Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9000Q 4.5G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
19.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski bir Note 3 N9000Q kullanıcısı olarak 4.5G teknolojisinden böyle bir cihazda faydalanamadığım için böyle bir konu açmıştım. Ancak artık bunun bir önemi kalmadı.

Artık bir LG kullanıcı olarak Samsung dan kurtulmuş ve uzak durma konusunda kararlı bulunmaktayım. Samsung matbaa gibi telefon basmaya ve patlamaya devam etsin. Ben yoluma LG ile devam ediyorum.

Herkese iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanli61 -- 15 Eylül 2016; 0:15:51 >

• Note 3'de exynos versiyonda lte modem yok diye biliyorum. Mümkün değil 4g desteği kazandırmak.
  • Want to kullanıcısına yanıt
    Evet modem desteği yok ancak aşılamayacak bir sorun değil. Modem değişimi yazılım değişimi gibi işlemlerle çözülebilir. Samsung firmasının bu konuya bir el atması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osmanli61

Evet modem desteği yok ancak aşılamayacak bir sorun değil. Modem değişimi yazılım değişimi gibi işlemlerle çözülebilir. Samsung firmasının bu konuya bir el atması gerekiyor.

Yazılımsal olarak çözülemez bu dediğiniz. Modem anakartın üzerinde bir yongadır ayrıyeten. Ne yapsın samsung Note 3 için lte anakart değişimi falan mı yapsın.
  • Want to kullanıcısına yanıt
    Hocam neyin nasıl olduğunu biliyoruz bizde siz yormayın kendinizi. Samsung'u savunmanızı gerektiren şey nedir söyleyin amacınızı bilelim ona göre muhatap olalım.
  • Gönül isterdi ki 4g olsun ama olay donanımsal olunca da bir şey denmiyor. Ama samsungun bu satış politikası zaten çok yanlıştı s3'den note3'e geçenlerdenim. s3'ün yurtdışı versiyonunda bile lte vardı. Ayrıca şuan yeni çıkan ve donanımsal olarak her açıdan note 3'den kötü olan telefonlar 4g desteklemekte. Şuan Gm 5 plusu beklemekteyim eğer kafama uyarsa geçeceğim. Ne böyle saçma bi ayrımı olur ne saçma uygulamalar içerir ne de böyle note3 gibi güçlü bi cihazı 5.0'da bırakırlar.
  • mertcb kullanıcısına yanıt
    Zaten benim tepki gösterdiğim şeyde tam olarak bu saçma satış politikası hocam. Senede 10 model çıkartıyor satmak için her türlü pisliği yapıyor. Yazılım desteğini erken kesiyor lte modem koymuyor. Üstelik bunu Türkiye ye özel yapıyor. Neden yurtdışı cihazlarda lte modem desteği varken Türkiyedeki cihazlara koymuyor. Hemde Türkiye'nin 4G ye geçeceğinin bilindiği dönemlerde üretiyor bu cihazları. Sırf bu politikaları yüzünden samsung telefonlardan soğudum artık. En sonunda 4.5G desteğinde olay patladı artık.
  • Osmanli61 kullanıcısına yanıt
    Hocam konudan alakasız ama bir de bir soru soracağım. 4.4.2'deyim ben ama 5.0 hiç kurmadım 4.4.2'ye göre nasıl. 4.4.2'de şarj bi anda kötü gitmeye başladı 9 aydır falan format atmadım format atacağım ama atmışken 5.0'a mı geçsem diyorum sizin öneriniz nedir?
    İyi hoş diyorsunuz da çıkış tarihinden itibaren 2 yılı aşmış bir telefon artık samsung'a mail atmakla falan olcak bir şey değil bu dakikadan sonra. Aynı dönem S1 de kullandım ben ve telefon kaldırabilecekken 2.3 sürümünde bırakıldı 4.0 ics sürümü verilmemişti aynı bu şekilde imza toplama olayları oldu ama bir sonuç çıkmadı. Yani samsung çatır çatır yeni s7'sini satıp rekorlar kırarken çok da düşünmezler türkiyeye verilen note 3'ün 4g desteklememesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcb

Hocam konudan alakasız ama bir de bir soru soracağım. 4.4.2'deyim ben ama 5.0 hiç kurmadım 4.4.2'ye göre nasıl. 4.4.2'de şarj bi anda kötü gitmeye başladı 9 aydır falan format atmadım format atacağım ama atmışken 5.0'a mı geçsem diyorum sizin öneriniz nedir?
    İyi hoş diyorsunuz da çıkış tarihinden itibaren 2 yılı aşmış bir telefon artık samsung'a mail atmakla falan olcak bir şey değil bu dakikadan sonra. Aynı dönem S1 de kullandım ben ve telefon kaldırabilecekken 2.3 sürümünde bırakıldı 4.0 ics sürümü verilmemişti aynı bu şekilde imza toplama olayları oldu ama bir sonuç çıkmadı. Yani samsung çatır çatır yeni s7'sini satıp rekorlar kırarken çok da düşünmezler türkiyeye verilen note 3'ün 4g desteklememesini.
    Ciddi bir para ödenerek alınan cihazla, özellikle de global sürümde bu destek varken Türkiye'ye desteksiz sürüm itelenmesi konusunda sonuna kadar haklısınız. Sanki bu mobil cihazlar her sene değiştirilmesi gereken ürünlermiş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.

Fakat gerçekçi olursak ülkemizde bir çok yerde daha 3g'yi tam kullanamıyoruz. 4g'de de pek bir hız artışı olduğu yok. Büyük bir şehrin göbeğinde bile 4g ile 10-20 megabit arası hız alınabiliyor. Niye böyle dersen bahaneleri hazır; kullanıcı sayısı fazla... Şehir dışında veya küçük bir ilde yine bahane hazır; bulunduğunuz bölgede altyapı yeterli değil... 4g reklamlarına verecekleri parayı altyapıya yatırsalardı daha makbule geçerdi.

Ben Note 2 kullanıyorum, dediğiniz durum onda da aynı. 2012 yılında piyasaya çıkan cihazın yurtdışında 4g-LTE destekli sürümleri satılırken bize gelensürümde bu yok. Amerikalı Note 2, S3 veya S4'lerle yıllardır 4g kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Ciddi bir para ödenerek alınan cihazla, özellikle de global sürümde bu destek varken Türkiye'ye desteksiz sürüm itelenmesi konusunda sonuna kadar haklısınız. Sanki bu mobil cihazlar her sene değiştirilmesi gereken ürünlermiş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.

Fakat gerçekçi olursak ülkemizde bir çok yerde daha 3g'yi tam kullanamıyoruz. 4g'de de pek bir hız artışı olduğu yok. Büyük bir şehrin göbeğinde bile 4g ile 10-20 megabit arası hız alınabiliyor. Niye böyle dersen bahaneleri hazır; kullanıcı sayısı fazla... Şehir dışında veya küçük bir ilde yine bahane hazır; bulunduğunuz bölgede altyapı yeterli değil... 4g reklamlarına verecekleri parayı altyapıya yatırsalardı daha makbule geçerdi.

Ben Note 2 kullanıyorum, dediğiniz durum onda da aynı. 2012 yılında piyasaya çıkan cihazın yurtdışında 4g-LTE destekli sürümleri satılırken bize gelensürümde bu yok. Amerikalı Note 2, S3 veya S4'lerle yıllardır 4g kullanıyor.
    Note 3 2013 yılında satışa çıkmış bir model, 4.5G lisansı ise 2015 yılının ortasında verildi.
    Şimdi samsung geri dönüp Galaxy S1 kullananlara da 4.5G li telefon mu versin?

Ya da şöyle diyelim
    sizin boyunuz uzadı diye her sene pantolonunuzu bedava mı versin adamlar?

• 4g desteklemiyor diye elinizdeki cihaz çöp olmuş değil ayrıca şirket bu telefonu satarken bunun 4g desteklemediği bi devlet sırrı değildi ... Bu kadar kafaya takılacak bi mevzu değil Vodafone ve Turkcell in 3g'si oldukça kullanışlı hâlâ..
  • Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    Desteğiniz için teşekkürler hocam. Evet yurtdışına farklı Türkiye ye farklı muamele yapılması insanın kanına dokunuyor. Mesele 4.5G yi kullanıp kullanmamak ta değil aslında. Dediğiniz gibi 4.5G şuan ne kadar stabil kullanılabiliyor bilinmez. Asıl mesele Note 3 ün yanına bile yaklaşamayacak farklı marka telefonların bile LTE modem desteği verirken Note 3 gibi bir amiral gemisinin aynı yıllarda bu desteği vermemesi. Yani samsung müşterilerine her yıl yeni bir telefon satmak istiyor. İleriye yönelik destek vermiyor. Yazılım desteğini bile 2 yılın sonunda kesiyor. Yani garantiniz bittiğinde işinizde bitiyor. Samsung dan destek almak istiyorsak en fazla 2 yılda bir samsung'a 2 bin tl üzeri ödeme yapmamız gerekiyor. Böyle bir satış politikası olmaz.
  • IRFUN4EVER I kullanıcısına yanıt
    2013 yılında çıkıp LTE modem desteği veren samsung dan daha aşağıda olan Note 3 ün yanına ne donanım nede fiyat olarak yaklaşamayacak cihazlar var hocam siz neyin peşindesiniz? Örnek olarak LG G2 lte modemle üretilmiş 4.5G destekliyor ve Türkiyede de bu cihazı satıyor gidip samsung gibi Türkiyeye lte modemsiz yurtdışına lte modemli cihaz satmıyor. Meseleyi idrak edebilmişsinizdir umarım.

Ayrıca pantolon ile teknolojik bir ürünü kıyaslamanız muhatap olamayacağımızı yeterince göstermiş oldu. İyi forumlar size.
  • serty23 kullanıcısına yanıt
    Niyetimi ve bu yola girmekteki sebebimi konuda açıkça izah ettim hocam. Siz meseleyi farklı yerden ele almışsınız.
  • quote:

Niyetimi ve bu yola girmekteki sebebimi konuda açıkça izah ettim hocam. Siz meseleyi farklı yerden ele almışsınız.
    Samsung Exynos işlemcilerinde LTE desteği yoktu çünkü patent alma işleri ile uğraşıyordu. O zamanlar da LTE modemi Qualcomm dağıttığı için haliyle Amerika cihazları için Snapdragon kullanılıyordu ve sıkıntı olmuyordu. Ama LTE patent işleri Note 4'e yetiştiği için ondan sonraki çıkan Exynos cihazlarda da LTE desteği olmuş oldu. Zaten 4.5G benim için önemlidir diyen adam bu cihazı zaten almazdı LG G2 gibi alternatifler varken. Biraz Samsung'u savunur gibi oldum ama arkaplanda neler dönüyor biraz da olsa bilmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gambit2

Samsung Exynos işlemcilerinde LTE desteği yoktu çünkü patent alma işleri ile uğraşıyordu. O zamanlar da LTE modemi Qualcomm dağıttığı için haliyle Amerika cihazları için Snapdragon kullanılıyordu ve sıkıntı olmuyordu. Ama LTE patent işleri Note 4'e yetiştiği için ondan sonraki çıkan Exynos cihazlarda da LTE desteği olmuş oldu. Zaten 4.5G benim için önemlidir diyen adam bu cihazı zaten almazdı LG G2 gibi alternatifler varken. Biraz Samsung'u savunur gibi oldum ama arkaplanda neler dönüyor biraz da olsa bilmek lazım.
    O halde Samsung şuan Exynos işlemcili cihazlarda modem değişimi yaparak bu cihazları 4.5G destekli hale getirebilir mi?
  • quote:

Hocam bunu sorgulamış olmanız çok doğru ve sizi bu konuda destekliyorum ancak Samsung un global pazardaki stratejisi -özellikle o dönemde- Exynos işlemcileri 4G kullanılmayan pazarlarda test etmek üzerine idi. Bu durum yalnız ülkemizde değil, Ortadoğu'nun tamamında ve Asya'nın büyük bölümünde bu donanımdaki 3G cihazlar satıldı. Yani Türkiye'ye özel muamele yaptı,ü bize kötü cihaz kakaladı diye bir durum söz konusu değil. Sizler de bu cihazı alırken durumun farkındaydınız ve kimse size zorla telefon satmadı.

Şimdi aradan 3 yıl geçtikten sonra kalkıp olayı "Samsung bize kazık attı" ya getirmek doğru değil bence. Burada bana kalırsa asıl sorgulamanız gereken Türkiye 4G (sözde 4.5G) ye neden bu kadar geç geçti? Eğer 2013 yılında Türkiye 4G teknolojisini kullanıyor olsaydı emin olun Samsung 9000 yerine 9005 cihazları satmak durumunda kalırdı, çünkü aksi taktirde kimse gidip 3G Note3 satın almazdı.

Ha ben hala Note2 kullanıyorum, çok da memnunum telefonumdan. 4G geldi diye de gidip 3 bin lira para verip telefon alacak halim yok. Ankara Batıkent'te oturduğum evde 3G bazen çekmiyor, 4G ye geçsem ne değişecek sanki.

Sonuçta işin özeti, Samsung pazardaki teknolojik gelişmeye paralel olarak cihaz satıyor. Daha uygun maliyetli cihazı satmak duruken de "Türkiye 3 sene sonra 4G ye geçecek, ben şimdiden 4G noe3 satayım da insanlar gelecekte de kullanmaya devam etsinler" yaklaşımını hiç bir TİCARİ firma tercih etmez. Samsung yerine Türkiye'de faaliyet gösteren operatörleri veya bu işi düzenleyen ve bu teknolojiyi zamanında ülkemize getirmeyen kurumları suçlamak daha doğru olur.

• avnenger A kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuçta 2013 yılında 4G bekleniyordu ama olmadı ve 2016 yılında 4.5G geldi. LG G2 de 2013 yılında piyasa çıkan bir telefon ve LTE modem ile birlikte gelen bir cihaz. Buna benzer pek çok örnek cihaz var. Gerisini sizin yorumunuza bırakıyorum. Samsun madem Türkiyede 3G olmadığı için LTE modem cihaz getirmedi. O halde yurtdışından getirilen N9005 modeline Türkiyede garanti desteği verseydi. Ama oda yok! Neden? Çünkü tek istedikleri insanlara az az sürekli teknoloji satmak. Samsung bu işin cılkını çıkardı kimse kusura bakmasın. Pek çok firma 2013 yılında LTE modemli cihaz satarken samsung bunu yapmadı. Evet gidip donanımına gösterişine kapılıp Note 3 almakta bizim kabahatimiz. Samsung LTE modemi cihaz Türkiyede sattıda biz mi tercih etmedik peki?
  • quote:

Hocam sonuçta 2013 yılında 4G bekleniyordu ama olmadı ve 2016 yılında 4.5G geldi. LG G2 de 2013 yılında piyasa çıkan bir telefon ve LTE modem ile birlikte gelen bir cihaz. Buna benzer pek çok örnek cihaz var. Gerisini sizin yorumunuza bırakıyorum. Samsun madem Türkiyede 3G olmadığı için LTE modem cihaz getirmedi. O halde yurtdışından getirilen N9005 modeline Türkiyede garanti desteği verseydi. Ama oda yok! Neden? Çünkü tek istedikleri insanlara az az sürekli teknoloji satmak. Samsung bu işin cılkını çıkardı kimse kusura bakmasın. Pek çok firma 2013 yılında LTE modemli cihaz satarken samsung bunu yapmadı. Evet gidip donanımına gösterişine kapılıp Note 3 almakta bizim kabahatimiz. Samsung LTE modemi cihaz Türkiyede sattıda biz mi tercih etmedik peki?

4.5G nin geleceğini bekliyordunuz neden Note 3 aldınız? Piyasada alternatif olarak pek cok telefon vardı. LG G2 alabilirdiniz.

• Gambit2 kullanıcısına yanıt
    O zaman kullanıcı da bahane sunsun, bu ay maaşımı alamadım o yüzden Samsung Bana 1000 tl indirimli cihaz satsın diye...
    2000 küsür lira verdiğim cihazda, hele hele bütün dünyada bu donanım desteği varken bize dandik versiyonu iteliyorlar, hem de en çok vergiyi biz veriyoruz, en pahalı cihazı biz satın alıyoruz.
    Bu cihazlardan bu kadar vergi alan devlet niçin müdehale etmiyor, bütün dünya LTE destekli kullanırken bize bunu veremezsiniz deyip LTE modemli ürün talep edemez mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.