Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama BELİRTİLEMEYEN NEDENLERLE İPTAL (Anonymous Çeviri) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.987
Cevap
122
Favori
563.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
275 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu grubun reklam yapmaya ihtiyacı yok ki. Grubun yaptığı çevirilerin kalitesi ortada ve kendilerini ispatlamış durumdalar zaten. Ve sektöre güzel bir ivme kazandırdılar. Yalnız görüyorum ki çoğu kişinin zoruna gidiyor bu durum. Desteklemiyorsanız sürekli aynı mesajları atıp durmayın bence. Fikir ayrılıkları elbet olacaktır fakat konuda zaten aynı şeyi daha önceden de yazmıştınız. Bir kere yazdıktan sonra aynı şeyi yazmanın altında başka şeyler yatıyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CCC610F8A

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    belliki sen sen kudurmuşsun ahlaksız, ücretli diye 4 ay bekletilen yamayı gönüllü bir arkadaşımız bir ayda çıkartıp lak diye yayınlayınca kime ne oldu çok iyi biliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 10 Ekim 2019; 13:39:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Millet burada ticari yamacıların reklamını izlemek için mi paylaşım forumlarında zaman geçiriyor adı üstünde burası bir paylaşım platformu kökü çok eskiye dayanan hemde, burada ezelden beri gönüllülük esastır, biz o dokunun kaybolmasına karşıyız, gönüllü çeviriler ile zaten yapılan işler var, şu forumda traslate çeviriler yasaklandı ya akla zarara bir hareket yapıldı özgür paylaşım yasaklandı halen neyi anlatıyor, ticari olarak bir ürün yapılıyorsa gitsin herkes sitesinde yapsın ticari kanunlara uygun şekilde satsın bunun forumda yeri yok kafasızlık yapmaya gerekte yok

bu ülkede ne büyük rpg oyunları çevirildi gönüllük esası ile sanki bunları bilmiyorsunuz, çevirmenlerin hakkını vermesi gereken oyun firmalarıdır en başta biz bunların üzerine gidiyoruz konuyu saptırma boşuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 10 Ekim 2019; 13:36:42 >

• Adamlar, saatlerini, günlerini, haftalarını, aylarını çeviri için harcayacak, onun için emek verecek sonrada yaptığı bu hizmetten para istediği için, kötü olacaklar.Oldu, başka arzunuz var mı beleş geçinen zavallılar. Sizde o zaman karın tokluğuna, hayrına çalışın bir iş yerinde. Paçanız yer mi acaba?
  • kavga etmeyin. daha çıkmamış oyun için birbirinize giriyorsunuz. oyun çıksın, kırılsın, yama çalışması başlasın şöyle üzerinden 6 ay geçsin ben yeterince darlarım zaten.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    15 senedir forumdayım ben kardeş ne kadar yeniyim sen tahmin et artık söyleyeceğimi söyledim boş yere bana maval anlatma neyin ne olduğunu biliyoruz, ne bu forumda nede internetin hiç bir yerinde kendi ticaretini yapmak için paylaşımları baltalayan o saçma yasaklarla bir yere ulaşamaz senin gibi cahiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 10 Ekim 2019; 13:50:57 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    beni yamanın ücretli çıkması ilgilendirmiyor sen git ne alırsan al oyna sonra bir daha al hatta istersen sponsor ol oyun firmaları yerine siz sponsor olun adamlarda türkçe yaması olan oyunları türkiye de daha fazla satsın nasılsa onlar için bedava yama yapıp satan gruplar mevcut mutlu yaşayında en azından şu forumu kirletmeyin yeter transale yamalar elbet geri gelecek sende zaman mort gibi kalacaksın

Benim derdim belli yani burasının özgür bir paylaşum platformu olmaya devam etmesini ticatri kaygılarla yama yapanların tek elinde kalmasını engellemek isrtiyorum asıl sen ne istiyorsun kimin değirmenine su taşıyorsun o belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 10 Ekim 2019; 14:9:47 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Aynı şeyleri yazmıyacam artık isteyen işi ticarete döksün ama burası ticari reklamların yapıldığı bir satış bölümü değil gidip çok lazımsa pc oyunları satılan kısımlara açsınlar konularını gönüllü paylaşımları yok etmeye çalışıyolar birde burda sanki bunu bilmiyoruz

Hem her yamayı desteklerim diyorsun hemde birilerinin ticareti aksayacak diye yasaklanan translate yama olayına bayrak tutuyorsun senin amacın belli kimin hangi yamayı ne kalitede kullanacağına kim karar veriyor gerçekten samimi olan burda her türlü gönüllü payşaşımı destekler öncelikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 10 Ekim 2019; 15:4:37 >

• Adamın temenniye bak. Translate yamalar elbet geri gelecek.

• Helal be daha oyun çıkmadan yama için çalışmalara başlamışsınız. RDR 2 cidden oynamak istediğim güzel bir oyun sırf bu yüzden dün RX 590 siparişi verdim (ekran kartım yandığından 9 aydır kenarda duruyordu bilgisayar). İnşallah kasmadan oynarız. Bir de keşke şu Rockstar artık Türkçe dilde eklese oyunlarına hatta dublajda eklese zor mu olur getirtirler Türkiye’den ünlü dublajcıları harika bir iş çıkarırlar. Crysis mesela Türkçe Dublaj vardı oyunda ve film tadı veriyordu oyun. Şu an dünya da belkide en çok Rockstar oyunlarını oynayan ülke biziz milyonlar GTA ile büyüdü. Bunu göz ardı etmemeliler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biran önce gelsin çok ssbırsızlanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binlerce lirayı donanıma verip caka satan adamlar, iş 20 lira verip, aylarca uğraşılmış, onlarca kişinin emeğinin olduğu yamalara para vermeye gelince yerlerinden zıplıyor. Madem bu kadar zorunuza gidiyor o zaman az delikanlı olun tavrınızı koyun ve ingilizce oynayın oyunlarınızı.
    Kimse size yılarca beleş yama yapacak sabıra, boş zamana sahip değil. Altı üstü bir paket siğara parası yahu hiçmi kendinize saygınız yok
    Oyun oynamak zevk işidir, hobidir az keyfiniz için para harcayın kimse sizden servetinizi bağışlamanızı beklemiyor.
  • Ben olsam şu yamayı yaparım hazırlar bekletirim sonra bir bağış barı açarım en az 1000 kişi 20 şer liradan toplam 20.000 lira toplayamazsa gitsin kendi çevirsin işinize gelmiyorsa ingilizce kursuna gidin der noktayı koyarım yamayı da piyasaya sürmem. Zaten şu yamayı yaparsa bu adamlar 1-1,5 yılda anca yapar diğer gruplar 3-4 yıldan aşağı yama falan çıkaramaz net.

Parazit gibi yaşayan ve her şeye bedava erişmek isteyen amipler bir zahmet gitsin ingilizce öğrensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 10 Ekim 2019; 16:41:59 >
  • konuyu roket takip ediyorsa o iş tamamdır

saygılar
  • feriox kullanıcısına yanıt
    20 lira olacaksa kimse itiraz etmez hacı. edenleri boşver. onların bambaşka sebepleri var bu işin normalleştirilmesini istemiyorlar ve haklılar bende kendilerine katılıyorum. ancak günümüzde bu işlerin hızlı ve kaliteli olması için bu gerekiyorsa bu olacak. yama çıktığında ver 20 tl oyna denecekse buna itiraz etmenin anlamı yok. 20 tl yi geçmemesi en büyük temennimiz
  • evohan kullanıcısına yanıt
    Gönüllü çevirmenlik yapan biri olarak kesinlikle katılmıyorum sana. Translate yamaların esas yasaklanma amacı ticaret aksaması değil, kalitesizliğidir. Sen o tarz yamalarla oynarken zevk alıyor muydun? Ben bir kere denk geldim ve hiç de zevk almadım.

Anonymous ve Animus Çeviri gibi gruplar bence en doğrusunu yapıyor. Onca emek harcanıyor, zaman harcanıyor, insanlar yapacaklarından geri duruyor ve sizin gibi, benim gibi oyunculara bu yamayı yetiştirmeye çalışıyor. Evet, çok önceleri Skyrim gibi Witcher 3 gibi oyunlar gönüllü çevrildi ancak artık piyasada o kadar büyük oyunu çevirecek gönüllü bir grup bulamıyorsun adam akıllı.

Eğer böylesine büyük oyunları hem Türkçe hem de kaliteli bir anlatım ile oynamak istiyorsanız, 20-30 TL gibi miktarlar kesinlikle çok görülmemeli. Hadi küçük veya indie oyunları çevirmek kolay, benim gibi gönüllüler çevirebilir ama bu kadar büyük oyunların çevrilmesi kolay değil. Hele bir iki kişi tarafından çevrilmesi... O yüzden küçüklerde olmasa da büyük oyunlarda al gülüm ver gülüm olayı bence normal.

EU4 sürekli güncellenen bir oyun olmasa ve insanlara hep ücretsiz kalacak sözü vermesem emin ol, ben de yamayı bir seferde ücretli olarak çıkarırdım.

Her şeye ücretsiz ve kolay olarak erişmek isteyen bir grup var. Ücret? Ücret olmasın, bedava olsun. Turbobit veya benzeri siteler? Yok, 1 dakika fazla bekliyoruz o da olmasın. Ücretsiz olsun, kaliteli olsun, Google Drive olsun.

Güzel vallaha. :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.