Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe yerelleştirme(Sadece Hikaye)%53 (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
17
Favori
23.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Korvo.

Yeni sürümün gelmesi uzun sürecek gibi. Daha önce aralık ayı dendi, sonra ocak dendi, sonra da ortadan kayboldu tamamen, ses seda çıkmadı. İşimiz zor gibi biraz.

Eğer bir süre daha gelmezse string tranlator kullanacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • delidolubirisi kullanıcısına yanıt

Cevapladığınız için sağolun ancak 4.0 sürümü ile olmuyormu bir sorun mu çıkıyor.?

Anladım hocam sağolun.

Hayırlısı olsun hocam. Çevirdiğiniz kısımlarla ilgili noktalama kuralları, imlâ kuralları vs gibi düzeltmeler yapabilirim text dosyalarını atarsanız, hem daha güzel bir yama olur, hem de test sürecinde sizin için bir nebze kolaylık olur. Düşünürseniz pm atabilirsiniz.

• Bekliyoruz

• Rdr2 bitince Rdr1 için bir şeyler düşünür müsünüz?
    İlk 4 görevi çevirmiştik geçen sene ama arkafasim bırakınca yarım kalmıştı. Toplamda 56 görev var.
    En azından sadece görevler olsa bile idare eder hikaye için.
    Toplamda ise:
    56 bin satır ve 480 bin kelime mevcuttu rdr1'de.

• ISKA kullanıcısına yanıt

Bu biterse aklımda bir şeyler var hocam.

• hocam hikayeyi bitirdikten sonra yan görevleri falan düşünür müsünüz ?

• yan görevlere el atacak mısınız acaba

İnşallah. Bu biterse yan görevlere el atarsan müthiş olur ya damga vurursun çok isterim benim gibi binlerce insan bekliyor kütüphanemde oyun öyle duruyor hiç oynamadım hikayeyi lütfen yan görevleride çevirirsen memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrrystaL -- 11 Mayıs 2021; 17:30:39 >
  • Geliyor gelmekte olan  

• yan görevleri başka bir arkadaş çevirse sizin için daha hızlı olur elinize kolunuza sağlık çok teşekkür ederim şimdiden

• Killingdown kullanıcısına yanıt

Kimse el atmıyor hocam. Birkaç kişi destek olsa hikâye kısmı en azından kısa zaman da biter. Ama gel gör ki söze gelince bülbül olanlar icraata gelince deve kuşu oluyor. Tek başına devam ediyor arkadaş, Allah yardımcısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Killingdown

yan görevleri başka bir arkadaş çevirse sizin için daha hızlı olur elinize kolunuza sağlık çok teşekkür ederim şimdiden

Yan görevler çevirilmiyor diye biliyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Bu oyunu %100 olmak kaydıyla çevirmek istiyorum. Dil dosyalarını nasıl düzenleyebileceğimi anlatabilir misiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: mayob II

Merhaba arkadaşlar. Bu oyunu %100 olmak kaydıyla çevirmek istiyorum. Dil dosyalarını nasıl düzenleyebileceğimi anlatabilir misiniz acaba?

Çeviriyi yapan arkadaşa yardım etseniz daha iyi olur hocam tek kişi baya zor olur

• quote:

Orijinalden alıntı: WishBonee

Çeviriyi yapan arkadaşa yardım etseniz daha iyi olur hocam tek kişi baya zor olur

Alıntıları Göster

Birden fazla kişi olduğunda devamlılığı bozmadan ilerlemek çok zorlaşıyor. Tercih etmiyorum.

• mayob II kullanıcısına yanıt
    Zartzurt'un çıkardığı yamayı indirirsen oyundaki tüm textler Metin dosyasının içinde düzenlenebilir halde
  • furkancetinkol kullanıcısına yanıt

Düzenlediğim metinleri oyuna nasıl aktarabilirim ve Türkçe karakter ekleme işini nasıl çözerim? OpenIV kurdum fakat ilgili dosyaları bulamadım. İlgilenen olursa hemen şimdi başlayabilirim.

• mayob II kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle söyleyim, normal bir oyunun çevirisine başlayıp bitirebilirsiniz, ama konu RDR2 olunca bu o kadar kolay değil. En azından dışarıdan göründüğü kadar değil. Oyunun toplam satır sayısı 250 bin civarı. Düzenlemek için açtığınız da bile şaşırıyorsunuz. Tek başınıza tamamını çevirmek 1 seneden fazla sürer. Size önerim, konuyu açan arkadaşa özelden pm atıp kendisiyle konuşun. Projeyi beraber devam ettirin. Hem 2 kişi olunca işiniz kolaylaşır, hem de yama oyuncularla daha erken buluşur. Konu sahibi arkadaşın önceliği ana hikâyeyi bitirmek. Sizde katılırsanız ana hikâyeyi bitirip, daha sonra oyunu yüzde yüz olarak çevirmek için konuşursunuz. Bu hem sizin için, hem konu sahibi arkadaş içinde oldukça güzel olur. Eğer niyetiniz varsa tabiki. Çeviri işine RDR ile başlamak, işe başlamadan bitmesine yol açabilir 😄

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.