteki numarayı arayıp görüş istersen. Elimizde parça yok derse de kendim emmc modelini öğrenip satın almalısın. Aliexpress ten falan. Satın alıp getitirsem yapar mısıniz diye sor. Umarım bunlara gerek kalmaz da başka bir sorunu vardır.
    Benimki çöp oldu. Yedek parça bulamadım.https://xiaomiservis.com/xiaomi-emmc-tamiri/
    bu linkteki numarayı arayıp görüş istersen. Elimizde parça yok derse de kendim emmc modelini öğrenip satın almalısın. Aliexpress ten falan. Satın alıp getitirsem yapar mısıniz diye sor. Umarım bunlara gerek kalmaz da başka bir sorunu vardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.